Контакт

Забава

(Видео) Излезе трејлерот за „Бладшот“, Вин Дизел е машина за убивање со супермоќи

Објавено пред

На општо задоволство на обожавателите на стрипови, објавен е трејлерот за претстојниот суперхеројски филм „Bloodshot“, чија премиера е закажана на 13 март 2020 година.

Филмот го режира Дејвид Вилсон, а улогите ги толкуваат Вин Дизел, Елза Гонзалес, Сем Хуан и Гај Пирс.

Откако тој и неговата сопруга се убиени, Марин Реј Гарисон (Дизел) е оживеан од група научници. Со помош на нанотехнологијата, тој добива супермоќи и се претвора во машина за убивање. Сепак, тој се обидува да се сети на претходниот живот. Кога сфаќа што всушност се случило, започнува мисија за одмазда.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Ева Лонгорија со своето деколте го привлече вниманието на црвениот килим во Лос Анџелес

Објавено пред

Актерката Ева Лонгорија (44) се појави на црвениот килим на доделувањето на престижните награди „Producers Guild“, а она што особено ги мамеше погледите на присутните беше нејзиното длабоко деколте.

Ева на доделувањето на наградите носеше гламурозен долг романтичен фустан во златна боја, со длабок V-изрез.

Церемонијата на доделување на наградите се одржа во Лос Анџелес, а на црвениот килим се прошетаа многу познати холивудски дами меѓу кои и актерките Шарлиз Терон, Никол Кидман, Кејт Бекинсејл.

 

Прикажи повеќе...

Забава

„Таа е најдобра“, Адам Сендлер за Џенифер Анистон

Објавено пред

Џенифер Анистон го искористи еден од најголемите моменти во својата кареира да му оддаде почит на добриот пријател и колега Адам Сендлер.

А 53-годишниот актер на слаткиот повик на пријателката одговори на еднакво симпатичен начин, пишува британски „Дејли мејл“.

Џенифер Анистон, која беше прогласена за најдобра актерка во категоријата драма на доделувањето на филмските награди САГ во неделата вечерта, својот говор го заврши со пофални зборови за Сендлер.

Ѕвездата на Били Медисон, Адам Сендлер, не заработи номинација на овој настан ниту, пак, од Академијата… која минатата недела ги објави номинациите за престижната награда „Оскар“, иако неговиот настап во Uncut Gems доби одлични оценки од критичарите.

Џенифер својот говор го заврши велејќи: „Твојата изведба е извонредна, а твојата магија е реална. Те сакам, пријателе“.

Адам бргу реагира на зборовите на својата пријателка и на „Твитер“ напиша: „Честитки за големата Џен Анистон за нејзината награда САГ, таа, едноставно, е најдобра“.

Анистон доби признание за својата работа во The Morning Show, а таа се чинеше многу изненадена додека се обраќаше пред публиката на 26. годишна манифестација што се одржа во Лос Анџелес во неделата вечерта.

Поранешната ѕвезда на „Пријатели“ се соочи со тешка конкуренција во категоријата бидејќи триумфира над Хелена Бонам Картер („Круната“), Оливија Колман („Круната“), Xоди Комер („Убивајќи ја Ева“) и Елизабет Мос („Приказна за слугинката“).

Партнерството Анистон-Сандлер е успешно имајќи предвид дека нивниот филм Murder Mystery заработи најмногу стримови на „Нетфликс“ минатата година.

Комедијата во која главните улоги ги толкуваат Анистон и Сендлер, со 73 милиони прегледи се најде на врвот на листата на „Нетфликс“ за најгледани наслови во 2019 година. Филмот го собори рекордот на гледаност на стриминг-сервисот во првите три дена од прикажувањето.

 

 

Прикажи повеќе...

Забава

Анистон, Јохансон, Лопез и Терон најдобро облечени на SAG Awards

Објавено пред

Годинешната 26-та по ред церемонија на доделување филмски награди SAG (Screen Actors Guild) ги собра најголемите ѕвезди на Холивуд за да ги прослават најдобрите филмови и ТВ-емисии на годината.

А Џенифер Анистон се погрижи сите погледи да бидат вперни во неа додека чекореше по црвениот тепих во бел, свилен тесно прилепен фустан на настанот што се одржа во Шрајн аудиториум, Лос Анџелес, во неделата попладне.

Светските таблоиди пишуваат дека Анистон заедно со Скарлет Јохансон, Џенифер Лопез и Шарлиз Терон беа најдобро облечени ѕвезди на свеченото доделување филмски награди.

