Контакт

Забава

Ким Кардашјан покажа како ѝ изгледа без шминка лицето со псоријаза

Објавено пред

Старлетата и претприемачка Ким Кардашјан-Вест (38) откри на социјалните мрежи како изгледа без шминка нејзиното лице со псоријаза, кожна болест што ја карактеризира црвенило. Таа напиша за веб-страницата на нејзината сестра Кортни и ја објасни ситуацијата.

„Претходно оваа година се покажа навистина лошо, ги покри целото лице и поголемиот дел од моето тело. На отворањето на нашата нова продавница носев фустан со светки. Кога се вратив дома, почна да ме чеша. Мислев дека мојата кожа е чувствителна на материјалот на фустанот. Мама потоа ми ја виде ногата и рече дека дефинитивно е псоријаза“, напиша Ким.

Членот на кланот Кардашјан-Џенер има и псоријатичен артритис, воспалително ревматско заболување кое е поврзано со псоријаза. Поради тоа, сè ја болело и ѝ отекувале зглобовите. Таа призна дека поради тоа не можела ниту да стане за да го заме мобилниот телефон.

Ким им порача на сите што се борат со псоријаза дека не смеат да дозволат тоа да им го уништи животот. Ако треба, вели таа, направете нешто што ќе ве направи посигурни, како крем за нозе со пудер.

„Се надевам дека некој поради мене, ќе ја најде светлината на крајот од тунелот“, вели таа.

Забава

Моника Белучи откри дека поранешниот сопруг не ѝ помага за децата

Објавено пред

Италијанската актерка Моника Белучи (51), која со години живее во Франција, во долго интервју откри што сè мора да прави во време на карантин за своите две ќерки.

Таа во моментот е во изолација поради пандемијата на коронавирусот и вели дека е единствената што се грижи за своите ќерки Деви (15) и Леона (9), за нивното училиште и за секојдневниот живот.

Таа сама се грижи за сите обврски во врска со децата бидејќи нејзиниот поранешен сопруг Винсент Касел (53) не е премногу заинтересиран за тоа.

Една од најубавите актерки на сите времиња живее со своите две ќерки во убава куќа со поглед на океанот на брегот на Франција.

Актерката открива дека не може да оди на плажа, но дека слободното време го поминува во својата градина.

Нејзиниот поранешен сопруг сега е оженет со француската манекенка Тина Кунаки (23), од која е постар 30 години.

Тој неодамна повторно стана татко и се пресели во куќа во близина на Моника.

Белучи во интервју рече дека нејзиниот свет се врти околу секојдневните обврски на ќерките.

Моника е тажна од сегашната состојба затоа што би сакала нејзиниот поранешен сопруг да посвети повеќе време на семејството бидејќи, според неа, тој не се грижи доволно за ќерките.

„Се надевам дека Винсент во еден момент ќе почне да се грижи за сето ова“, рече Моника во интервјуто и ова е нејзина прва забелешка на негова сметка во последните неколку години.

Прикажи повеќе...

Забава

Елизабет Харли и Хју Грант беа 13 години во врска, денес се кумови

Објавено пред

Англискиот актер и продуцент Хју Грант (59) и неговата поранешна партнерка актерката Елизабет Харли (54) останаа најдобри пријатели две децении по нивното раскинување.

Тие беа во врска 13 години, и до ден денес останаа блиски пријатели и се поддржуваат во сите работи во животот.

Грант и Харли се запознале во 1987 година на снимањето на филмот „Rowing With the Wind“, и наскоро станале двојка.

По осум години врска, актерот бил фатен со проститутка на „Сансет стрит“ во Лос Анџелес, полицијата го уапсила, а неговите фотографии ги објавиле таблоидите од целиот свет.

Сепак, тоа не ја уништило нивната врска, тие останале заедно уште пет години. Во тој период се ширеле гласови дека Хју и натаму ја изневерува Елизабет, но тие истакнале дека ги надминале сите недоразбирања и дека тоа не била причината за нивното раскинување.

Харли и Грант се разишле во 2000 година, но за разлика од другите двојки, нивното раскинување не било проследено со големи скандали. Напротив, тие и денес тврдат дека се слушаат секој ден и дека се најдобри пријатели.

View this post on Instagram

Uncle Hugh ❤️

A post shared by Damian Hurley (@damianhurley1) on

„Таа е мојата најдобра пријателка, прво неа и се јавувам кога ми е тешко“, рече Хју, пет години по паузата.

Поранешната двојка разговара за сè во животот, а Харли вели дека го прашува за сите совети.

Актерот е и кум на синот на Елизабет, Дамијан, кој го доби со Стив Бинг. Харли, од друга страна, е кума на ќерките на Хју.

Прикажи повеќе...

