Контакт

Забава

Заглавени во палата со базен? Рики Џервејз ги критикува познатите личности затоа што се жалат за самоизолацијата

Објавено пред

Комичарот Рики Џервејз е уморен од слушање на добро платените sвезди кои се жалат дека мора да останат во затворен простор за време на пандемијата на коронавирус, а воедно ги пофали напорите на здравствените работници, нарекувајќи ги вистинските херои.

58-годишниот актер објасни: „Откако ќе заврши ова, никогаш не сакам да ги слушнам луѓето повторно да се жалат за социјална држава, никогаш не сакам да ги слушнам луѓето повторно да се жалат за медицинските сестри. Или портири.“

„Овие луѓе работат 14-часовни смени и не се жалат. Носат маски кои им оставаат рани, и несебично го ризикуваат сопственото здравје и здравјето на нивните семејства.“

„Но, тогаш гледам дека некој се жали дека е во палата со базен. И јас едноставно не сакам да го слушам,“ рече актерот во интервју за британскиот весник „Сан“.

Рики се пошегува дека самоизолацијата не е премногу проблематична за него затоа што тој не е многу друштвен. „Јас не излегувам многу, секогаш има доволно алкохол и дома.“

Рики Џервејс е англиски комичар, актер, писател, продуцент и режисер, познат по култната ТВ-серија „Канцеларија“ (The Office).

Забава

Џесика Алба и ќерка ѝ изгледаат како сестри

Објавено пред

Атрактивната холивудска актерка Џесика Алба (39) и нејзината 12-годишна „мини јас“ ги потсетија фановите на нивната сличност во ново видео споделено во четвртокот.

Во клипот Онор е речиси на иста висина како мајка си додека стојат рамо до рамо во нивната кујна и покажуваат корпи со подароци. Но, се чини дека мама носи високи потпетици бидејќи на почетокот на овој месец Алба плачеше кога сфати дека ќерка ѝ е повисока од неа.

Прикажи повеќе...

Забава

Бред Пит се сомнева дека некогаш повторно ќе се ожени

Објавено пред

Тој е еден од најбараните актери во Холивуд.

Бред Пит не сака да стави прстен на женска рака во догледно време, а можеби и никогаш повеќе по двата пропаднати брака, пишува „Ју-ес викли“.

56-годишниот холивудски шармер беше женет со Џeнифер Анистон и со Анџелина Џоли, но не смета дека свадбеното блаженство е во картите за неговата иднина, пишува весникот.

Спред анонимен извор цитиран од американското списание, и покрај тоа што почна нова романса, мала е веројатноста Бред некогаш да се ожени повторно.

Пит беше во брак со Анистон од 2000 до 2005 година. Речиси девет години подоцна, тој се ожени со Џоли во 2014 година, но таа поднесе барање за развод во септември 2016 година.

Бред и неговата нова девојка Никол предизвикаа шпекулации за наводна врска кога беа забележани како пристигнуваат на југот на Франција со приватен авион и го посетија „Шато Миравал“, каде што тој произведува розов шампањ.

Инсајдер тврди дека Бред е среќен со Никол Потуралски, но дека не размислува за брак.

Прикажи повеќе...

Забава

Турските медиуми шпекулираат дека бракот на Сулејман и Шехерезад е на стаклени нозе

Објавено пред

Актерката Бергузар Корел, позната во нашите простори како Шехерезад од ТВ-серијата „Илјада и една ноќ“, во март го доби второто дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч кого го паметиме по улогата Сулејман Величествениот.

Иако сите мислеа дека во нивниот меѓусебен однос нема никаков сигнал за проблеми и дека синот Хан ја дополни семејната идила, се чини дека не е така.

Според некои турски медиуми, сопружниците се на чекор до одлука за развод.

Не се сложуваат за многу работи. Најлошо е што Халит не сакал второ дете бидејќи сметал дека е престар, а неговата сопруга го наговарала на тоа речиси две години. Кога останала трудна, тој бил пресреќен, но по породувањето, таа целосно му се посветила на детето и тој сега се чувствува запоставен.

Медиумите цитираат извор близок до парот, кој открива дека тие решиле да се раздвојат на неколку месеци, а потоа да разговараат дали разделбата ќе биде засекогаш.

Наводно, 50-годишниот актер веќе почнал да се допишува со друга жена за која локалните медиуми пишуваат дека е многу популарна и е една од најголемите актерски надежи на Турција.

Му недостигаат страст и жар, а сопругата го одбива. Едноставно, хемијата исчезна, а таа воопшто не се труди да направи нешто. Тој има потреби како и сите други луѓе, додава изворот.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија31 минута

Пахор со поддршка за членството во ЕУ: „Не смее да има одложување на меѓувладината конференција“

Словенија ќе продолжи да ја поддржува Северна Македонија на патот кон полноправно членство во Европската Унија, истакна претседателот на Словенија,...

