Контакт

Забава

(Видео) Тајланд: Кафуле во кое гостите може да си играат со 34 хаски

Објавено пред

Љубителите на кучињата можат да уживаат во кафулето „Тру лав“ кое се наоѓа во Бангкок на Тајланд.

Кафулето на гостите им нуди пијалaци, колачиња и други видови храна, но и можност да си играат со хаските. Посетата во кафулето чини 15 долари.

Според правилата на сопственикот, пред контактот со кучињата, посетителите моrаат да ги измијат рацете. Сопственикот вели дека на кучињата им е пријатно, иако на Тајланд е многу топло, а на гостите им е дозволено да им даваат коцки мраз за да се освежат.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Кристофер Ли и сопругата ја одбележаа годишнината од бракот на социјалните мрежи

Објавено пред

Познатите сингапурски актери и презентери Кристофер Ли и Фан Вонг ја прославија 11-годишнината од бракот со цвеќиња и бакнежи.

Тие се венчаа на 29 септември 2009 година на блескава церемонија во хотелот „Шангри Ла“. А во вторникот, ги објавија истите фотографии на своите профили на социјалните мрежи за да ја одбележат оваа пригода.

На една од овие фотографии Фан држи букет рози а на друга таа и Ли држат еден прст нагоре – симболика за 11-те години во брак.

Прикажи повеќе...

Забава

Кристина Агилера не сака диети

Објавено пред

Кристина Агилера на моменти се судира со својата анксиозност и сопствените грижи.

Пејачката признава дека понекогаш е хиперкритична кон себе и дека отсекогаш се обидувала да се форсира себеси за да биде што подобра.

„Бидете љубезни кон себе. Сите одиме по патот на внатрешно истражување, тоа е наша работа како човечки суштества. Секој оди по различен пат, така што нема смисла да се прават споредби “, изјави таа за весникот  L’Officiel Italia.

Во интервјуто Агилера (39) открива дека страдала од анксиозност за својот имиџ, но дека се откажала од обидот да биде совршена: „Не одам на диета, го преболев тоа“.

„Пливајте по вашата патека. Ако губите време гледајќи преку рамо за да видите што прават другите, губите од вид навистина важни работи – ова е најдобриот совет што некогаш сум го слушнала,“ вели пејачката.

Прикажи повеќе...

Забава

Гвинет Палтроу на луксузен одмор со сопругот

Објавено пред

Актерката Гвинет Палтроу и сопругот Бред Фалчук кратко го напуштија својот дом во Лос Анџелес и отпатуваа на одмор на едно живописно место во сојузната држава Њујорк.

А во средата таа не издржа да не го покаже прекрасниот поглед на езерото Саранац

48-годишната ѕвезда сподели фотографија на својот „Инстаграм стори“, на која се гледа како седи на масата со својот појадок сервиран на платформа над водата, на работ на езерото, со поглед што го одзема здивот.

Пред масата се протега езеро и недопрена шума, а небото е медитативно и облачно.

Гвинет ја означи фотографијата откривајќи дека престојува во луксузниот хотел The Point, кој се простира на површина од 75 хектари покрај езерото.

„Поинт“ е еден од ресортите шот таа го препорачува на својата велнес веб-страница „Гоп“, па затоа беше логичен избор парот да дојде тука кога ќе го прослави нејзиниот 48. роденден.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија10 минути

Арсовски: Се разгледуваат сите можности и опции за импичмент за Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ не открива кога  би можела да се очекува конечната одлука за импичмент на претседателот Стево Пендаровски што беше навестена...

Регион1 час

Границите со Грција остануваат затворени до 12 октомври

Грција ја продолжи забраната за патување државјани на трети земји до 12 октомври, пренесува МИА. Ограничувањата на копнените граници се...

Македонија2 часа

(Видео) Филипче побара разбирање и поддршка за одлуките во образованието

Знам дека многумина сакаат и бараат учењето да се одвива поинаку и, искрено, сите ги разбирам. Но, како здравствен работник...

Регион2 часа

Пациент во Хрватска починал затоа што му било инјектирано средство за дезинфекција

Претседателката на управниот одбор на болницата во Чаковец, Соња Тошиќ-Грлач, изјави дека пациентот на хемодијализа починал кога по грешка му...

Топ3 часа

Едно лице загина во сообраќајна несреќа меѓу мотор и машина за сечење дрва во Ченто

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер во скопската населба Ченто. Според информациите на МВР, во несреќата...

Македонија4 часа

МОН: На првиот училиштен час нема посериозни пречки за одржување на онлајн-наставата

Министерството за образование и наука е во постојана комуникација со тимот од ФИНКИ и Бирото за развој на образованието, кој...

Македонија5 часа

Почнува учебната година

Новата учебна 2020/2021 година почнува денеска, со еден месец одложување. Настава со физичко присуство ќе следат учениците од прво до...

Македонија18 часа

Објавен распоредот на телевизиските часови за учениците кои немаат компјутери

Учениците кои немаат компјутер или таблет за да следат онлајн-настава преку платформата на Министерството за образование часовите ќе можат да...

Регион1 ден

Грчките свештеници загрижени за барањето до Вартоломеј за автокефалност на македонската црква

Грчките црковни кругови ги коментираа барањата на македонските власти до вселенскиот патријарх Вартоломеј за автокефалноста на македонската црква. Задната врата...

Македонија1 ден

Сојузот на средношколците најави бојкот во ноември ако не се дозволи комбинирана настава

Сојузот на средношколците најави бојкот на наставата од ноември доколу во октомври остане стабилна епидемиолошката состојба, а институциите не дозволат...

Македонија1 ден

Милошоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа против одлуките за вонредна состојба

Заврши координацијата на пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ по што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, информира дека...

Регион1 ден

Албанија го одложи почетокот на училишната година

Албанија го одложи почетокот на училишната година за ноември откога бројот на заразени од коронавирусот во еден ден се зголеми на...

Топ1 ден

Приведена дилерка на кокаин во Тетово

Полицијата приведе 45-годишна жена од Теотово осомничена за продажба на кокаин. Според информациите од МВР, таа ја криела и ја...

Свет1 ден

Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании: го зголемуваме производството на вакцини со невидена брзина

Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании за да соработуваат во производството на вакцина против...

Македонија1 ден

Потрошени 6,7 милиони евра за итни набавки за заштита од Ковид-19, најмногу потрошило МВР

За итни набавки за заштита од коронавирусот, во првите шест месеци од кризата биле потрошени 6,7 милиони евра, покажува извештајот...

Македонија1 ден

Филипче на средба со медицинските сестри кои дадоа отказ од Инфективна – се обидел да ги убеди да останат

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретнал со трите медицински сестри од Инфективната клиника кои дадоа отказ. Според објавата...

Свет1 ден

(Видео) Хаотична прва дебата меѓу Трамп и Бајден

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден, синоќа ја имаа првата од трите дебати...

Свет1 ден

Премиерот на Ерменија: За конфликтот во Нагорно-Карабах нема воено решение

Премиерот на Ерменија, Никол Пашињан изјави дека за конфликтот во Нагорно-Карабах нема воено решение. Пашињан за телевизијата Русија 1 рекол...

Свет2 дена

Кремљ: Путин планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус

Рускиот претседател, Владимир Путин, планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус, рече неговиот портпарол. „Путин планира да се...

Македонија2 дена

Алаѓозовски и Поповски именувани за национални координатори во Владата

Владата на денешната седница ги именува поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски и поранешниот министер без ресор задолжен за комуникации,...

Досие