Забава

Концертот на „Електрични оргазам“ ќе се одржи на 24 јуни на стадионот на АРМ

Објавено пред

„Авалон продукција“ најавува дека мартовските концерти коишто беа одложени поради актуелната состојба со коронавирусот, ќе бидат презакажани со нови датуми, а концертот на култните „Електрични оргазам“ ќе има и нова локација.

Славеничкиот концерт на „Оргазам” ќе се одржи на отворено и тоа на 24 јуни на стадионот на АРМ, еден ден пред фестивалот Скопје Гори на кој ќе настапат легендарните Placebo.

„Електрични оргазам“ ќе настапат на голема бина и уште поголема продукција, со роденденски репертоар кој ги опфаќа сите песни што ја одбележаа кариерата на овој супериорен бенд.

Сите оние што имаат набавено влезници, истите ќе им бидат важечки и за концертот на 24  јуни.

Прикажи повеќе...

Најново

Економија30 минути

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта...

Свет57 минути

САД пред Шпанија по бројот на починати од коронавирус – втор ден по ред има повеќе од 2000 жртви

Соединетите Американски Држави регистрираа скоро 2000 смртни случаи на коронавирус втор ден по ред.Според податоците на универзитетот Џон Хопкинс, во...

Регион1 час

Брнабиќ потврди: Србија 60 часа во карантин за викендов

Српските граѓани ќе поминат 60 часа во карантин овој викенд, потврди премиерката Ана Брнабиќ, објаснувајќи ги новите рестриктивни мерки за...

Свет1 час

Рекорден број на заразени со коронавирус во Јапонија

Во Јапонија за прв пат денеска се регистрирани повеќе од 500 нови случаи на коронавирус во еден ден.Министерството за здравство...

Европа4 часа

Андреа Бочели ќе пее во празна катедрала на Велигден

Еден од најпознатите светски тенори, италијанскиот оперски пејач Андреа Бочели, ќе пее на Велигден во празната катедрала „Дуомо“ во Милано,...

Македонија13 часа

(Видео) Граѓаните што имаат потреба од лекар за време на полицискиот час не мора да се јават на 192

Владата денеска ја почна серијата информативни видеосесии со наслов „Ковид-19, прашања и одговори“, во чии рамки се одговараат актуелните прашања...

Европа15 часа

Рекорден број починати за еден ден во Велика Британија

Во Велика Британија во последните 24 часа од коронавирус починаа 938 луѓе, што е рекорден број на смртни случаи во...

Европа15 часа

Вo последните 24 часа во Италија починале 542 лица

Во последните 24 часа во Италија од коронавирус починале 542 лица, со што бројот на смртни случаи се искачи над...

Македонија15 часа

Излекувани уште двајца пациенти од Штип

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица...

Македонија16 часа

Медицинска помош од Турција пристигна во земјата

На Меѓународниот аеродром „Скопје“ пристигна помошта од Турција, која се состои од 50.000 заштитни медицински маски, 1.000 заштитни скафандери и...

Македонија18 часа

Почина родилката од Куманово заразена со коронавирус

Министерството за здравство ја информира јавноста дека денеска починала 27-годишната родилка од Куманово позитивна на Ковид-19. Таа на 30 март...

Свет18 часа

Животот на Асанж во сериозна опасност, во „Белмарш“ е потврден првиот случај со Ковид-19

Условите во затворот во Белмарш, во кој е сместен Џулијан Асанж, може да се полоши отколку што Лондон е подготвен...

Македонија19 часа

Странски државјанин кој починал во стан во Кавадарци посмртно позитивен на вирусот

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести во Скопје во изминативе 24-часа починалo едно лице од Куманово...

Свет19 часа

Стапката на смртност од коронавирус е шест пати помала во земјите коишто ја користат БСЖ-вакцината

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска...

Економија19 часа

Од 10 до 12 часот приоритет во банките ќе имаат лицата над 67 години

Народна банка заради заштита на јавното здравје апелира филијалите и експозитурите на банките да се посетуваат само кога тоа е...

Свет23 часа

Сопственикот на „Твитер“ издвои една милијарда долари за борба против коронавирусот

Основачот и сопственик на „Твитер“, Џек Дорси, ќе даде 1 милијарда американски долари за борба против пандемијата на коронавирус. Во...

Свет23 часа

ЕУ: Лажните вести за коронавирусот доаѓаат од Русија

Потпретседателката на Европската комисија, Вера Јурова, вели дека Европската Унија идентификувала лажни информации за пандемија на коронавирус коишто доаѓаат од...

Македонија24 часа

Скопјанец потпишал изјава за изолација, па отишол да пазари во маркет

Скопското основнo јавно обвинителство предлага казна за човек кој ја прекршил мерката за самоизолација, откако од Словенија се вратил во...

Свет1 ден

Главниот научник во ЕУ поднесе оставка

Главниот научник во Европската Унија поднесе оставка, обвинувајќи го Брисел поради одговорот на кризата со коронавирусот, нарекувајќи го „разочарувачки“, објави...

Свет1 ден

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон...

Досие