Контакт

Забава

Ким Кардашијан благодарна на Канје Вест што ѝ ја врати секс-снимката

Објавено пред

Ким Кардашијан му е благодарна на Канје Вест бидејќи ѝ ја донел снимката со секс со поранешното момче Реј Џеј, која протече во јавноста во 2007 година, нагласувајќи дека сака да ги заштити своите деца од тоа.

dobivaj vesti na viber

Ким, наводно, им се јавила на своите адвокати со цел да го спречи Реј Џеј да објави уште една секс- снимка од нив двајца. Ким и Реј Џеј имале 22 години кога го снимиле видеото.

Ким се расплака откако нејзиниот поранешен сопруг успеал да го добие компјутерот и хард дискот на кои очигледно се наоѓало домашно видео со ознака „икс“, и во првата епизода на „Семејството Кардашијан“, таа му се заблагодарува на Канје.

Во премиерната епизода на новиот реалити-серијал „Кардашијанс“, Ким, која има четири деца со раперот, рече: „Канје одлета дома синоќа и се врати ова утро и сакам да ви покажам што ми донесе. Ми ги врати сите снимки од домашното видео.“

„Знам дека Канје го направи ова за мене, но исто така го направи и за моите деца. Сакам да ги заштитам колку што можам, и ако имав моќ, или ако Канје има моќ, тоа ми е најважно, и едноставно многу ми значи“.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Шерон Стоун го донесе гламурот на црвениот тепих во Кан

Објавено пред

Шерон Стоун го красеше црвениот тепих на проекцијата на филмот на Валерија Бруни Тедески,  „Засекогаш млади“ (Forever Young) во рамки на филмскиот фестивал во Кан во неделата.

dobivaj vesti na viber

Облечена во сино-бела креација на „Долче и Габана“ со драматичен додаток, 64-годишната актерка ги воодушеви присутните кога го отфрли дополнителниот дел од фустанот закачен на нејзините колкови.

 

Со мала асистенција од двајца манекени облечени во костуми, ѕвездата на „Ниски страсти“ лесно се ослободи од дополнителното здолниште. Потоа позираше во друга верзија на фустанот што ја истакна нејзината тенка фигура. Ваквиот потег предизвика бурен аплауз од фановите.

Прикажи повеќе...

Забава

Италијанската свадба на Кортни и Тревис: фотоалбум

Објавено пред

Кортни Кардашјан и Тревис Баркер се венчаа третпат во Портофино, Италија, на раскошна свадбена церемонија во Италија, опкружени со своите најблиски.

dobivaj vesti na viber

„Среќно засекогаш“, напиша поќерката на Баркер покрај фотографијата што ја сподели на „Инстаграм“ во неделата, 22 мај.

Неделникот „Ју-ес викли“ потврди дека реалната ѕвезда (43) и тапанарот на „Блинк-182“ (46) пристигнале во Портофино во петокот, 20 мај, заедно со своите деца. Кардашјан ги има Мејсон (12), Пенелопе (9) и Рејн (7) со поранешниот сопруг Скот Дисик, а Баркер е татко на Лендон (18), Алабама (16) и ја има и поќерката Атијана (23) од бракот со поранешната сопруга Шана Моклер.

Покрај нивното мешано потомство, присуствуваа и членови на познатото семејство на реалната ѕвезда и основачка на веб-страницата што промовира модерно и здраво живеење „Пош“. Меѓу гостите беа и Крис Џенер, Ким Кардашјан, Клое Кардашјан, Кендал Џенер, Кајли Џенер и Кори Гембл.

Тревис ја побара за жена Кајли во октомври 2021 година по речиси една година врска.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Најголеми трансформации на актери, од Џесика Бел до Џаред Лето

Објавено пред

Некои од големите ѕвезди во Холивуд, кои се појавуваат во телевизиски серии и филмови, постои шанса да не ги препознаете.

dobivaj vesti na viber

Џесика Бел неодамна глумеше во „Кенди“, серија на „Хулу“ базирана на вистинска приказна за домаќинка убиец Кенди Монтгомери и нејзината жртва Бети Гор. Со кратка кадрава перика, големи очила и типична мода од 80-тите, Бел е речиси непрепознатлива како актерка што глумеше во хит-серијата на „Нетфликс“, „Грешникот“.

Џаред Лето – „Куќата Гучи“


Џаред Лето е речиси непрепознатлив како Паоло, син на Алдо Гучи и внук на основачот на модната империја „Гучи“ во драмата на Ридли Скот од 2021 година – „Куќата Гучи“.

Не сите беа задоволни со конечниот изглед – според „Асошиетед прес“, Патриција Гучи, правнука на Гучио Гучи, го осуди сетот фотографии што ги откриваат „несредената коса и сомотскиот костум во боја на јоргован“ на оскаровецот како Паоло. „Ужасно, ужасно“, рече таа. „Сѐ уште се чувствувам навредено“.

Шарлиз Терон – „Чудовиште“

Друга трансформација наградена со „Оскар“ беше онаа на Шарлиз Терон во крими-драмата „Чудовиште“ од 2003 година кога таа ја портретираше Ајлин Вуорнос, сериски убиец.

