Контакт

Забава

Кортни Кардашјан влегла во менопауза поради ИВФ-третман

Објавено пред

Кортни Кардашјан откри дека е во менопауза поради третмани за ин витро оплодување (ИВФ), форма на асистирана репродуктивна техника.

dobivaj vesti na viber

42-годишната Кортни, која ги има Мејсон (12), Пенелопе (9) и Рејн (7) со поранешниот партнер Скот Дисик, била на третман за плодност бидејќи таа и свршеникот Тревис Баркер сакаат да имаат заедно бебе, но таа призна дека процесот не бил пријатен и дека таа била прилично разочарана од грубите тролови на интернет во врска со тежината што ја добила како резултат на третманот.

Во снимка од новото реално шоу „Кардашјанс“, Кортни вели: „Тревис и јас сакаме да имаме бебе и така мојот лекар нѐ одведе на овој пат на вонтелесно оплодување“.
„Тоа не беше баш некое неверојатно искуство“. И во друг разговор со мајка си Крис Џенер, основачката на Poosh, се отвори за несаканите ефекти од третманот.

„Сите на социјалните мрежи пишуваа: Кортни е бремена, Кортни е бремена, Кортни толку многу се здебелила“.

„Толку е грубо да коментираш за луѓето кога немаш поим низ што всушност минуваат. Лековите што ми ги даваат ме доведоа во менопауза. Буквално во менопауза“.

Забава

Рики Мартин ги покажа стомачните мускули

Објавено пред

Рики Мартин се чини дека ужива во својот престој во Кан.

dobivaj vesti na viber

Порториканскиот поп-пејач (50) познат по хитот Livin ‘La Vida Loca беше фотографиран додека го впива сонцето на балконот од хотелот во кој престојува.

Рики на себе има кратки шорцеви со цветен принт и авијатичарски нијанси.

Добитникот на „Греми“ треба да настапи заедно со Кристина Агилера на галата на Американската фондација за истражување на СИДА во четврток во Кан.

75. филмски фестивал во Кан треба да заврши в сабота, 28 мај.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Евровизискиот трофеј и розовата капа на аукција

Објавено пред

Украинската фолк-рап група „Калуш оркестар“, која неодамна победи на Изборот за песна на Евровизија, го продава својот трофеј за да собере средства за украинската армија, објави групата на „Инстаграм“ споделувајќи видео, пренесе Си-ен-ен.

dobivaj vesti na viber

Олег Псиук, фронтменот на групата, исто така понудил да ја продаде својата препознатлива розова капа.

Групата неодамна објави дека ќе ја обиколи Европа за да собере средства за Украина и за нејзините вооружени сили.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KALUSH (@kalush.official)

Прикажи повеќе...

Забава

Адвокатката на Џони Деп без коментар за шпекулациите за љубовна афера

Објавено пред

Милиони гледачи во светот ја следат правната битка меѓу холивудските тешкаши Џони Деп и Амбер Херд, коментираат американски медиуми, додавајќи дека среде драма во судницата, нова ѕвезда се најде во центарот на вниманието: адвокатката на Деп, Камил Васкез.

dobivaj vesti na viber

Во екот на мачниот судски процес сè погласни се шпекулациите дека актерот е во врска со својата адвокатка.

Од почетокот на судењето минатиот месец таа стана ѕвезда на интернет, а фановите на Деп ја обожаваат поради жестокиот настап и вкрстено испрашување на сведоците, вклучувајќи ја и обвинетата Херд.

Камил убива со прашања и во неколку наврати ја сомле Амбер Херд, коментираат медиумите. Остра е, директна и фокусирана. Корисници на социјалните мрежи пишуваат дека одамна не виделе некој толку многу да се бори за својот клиент.

Неколку нежни прегратки меѓу Деп и колумбиска убавица ги привлекоа медиумите. Многумина почнаа да се сомневаат дека Џони и Камил станале блиски и се вљубиле еден во друг за време на судењето.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија24 минути

(Интервју) Вангелов: Решение е можно ако Бугарите немаат разорно токсични изјави

Членот на мешовитата Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија, Огнен Вангелов, во интервју за „Макфакс“ вели...

Македонија1 час

Се преговара за набавка на посебни ПЦР-тестови за дијагностицирање мајмунски сипаници

Здравствениот систем се подготвува за евентуална појава на мајмунски сипаници и кај нас, извести денес Комисијата за заразни болести. Доктор...

