Контакт

Забава

Девојката на Кијану Ривс ја споредуваат со Хелен Мирен

Објавено пред

Дали Кијану Ривс излегува со Хелен Мирен?

Се чини дека ова беше првото прашање во главите на многу луѓе кога 55-годишниот актер се појави во јавност со својата девојка, визуелниот уметник Александра Грант, во Лос Анџелес минатата сабота.

Корисниците на интернет бргу ја забележаа сличноста помеѓу сребренокосата Грант (46) и Мирен, која освои „Оскар“ за најдобра актерка за улогата на кралицата Елизабета Втора во филмот „Кралицата“ (2006), пишува The StraitsTimes.

Mирен (74) на премиерата на новиот филм The Good Liar рече дека воопшто не ѝ пречат споредбите со Грант.

„Ги видов коментарите,“ рече таа. „Тоа ми ласка затоа што таа е прекрасна“.

Мирен, која е во брак со американскиот режисер Тејлор Хакфорд од 1997 година, рече: „Јас многу добро го познавам Кијану. Тој направи филм со мојот сопруг и тој едноставно е најсимпатичната и најпрекрасна личност“.

Таа мислеше на филмот „Адвокатот на ѓаволот“ од 1997 година, во режија на Хакфорд. Во филмот играат Кијану Ривс и Ал Пачино.

Ривс порано беше во врска со актерката Џенифер Сим, која почина во сообраќајна несреќа во 2001 година.

 

Забава

Бијонсе ја рекламира својата најнова колекција спортска облека

Објавено пред

Бијонсе поминува квалитетно време со нејзиниот сопруг и децата во Хамптонс за време на самоизолација.

24-кратната добитнича на „Греми“ беше зафатена и работеше од дома на новата колекција за време на пандемијата Ковид-19.

А во средата таа се појави на социјалните мрежи со спортски истовремено и префинет изглед, кога на себе имаше модни парчиња од својата најнова колекција спортска облека „Дрип 2“ Ајви Парк и Адидас, која содржи целосно нова, смела палета на бои.

 

39-годишната пејачка ја објави линијата „Ајви Парк“ на својот Инстаграм. Таа позира во спортска облека во неон жолта, бебешко сина и боја на лосос и на смарагд.

Прикажи повеќе...

Забава

Отфрлена тужбата против наследниците на Мајкл Џексон

Објавено пред

Американски судија ја отфрли тужбата од Џејмс Сејфчак, кој ги обвинува наследниците на Мајкл Џексон дека му дозволиле да го злоупотребува него и други деца.

Сејфчак тврди дека пејачот започнал да го злоупотребува кога имал 10 години. Тој ги тужеше MJJ Productions и MJJ Ventures бидејќи тие наводно биле создадени за да ја олеснат сексуалната злоупотреба на деца од страна на Џексон.

Но, судијата го отфрли случајот, велејќи дека компаниите немаат должност да се грижат за Сејфчак.

Застапниците на MJJ Productions и MJJ Ventures изјавија дека се задоволни што судот потврдил дека Сејфечак нема основа да продолжи со неговата тужба.

Тој е еден од двајцата мажи кои пред една година го обвинија починатиот Џексон за педофилија во документарниот филм Leaving Neverland („Напуштајќи го Неверленд“).

Еден од најкотроверзните документарни филмови се базира врз интервјуа на мала група луѓе, меѓу кои и двајца мажи на 30-годишна возраст, кои тврдат дека биле жртви на сексуални напади од страна на кралот на поп музиката, кога имале 7 и 10 години. Филмот, наводно, била можност да ги споделат своите трауми со јавноста.

Наследниците на пејачот филмот го оценија како „уште еден скандалозен и патетичен обид да се извлече корист од Мајкл Џексон и да се повторат старите неосновани обвинувања“.

Прикажи повеќе...

Забава

Целосно нова онлајн платформа на „Окаиди“, уште повесело доживување за најмалите!

Објавено пред

Веќе подолго време постои еден неодолив бренд на кој родителите секогаш му се воодушевуваат, а најмалите го обожаваат.

„Окаиди“ е дефинитивно најслаткиот бренд во нашата групација, па секогаш сме полни радост и предизвици кога треба да работиме за подобрување на истиот.

Овој пат, со неверојатно задоволство го откриваме проектот на кој работевме изминатиот период, а тоа е целосно нова платформа www.okaidi.com.mk полна изненадувања, неодоливи производи за најслатките и секогаш толку добри промоции.

Есента оваа година е сосема поинаква, но тоа воопшто не значи ограничување на детската игра во надворешни услови. Во однос на тоа, дизајнерите на „Окаиди“ создадоа исклучително топла колекција полна слатки парчиња, како и подеднакво топли обувки кои знаеме дека секогаш се од исклучително значење.

Онлајн платформата „Окаиди“ овој пат е надоградена со уште повеќе содржина, па така сега на ултра лесен начин ќе ја пронајдете колекцијата целосно изработена од органски памук, маичките со принт кои се омилени на вашите најмили или, пак, неопходните производи за новороденчињата.