Топ3 часа

Возач и мигрант ранети при обид да избегаат од полицијата

Возач, кој превезувал мигранти и еден патник, добиле со прострелна рана во нозете додека возачот се обидувал да ѝ побегне на...

Регион4 часа

Загинаа двајцата пилоти од воениот авион што се урна во Србија

Српското Министерството за одбрана потврди дека загинале двајцата пилоти при уривањето на авионот „миг-21“ за време на воена вежба. Надлежните...

Македонија4 часа

Починаа 9 лица, регистрирани 143 новозаразени

Во последните 24 часа се направени 1.504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје...

Македонија5 часа

Спасовски: Нападнатиот полицаец од дрвокрадци има фрактура на черепот и е во тешка состојба

Еден од петтемина полицајци од Велес, кои синоќа биле нападнати од дрвокрадци, има тешки телесни повреди. Тој од синоќа е...

Македонија5 часа

(Видео) Кривична пријава и суспензија за полицаецот кој претепа Ром во Битола

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички стандарди и професионални истраги во МВР поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење...

Европа6 часа

Напаѓачот уапсен, полицијата пронајде мачета и сатар на местото на нападот во Париз

„Бев во мојата канцеларија. Слушнав врисоци на патот. Погледнав низ прозорецот и видов жена која лежеше на подот и имаше...

Македонија8 часа

Пендаровски до Пахор: Споделуваме сегашност во НАТО, уверен сум дека ќе имаме и заедничка иднина во ЕУ

Денеска во претседателскиот кабинет во „Вила Водно“ претседателот Стево Пендаровски на церемонија со највисоки државни и воени почести го пречека...

Македонија8 часа

Казна за Рудникот САСА – ќе плати 65 илјади евра поради истекувањето јаловина

Откако при направениот увид и констатиран прекршок водостопанскиот инспектор на Државниот инспекторат за животна средина предложи постапка за посредување согласно...

Свет8 часа

(Видео) Ковид-19 создал мутација којашто е уште позаразна

Резултатите од една нова студија покажуваат дека Ковид-19 создал нова мутација која се чини дека е уште позаразна, а експертите...

Македонија9 часа

Николовски ќе бара мотивациско писмо од директорите за да спречи корупција

Вицепремиерот Љупчо Николовски бара од граѓаните да не очекуваат чудо за брзо време бидејќи проблемот со корупцијата во Македонија постои...

Македонија9 часа

Маричиќ не поддржува бирање државен јавен обвинител со политички договор

Не веруваме дека е добар начин на избор на обвинител со политички договор меѓу партиите, рече министерот за правда, Бојан...

Регион10 часа

(Видео) Во Србија се урна воен авион „Миг 21“

Авионот на српската армија „Миг 21“ се урна утрово при извршување на редовна задача за летање во селото Брасина, во...

Свет10 часа

Водечкиот германски епидемиолог предупредува: Пандемијата допрва ќе почне

Водечкиот германски епидемиолог Кристијан Дростен во својот говор на Светската здравствена конференција во Берлин предупреди на предвременото славење на успехот...

Свет10 часа

Трамп: Бајден ќе ја уништи Флорида, мојот план ќе го уништи вирусот

Како дел од предизборната кампања, американскиот претседател, Доналд Трамп, ги посети Северна Каролина и Флорида, некои од државите каде што...

Свет11 час

Бројот на заболени од Ковид-19 во САД надмина 7 милиони

Бројот на заболени со коронавирус во САД вчера надмина седум милиони, што е повеќе од 20 проценти од вкупниот број...

Македонија11 час

Заев: Бруталноста од полициски службеници врз граѓани Роми е за најсилна осуда

Премиерот Зоран Заев го осуди вчерашниот инцидент, во кој полицајци брутално тепаат Роми. Според него, таквото однесување е срамно за...

Регион11 час

Албански претседател: Косово гарант за безбедноста на Балканот

Претседателот на Албанија, Илир Мета, на 75. заседание на ООН изјави дека членството на Косово во ООН би било корисно...

Свет1 ден

Гутереш: Вирусот се шири во сите правци, потфрли заедничката соработка

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, денеска изјави дека светот не успеал да соработува во борбата против пандемијата на Ковид-19....

Топ1 ден

(Видео) Во Визбегово пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, уапсени три лица

Попладнево, околу 15 часот, Единицата за недозволена трговија со дрога извршила претреси во скопско Визбегово, при што пронајдена била мини...

Досие