Контакт

Забава

Кајли Џенер навестува нова колекција шминки

Објавено пред

Кајли Џенер го покажа своето деколте во светкав зелен врв со широко деколте и здолниште во иста боја додека седи на столче инспирирано од „Гринч“ за да ја промовира новата колекција празнична шминка.

Таа сподели неколку фотографии, на кои позира во заднина од зелено крзно.

Во најновата објава на „Инстаграм“ во четвртокот Кајли (23) ги прашува своите следачи на социјалната мрежа што мислат дека ќе биде темата на нејзината празнична линија.

Ѕвездата на KUWTK на себе има светкав дводелен комплет што потсетува на елка, со што алудира дека новата линија ќе излезе пред Нова година.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Амброзио зрачи со посебна енергија кога е во родниот Бразил

Објавено пред

Бразилскиот топ модел Алесандра Амброзио се упати на својата омилена дестинација Флорианополис со своето момче, италијанскиот моден креатор Николо Оди, и синот Ноа.

Поранешниот ангел на „Викторијас сирет“ а сега дизајнер на костими за капење изгледа беспрекорно додека ужива во излет на плажа во родниот Бразил со партнерот и со синот.

Атрактивната Бразилка (39) беше забележана во крајбрежниот град Флорианополис, во ѓумбир кафеаво бикини од својот бренд костими за капење „Гал Флорипа“.

На себе има и сребрен ѓердан, темни очила за сонце, сламен шешир и светло сина марама додека е на песокот, покрај Оди, основач на модниот бренд „Алануи“.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Хуман гест на девојка откако свршеникот ја оставил два дена пред свадба

Објавено пред

Сара Каминс мислела дека венчавката ќе биде најубавиот ден во нејзиниот живот. Меѓутоа, нејзиниот свршеник ѝ раскинал два дена пред закажаната свадба.

Таа и свршеникот ја планирале свадбената забава цели две години, гостите веќе биле поканети и сите трошоци биле однапред платени.

Сара ја откажала венчавката и ги известила сите гости.

Како и да е, оваа 25-годишна девојка не сакала да дозволи тагата да ја скрши. Добила одлична идеја. Решила да искористи тоа што ресторанот е платен, па организирала фешта за бездомници.

Со помош на планерката за венчавки, веднаш се зафатила со неопходните подготовки. Двете донеле повеќе од 100 бездомници, кои биле воодушевени од гозбата на својот живот. Сите уживале во вкусната храна, и немале доволно зборови за да ја искажат својата благодарност.

Иако скршена од тага, таа направи многу луѓе среќни, па макар и еден ден.

Овој преубав гест се случил пред две години, а и понатаму привлекува внимание на интернет. Веројатно затоа што хуманите гестови се многу ретки.

 

Прикажи повеќе...

Забава

„Ројал Алберт Хол“ ги откри плановите за 150-годишнината

Објавено пред

Нил Роџерс ќе компонира поп-химна за да ја прослави 150-годишнината од постоењето на „Ројал Алберт Хол“.

Познатиот американски музичар, водечката гитара во бендот „Чик“, се приклучува на составот на sвезди, вклучувајќи ги Ерик Клептон, Пати Смит и Метју Борн, кои следната година ќе ја почестат култната сала во Лондон.

На роденденскиот концерт на 29 март ќе биде откриено новото дело на филмскиот композитор Дејвид Арнолд, човекот кој ја создаде музиката за Бонд и Шерлок.

Прославата доаѓа во едно од најнесигурните периоди во историјата на местото, поради ограничувањата наметнати од светската здравствена криза. Независниот објект во Кенсингтон, Лондон, објави загуба од 18 милиони фунти, плус 6,5 милиони фунти во продажбата на вратени билети, на почетокот на оваа година.

Главниот извршен директор Крег Хасал им рече на пратениците дека концертната сала е во „крајно опасна положба, без начин да се надоместат изгубените приходи“. Сепак, најавувајќи ја програмата за 2021 година, Хасал рече: „Ние сме решени да организираме целосна прослава на нашата 150-годишнина“.

Отворена во 1871 година од кралицата Викторија, и именувана по нејзиниот покоен сопруг принцот Алберт, неокласичната зграда стана глобална сцена за настапи во живо.

„Ројал Алберт Хол“, една од најпрестижните концертни сали во светот, беше домаќин на сè, од Евровизија во 1968 година до премиери на филмови, награди „Мобо“, тениски турнири, матурски вечери и безброј други настани.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

Пензионерите бараат приоритет за вакцинирање против Ковид-19

Сојузот на здруженија на пензионери апелира приоритет при вакцинирањето против Ковид-19 да имаат пензионерите. „Во име на над 300.000 возрасни...