Веѓите на Терон беа избелени и делумно избричени, а таа беше покриена со полутрајно мастило за тетоважи за да ја направи нејзината кожа да изгледа стара. Таа се здебели 14 килограми за филмот.

Кристијан Бејл – „Машинист“

Во овој филм од 2004 година Кристијан Бејл го игра Тревор Резник, машинист со тешка несоница. Бејл мораше драстично да ја намали тежината од 78 на 49 килограми.

За да ги намали килограмите, актерот (најпознат по улогите во „Мрачниот витез“ и „Американски психо“) беше на драконска диета речиси четири месеци – една конзерва туна и едно јаболко дневно.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија7 минути

Регистрирани 151 новoзаразени со коронавирус во последните три дена, нема починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните три дена од 20.05 до 22.05.2022...

Топ49 минути

Кривична пријава за наставник од Струмица, кој на ученичка ѝ праќал пораки и ја допирал

Приведен наставник од Струмица за полов напад врз дете што не наполнило 14 години. Според информациите, 40-годишниот наставник ја допирал...

Македонија2 часа

Ангел Димитров: Проблемот е што македонските историчари се трудат да не прифатат заедничка историја

Бугарија не треба да дозволи притисок. Бугарската страна мора да покаже доверба во својот став, во своите аргументи и без...

Европа5 часа

Белгија е првата земја што воведе карантин поради мајмунските сипаници

Белгија стана првата земја што воведе задолжителен 21-дневен карантин против мајмунските сипаници бидејќи 14 земји сега потврдуваат појава на вирусна...

Европа5 часа

Светски економски форум во Давос: Ќе се разговара за последиците од војната во Украина

Три месеци по почетокот на руската инвазија на Украина, војната и ризиците што таа ги носи за светската економија ќе...

Свет6 часа

Претставниците на АПЕК: Русија веднаш да ја прекине војната во Украина

Претставниците на седум земји, вклучително и оние што го напуштија состанокот на министрите за економија на Азиско-пацифичката економска соработка (АПЕК),...

Свет6 часа

Бајден: Подготвени сме да употребиме сила за одбрана на Тајван

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека ќе биде подготвен да употреби сила за да го одбрани Тајван. Тој рече дека...

Европа6 часа

Русија: Планираме да изградиме и распоредиме 50-ина нови ракети „Сармат“

Русија планира да изгради и распореди 50-ина нови интерконтинентални балистички ракети „Сармат“, способни за нуклеарни напади до крајот на есента,...

Европа6 часа

Зеленски: До 100 украински војници гинат секој ден во борбите на истокот на земјата

Володимир Зеленски објави дека Украина губи до 100 војници секој ден во борбите на истокот на земјата. Зборувајќи на прес-конференцијата,...

Европа6 часа

Борел: Ги исцрпивме воените резерви поради војната во Украина

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, во неделата изјави дека војната во Украина тектонски го...

Свет16 часа

Генералниот директор на СЗО: Пандемијата на коронавирус сигурно не е завршена

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Гебрејесус денеска изјави дека пандемијата на коронавирусот сигурно не е завршена и...

Македонија22 часа

Ковачевски ќе ja предводи владината делегација во Ватикан и Рим, најавена е и средба со Петков

Премиерот Димитар Ковачевски придружуван од ќерката Тамара Ковачевска на 23 и 24 мај ќе предводи делегација на Република Северна Македонија...

Европа22 часа

Француски министер: За влез на Украина во ЕУ ќе бидат потребни 15 или 20 години

За влез на Украина во Европската унија ќе бидат потребни најверојатно 15 или 20 години, рече францускиот министер за европски...

Европа1 ден

Бајден: „Епидемијата на мајмунски сипаници причина за загриженост“

„Епидемијата на сипаници е нешто за што сите треба да бидат загрижени“, изјави денеска американскиот претседател Џо Бајден. Тој додаде...

Економија1 ден

Бектеши: Трговците во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници

Министерството за економија веќе предложи до Собранието измени и дополнувања на Законот за трговија со кои се овозможува работа во...

Регион1 ден

(Видео) Тепачка меѓу навивачи на „Хајдук“ со полицијата на автопатот кај Загреб, имало и повредени

Синоќа навивачите на Хајдук се судрија со полицијата на автопатот А1 во близина на одморалиштето Дешинец, пренесуваат хрватските медиуми. Според...

Европа1 ден

Подољак: Нема да има отстапување на територија

Украина ја отфрла можноста да се согласи на прекин на огнот со Русија и порача дека Киев нема да прифати...

Европа1 ден

Велика Британија: Регионот Северен Доњецк е приоритет на Русија

Министерството за одбрана на Обединетото Кралство објави неодамнешен извештај за ситуацијата во Украина. Единствената руска оперативна чета со возила за...

Економија1 ден

Западот во страв- Светот има залихи на пченица за само десет недели?

Русија и Украина сочинуваат околу една четвртина од светскиот извоз на пченица, а Западот стравува дека Путин се обидува да...

Економија1 ден

Пад на „Волстрит“ седма недела по ред, инвеститорите стравуваат од рецесија

По големите осцилации на „Волстрит“, цените на акциите паднаа минатата недела, седми пат по ред, бидејќи инвеститорите стравуваат дека поради...