Контакт

Забава

(Видео) Џулија Робертс избегнала незгода додека го снимала „Билет за рајот“

Објавено пред

Џулија Робертс за малку ќе допрела нешто што можело да ја убие во текот на снимањето на „Билет за рајот“.

dobivaj vesti na viber

54-годишната актерка повторно се обедини со блискиот пријател и колега Џорџ Клуни за романтичната комедија што се снимаше во Австралија. А неодамна во интервју таа откри дека била предупредена кога сакала да допре нешто што мислела дека е морска школка.

Таа изјави за Best UK: „Таму сè се обидува да те убие!“

„Сакав да допрам нешто што мислев дека е морска школка и некој извика: не! не допирајте го, тоа е нешто што всушност ќе ве убие.“

„Повеќе како билет за болница отколку билет за рај“, се пошегува таа, алудирајќи на насловот на филмот.

Клуни (61) рече: „Дури и медузата! Влегуваш во вода и таа ќе те убие“.

Тој призна дека ја искористил шансата да работи со Џулија и дека не би можел да го сними филмот без неа.

Робертс и Клуни глумат разведена двојка, која се здружува и патува за Бали во обид да ја спасат нивната ќерка од брак со локален жител.

Филмот во режија на Ол Паркер ги обединува двајцата оскаровци од А-листата, кои се и долгогодишни пријатели. Тие во минатото работеа заедно во Ocean’s Eleven (2001), Ocean’s Twelve (2004) и Money Monster (2016).

Во „Билет до рајот“, Робертс и Клуни патуваат на Бали за да ја спречат нивната ќерка да не ја направи истата грешка што мислат дека тие ја направиле пред 25 години.

Иако дејствието на филмот се одвива на Бали, сите сцени беа снимени во Австралија.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Опра наполни 69 години

Објавено пред

Повеќе личности од забавната индустрија ѝ испратија најдобри желби на Опра по повод нејзиниот 69. роденден во неделата.

dobivaj vesti na viber

Медиумскиот магнат и една од најпознатите ТВ-лица беше во фокусот на славеничките објави споделени на „Инстаграм“ од страна на десетици блиски пријателки од т.н. А-листа, вклучувајќи ги Вајола Дејвис, Кери Вашингтон, Гејл Кинг, Ким Кардашјан…

И самата славеничка исто така сподели долга порака на „Опра дејли“ за да каже како се чувствува дека е една година поблиску до седумдесеттата.

Опра и Гејл – фотографија споделена на профилот на нејзината најдобра пријателка Гејл Кинг, на која двете се со испружени раце, прегрнати.

Кери Вашингтон сподели селфи со Опра.

Во емотивна роденденска порака Виола Дејвис ја опиша својата блиска пријателка како национално богатство и икона.

Алесандра Амброзио сподели фотографија со роденденската кралица и со Хајди Клум и Софија Вергара.

Ким Кардашјан сподели фотографија за својата пријателка, на која ѝ подарува украсена роденденска торта.

Прикажи повеќе...

Забава

Почина актерката Ени Вершинг

Објавено пред

По долга борба со ракот, актерката Ени Вершинг, најпозната по улогата на агентот на ФБИ, Рене Вокер, во серијата „24 часа“, покрај Кифер Сатерленд, почина на 45-годишна возраст.

dobivaj vesti na viber

Тажната вест ја објави нејзиниот сопруг Стивен Фул на социјалните мрежи.

Таа зад себе остави три сина.

Во текот на својата 20-годишна кариера, Вершинг глумеше во десетина ТВ-серии и филмови, меѓу кои Star Trek: Enterprise, во седмата и осмата сезона на „24 часа“, „Бош“, „Вампирски дневници“, „Одметници“, како и во втората сезона на „Ѕвездени патеки: Пикард“.

Прикажи повеќе...

Забава

Еди Марфи сака да сними уште еден „Шрек“

Објавено пред

Еди Марфи би сакал да се сними уште еден филм за зелениот огар Шрек.

dobivaj vesti na viber

61-годишниот актер би ја искористил шансата повторно да му го даде својот глас на огарот, или во петти дел од серијалот или во самостоен филм, и не разбира зошто неговиот лик не добил свој филм, како што е случајот со Мачорот во чизми на Антонио Бандерас.

„Апсолутно би бил отворен ако некогаш дојдат со друг Шрек, би го направил тоа за две секунди. Го сакам Донки“, изјави Марфи за Etalk.

„Ги снимаа филмовите за Мачорот во чизми, си помислив: требаше да снимат филм за магарето (Донки). Донки е позабавен од Мачорот во чизми. Мислам, го сакам Мачорот во чизми, но тој не е смешен како Донки“.

Коментарите на Еди доаѓаат откако Антонио неодамна предложи дека, најверојатно, ќе има уште еден „Шрек“ во блиска иднина.

