Контакт

Забава

Даниел Крег доби ѕвезда на холивудската Патека на славните

Објавено пред

Даниел Крег ја заврши седмицата на лансирање на неговиот последен филм за Џејмс Бонд со тоа што стана 2,704. славна личност почестена со sвезда на холивудската Патека на славните во Калифорнија.

Поставена е на булеварот „Холивуд 7007“, во чест на кодот на измислениот британски шпион.

Само неколку метри подалеку е sвездата на неговиот претходник како Бонд, сер Роџер Мур.

Крег, кој играше 007 од 2006 година, рече дека е апсолутна чест да застане врз своја ѕвезда на булеварот „Холивуд“.

Забава

Бонд девојка! Бела Хадид позира за колекцијата 007 на Мајкл Корс

Објавено пред

Бела Хадид оваа есен донесе многу заводлива кампања.

Во четвртокот беше откриено дека Мајкл Корс, кој неодамна лансираше ексклузивна капсула колекција инспирирана од Џејмс Бонд, ја избрал 25-годишната сестра на Џиџи Хадид за заштитно лице на новата колекција костими за капење „Мајкл Корс 007“.

Хадид глуми секси Бонд девојка додека рекламира едноделни и дводелни костими за капење од новата линија што се совпаѓа со објавувањето на филмот No Time To Die со Даниел Крег, Леа Сејду и Ана де Армас.

„Ја сакам независноста и повеќестраниот карактер на секоја различна Бонд девојка. Таа може да биде сè и сешто. Било каде или никаде. Класична, кул и независна“, рече Бела.

Со Хадид и Синди Бруна, видеото од кампањата ја доловува интригата и неодоливоста на Бонд-тематиката. Спотот е снимен во познатиот „Оушн клаб“ на Бахамите.

Прикажи повеќе...

Забава

Том Круз не го засегаат коментарите за лицето

Објавено пред

Том Круз се појави првпат откога фотографиите на кои присуствува на бејзбол-натпревар предизвикаа шпекулации дека има ставено филери на лицето или бил на пластична операција.

Актерот (59) беше забележан во средата како слетува во Лос Анџелес со својот авион со кој тој управувал, а потоа се одвезол со својот мотоцикл.

Слично направи и кога го гледаше натпреварот од серијата 2 на националната лига во Сан Франциско заедно со синот Конор Круз, но лицето на Том сè уште изгледа полно додека го приземјува авионот.

Иако фотографиите станаа вирални, па стана главна тема на твитови и таблоиди, Том не изгледа вознемирен од неодамнешните нагаѓања за неговото лице.

Напротив, ѕвездата на „Топ ган“ и „Невозможна мисија“ е добро расположен додека излегува од авионот со кој самиот управува.

Прикажи повеќе...

Забава

Елегантна и секогаш во тренд: Сара Џесика Паркер како Кери

Објавено пред

Сара Џесика Паркер со стилски изглед кога ја глуми Кери Бредшо од хит-серијата „Сексот и градот“, па така и во новата сезона со наслов And Just Like That.

Паркер на себе има ултрамодерен аква-син фустан додека снима сцена од новиот проект.

56-годишната актерка беше забележана пред ресторанот Au Cheval во центарот на Менхетн во Њујорк во четвртокот вечерта.

Претходно, со неа беше и колегата Џон Тени во рамките на продукцијата на новата сезона.

Во новите епизоди глумат Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис. Саманта Џонс нема да се појави во новата сезона, која има 10 епизоди во времетраење од половина час.

„Сексот и градот“ почна да се прикажува во 1998 година и следуваа шест сезони сè до 2004 година. Беа снимени и два филма како продолжние на приказната од серијата.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 минута

9 починати и 413 нови случаи на Ковид-19 во последните 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.025 тестирања, а регистрирани се 413 нови случаи на...

Топ4 часа

Четворица повредени во превртениот автобус во Битола

Четири лица се повредени во несреќата што утрово се сучи во Битола кога се преврте автобус со работници од фабриката...