Анистон жешко бела во винтиџ фустан, креација на Џон Галиајно за Диор (Dior by John Galliano) со асимтерично деколте.

 

 

 

Прикажи повеќе...

Најново

Економија2 часа

Дизелот поевтинува

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поевтини 1,5 денар, а цената на бензините ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за...

Македонија4 часа

Командир од Полициската станицата Гази Баба сексуално вознемирувал полицајки

Командир во полициската станица Гази Баба сексуално вознемирувал три колешки. Против него ќе биде поведена постапка за утврдување дисциплинска одговорност...

Македонија4 часа

(Видео) Горан Ангелов ќе биде сменет, ќе се истражува каков отпад бил согоруван на „Дрисла“

Утре ќе биде разрешен досегашниот директор на депонијата „Дрисла“, а на 29 јануари на седница на Советот ќе бидат избрани...

Свет5 часа

Во светот има 2.153 милијардери со богатство поголемо од 4,6 милијарди луѓе

Во светот има 2.153 милијардери со поголемо богатство од 4,6 милијарди луѓе, што претставува 60 проценти од светската популација, се...

Македонија6 часа

(Видео) Заев: Укинувањето на договорот од Преспа е опасност за државата

„Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на договорот...

Македонија8 часа

(Видео) Рочиштето за „Рекет“ одложено, се разболеле адвокатите на Јанева

Поради влошена здравствена состојба на адвокатите на ексшeфицата на СЈО, Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска, утринава се одложи...

Македонија8 часа

Одложено судењето против Елизабета Канческа-Милевска

Поради новото закажано рочиште за ТНТ, се одложи судењето за „Тендери“, во кој првообвинета е ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска....

Топ8 часа

Еден загинат и тројца повредени во сообраќајна незгода во Струмичко

Еден човек загина, а тројца се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне кај крстосницата кај Габровските...

Свет8 часа

Хари: Меган и јас немавме избор, одлуката не беше лесна

„Меган и јас продолжуваме кон непознато, но навистина немавме избор“, порача принцот Хари на првиот настап во јавноста по најавите...

Свет9 часа

Шестмина загинати во поплави во Бразил

Најмалку шест лица загинаа, а едно е пријавено за исчезнато по силните поплави во јужниот дел на Бразил, соопштија властите....

Македонија9 часа

Албанија, Црна Гора, Србија и Северна Македонија со рекорден број затвореници во регионот

Албанија, Црна Гора, Србија и Македонија имаат рекорден број затвореници во регионот. Ова го покажуваат податоците на Евростат, според кои...

Свет10 часа

Берлин: Постигнат договор да се почитува ембаргото за оружје во Либија

Земјите кои имаат интереси во долгогодишната граѓанска војна во Либија се договорија во Берлин да го почитуваат ембаргото за оружје...

Свет20 часа

Пожарите би можеле да го чинат австралискиот туризам 3,1 милијарди долари

Разорните пожари во Австралија би можеле да го чинат туристички сектор најмалку 3,1 милијарди американски долари до крајот на годината....

Свет21 час

Како ќе заработуваат Хари и Меган по заминувањето од кралското семејство

Многу прашања остануваат отворени за иднината на принцот Хари и Меган по одлуката да не користат кралски титули и да...

Забава22 часа

Кина: Новиот вирус може да се контролира, но изворот не е познат

Кинеската национална комисија за здравство соопшти дека епидемијата на нов вид на коронавирус може да се контролира, објави Ројтерс.Комисијата се...

Регион1 ден

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди денеска Албанија.Епицентарот на земјотресот е на 64 километри северо-источно од Тирана.         ...

Свет1 ден

Иранците ги враќаат телата на жртвите од паднатиот авион, но не и црните кутии

Телата на 11 украински државјани коишто загинаа при падот на авионот кај Техеран  се  пренесени од Иран во Киев, но...

Македонија1 ден

(Видео) Скопјанецот Кристијан Ниневски исто како лани прв дојде до крстот во водите на Вардар

Скопјенецот Кристијан Ниневски (26) и годинава беше најсреќниот од околу 140 верници кои се фрлија по светиот крст во водите...

Европа1 ден

Осум мртви во Чешка, се запалил дом за лица со попреченост

Најмалку осум лица загинаа во пожар во Чешка, кој денеска избувнал во дом за лица со инвалидитет. Повредени се околу...

Македонија1 ден

Петар Рупески од Варош по петти пат го фати крстот во Охрид

Петар Рупески, 30-годишник од Варош, беше најсреќен меѓу неколкуте стотини верници кои денеска влегоа во студените води на Охридското Езеро...

Досие