Контакт

Забава

Заборавете на Ричард Гир, сега неговиот син мами воздишки во целиот свет

Објавено пред

Згодниот син на Ричард Гир го залуде светот откога се појави во јавноста. Познатиот актер на Канскиот филмски фестивал пристигна со својот најстар син, 24-годишниот Хомер, и со сопругата, публицистот Алехандра Силва.

dobivaj vesti na viber

Таткото и синот носеа речиси идентични смокинг-костум, а помладиот Гир ги привлече сите погледи со својот изглед. Ричард го доби Хомер во 2000 година со поранешната сопруга Кери Лоуел. Двојката се венча во 2002 година по неколку години врска и се разведе во 2016 година.

Ѕвездата на филмот „Згодна жена“ со Алехандра има уште два сина, Александар (5) и тригодишно момче, чие име сѐ уште не е јавно објавено. Силва го има и синот Алберт Фридланд, кој го доби со поранешниот сопруг Говинда Фридланд.

Забава

Каков е вашиот идеален маж според вашиот хороскопски знак

Објавено пред

Секоја жена замислува идеален маж и се труди да го пронајде. Па, кој е вашиот идеален маж според вашиот хороскопски знак?

dobivaj vesti na viber

Иако фантазираме за совршени мажи, тоа често не го добиваме. Сепак, тоа не значи дека не сме задоволни со нашите партнери. Компромисот вреди злато, ако знаете како да го направите. Па, каков треба да биде вашиот принц на бел коњ според вашиот хороскопски знак?

Кој е вашиот идеален маж според вашиот хороскопски знак?

Овен
Жените Овен сонуваат за силен, темпераментен и сексуален партнер кој ќе ви го одземе здивот и во кревет и во животот. Сепак, кој навистина може да се натпреварува со жена во овој знак? За да не преземате се на себе, научете да се опуштите и да му препуштите на партнерот некои навистина важни задачи.

Бик
Бикот сонува за непредвидлива романса со скапи ресторани и изненадувачки излети во лимузина со шампањ. Сепак, она што навистина им треба на жените во овој знак се мажи со стабилни примања и скапи набавки. Во секој случај, не го измачувајте партнерот со поплаки дека ви е досадно. Подобро најдете си егзотично хоби.

Близнаци
Жените Близнаци сонуваат за креативни и весели мажи со кои можат заедно да ги остварат своите соништа. Најчесто им се потребни телефонски повици и пораки неколку пати на ден. Ако најдете маж кој не е подготвен за ова, обидете се да го префрлите вниманието на активни спортови бидејќи ќе има многу повеќе шанси да се сретнете со партнерот.

Рак
Претставниците на овој знак сонуваат да се најдат во рацете на силни, грижливи и штедливи мажи. Сепак, жените често ги извршуваат овие функции самостојно и добиваат домашен, неамбициозен, но верен и љубовен партнер. Обидете се да си дозволите да бидете безгрижни и мрзеливи до 12.

Лав
Лавиците сонуваат за богат и славен маж. Сакаат мажите да им подаруваат скапи подароци и да ги разгалуваат на секој можен начин. Сепак, тие имаат тенденција да се заљубуваат во згодни лидери кои често се мрзливи, премногу заљубени во себе и рано се откажуваат од своите и вашите амбиции. Затоа, при изборот, размислете кој навистина сакате да го видите покрај себе.

Девица
Девиците сонуваат за дискретни, деловни и интелигентни независни мажи кои ќе ве ценат. Веднаш гледаат дали партнерот им одговара или не, па разочарувањето се случува многу поретко, за разлика од другите претставници на знакот. Тие навистина можат да споделат совети како да го изберат вистинскиот маж.

Вага
Вагите сонуваат за модерен, образован маж од високото општество. Сепак, речиси е невозможно да се најдат такви мажи, па жените од овој знак често ќе се прилагодуваат на она што им е достапно. Сепак, би било фер да споделите со партнерот што навистина очекувате од него.

Шкорпија
Сонуваат за верен маж со кој ќе можат да го поминат остатокот од животот. Шкорпиите сонуваат за вистински маж на кој не е грев да му се потчини, но во потрага по својот идеал постојано наидуваат на тирани и насилници. Најдобро би било да не одите во крајности и веднаш да ја прекинете врската на првото црвено знаме.

