Контакт

Забава

Кели Кларксон мора да му плаќа на поранешниот сопруг месечна издршка во износ од 200.000 долари

Објавено пред

На Кели Кларксон ѝ е наложено да му плаќа на својот поранешен сопруг Брендон Блексток приближно 200.000 долари месечно како издршка за него и за нивните две малолетни деца.

39-годишната пејачка, текстописец и ТВ-водителка („Шоуто на Кели Кларксон“), чиј имот е проценет на 45 милиони долари, од 1 април 2021 година требаше да му плаќа на нејзиниот поранешен сопруг и поранешен менаџер 50.000 долари месечно како издршка на поранешен брачен другар.

Дополнително, судот ѝ наложи да му плаќа уште 45.000 долари месечно на Блексток како издршка за нивните малолетни деца Ривер (7) и Ремингтон (5), според правните документи до кoи дојде The Blast.

Документите откриваат и детали за финансиите на Кларксон, наведувајќи дека таа заработува 1.583.617 долари месечно.

Сè на сè, Кели ќе треба да пополнува чек од 195.601 долари за нејзиниот поранешен секој месец.

Судот дополнително бара од неа да плати 1,25 милиони долари за да ги покрие адвокатските трошоци на Брендон настанати со разводот.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Маските не може да ги спречат Џенифер Лопез и Бен Афлфек да си разменат нежности

Објавено пред

Им беа потребни 17 долги години за да ја обноват својата романса и сега кога Џенифер Лопез и Бен Афлек, конечно, го направија тоа, изгледа дека напорно работат за да го надоместат изгубеното време.

Вљубениот пар не се разделува. Минатата недела тие се појавија на филмскиот фестивал во Венеција, а во понеделникот заедно позираа на модниот настан „Мет гала“ во њујоршкиот музеј „Метрополитен“.

Ако некој се сомневаше во нивните искрени љубовни намери, Бенифер целосно ги разубеди со своите необични и спонтани потези.

Имено, медиумите го објавија инстинктивниот потег на Бен со кој ја заштити својата сакана од луд обожавател на аеродромот „Марко Поло“ во Венеција по враќањето од филмскиот фестивал. Обожавателот премногу ѝ се доближил на Џенифер обидувајќи се да ја допре и да направи селфи со неа, но Бен реагирал бргу и го спречил.

Инстинктивниот потег да ја заштити својата сакана многу корисници на социјалните мрежи го опишаа како романтичен и чист доказ дека Бен навистина ја сака својата девојка.

Сепак, последниот потег на Бенифер кога се појавија заедно на „Мет гала“ збуни многумина. Бен и Џенифер излегоа одделно на црвениот тепих, а потоа, по средбата пред камера во затворен простор, одлучија да си разменат нежности – со заштитни маски на лицата. Тие се гушнаа, а потоа се бакнаа преку маските, што одговараа на нивната облека.

Многумина го прогласија овој чин пред камерата за најимпресивен момент на модниот настан. „Сликата вреди илјада зборови“, пишува во веб-изданието на „Вог“.

Прикажи повеќе...

Забава

Вкусен и лесен рецепт за стек

Објавено пред

Еден добар стек има посебно место на гурманскиот пиедестал. Одвреме-навреме можете слободно да си дозволите едно такво сериозно парче месо.

За среќа, сезоната на бикини заврши, доаѓа време од годината кога неколку килограми вишок нема многу да ви пречат. Ова не е рецепт за секој ден. Но, тие што го пробале ова јадење, особено оние што не се плашат од калории, велат дека е едно од највкусните.

1. Испечете го стекот – ако е бифтек или некој друг стек, доволно е три минути од една страна, три минути од друга и готово! Повеќето претпочитаат средно печен. 2. Оставете ја маснотијата за пржење во тавата и истурете малку шери (дедуктивно за да добиете доволно сос) 3. Истурете чаша павлака крем. 4. Додадете парче путер. 5. Зачинете по вкус со сол и бибер. Готово! Совршено и брзо!

Прикажи повеќе...

Забава

Хелен Мирен ќе го води квизот „Хари Потер“

Објавено пред

Холивудската ѕвезда Хелен Мирен ќе биде домаќин на квиз-серијата Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses по повод 20-годишнината на филмската сага.

Оскаровката изјави дека е пресреќна што ќе биде дел од програмата што ќе ја одбележи годишницата.

„Знаев дека некогаш ќе добијам улога во Хари Потер и многу сум задоволна што ќе учествувам во прославата на 20-годишнината на филмот“, рече Мирен.

„Филмовите инспирираа таква волшебност и чудо за многумина од нас и ќе биде вистинско уживање повторно да ја оживееме таа магија за безбројните фанови што продолжуваат да уживаат во овој магичен свет“.

