Контакт

Забава

Крис Еванс му го праќа штитот на Капетан Америка на шестгодишник кој ја спаси сестра си од напад на куче

Објавено пред

Крис Еванс ќе му даде специјален подарок на едно многу храбро момче, објави „Варајати“, додавајќи дека суперхеројот на филмот на „Марвел“ ќе му го испрати неуништивиот штит.

Sвездата на „Капетан Америка“ испрати видеопорака до Бриџер Вокер (6), кој ја спаси својата четиригодишна сестра од напад на куче. Вокер беше тешко повреден и по двочасовната операција малиот херој има 90 конци на лицето.

„Тука е Капетан Америка, ја прочитав твојата приказна, видов што направи и сигурен сум дека си слушнал многу пофалби во последните неколку дена, но дозволи ми да бидам следниот што ќе ти кажам: другарче, ти си херој, тоа што го направи беше толку храбро, толку несебично, сестра ти е среќна што те има како голем брат. Твоите родители треба да бидат горди на тебе“, вели Еванс во видеопораката објавена на инстаграм-страницата што ја отвори тетката на малиот Вокер.

„Ќе ја пронајдам вашата адреса и ќе ви испратам автентичен штит на Капетан Америка, бидејќи ти го заслужуваш тоа“, напиша Еванс.

Забава

(Видео) Џеј Ло го искористи моментот среде пеење на инаугурацијата да се обрати на шпански јазик

Објавено пред

Џенифер Лопез на инаугурацијата на Џо Бајден  ги изведе песните „This Land Is Your Land“ и „America the Beautiful“, а покрај тоа што го вметна стихот на нејзината песна „Let’s get loud“ (Ајде да станеме гласни), Џеј Ло се обрати на шпански јазик.

„Една неразделна нација пред Бога, со слобода и правда за сите“, рече Џенифер на шпански јазик.

Реченицата е дел од Заклетвата на знамето на САД и се изговара на настани и во одредени образовни институции во Америка. Истата реченица ја изговори Лејди Гага во 2017 година кога пееше во финалето на Супер Боул.

Нејзиниот настап предизвика различни емоции, па некои нејзината изведба ја сметаа за смешна, други се срамеле да ја гледаат, некои ја обвинија за самопромовирање, а имаше и такви кои сметаа дека зад сето тоа стои политичка порака наменета за Латиноамериканците кои живеат во САД.

Прикажи повеќе...

Забава

Серена Вилијамс тренира со својата ќерка Олимпија

Објавено пред

Таа во моментот е во Австралија каде што се подготвува за следниот гренд слем тениски турнир „Австралија опен 2021“.

Серена Вилијамс неодамна на својот „Тик-ток“ сподели видео што било направено пред таа да замине од дома.

Легендата на тенисот може да се види како игра со својот тренинг-партнер – тригодишната ќерка Олимпија.

Серена е во брак со Алексис Оханијан, коосновач на „Редит“, со кого се омажи во 2017 година во Њу Орлеанс.

Прикажи повеќе...

Забава

Гвинет Палтроу ужива во прошетка на зајдисонце со сопругот Бред Фалчук

Објавено пред

Гвинет Палтроу и нејзиниот сопруг Бред Фалчук изгледаа среќни во лежерна прошетка во Лос Анџелес во вторникот.

Bљубените птички, кои го врзаа јазолот во септември 2018 година, се добро расположени како и секогаш. 48-годишната оскаровка е во спортско издание, кое добро ѝ прилега на тенката фигура.

Нејзиниот човек, кој е најпознат по тоа што заедно со Рајан Марфи ги создадоа „Американска хорор-приказна“ и „Крик“ носи црн дуксер World Series Champions и црни долни тренирки.

Најновата филмска улога на актерката, која исто така е претприемач и деловна жена со сопствен лајфстајл-бренд, беше во 2019 година во Марвеловиот Avengers: Endgame („Одмазници: Завршница“).

Мајка на две деца, која сега се фокусира на својата лајфстајл и велнес-компанија „Гуп“, вредна 250 милиони долари, вели дека нејзините приоритети во животот се променети.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

Собранието го изгласа законот за попис

По 19 години, во април ќе се одржи попис на населението во земјата. Собрането денеска со 62 гласа „за“, без...