Стрелец
Жените во овој знак фантазираат за оптимист маж кој е страсно вљубен во патувањата бидејќи и самите не можат да го замислат животот без авантура. Меѓутоа, во реалноста тие се задоволуваат со третокласни авантури. Она за што овие жени треба да бидат свесни е дека животот ќе стане многу поинтересен доколку си најдете подобра цел, а мажот што ќе го изберете ќе стане сигурен сојузник на патот кон неа.

Јарец
Жените под овој знак сонуваат за репрезентативни, моќни мажи со висок статус покрај кои ќе се чувствуваат како вистински дами. Меѓутоа, проблемот настанува бидејќи каков успех и да постигне нивниот маж, никогаш нема да им биде доволен. Задоволни се со стабилен и удобен живот, како и со внатрешно чувство на супериорност над другите.

Водолија
Нивната креативна личност со зголемена чувствителност постојано бара необична личност. Тешко е да се најдат такви партнери, но Водолиите се способни да создадат бајка дури и со најобични и неинтересни личности. Нивната енергија е доволна за секого, но не заборавајте да имате милост кон партнерот кој не може да го следи.

Риби
Рибите сонуваат за сигурен маж кој ќе се грижи за нив и ќе им даде можност да бидат слаба жена. Сепак, тие ќе се прилагодат на партнер кој не секогаш ги исполнува нивните очекувања, но на него може да се потпре во повеќето случаи. Во ред е што дури и ако не се чувствувате како слаба жена, се однесувате како да сте за да го добиете она што го сакате.

Прикажи повеќе...

Забава

Се огласи Кејт Мидлтон: објави нова фотографија и му испрати прекрасни зборови на сопругот

Објавено пред

Принцезата од Велс го прослави 42-от роденден на својот сопруг принцот Вилијам со необична фотографија направена на неодамнешниот семеен одмор во Норфолк.

dobivaj vesti na viber

„Среќен роденден тато, сите те сакаме многу“, напиша Кејт на социјалната мрежа Икс.

На фотографијата се гледа како Вилијам скока и се држи за рака со своите три деца на плажа. Фотографијата, која Кејт ја сподели на социјалните мрежи, е направена минатиот месец додека семејството беше во Норфолк и се чини дека е направена истиот ден со нивната слика објавена за Денот на таткото минатата недела.

Претходно, Бакингемската палата сподели фотографија од кралот Чарлс со принцот од Велс како седи во неговиот скут, а сликата датира од февруари 1983 година.

Оваа фотографија беше поставена на профилот на социјалните мрежи на кралското семејство во петокот наутро.

Истата беше придружена со порака: „Среќен роденден на принцот од Велс!“

Прикажи повеќе...

Забава

Развод на хоризонтот: Џенифер Лопез ужива во Италија додека Бен го поминува времето со својот син

Објавено пред

Додека светските медиуми не престанат да пишуваат за нејзиниот наводен неодамнешен развод, пејачката Џенифер Лопез реши да отпатува во Италија со своите пријатели, оставајќи го дома својот нерасположен сопруг Бен Афлек.

dobivaj vesti na viber

Афлек е фотографиран од папараците како оди без бурма на раката и го поминува слободното време во Лос Анџелес дружејќи се со својот син Семјуел, кого го однел на возење со електричен мотор.

За тоа време Џеј Ло ужива со пријателите во Позитано, Италија, каде е фотографирана како се релаксира на јахта во светло жолт комбинезон.

„На Џени и е доста од се и навистина се обидуваше околу бракот, но не може повеќе. Не станува ништо подобро, само се влошува. Бен е секогаш мрзлив и несреќен, едноставно е невозможно да се живее со него“, рече извор од музичката индустрија за Дејли Мејл и откри дека се откажала од својата турнеја за да го спаси бракот.

Сепак, бракот очигледно не се подобрува, а сега е предоцна за турнејата, па Џеј Ло реши деновите да ги помине во друштво на луѓе кои ќе и го подигнат расположението.

„Тоа е најпаметното нешто што можела да го направи“, „Нејзините постапки треба да ни бидат пример на сите. Таа не треба да трпи никого, дури ни со сопругот“, „Уживајте, кралице“, „Значи, вака изгледа тоа нејзиното ‘ќе поминувам повеќе време со семејството’“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија4 часа

Познат идентитетот на Македонката која загина во тешка сообраќајна незгода во Грција, тешко повредени уште две девојки

Министерството за надворешни работи соопшти дека денеска во 12 часот по локално време, на автопатот Егнатиа, во Република Грција, се...