Палетата на бои и исклучителните материјали секогаш се од огромно значење, па токму есенската колекција на брендот е полна парчиња со овие одлики.

Дел од истата се и производите за спиење изработени од најмеки материјали совршени за сонот на секое детенце, како кадифени пижами, вреќи за спиење и стилски додатоци.

Денеска е совршен ден за отпочнување на нова приказна, па ве чекаме да ни ја раскажете вашата во слатките парчиња на Okaidi кои од денеска се достапни на www.okaidi.com.mk.

 

(ПР текст)

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија53 минути

Првата меѓувладина конференција ќе биде позитивен сигнал и до регионот, порача Заев на онлајн средба со Борел

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни...

Регион54 минути

Во Хрватска повеќе од 1.500 новозаболени, десетмина починати во Загреб

Хрватскиот кризен штаб објави нови податоци според кои има повеќе од 1.500 новозаболени од коронавирус, а во Загреб има десетмина...

Свет2 часа

99-годишна жена од Шпанија го победи коронавирусот

Кога 99-годишната Флорентина Мартин се заразила со коронавирус во септември, нејзината внука стравувала дека ќе заврши сама на одделот за...

Македонија2 часа

Стевановиќ: Заразените со лесни симптоми да се лекуваат дома

Сите оние кои имаат лесни симптоми да бидат дома, изолирани со симптоматска и витаминска терапија. Да им помогнеме на оние...

Свет2 часа

ФБИ: Иран и Русија се мешаат во претседателските избори

Иран и Русија собраа податоци од американски гласачи за да влијаат на претстојните претседателски избори, соопшти денеска ФБИ, додавајќи дека...

Македонија3 часа

Активни над 6.000 случаи со коронавирус, болниците се полнат

Во моментот како активни се водат 6.069 случаи на коронавирус на целата територија, од кои 2.983 се од Скопје. Само...

Свет16 часа

Починал волонтер што учествувал во тестовите за вакцина против Ковид-19

Бразилската здравствена агенција „Анвиса“ потврди дека починал волонтер што учествувал во испитувања на вакцина против Ковид-19, пренесува агенцијата „Ројтерс“. Станува...

Македонија18 часа

Дванаесетмина починати и нови 641 заразен од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.688 тестирања, а регистрирани се 641 нов случај на...

Топ19 часа

Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, нападнати биле и полицајците што го пронашле

Во вечерните часови на 20 октомври, на скопската улица Ѓорче Петров, автомобил „ауди“, управуван од А. А. (26) од село...

Македонија20 часа

Инспекторите ќе можат да ги затвораат кафеаните со новите законски измени

Со новите построги мерки кои се во собраниска процедура инспекторите ќе можат веднаш да ги затвораат угостителските објекти до 30...

Свет21 час

(Видео) Силен земјотрес го прекина интервјуто на премиерката на Исланд

Силен земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала, за кратко го прекина интервјуто со премиерката на Исланд, Кетрин...

Македонија22 часа

Филипче: Мерките мора да се донесат во најкраток можен рок

Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека обидот на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на измените на Законот за заштита на населението...

Македонија22 часа

Владата ги осуди изјавите на Каракачанов: Тие се недолични и недостојни

Владата ги осуди изјавите на бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, дека би можел да испрати инженерски полк за демонтирање споменици во...

Македонија24 часа

Царовска: Екскурзии годинава нема да се организираат, учениците можат на прошетка до пет километри

Екскурзии оваа година нема да се организираат, испратени се упатства од Бирото за развој на образование, истакна министерката за образование...

Македонија24 часа

Шеќеринска: И ние и Бугарија сме членки на НАТО, ова не е начин на кој треба да комуницираме

Помина времето кога министри за одбрана од нашиот регион можеа да даваат такви изјави, а некој да ги смета за...

Регион1 ден

Нов рекорд во Хрватска – 1.424 нови случаи и 11 починати

Рекордни 1.424 нови случаи на коронавирус се пријавени во последните 24 часаво Хрватска, а 11 лица починале, објави Националниот штаб...

Свет1 ден

Австралија пријави случај на повторна инфекција со коронавирус

Австралиските власти пријавија редок случај на Ковид-19 во Мелбурн, Викторија, станува збор за лице кое било позитивно тестирано во јули....

Македонија1 ден

Македонија, Албанија и Црна Гора добиваат респираторни машини од НАТО

До крајот на овој или следниот месец, НАТО ќе достави респираторни машини во нашата земја со цел да помогне во...

Свет1 ден

Приведени уште седум лица за убиството на францускиот професор

Уште седум луѓе, вклучително и двајца малолетници, ноќеска биле предадени на судијата во рамки на истрагата за минатонеделното убиство на...

Македонија1 ден

Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 23 часот

Од денеска угостителските објекти ќе работат со скратено работно време. Владата на вчерашната 13. седница ги разгледа и прифати препораките...

Досие