Контакт

Забава

Гвинет Палтроу и Бред Фалчук сè уште се во фаза на меден месец…три години откако го врзаа јазолот

Објавено пред

Дури и по три години брак и глобална пандемија, Гвинет Палтроу и нејзиниот сопруг Бред Фалчук и понатаму се чувствуваат дека се во фаза на меден месец.

Двојката, која се венчаше во дворот на својот дом во Ист Хемптон, започна врска само неколку месеци откако Гвинет се разведе од Крис Мартин во 2014 година по десет години брак.

„Навистина сум среќна што се омажив за Бред. Успеавме да продолжиме понатаму по сите работи што сме ги поминале во животот и да создадеме нешто неверојатно “, рече таа за „Пипл“.

„Благодарна сум за нашата хемија. Тоа може да ви помогне да поминете низ тешки ситуации.“

„Многу е важно да се биде искрен“, додаде основачката на „Гуп“. „Ако се обидуваш да задоволиш некого или да бидеш некој што не си, се лажеш себеси.“

Зборувајќи за минатите врски, таа призна дека не била усогласена со себе и со партнерот, што не било позитивно за неа.

Забава

Принцот Чарлс, наводно, е тој што прашал за бојата на кожата на бебето Арчи

Објавено пред

Една нова книга тврди дека принцот Чарлс шпекулирал за тенот на кожата на идните деца на принцот Хари и Меган Маркл – и несвесно предизвикал јаз меѓу парот и британското кралско семејство.

Ова е според добро поставен извор во книгата на авторот Кристофер Андерсен „Браќа и сопруги: внатре во приватните животи на Вилијам, Кејт, Хари и Меган“, која треба да излезе во вторник.

Изворот тврди дека на 27 ноември 2017 година – истото утро кога официјално беше објавена свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл – принцот Чарлс ѝ рекол на својата сопруга Камила: „Се прашувам како ќе изгледаат децата?“

Инсајдерот вели дека Камила, затечена од прашањето, одговорила: „Па, апсолутно прекрасни, сигурна сум“.

Спуштајќи го гласот, потоа Чарлс рекол: „Што мислиш каков може да биде тенот на нивните деца?“

Портпарол на принцот Чарлс изјави за The Post: „Ова е фикција и не вреди дополнително да се коментира“. Портпаролот на Хари и Меган не одговори на барањата за коментар.

Андерсен, сепак, не тврди дека Чарлс е неименуваниот член на кралското семејство кого Меган – чија мајка е афроамериканка, а таткото белец – сензационално го обвини во текот на фамозното интервју кај Опра Винфри.

Авторот всушност сака да прикаже дека љубопитноста на Чарлс била зграпчена и извртена од измамнички дворјани кои ѝ дале расистички спин. Според Андерсен, до моментот кога Хари и Меган ја слушнале рециклираната верзија, таа достигнала токсични размери.

Андерсен го вперува прстот кон група високи советници во палатата познати како „Луѓе во сиво“ или Men in Gray.

Прашањето што ѝ го поставил Чарлс на својата сопруга почна да одекнува на помалку невин начин низ ходниците на Бакингемската палата“, пишува Андерсен, во својот опис на шепотот на елитистичката клика која Британците ја нарекуваат „мрежа на стари момци“. Нивните озборувања се фокусираа на тоа како „кралското семејство ќе изгледа во очите на остатокот од светот штом афроамериканска крв ќе стане дел од мешавината“.

Прикажи повеќе...

Забава

Ријана рекламира пижами од својот бренд

Објавено пред

Ријана се огласи на Инстаграм во саботата за да ги сподели новите производи на Savage X Fenty („Севиџ икс Фенти“).

33-годишната пејачка позира во пар карирани шорцови пижами од сопствената линија за долна облека.

Покрај оваа линија, Ријана неодамна се потруди да покаже што можат нејзините други Фенти-брендирани бизниси да понудат пред божиќните празници.

Во моментов пејачката поседува ексклузивна козметика Sephora („Сефора“) со потписот „Фенти бјути“ и линија за нега на кожата, која беше објавена минатата година и соодветно именувана како „Фенти скин“.

Откако ја почна својата деловна кариера со заштитниот знак Fenty во 2013 година, Ријана оттогаш има регистрирано преку 25 други трговски марки, вклучувајќи го Rihanna и имињата на нејзините компании. Пет години подоцна, Ријана го лансираше „Севиџ икс Фенти“ преку партнерство со луксузната модна групација LVMH.

Прикажи повеќе...

Забава

Адел постигна редок двоен рекорд на британските топ-листи

Објавено пред

„30“ на Адел се искачи на врвот на британската топ-листа, престигнувајќи ја „АББА“ и стана најбрзо продаваниот албум на годината досега.

Со 261.000 продадени примероци во првата недела значи дека го помина Voyage – повратниот албум на шведскиот поп-бенд – кој започна со 204.000 продадени примероци.

Сепак, бројките за продажба се значително пониски од оние на нејзиниот претходен албум „25“, објавен во 2015 година. Тој албум, нејзин трет, отвори со 800,000 продажби во првата недела, што значи дека „30“ продаде 32% од својот претходник.