Македонија2 часа

Брнабиќ: Ќе помогнеме вакцините на „Фајзер“ да се регистрираат во Северна Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ за ТВ „Хепи“ изјави дека земјата е подготвена да испрати 8.000 вакцини во Северна Македонија и...

Свет3 часа

(Видео) Избувна пожар во индискиот Институт за серуми, најголемиот светски производител на вакцини

Пожар избувна во производствен капацитет што му припаѓа на најголемиот светски производител на вакцини, Институтот за серуми во Индија (СИИ),...

Македонија3 часа

Фетаи за „Монструм“: Овој чин не заслужува ништо помалку од доживотен затвор

Обвинителката Фатиме Фетаи, која го застапува случајот „Монструм“, преку анализа на доказите, односно вештачењата и сведочењата, му докажуваше на судот...

Македонија4 часа

Матурантите ја бојкотираат наставата

Матурантите го бојкотираат почетокот на второто поллугодие. Тие бараат да полагаат два наместо четири предмети од државната матура. „Сојузот на...

Македонија4 часа

Обвинение за двајцата насилници што во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе стават патници во киселина

Скопското Обвинителство поднесе обвинение за двајцата насилници што во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе стават патници во киселина....

Македонија5 часа

Министерството за здравство: Состојбата со коронавирусот е стабилна

Во согласност со неделните извештаи на Институтот за јавно здравје за изминатиот месец се бележи стабилизација на епидемијата во земјата,...

Европа5 часа

Научниците од „Оксфорд“ подготвуваат вакцина против новите видови коронавирус

Научниците од Универзитетот „Оксфорд“ се подготвуваат што побргу да произведат нови верзии на вакцина, кои ќе може да се борат...

Свет6 часа

По 10 години, демократите ја презедоа контролата и над Сенатот на САД

Тројца нови американски сенатори вчера положија заклетва непосредно по преземањето на претседателската функција на Џозеф Бајден давајќи ѝ на Демократската...

Македонија7 часа

Угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот

Рестораните и другите угостителски објекти од денеска, наместо до 18, ќе работат до 21 часот. Во согласност со одлуката на...

Свет18 часа

Кина воведе санкции кон 28 лица од администрацијата на Трамп

Кина воведе санкции за 28 лица од Америка, вклучително и официјални лица од поранешната администрација на Трамп, обвинувајќи ги за...

Свет20 часа

(Видео) По силната експлозија во Мадрид, една зграда е уништена, три лица загинаа

Една зграда е уништена, а околните згради се оштетени од силната експлозија којашто се случи недалеку од туристичката атракција Пуерта...

Свет21 час

(Видео) Бајден положи заклетва: Победи демократијата

„Ова е ден на Америка, ден на демократија. Денес го славиме триумфот не на кандидатот, туку на пораката. Се слушна...

Македонија21 час

Заев: Пописот е статистички процес неопходен за креирање на долгорочни развојни економски политики

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис....

Спорт22 часа

Финишот на полувремето кобен за Македонија, пораз од Словенија со 21-31

Добрите две третини од првиот дел од мечот меѓу Македонија и Словенија во рамки на главната фаза од ракометниот Мундијал...

Економија22 часа

Стратешкиот чешки инвеститор Групацијата АРИКОМА најавува продолжување на инвестициите во ИТ- експерти во Северна Македонија

На денешната прес-конференција присуствуваа претседателот на Владата на Република Северна Македонија, г. Зоран Заев, амбасадорот на Република Чешка во Република...

Македонија23 часа

72 нови случаи на Ковид-19, починаа 13 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на...

Свет24 часа

(Видео) Трамп го одржа својот последен говор како претседател: Ќе се вратиме во некоја форма

Трамп последен пат ѝ се обрати на јавноста во својство на претседател на САД во воздухопловната база „Ендрус“, каде што се...

Македонија24 часа

Заев: Од функционерите прв треба да се вакцинира Филипче, па по него – јас

Премиерот Зоран Заев најави дека ќе ја прими вакцината за заштита од Ковид-19 веднаш по министерот за здравство, Венко Филипче,...

Македонија1 ден

Судскиот совет ја разреши Татјана Михајлова поради несовесно работење

Судскиот совет ја разреши судијката Татјана Михајлова од судиската функција поради нестручно и несовесно работење. Постапката против неа се водела...

Досие