Контакт

Забава

Мадона изненади со изгледот, хирургот не си ја завршил добро работата

Објавено пред

Поп-кралицата Мадона на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира во поинакво издание, со очила и розова коса, но она што нејзините обожаватели најпрвин го забележаа е обликот на нејзиното лице.

Иако нејзината намера била да ги охрабри Американците да излезат на гласање, коментаторите најмногу пишуваа за нејзиниот изглед и се прашуваа дали станува збор за филтри или за многу лош ботокс.

„Ова не е мојата кралица. Изгледаш како вонземјанин од филмовите. Пластичниот хирург лошо си ја завршил својата работа. Дали е ова реално?“, напиша еден коментатор.

„Што се случи со твоето лице? Страшно“, се согласи друг.

„Престани со пластични операции, претера“, ѝ рече трет.

Некои фанови застанаа во нејзина одбрана и напишаа дека таа воопшто не изгледа лошо.

„Мадона изгледа одлично во секое издание“, коментира некој.

„Оваа боја на косата одлично ти прилега“, ја пофали друг.

Мадона го прослави својот 62. роденден во август, но не се откажува од објавување провокативни фотографии и се обидува да го задржи младешкиот изглед со естетски зафати.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Пирс Морган: Меган Маркл продолжува да ја експлоатира кралската титула

Објавено пред

Поранешниот водител на „Добро утро, Британија“ Пирс Морган повторно вeрбално ја нaпадна војвотката од Сасекс Меган Маркл за користење на кралската титула војвотка од Сасекс во нејзината книга The Bench („Клупата“).

Морган (56) е гласен критичар на Меган и нејзиниот сопруг принцот Хари, војводата од Сасекс, откако минатата година донесоа одлука да се повлечат од должностите како високи членови на кралското семејство.

Во неговата најнова колумна за „Мејл онлјн“, Пирс продолжува со своите критики кон војвотката, сега не му се допаѓа што таа ја користи кралската титула во нејзиниот најнов потфат – книга за деца на чија корица стои името на авторот Меган, војвотка од Сасекс.

„Кога станува збор за камшикување со нејзината книга, кое име на автор го користи Меган Маркл?“ пишува тој во својата колумна. „Ах, секако: Меган, војвотката од Сасекс.“

„Да, таа продолжува цинично да ги експлоатира своите кралски титули затоа што знае дека тоа е единствената причина што некој ѝ плаќа огромни суми пари за да го публикува нејзиниот бренд на побожни измислици во документарци на Нетфликс, објави на Спотифај или детски книги.“

„Се разбира, на нејзините подеднакво цинични издавачи не им е нималку гајле за овој шокантен двоен стандард“.

Морган и претходно ги критикуваше Меган и Хари поради користење на нивните кралски титули во новите претприемачки потфати.

Меган, војвотката од Сасекс следниот месец ќе објави детска книга за односот на татко и син. Најавувајќи го своето дело минатиот вторник, Меган рече: The Bench започна како песна што ја напишав за мојот сопруг на Денот на таткото, еден месец по раѓањето на Арчи. Од таа песна стана оваа приказна”.

Војводата и војвотката од Сасекс сега живеат во Калифорнија со нивниот син Арчи Маунтбатен-Виндзор и го чекаат раѓањето на второто дете.

Прикажи повеќе...

Забава

Елен Помпео морала да сними опасна сцена за „Вовед во анатомија“

Објавено пред

Актерката Елен Помпео (51) не сакала да одбие кога од неа било побарано да сними опасна сцена бидејќи нејзината дублерка ја удрила главата и била испратена на болничко лекување со потрес на мозокот.

По најавата на „Еј-би-си“ дека тие повторно ќе ја снимаат 17-тата епизода од втората сезона, во која пациент доаѓа во болница со бомба внатре во него, а ликот на Елен (Мередит Греј) е во негова близина. Еден фан сподели видео клип од експлозијата што ја фрла Мередит наназад на земја.

„Режисерот инсистираше да го сторам тоа откако професионалецот се повреди,“ напиша таа на Твитер, додавајќи дека целата сцена изгледала многу драматично.

Елен призна дека се чувствувала непријатно додека ја снимале акробацијата, но сметала дека не е во позиција да каже не.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Фeдерер покажува актерски вештини во реклама со Де Ниро

Објавено пред

Малку луѓе сакаат Роџер Федерер да започне втора, не-тениска кариера, но ако го направи тоа, глумата би можела да биде привлечна опција, коментираат светски медиуми.

Во реклама за промоција на туризмот во Швајцарија, Федерер се појавувa во видеоклип со Роберт Де Ниро и го прашува дали сака да снима филм во неговата родна земја

Во рекламниот спот на Swiss Tourism, тениската легенда го кани Де Ниро да сними „швајцарски филм“ и му раскажува колку е убаво таму, а актерот му одговара: Не, Швајцарија е премногу совршена, мене ми треба драма, опасност, конфликт… Јави му се на Хенкс!