Квиз-серијата првпат беше најавена во мај како дел од плановите на „Ворнермедија“ да ја одбележи годишнината од „Хари Потер и каменот на мудроста“ придружувајќи се на посебната ретроспектива. Серијата ќе има четири дела.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија11 час

Регистрирани 557 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирањa, а регистрирани се 557 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 268, Куманово...

Македонија14 часа

Косовскиот премиер не одговори дали ќе ги екстрадираат осудените во случајот „Монструм“

Министрите за правда на Македонија и Косово се во директен редовен контакт и тие соработуваат во однос на прашањето за...

Македонија18 часа

Нови правила за Македонците – влез во Швајцарија само со сертификат, во Белгија карантин за невакцинираните

Швајцарија, Белгија и Австрија донесуваат нови ковид-правила за патниците што влегуваат во нивните земји.  За Швајцарија, повеќе не е во...

Свет18 часа

(Видео) Бајден го заборави името на австралискиот премиер, нов гаф на американскиот претседател

Американскиот претседател Џо Бајден го заборави името на австралискиот премиер Скот Морисон, па го нарече „тој човек одоздола“ за време...

Македонија19 часа

МВР: На Рашковски му е дозволено да излегува од куќен притвор за да оди на лекар

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, смее да се оддалечува од домот каде што издржува куќен притвор, тврдат од...

Свет20 часа

Француската војска уби лидер на ИСИС

Францускиот претседател, Емануел Макрон, објави дека припадниците на француската војска го убиле водачот на Исламската држава во Сахара, Аднан Абу...

Македонија20 часа

Во соработка на македонската и германската полиција запленета марихуана вредна над 100.000 евра

Во Германија е запленета марихуана вредна над 100.000 евра во заедничка акција на полициите на Македонија и Германија, соопшти МВР....

Регион1 ден

(Видео) Протести против ковид – мерките во Љубљана: полицијата употреби солзавец и водени топови

Полицијата употреби водени топови и солзавец за да ги растера противниците на мерките во борбата против коронавирусот кои вечерва се...

Македонија1 ден

(Видео) Уште 44 бегалци од Авганистан пристигнаа во Македонија

На Меѓународниот аеродром во Скопје попладнево пристигнаа уште 44 бегалци од Авганистан. Од Владата соопштија дека станува збор за активисти...

Топ2 дена

Кривична пријава за жена од Дебар, го тепала нејзиниот осумгодишен син и го терала да питачи

Полицијата поднесе кривична пријава против 28-годишна жена од Дебар која физички го малтретирала нејзиниот син и го терала да питачи....

Европа2 дена

Шведскиот модел сепак успешен – без строги мерки до нула починати

Рекорден број заразени и починати од Ковид-19 во Европа, а во Шведска нула починти. Оваа европска земја беше ставена на...

Топ2 дена

(Видео) Откриени две илегални лаборатории за производство на марихуана во Скопје

Вчера, полициски службеници од одделот за крим-полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи и полициски службеници...

Македонија2 дена

Заев: Демократијата е двонасочен дијалог меѓу граѓаните во општеството, ние ја градиме на еднаквоста на сите

Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша, меѓу другото, премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил по...

Европа2 дена

Меркел од Албанија: Кој и да биде нов германски канцелар, ќе го задржи интересот за овој регион

Германската канцеларка, Ангела Меркел, на средбите во Тирана го потврди интересот на Германија за земјите од Западен Балкан. „Без оглед...

Свет2 дена

Тепачки и расправии – внатрешни конфликти за новата влада го разнишаа талибанското раководство во Авганистан

На врвот на талибанското движење дошло до голем внатрешен конфликт за составот на новата влада. Конфликтот помеѓу коосновачот на талибанското...

Европа2 дена

Борел: Русија сака да нѐ подели, не им е грижа за Европската Унија

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, тврди дека Русија сака да ја подели Европската Унија преговарајќи само со одредени членки,...

Свет2 дена

Северна Кореја лансира две балистички ракети

Северна Кореја лансирала две балистички ракети во морето, тврди Генералштабот на Јужна Кореја. Јапонската крајбрежна стража исто така соопшти дека...

Регион2 дена

Два земјотреса утрово во Албанија, почувствувани и во Црна Гора

Два земјотреса, од кои едниот над 4 степени според Рихтеровата скала, ја погодија граничната област меѓу Црна Гора и Албанија...

Македонија2 дена

Во Солун конференција за Западен Балкан и европската иднина

Во Солун, Грција, денеска ќе се одржи конференција на тема „Западен Балкан учествува во дијалогот за иднината на Европа“. По покана...

Македонија2 дена

Средношколците во Тетово и Гостивар продолжуваат со онлајн настава

Владата донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември...

Досие