Македонија5 часа

(Видео) Спасовски: Мирните и демократски избори ја обезбедуваат иднината на нашата држава

Мирните и демократски избори ја обезбедуваат иднината на нашата држава. Затоа и ве поканувам во еден празничен изборен дух да...

Македонија6 часа

Во Македонија активни 6.602 случаја на коронавирус

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 195.963, бројката на оздравени пациенти е 182.473,...

Македонија6 часа

Последен ден од предизборната кампања

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и...

Македонија23 часа

Ученици од 364 основни и 109 средни училишта треба да бидат тестирани на Ковид-19

Во рамките на активностите за превентивни тестирања со цел рано детектирање и превенција од Ковид-19 во основните и средните училишта,...

Македонија1 ден

Град Скопје ќе им додели по 100.000 денари на семејствата на загинатите во пожарот во Тетово

Поради трагичниот пожар во модуларната ковид-болница во Тетово, Советот на Град Скопје се состана уште еднаш за да гласа за...

Македонија1 ден

Заврши привремениот престој во земјата за група Авганистанци, заминаа за Франција

Група од 10 граѓани од Авганистан, кои привремено беа згрижени во Македонија, заминаа синоќа од Меѓународниот аеродром „Скопје“. Прибежиште им...

Економија1 ден

(Видео) Заев: Спроведуваме политики што обезбедија стабилност и раст и во услови на Ковид-19

Западен Балкан во постковид-светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет?, е темата на самитот на Западен Балкан во...

Свет1 ден

СЗО формира нов експертски тим за утврдување на потеклото на коронавирусот

Светската здравствена организација формира нова експертска група за тестирање опасни патогени, која, како што проценува, е последна шанса да се...

Свет1 ден

Курц: Не сум робот, туку човек со грешки и мани

Лидерот на Австриската народна партија (ОВП), Себастијан Курц, кој поднесе оставка на функцијата канцелар поради истрагата против него и луѓето...

Регион1 ден

Мирна ноќ во Косово и Метохија – повлечени барикадите

Ноќта во Косово и Метохија помина мирно. Барикадите што граѓаните од северот на Косово и Метохија ги поставија во текот...

Регион1 ден

Вучиќ: Ќе го одбраниме нашиот народ на Косово и Метохија, нема повлекување

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави фотографија на својот инстаграм-профил под која напиша: „Ќе ги браниме нашите луѓе на Косово...

Свет1 ден

(Видео) Најмалку петмина загинати во нападот во Норвешка, напаѓачот е Данец

Најмалку пет луѓе загинаа во вчерашниот напад во Норвешка, а уште двајца се повредени, јавија локалните медиуми. Меѓу повредените, кои...

Свет1 ден

(Видео) Пожар во зграда на Тајван, 25 загинати и 44 се повредени

Најмалку 25 луѓе загинаа, а 44 се повредени во пожар што зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван. Зградата...

Регион1 ден

Докторка од Словенија за 50 евра издавала лажни потврди за прележан Ковид-19

Докторка од Помурје во Словенија издавала лажни потврди за прележан коронавирус за 50 евра. Случајот го истражува и Лекарската комора...

Европа2 дена

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Маж бил уапсен откако повредил неколку луѓе со лак и стрела во Конгсберг, Норвешка, а полицијата во меѓувреме ја евакуирала...

Свет2 дена

СЗО ja запре постапката за итно одобрување на „спутник В“

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека е прекината постапката за итно одобрување на руската вакцина „спутник В“ бидејќи недостасува одредена...

Македонија2 дена

12 починати, регистрирани 412 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 3.567 тестирања,...

Македонија2 дена

Влада: До 50 проценти присуство на публика на настани во затворено, услов се две дози на вакцина

Владата на денешната 112-та седница, врз основа на препораки на Комисијата за заразни болести донесе повеќе заклучоци и одлуки за...

Досие