Контакт

Забава

(Видео) Меган направила торта за роденденот на Арчи, а Хари ги дувал балоните

Објавено пред

Војвотката од Сасекс и нејзиниот сопруг принцот Хари – кои сега живеат во Лос Анџелес откако го напуштија британското кралско семејство на почетокот на оваа година – првиот роденден на нивното дете  го одбележале со игри а мама Меган ја испекла популарната, таканаречена „размачкана“ торта од јагоди и крем за големиот ден.

Хари ја украсил вилата во која престојуваат – во сопственост на актерот и режисер Тајлер Пери – со многу балони и декорации, објави спиасанието “Пипл“во саботата, цитирајќи извор близок до семејството. „Тие уживааа во еден едноставен, но неверојатно радосен ден,“ додал инсајдерот.

Истиот извор рече: „Меган ја направи тортата – јагоди и крем. А Хари помогна во украсувањето и ги дуваше балоните на 6 мај.“

Двајцата потоа наводно им се јавиле на видео-кол на кумовите и членовите на семејството на малиот Арчи за да ја споделат нивната радост.

Не се јавно објавени имињата на сите кумови, но пријателот од детството на принц Хари , Чарли Ван Штроубензи, дадилката на Хари и Вилијам, Тиги Петифер, и помошникот Марк Даер се меѓу нив.

„Арчи се забавуваше додека си играше со двете кучиња, биглот Гај и црниот лабрадор кој парот го посвои во 2018 година,“ вели изворот.

Видео во кое Меган му чита од детската книга „Патка! Зајак!“ на малиот Арчи беше објавено на Инстаграм страницата на хуманитарната организација Save Тhe Children (Спсете ги децата) по повод роденденот.

Овој видео клип беше објавен како дел кампањата Save With Stories (Спасувај со приказни) за помош на децата чии животи се погодени од пандемијата на коронавирус.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Новиот „Самсунг Галакси Ес 20“ се очекува на 9 јули

Објавено пред

Според објава на Твитер на „Самсунг Мобајл“, корејскиот производител на Андроид телефони ќе лансира нешто ново на 9 јули, со пред-нарачки од 19 јуни до 5 јули.

Она што може да се види од клипот, е дека станува збор за соработка помеѓу „Самсунг“ и јужнокорејскиот машки бенд „Би-Ти-Ес“ (BTS) со кој компанијата официјално се здружи од фебруари за да биде нејзин портпарол-група на производите.

Hardware Zone („Хардвер-зона“), интернет-портал ориентиран кон ИТ со седиште во Сингапур, кој што ја пренесе твитер-објавата на „Самсунг Мобајл, пишува дека знаците ги има на кутијата: Седумте виолетови срца и виолетовото лого на БиТиЕс.

Дури и датумот 9 јули, кога „Самсунг“ планира да ја лансира новата серија смартфони Galaxy S20, е избран со причина: Тоа е датумот кога БиТиЕс го објави името на својот фан клуб уште во 2013 година (A.R.M.Y (아미). Очигледно, „Самсунг“ се надева дека фановие на бендот ќе јурнат во потрага по лимитираното издание смартфони.

Прикажи повеќе...

Забава

Шерон Стоун во непрепознатливо издание дели бизарни совети

Објавено пред

Актерката Шерон Стоун (62) го поддржа движењето #BlackLivesMatter по насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Таа сними бизарно видео за тоа како да се направи безбедна просторија.

„Здраво, луѓе. Сега сме среде хаос. И, ако сте некаде каде што се чувствувате несигурно, треба да го направите oва. Најбезбедно место во вашата куќа би можела да биде бањата затоа што, најверојатно, таму ги имате најмалите прозорци“, ја почнува својата објава.

 

View this post on Instagram

 

Make a safe room here’s how 👍🏻💪🏻

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Потоа продолжува со бизарни совети.

„Може да ставите неколку ќебиња и перници во кадата во случај да спиете таму“, порачува таа.

На крајот на видеото таа им рече на своите следбеници да не паничат.

„А ако мислите дека ќе ве фати паника, земете какви било лекови против паника или нешто што сакате да го имате со вас“, заклучи таа.

Сепак, овие бизарни совети беа засенети од нејзиниот испиен изглед.

Sвездата на „Ниски страсти“ честопати е опишувана како вино – колку е постара, толку е подобра. Нејзиното ново издание што се појави на социјалните мрежи ги изненади фановите, кои одвај ја препознаа.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Бен Афлек и неговата нова девојка се приклучија на протестите во Лос Анџелес

Објавено пред

Актерот Бен Афлек и неговата нова девојка, актерката Ана де Армас, учествуваа во мирните протести во Лос Анџелес, кои беа одржани по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд.