Падот може делумно да се објасни со огромниот раст на стримингот во последните шест години. Дополнително на тоа, имаше поголем поттик за фановите да купат „25“, бидејќи беше исклучен од стриминг-платформите во првите шест месеци од објавувањето.

Адел го победи албумот „=“ (Equals) на Ед Ширан и го освои првото место оваа недела.

Ова значи дека таа сега има обезбедено двојна место на листата, а Easy On Me – водечкиот сингл на албумот, останува број еден шеста последователна недела.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија4 часа

Повреден возач кога македонски камион се превртел на автопат во Хрватска

Камион со платформа за превоз на други возила се превртел на 130-тиот километар од јужната страна на автопатот А3 Брегана...

Македонија6 часа

Сопственикот на „Беса транс“: Си велам зошто не бев и јас во автобусот

Сопственикот на туристичката агенција „Беса транс“, Беким Хаџиу, првпат по стравотната несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, во интервју за...

Македонија7 часа

Заев – Гаши: Постигната начелна согласност за можна соработка, во тек се консултации за кадровски решенија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, имаа работна средба...

Македонија10 часа

22 починати и 118 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје,дека во последните 24 часа: Направени се 1.245 тестирања, а...

Македонија11 час

Филипче: Нема потреба од рестрикции поради новиот сој

Минитестерот за здравство, Венко Филипче, смета дека нема потреба од рестрикции поради појавата на новиот сој омикрон. Вели дека епидемиолошката...

Македонија11 час

Гаши: Не е одговорно да бараме од СДСМ кој ќе биде мандатар

За нас е битно да се договориме кој е концептот, а не да ги принудуваме политичките партии на решенија, вели...

Европа12 часа

Владимир Гушчин: Постојните вакцини штитат и од сојот омикрон

Постоечките вакцини против коронавирус ќе обезбедат заштита од потешки форми на Ковид-19, како што е и новиот сој омикрон, изјави...

Македонија14 часа

Бурим Сејдини реизбран за претседател на Управен суд

На денешната седница Судскиот совет го избра судијата Бурим Сејдини за претседател на Управен суд. Во соопштението за седницата се...

Европа15 часа

Германски имунолог: Омикрон варијантата можеби потекнува од пациенти со ХИВ

Изненадувачки големиот број на мутации откриени на шилестиот протеин кај новата варијанта на коронавирусот, наречена омикрон, може да укажува дека...

Свет15 часа

СЗО со конкретно соопштение: Mожни се сериозни последици од новооткриената варијанта омикрон

Ризикот од новооткриената варијанта на коронавирусот т.н. омикрон е висок, објави Светската здравствена организација (СЗО). Во своето утринско соопштение, СЗО...

Македонија2 дена

Имаме мнозинство и очекуваме дополнително да се зголеми, рече Османи

Има мнозинство во парламентот кое очекуваме дополнително да се зголеми, изјави министерот за надворешни работи, Бујар Османи одговарајќи на новинарски...

Свет2 дена

Светската медицинска асоцијација: Можеби вакцината против Ковид ќе треба да се дава секоја година

Дополнителна доза од вакцината против коронавирусот веројатно ќе биде потребна секоја година, смета претседателот на Светската медицинска асоцијација, Франк Улрих...

Македонија2 дена

Кои се луѓето кои го следат секој мој потег, прашува Аријанит Хоџа по објавената фотографија од средбата со Муса Џафери

Министерот во оставка од Движењето Беса, Аријанит Хоџа ја искоментира фотографијата што се појави на социјалните мрежи, а на која...

Македонија2 дена

Сопственикот на „Беса Транс“: Овие тестови се од Алах

Сопственикот на автопревозникот „Беса Транс“, Беким Хаџиу, преку социјалната мрежа „Фејзбук“ се огласи во врска со автобуската несреќа во која...

Свет2 дена

ГАВИ: Омикрон видот се појави поради неправедната распределба на вакцините во светот

Меѓународната асоцијација за промоција на правична вакцинација во светот, ГАВИ, оцени дека појавата на новиот сој на коронавирусот-омикрон укажува на...

Македонија2 дена

Почна постапката за кандидирање за претседател на СДСМ, изборите на 12 декември

Централниот одбор на СДСМ на синоќешната седница донесе одлука за започнување на процесот за организирање внатрепартиски непосредни избори за претседател,...

Македонија2 дена

ДУИ смета дека оставката на Заев од премиерката позиција треба да почека

Првиот вицепремиер Артан Груби, денеска изјави дека ДУИ верува оти оставката на премиерот Зоран Заев од функцијата прв човек на...

Македонија2 дена

Двајцата пациенти од автобуската несреќа се хоспитализирани на Пластична хирургија во Скопје

Пациентка на 17 годишна возраст и пациент на 49 годишна возраст, повредени во сообраќајната несреќа што се случи на автопатот...

Македонија3 дена

Филипче предлага матичните лекари да бидат парично наградени ако 70 отсто од нивните пациенти се вакцинирани

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека во последниве неколку дена се разгледуваат мерки за невакцинираните лица кои нема да...

Македонија3 дена

Бугарското обвинителството ги презеде материјалите од Македонија за истрагата за автобуската несреќа

Македонското државното јавно обвинителство денеска ги предаде на бугарското обвинителство материјалите поврзани со истрагата и со идентификацијата на жртвите во...

Досие