„Ран кандидат за Оскар?“ Федерер се пошегува на Твитер, одговарајќи на еден од многуте коментари што ги доби од своите фанови во однос на неговата глума во спотот.

Под слоганот, „Ако ви треба одмор без драма, одете во Швајцарија,“ промоцијата е веќе во тек.

Федерер е нов бренд амбасадор на Швајцарија за туризам.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија38 минути

Од 12 до 18 мај полициски час од 24 часот, дозволено да биде и организирање настани на затворено

Кризниот штаб предложи олеснување на рестриктивните мерки – полицискиот час да почнува од 24 часот, угостителските објекти да работат до...

Свет1 час

(Видео) Застрашувачки снимки од Индија, пациенти оставени да умрат а лекарите го сокриле видеото

Во Индија се појавија застрашувачки снимки од пациенти заразени со коронавирус кои, според тврдењата на нивните семејства, лекарите ги оставиле...

Македонија2 часа

Заев денеска во Брисел, ќе разговара за пристапниот процес на Македонија во ЕУ

Премиерот Зоран Заев денеска во седиштето на ЕУ во Брисел ќе има средби со претседателката на Европската Kомисија Урсула фон...

Свет2 часа

(Видео) Пет лица повредени при напад со нож во Нов Зеланд

Пет лица се повредени, а три се во критична состојба откако биле прободени со нож во супермаркет во Нов Зеланд,...

Свет2 часа

Состанок на Министрите за надворешни работи на ЕУ, фокусот е Западен Балкан

Шефовите на дипломатиите на Европската Унија денеска во Брисел ќе одржат дискусија за посилен политички ангажман на ЕУ со партнерите...

Свет3 часа

(Видео) Седум лица убиени на роденденска забава во Колорадо

Седум лица, вклучително и напаѓачот, беа убиени синоќа во пукање на роденденска забава во Колорадо Спрингс во американската држава Колорадо,...

Македонија20 часа

Регистрирани нови 135 заболени и 14 починати од коронавирус во земјата

Во последните 24 часа се направени 1.993 тестирања, а регистрирани се 135 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 74,...

Свет20 часа

(Видео) Илон Маск призна дека има Аспергеров синдром на телевизиско шоу

Елон Маск откри дека има Аспергеров синдром, за време на неговото гостување во американското ТВ-шоу „Saturday Night Live“. Тој откри...

Регион21 час

(Видео) Хрватскиот министер за здравство вакцинираше граѓани

Хрватскиот министер за здравство, Вили Берош заедно со лекарите на Хрватскиот институт за јавно здравје и Наставниот институт за јавно...

Топ22 часа

Се преврте автомобил кај клучката Коњари, загина 27 годишник

Во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на автопатот Скопје-Штип, во близина на клучката Коњари, загина 27 годишно лице...

Македонија22 часа

Во болниците во земјата од коронавирус се лекуваат 760 пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и...

Македонија22 часа

(Видео) Колариќ: Шилегов делел субвенции за инвертер клими на партиски луѓе

Советничката на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, Светлана Колариќ на денешната прес-конференција обвини за измама и злоупотреба во врска со најавените...

Македонија23 часа

Во земјава досега втора доза вакцина против Ковид-19 примиле 22.900 граѓани

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 107.978 граѓани, а ревакцинирани се 22.900 граѓани. Прва доза...

Свет23 часа

(Видео) Путин: Секогаш ќе се сеќаваме дека величествената победа над нацизмот ја постигна советскиот народ

Претседателот на Русија, Владимир Путин, на почетокот на традиционалната воена парада во Москва, им го честиташе на граѓаните Денот на...

Македонија1 ден

Заев за „Катимерини“: Во 21 век да ја одредуваш историјата на друга нација не е во согласност со европскиот дух

Премиерот Зоран Заев во нeделното издание за грчки „Катимерини“, во интервјуто со наслов „Заедно за Балкан од 21 век“, говори...

Свет1 ден

Делови од кинеската ракета паднаа во Индискиот океан

Остатоците од најголемата кинеска ракета паднаа денес во Индискиот Океан, а повеќето од нејзините компоненти беа уништени при влегувањето во...

Свет2 дена

Макрон: САД да ги повлечат забраните за извоз на вакцини

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика САД да се откажат од ограничувањата на извозот на вакцини против Ковид-19 и компонентите...

Регион2 дена

Хрватски медиуми: Зошто Вучиќ создава најмоќна воена сила во регионот?

Хрватските медиуми пишуваат дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ја создава најмоќната воена сила во регионот. „ Во последно време...

Спорт2 дена

Дејан Георгиевски обезбеди олимписка норма

Македонскиот репрезентативец во таеквондо, Дејан Георгиевски, избори пласман на Олимписките игри во Токио, во категоријата до 87 килограми. Европските квалификации...

Топ2 дена

Човечки труп извлечен од реката Вардар во Велес

Во Велес, во водите на реката Вардар, во близина на Нов мост, вчера бил пронајден човечки труп, кој бил извлечен...

Досие