Ана гордо се пофали на „Твитер“ со својот ангажман и доби нови симпатии во јавноста.

Како знак на поддршка новата љубовна двојка на плакатите напиша Black Lives Matter. Ова е првпат холивудскиот заводник и неговата нова девојка да се појават заедно на јавен настан.

Досега можеа да се видат како шетаат во близина на куќата на Афлек.

А дека нивната врска е сериозна, потврдија кога беа снимени заедно со децата на Бен од првиот брак. Наводно и Џенифер Гарнер била воодушевена од новата девојка на својот поранешен сопруг.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет18 минути

СЗО продолжува со тестирање на лекот против маларија кај пациенти со Ковид-19

Светската здравствена организација ќе продолжи со тестирање на хидроксихлорокинот како потенцијален лек против коронавирусот, изјави директорот на СЗО, Тедрос Аданом...

Свет37 минути

(Видео) Чувар прободел 37 деца и тројца возрасни во градинка во Кина

Најмалку 40 лица се повредени во напад со нож на југот на Кина, јавуваат кинеските државни медиуми. АП наведува дека...

Свет55 минути

Џорџ Флојд имал коронавирус

Обдукцијата покажала дека убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен на коронавирус, објави Си-Ен-Ен. Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјавил дека...

Македонија2 часа

Мицкоски призна дека бил во кафеaна, не знаел дека е забрането да се седи внатре

Откако Државниот пазарен инспекторат вчера објави дека инспекторите биле спречени да извршат надзор во кафеана во Дебар маало, а после...

Македонија12 часа

(Видео) Инспектори биле спречени да направат надзор во кафеана, внатре бил лидер на политичка партија

Вработени во угостителски објект на Боемската улица во Дебар Маало не им дозволиле на инспекторите од Пазарниот инспекторат да извршат...

Македонија12 часа

Филипче: Се надевам дека, конечно, и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега

Се надевам дека, конечно, и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да...

Македонија14 часа

Владата донесе одлука за повторно воведување полициски час

Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести за повторно воведување полициски час за време на претстојниот продолжен викенд...

Топ17 часа

Приведени седум полицајци во Куклица, правеле забава без да ги почитуваат мерките

Седум полициски службеници, кои не биле на должност, биле приведени затоа што правеле забава, без да ги почитуваат мерките против...

Македонија18 часа

И со негативен тест задолжителен е 14-дневен карантин по влез во земјата

Министерството за внатрешни работи соопшти дека при влез на наши граѓани во земјата, како и на странци, но само со...

Економија19 часа

Граѓаните на интернет ќе треба да проверат дали се меѓу корисниците на домашната платежна картичка

Граѓаните кои ќе бидат корисници на домашната платежна картичка нема потреба да аплицираат или да се пријават за да ја...

Македонија21 час

Османи во Штип: Во компаниите ќе има ковид-координатори кои ќе го следат спроведувањето на мерките

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на главен координатор на кризните штабови за одбрана од Ковид-19, оствари...

Македонија21 час

Четворица починати и 101 случај на новозаразени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на Ковид-19, информираат од Минитерството за...

Свет24 часа

Тајна снимка на СЗО откри како Кина го прикрила коронавирусот

Снимки од интерни состаноци во Светската здравствена организација покажале дека СЗО едвај ги добила најпотребните информации од Кина на почетокот...

Европа24 часа

Главниот шведски епидемиолог призна дека од денешен аспект би имал друг пристап кон пандемијата

Главниот шведски епидемиолог, кој стои зад стратегијата земјата да не применува строги мерки поради пандемијата на коронавирусот, призна дека требало...

Свет1 ден

(Видео) Бајден: Полицијата треба да пука во нозе

Полицајците кои пукаат во луѓето кои претставуваат закана треба да им пукаат во нозете, а не во срцето, соопшти поранешниот...

Свет1 ден

Војска распоредена околу Вашингтон, трупите се во состојба на засилена готовност

Околу 1.600 американски војници се распоредени во пошироката област на Вашингтон и се во состојба на засилена подготвеност, објави Пентагон...

Европа1 ден

По тримесечната блокада, Италијанците од денеска може да патуваат низ земјата

Италија денеска ги отвори регионалните граници по тримесечна блокада поради пандемијата, со што е овозможена поголема слобода на движење за...

Регион2 дена

Црна Гора прогласи крај на епидемијата

Националното координативно тело за заразни болести, по предлог на Институтот за јавно здравје, прогласи крај на епидемијата на Ковид-19 во...

Свет2 дена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да стави крај на протестите

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ...

Свет2 дена

Путин: На напад со конвенционално оружје Русија ќе возврати со нуклеарно

Рускиот претседател, Владимир Путин, донесе уредба со која се утврдува дека руската војска може да употреби нуклеарно оружје како одговор...

Досие