Топ2 часа

Разбиена криминална група која шверцувала дрога во македонски затвори

Криминалистичката полиција во соработка со СВР Скопје, поднесе кривична пријава против 27-годишниот А.М. од Дебар, поради сомнение за сторено продолжено...

Регион2 часа

(Видео) Силна експлозија во центарот на Белград, еден загинат и двајца повредени

Утрово, нешто пред 10 часот, се случи силна експлозија пред зградата на српската државна телевизија РТС во Белград. Едно лице...

Македонија3 часа

Данска и Холандија го поддржуваат ветото на Софија, тврди бугарски весник

Данска и Холандија се двете земји кои се приклучија кон бугарското вето за Северна Македонија, изјави дипломатски извор за бугарскиот...

Топ4 часа

Кавадарчанец со секира се обидел да ја убие сопругата, па загинал фрлајќи се во река

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР изврши увид во куќа во селото Шивец...

Регион4 часа

Курц: Секој што ме познава знае колку сум приврзан за Балканот

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, реагираше на критиките кон него поради изјавата дека повратниците од годишниот одмор го донеле коронавирусот во...

Македонија4 часа

Македонските и бугарските историчари и денеска ќе расправаат за средновековниот и раноосманлискиот период

Македонско-бугарската мешовита комисија за историски и образовни прашања и денеска ќе расправа за средновековниот и раноосманлискиот период, по состанокот одржан...

Македонија5 часа

(Видео) Пендаровски: Здравствените производи треба да бидат достапни за сите

Здравствените производи со сертифициран квалитет треба да бидат достапни за сите, истакна претседателот Стево Пендаровски во обраќање на специјалнатата сесија на...

Македонија5 часа

Градоначалниците на Битола и Гостивар се позитивни на коронавирус

Градоначалниците на општините Битола и Гостивар – Наташа Петровска и Арбен Таравари, преку социјалните мрежи известија дека се заразени со...

Регион5 часа

ЕУ и Грција ќе формираат нов прифатен центар на Лезбос

Европската комисија потпиша меморандум во кој се опишува деталниот план договорен меѓу грчките власти и агенциите на Европската Унија за...

Свет5 часа

„Модерна“: Околу 100 милиони вакцини против корона ќе бидат достапни на почетокот на годината

Американската фармацевтска компанија „Модерна“ објави дека очекува да може да испорача меѓу 100 и 125 милиони дози на експерименталната вакцина...

Европа19 часа

Шведска ги отфрла препораките на СЗО, тамошните експерти велат дека маски не се потребни

Сè уште нема потреба да се носат маски во Шведска, изјави денес водечкиот здравствен службеник во оваа скандинавска земја со...

Македонија20 часа

Заев: Да профитираме од извоз на сушен цвет од канабис, а дома да ја легализираме марихуаната

Ако успее парламентот до крајот на годината да го донесе законот за измени и дополнување на Законот за опојнит дроги...

Македонија21 час

1.342 новозаразени од Ковид-19, починаа 22 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.399 тестирања, а регистрирани се 1.342 нови случаја на...

Македонија21 час

МАНУ, УКИМ и МПЦ-ОА бараат во преговорите со Бугарија да не се погази достоинството на народот

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), Македонската православна црква (МПЦ-ОА) и Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ (УКИМ) истапија со...

Македонија1 ден

Се спушта возрасната граница за лична асистенција од 18 на шест години за деца со попреченост

На барање на семејствата на децата со попреченост ја намалуваме возраста кога личната асистенција станува законско право – од сегашните...

Домашен1 ден

Град Скопје го награди младиот боксер Ардијан Аземи со 100.000 денари

Град Скопје го награди со 100.000 денари младиот Ардијан Аземи, освојувач на бронзен медал на Европското првенство во бокс за...

Топ1 ден

Сандаци со куршуми од Втората светска војна пронајдени кај Машката плажа во Струга

Четири лимени сандаци со куршуми биле пронајдени при ископ во близина на Машката плажа во Струга. СВР Охрид соопшти дека...

Свет1 ден

Обама, Буш и Клинтон пред камера ќе се вакцинираат против коронавирус

Поранешните претседатели на САД, Барак Обама, Џорџ В. Буш и Бил Клинтон, ќе примат вакцина против коронавирус пред камера за...

Свет1 ден

Чешка го укина полицискиот час, се отвораат сите продавници и ресторани

По повеќе од еден месец строги мерки поради пандемијата на коронавирус, Чешка го укина полицискиот час. Од денеска се отворени...

Досие