Регион6 часа

(Видео) 11 загинати во пожари во Турција, и Грција се бори со огнот

Најмалку единаесет лица загинаа, а десетици се повредени во пожар со ниска вегетација што ветрот го прошири во неколку села...

Регион7 часа

Црногорците и Албанците ја објавија причината за историскиот прекин на струја

Историски прекин на струја ги погоди денеска Црна Гора, Босна и Херцеговина, Албанија и поголемиот дел од хрватското крајбрежје. Бизнисите...

Македонија8 часа

(Видео) 30-годишна Македонка загина во сообраќајна несреќа кај Солун, објавија грчките медиуми

Тешка сообраќајна несреќа со смртни последици се случила на патот Игнација Верија – Солун, денеска напладне. Беше околу 12 часот,...

Регион10 часа

Почна да се враќа струјата во Хрватска и БиХ, „падна далноводот меѓу Грција и Албанија“

По хаосот и прекините во електроенергетскиот систем, електричната енергија е вратена во многу градови низ Босна и Херцеговина. Се врати...

Македонија12 часа

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа

Денеска, од оваа промотивна конференција на програмските столбови и новиот владин тим, накратко ќе ги претставам нашите предизвици во наредните...

Македонија13 часа

Деспотовски: Изборите на 30 јуни се референдум за СДСМ – продолжуваме по старо или одиме по ново

Кандидатот за претседател на Социјалемократскиот сојуз на Македонија, Јован Деспотовски порача дека престојните претседателски избори во партијата се референдум на...

Македонија13 часа

Сообраќајка на патот Прждево кон Демр Капија, сообраќајот во целосен прекин

Oд 12:10 часот на регионален пат 1102 – село Прждево кон Демр Капија, поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен...

Европа14 часа

(Видео) Дрон удри во рафинерија за нафта во Русија

Беспилотно летало ја погоди рафинеријата за нафта Илски во руската област Краснодар, при што беа повредени две лица и предизвикан...

Македонија15 часа

Филипче: Ќе ја отвориме работата на комисиите – политиките ќе се градат врз основа на широка стручна дебата

Венко Филипче, кандидат за претседател на СДСМ, вчера во Куманово пред партиското членство ги образложи главните постулати на неговата програма....

Регион15 часа

Жена е пронајдена на плажа во Полихроно, мислеле дека е онесвестена

Неидентификувана жена е пронајдена онесвестена, во четврток попладне на плажа во Полихроно во општина Касандра на Халкидики. Жената била преземена...

Македонија15 часа

Планинарска спасителна служба извлече повреден турист во Охридско, лицето е пренесено во болница

Регионалниот ЦУК Охрид, извести дека вчера Планинарска спасителна служба од 13.40 до 15.00 часот, имала спасителна акција на територија на...

Свет16 часа

Путин и се закани на Јужна Кореја

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против...

Свет17 часа

Трамп предлага зелен картон за странците кои дипломираат во САД

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вчера предложи луѓето кои дипломираат на универзитетите во САД автоматски да добијат зелен картон, или...

Свет18 часа

Северна Кореја гради ѕид на границата со Југот

Северна Кореја гради ѕид на неколку локации во близина на границата со Јужна Кореја, откриваат сателитски снимки анализирани од Би-би-си....

Свет18 часа

(Видео) Нетанјаху објави снимка во која ги критикува САД; Белата куќа: Длабоко сме разочарани

Белата Куќа изрази длабоко разочарување поради критиките на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху кон САД, во услови на тензии меѓу двата...

Македонија19 часа

Зголемена фреквенција за излез од државата, се чека околу 45 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, извести АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од...

Свет1 ден

Руте е идниот шеф на НАТО – верен сојузник на Украина и жесток критичар на Путин

Холанѓанецот Марк Руте, кој ќе стане нов генерален секретар на НАТО, е жесток критичар на рускиот претседател Владимир Путин и...

Македонија1 ден

Сиљановска и американската амбасадорка разговараа за ЕУ: „Поцесот не смее да трпи притисоци од други земји-членки“

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Анџела Агелер. На средбата беше разговарано за можностите...

Регион1 ден

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на озлогласен мафијашки клан

Две лица загинаа, а три се повредени утринава на Цетиње во Црна Гора, кога била активирана експлозивна направа во близина...