Македонија2 часа

Османи: Императив е во јуни да се почне со долго задоцнетиот пристапен процес

Императив е да се почне со веќе долго задоцнетиот пристапен процес на Македонија и Албанија сега во јуни, порача денеска...

Македонија3 часа

Руската православна црква го поздрави признавањето на автокефалноста на МПЦ-ОА

Признавањето на автокефалноста на црквата во Северна Македонија од страна на Српската православна црква е радосен настан, изјави заменик-претседателот на...

Македонија4 часа

Џафери не чувствува одговорност да им се извини на собраниските службеници

Собранискиот спикер Талат Џафери не чувствува одговорност да се извини на собраниските службеници кон кои се обратил со пцости, а...

Свет5 часа

Убиецот пред масакрот во Тексас и’ испратил порака на непозната девојка: „Имам мала тајна“

Осумнаесетгодишниот Салвадор Рамос, кој уби најмалку 19 ученици и двајца учители во основното училиште „Роб“ во Тексас, пред масакрот на...

Македонија5 часа

„Бегај бе таму, хеј сус“ – пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со транспаренти во Собранието побараа оставка од Талат Џафери

Со транспарент, на кој е испишано „Бегај бе таму, хеј сус“, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од претседателот на Собранието,...

Топ5 часа

Четиринаесетгодишник со нож ѝ се заканувал на аптекарка, ѝ го одзел прометот и ја удрил со тврд предмет

Скопското Обвинителство до Кривичниот суд во Скопје достави барање за поведување подготвителна постапка против дете поради разбојништво. На 23 мај,...

Свет5 часа

Познат идентитетот на децата убиени во масакрот во Тексас

Неколку часа по масакрот во основното училиште во Тексас, почнаа да пристигнуваат информации за жртвите. Полицијата потврди дека загинале 19...

Свет6 часа

Сорос предупредува: Русија можеби го означи почетокот на третата светска војна, нашата цивилизација можеби нема да опстане

Американскиот милијардер и филантроп Џорџ Сорос се обрати на Светскиот економски форум во Давос предупредувајќи дека руската инвазија на Украина...

Свет7 часа

(Видео) Ова е напаѓачот што уби 18 деца – објавена е снимка пред да го почне масакрот

Вооружен напаѓач уби 18 деца и наставник во основно училиште во Увалде, Јужен Тексас, објави гувернерот Грег Абот, пренесоа АФП...

Свет7 часа

Наставничка е првата идентификувана жртва од масакрот во Тексас – се обидела да ги заштити децата од напаѓачот

Голема трагедија се случи вчера во САД кога 18-годишниот Салвадор Рамос уби најмалку 21 лице, меѓу кои 19 деца, ученик...

Свет7 часа

Лансирани три балистички проектили во Северна Кореја кога Бајден го напуштил регионот

Јужнокорејската војска соопшти дека Северна Кореја лансирала три балистички ракети рано утринава. Властите во Сеул соопштија дека проектилите биле лансирани...

Свет7 часа

Бајден по крвопролевањето во Тексас: Мора да направиме нешто, децата како да се на бојно поле

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на нацијата неколку часа по големото крвопролевање во основното училиште во Тексас, каде...

Европа18 часа

(Видео) Орбан прогласи вонредна состојба во земјата

Унгарската влада денеска прогласи вонредна состојба, соопшти премиерот Виктор Орбан. Причина за прогласување вонредна состојба е војната во Украина, а...

Македонија19 часа

(Видео) Пендаровски од Давос: Политиката на отворени врати не треба да важи само за НАТО, туку и за ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на Годишниот состанок на Светскиот економски форум во Давос, денеска се обрати на...

Топ23 часа

Од водите на Вардар извлечен маж и итно пренесен во болница

Mеѓу зградата на МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден маж од Скопје, кој...

Македонија1 ден

Ковачевски: Автокефалноста на МПЦ– ОА е историска вест и автентичен дел на македонскиот идентитет

Голем е денешниот ден, историски, кога ги чествуваме Светите браќа Кирил и Методиј, да ја добиеме и автокефалноста на нашата...

Македонија1 ден

Архиепископот Стефан: 55 години седевме и чекавме во тремот, сега имаме кој да ни нацрпи вода

Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Стефан се заблагодари на Српската православна црква и српскиот Патријарх Порфириј за признавањето на автокефалноста...

Македонија1 ден

(Видео) Патријархот Порфириј упати Томос за афтокефалност во Вселенската патријаршија за МПЦ

Патријархот Порфириј на заедничката литургија во Соборниот храм во Скопје упати Томос за афтокефалност во Вселенската патријаршија на Македонската православна...