Приказната за Шрек е раскажана во вкупно четири филма, а последниот, „Шрек засекогаш“, излезе во 2010 година.

Секој актер има своја омилена улога, а токму улогата на Донки му е омилената на Еди Марфи.

Шрек, анимираниот зелен огар, доби своја ѕвезда на Холивудската ѕвездена патека на славните.

„Шрек“ е првиот анимиран што добил „Оскар“ за најдобар анимиран филм – категорија што првпат беше воведена во 2001 година.

Прикажи повеќе...

Најново

Европа1 час

Кина со порака до Вашингтон: Уште една посета може скапо да ве чини

Кина одговори на извештаите за планот на претседателот на Претставничкиот дом на САД, Кевин Мекарти, да го посети Тајван оваа...

Топ2 часа

Британци преку компјутерска измама оштетиле фирма за над 425 илјади евра

Полицијата поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради...

Македонија5 часа

Арсовска сменета од претседателската функција во ЗЕЛС, на нејзино место назначен Орце Ѓорѓиевски

Скопската градоначалничка Данела Арсовска е разрешена од претседателската функција во Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС). Одлуката е донесена...

Македонија5 часа

(Видео) Зеќири не беше донесен на судење; Судијката: Повикана е брзата помош, а во зависност од проблемите, ќе биде однесен во болница

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор бидејќи кога службениците дошле да го земат, тој ги...

Македонија6 часа

(Видео) Владата: ЕУ е стратешки приоритет, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во...

Македонија7 часа

(Видео) Ковачевски: Отворени се нови можности за економијата и за членството во ЕУ, повикувам на обединување и паметни одлуки

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се обрати на годишната конференција „Година на нови можности“, што се...

Регион7 часа

Милановиќ: Ја провоцираат Русија од 2014 да почне војна, па ние и Србите не се мразевме толку

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска ја коментира ситуацијата во Украина нагласувајќи дека Русија со години била провоцирана. Тој рече дека...

Македонија7 часа

(Видео) Јаневска: Доцни исплатата на стипендиите, а на студентите не им се исплатени ни парите за студентски оброк

„Учениците и студентите останаа без поддршка од државата. Доцни исплатата на ученичките и студентските стипендии. Наместо државата да ги мотивира,...

Регион9 часа

„Демостат“: Србија во ЕУ до 2030 година ако го прифати европскиот план за косовското прашање

Јасната перспектива за членство на Србија во Европската Унија, инвестициите во енергетскиот сектор и ослободувањето од зависноста од Русија во...

Европа10 часа

Ги чувале децата во вински подрум во Австрија, соседите се посомневале, реагира полицијата

Шест британски деца се спасени во Австрија кога беа откриени дека живеат во напуштен вински подрум со своите родители. Полицијата...

Македонија10 часа

Бугарскиот министер за внатрешни работи доаѓа во Скопје на средба со министерот Спасовски

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Бугарија, Иван Демерџиев, со придружна делегација, денеска, ќе...

Европа10 часа

Путин на Џонсон му се заканил со ракетен напад: Ќе трае само една минута

Борис Џонсон, поранешниот премиер на Велика Британија, откри дека Владимир Путин, претседателот на Русија, му се заканувал со ракетен напад...

Македонија10 часа

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Османи, денес и утре е во работна посета на Брисел, каде што ќе оствари средби со...

Македонија21 час

Милков: Најважен чекор за заштита на правата на Бугарите во Македонија е вклучувањето во Уставот

„Сакаме во Северна Македонија да бидат заштитени правата на Бугарите. Ние се стремиме кон таква деескалација, која ќе доведе до...

Спорт1 ден

(Видео) Ѓоковиќ во солзи ја прослави победата, плачеа и фановите

Новак Ѓоковиќ е шампион на Австралија Опен и повторно прв на АТП листата. Српскиот тенисер ја освои Австралија една година...

Македонија1 ден

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ бара од власта да ги преиспита тврдењата дека странски држави се вмешани во провокациите кон Македонија

Државата сериозно да ги преиспита наводите кои и самиот Пендаровски ги кажа дека здруженија, фондации, поединци и агентурни мрежи од...

Македонија1 ден

Полицијата упадна во над 200 локали и казина, приведени се лица за дрога и оружје

Синоќа по полноќ до 4 часот утринава, полицицијата спроведе акциска контрола во угостителски објекти на 272 локации. Во контролата беа...

Свет1 ден

По терористичките напади Израел размислува да им дозволи на цивилите да носат оружје

Кабинетот за безбедност на Израел одобри мерки со кои на Израелците ќе им се овозможи носењето оружје по двата одделни...

Свет1 ден

(Видео) Дронови нападнаа воена база во Иран

Со беспилотни летала извршен е напад врз воена фабрика во градот Исфахан во Иран, соопшти официјален Техеран. „Експлозијата се случи...

Македонија1 ден

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да бидеме во добри односи со Северна Македонија

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе...