Контакт

Забава

Манекенка поминала низ скенер на аеродром: цариниците не можеле да поверуваат што има во нејзината глава

Објавено пред

Манекенка од Тајван доживеала шок при безбедносната проверка на аеродромот, па решила да им ги открие деталите на своите обожаватели.

dobivaj vesti na viber

Фанг Киуан (36) е самопрогласен фанатик за пластична хирургија со повеќе од 19 операции, а нејзината објава собра 1,3 милион прегледи.

Фанг потрошила над 250.000 долари на разни естетски зафати, вклучувајќи две операции на челото, пет на очните капаци, исто толку на носот, две на брадата…

Неодамна поминала низ скенер на аеродром кога машината засвирела. Не ѝ било јасно што се случува додека не било утврдено дека има неколку туѓи предмети во главата, пренесува „Њујорк пост“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 方祺媛(雪碧) (@sprite0719ss)

Така сфатила дека ѝ останала хируршка завртка во брадата по операцијата пред осум години. Но, тоа не било сѐ.

„На видеото се гледаат и завртките во носот“, рекла Фанг и додала дека „се чувствува како вуду-кукла“.

Нејзините фанови останаа шокирани од фотографиите што ги објави на „Инстаграм“.

„Ова е тешко за гледање“, напиша еден, а друг продолжи: „Еве што прават луѓето за убавина“.

Фанг откри дека закажала нова процедура за отстранување на металните предмети.

Забава

Модни кралици: 4 хороскопски знаци кои имаат беспрекорен вкус

Објавено пред

Некои жени можат да направат кралска облека и од вреќа од јута. Запознајте ги кралиците на стилот – ова се најмодерните хороскопски знаци.

dobivaj vesti na viber

Мора да сте свесни дека има и такви жени кои секогаш изгледаат како да се од модната писта. Не е важно колку трошат за гардероба и додатоци, не е важно дали се облечени по најнова мода – тие едноставно имаат многу уникатен личен стил и секогаш се истакнуваат во толпата.

Најмодерните хороскопски знаци:

Овен
Овој огнен знак секогаш наоѓа креативни начини да се изрази преку облеката и се издвојува од толпата со својот уникатен стил. Тие не бираат само дизајнерска облека, нивните парчиња никогаш не се во плакарот на секоја жена. а нивната облека успешно ги комбинира сексуалноста и елеганцијата.

Овните сакаат сè модерно и необично и брзаат да го пробаат секој нов тренд. Дури и во најобичната продавница, ќе најдете многу стилски работи, а трендовските додатоци ќе помогнат да се создаде уникатен изглед. Најинтересно е што претставниците на знакот не мора ни да трошат пари на луксузни брендови: успеваат да изгледаат неверојатно дури и во наједноставната облека.

Лав
Грациозните лавици се секогаш подготвени да експериментираат со стилот. Следат новости од светот на модата и се инспирирани од работата на стилистите. Нивниот избор на облека никогаш не е случаен: секој детал од облеката е секогаш внимателно обмислен.

Лавиците избираат луксузни ткаенини, скапи додатоци и тренди чевли. Претставниците на брендот секогаш привлекуваат восхитувачки погледи, а нивниот уникатен стил предизвикува восхит и желба за имитирање. Интуицијата поттикнува правилни одлуки, сликата и шминката одговараат на расположението. Во исто време, лавиците успеваат да изгледаат елегантно дури и во пижами, а никогаш не престануваат да се бараат себеси.

Близнаци
Овој воздушен хороскопски знак претпочита нестандардни решенија. Близнаците успеваат да комбинираат работи што другите не би се осмелиле, благодарение на нивното чувство за мода и генијалност. Нивната гардероба дефинитивно не може да се нарече здодевна: секој изглед е обмислен до најмалите детали, ја отсликува нивната внатрешна состојба и им помага да ги постигнат своите цели. Претставниците на брендот со задоволство трошат пари не само на облека, туку и на накит, козметика и парфеми.

Стрелец
Претставниците на овој знак секогаш ги следат модните трендови и се држат до стилот. Внатрешната содржина им е поважна од надворешните впечатоци, но во исто време Стрелецот нема ништо против да се препушти на шопинг. Тие со задоволство посветуваат време на негата, но нема да се грижат ако ја пропуштат најновата колекција на популарниот бренд.

Сите Стрелци имаат свој посебен стил, лесно комбинираат предмети од различни колекции и создаваат уникатна слика. Стрелците не се оние кои слепо ја следат модата. Во нивниот гардеробер можете да најдете и екстравагантна облека и работи од „плакарот на баба“. И тоа воопшто не им пречи – тие се рамнодушни кон правилата и често се противат на авторитативното мислење на стилистите.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Новинар ја праша Џеј Ло дали се разведува од Афлек, многумина ја фалат реакцијата на нејзиниот колега

Објавено пред

Актерката и продуцентка Џенифер Лопез беше во Мексико Сити за да го промовира својот нов филм на „Нетфликс атлас“. Новинар реши пред сите да ја праша за бракот со Бен Афлек.

dobivaj vesti na viber

„Дали твојот развод со Бен Афлек е реален? Тие шпекулации?“, ја праша новинар, а Џеј Ло се насмеа.

„Која е вистината? Која е вистината за ситуацијата за мексиканските медиуми?“

Веднаш интервенира Симу Лиу, колега на Џенифер од новиот филм. „Во ред, нема да го направиме тоа. Ви благодариме момци, навистина го цениме тоа. Ви благодариме“, рече тој обидувајќи се да го игнорира личното прашање упатено до Џеј Ло и да продолжи на нова тема.

Лопез потоа се наведна кон новинарот и рече: „Ти знаеш подобро од тоа“. Потоа Лиу се надоврза и му рече на новинарот: „Ајде не доаѓај со таква енергија, те молам“.

Прикажи повеќе...

Забава

Три хороскопски знаци чиј љубовен живот ќе се преврти пред крајот на мај

Објавено пред

Мај дефинитивно е месец на промени. Дали знаете кои се хороскопските знаци чиј љубовен живот ќе се промени до крајот на мај?

dobivaj vesti na viber

Мај 2024 ни носи толку многу среќа во љубовта што повеќето од нас ќе си поминат одлично овој месец. Ние сме заљубени и посветени. Знаеме што сакаме и конечно ја најдовме вистинската личност со која ќе го направиме сето тоа заедно.

Три знаци ќе доживеат и нов вид на љубов, бидејќи овој месец ветува задоволство, авантура и испробување нови работи. Тоа може да имплицира нова љубов или нови искуства во веќе воспоставена врска. Ако вие двајцата не сте пробале нешто што отсекогаш сте го сакале затоа што сте се плашеле или сте воздржувале, тогаш мај 2024 година е месецот да го направите тоа.

Хороскопски знаци чиј љубовен живот ќе се промени до крајот на мај

Бик
Во овој момент, сфаќате дека вие и вашиот партнер можеби нема да се согласувате за сè, но се согласувате за најважните работи. Сфаќате дека тој ќе биде на ваша страна, без страв, дури и ако некои луѓе околу вас имаат поинакво мислење.

Што се однесува до љубовта, вие сте упорни, не се менувате лесно. Знаете дека овој живот не е лесен, но доколку се појават тешкотии, ќе знаете дека покрај себе имате силен партнер. Тоа ќе ви даде поголема самодоверба.

Љубовта ја гледате како цел во вашиот живот, а голем дел од таа љубов е самољубието. Во текот на мај ’24. ќе ве интересира и вашето здравје. Самодовербата што ја чувствувате и стабилноста во вашата врска ја поттикнуваат вашата енергија, затоа внимавајте на вашата физичка и психичка состојба. Во секој случај, чувствувате дека нешто многу убаво се случува.

Девица
Вие и вашиот романтичен партнер сте поминале многу. Она што ќе го видите да се случи во мај 2024 година е дека искуството што го споделивте вдахнало нов живот во вашата врска. Добрата работа во врска со тоа е што никогаш не сте очекувале дека такво нешто ќе биде возможно.

Се разбира, ве поддржуваат многу транзити на позитивна енергија и чувствувате дека универзумот заговарал да ве направи среќни. Иако сте навикнати да се сомневате во повеќето работи, со задоволство ќе се откажете од тоа чувство за да го замените со доверба и прифаќање. Не мислевте дека некогаш ќе се чувствувате толку добро за вашата врска, но ете сте.

Стрелец
Мај за вас носи наплив на љубов, а интересно е што едвај го дочекавте. Сега почнувате да разбирате дека партнерот ве гледа како многу важна личност и сфаќате дека го сакате и сакате токму она што го добивате од партнерот. Ова е емотивна промена која ќе ве натера повеќе да го сакате партнерот и себеси.

Ќе бидете среќни и кога знаете дека мај носи многу љубов. Кога некој ве сака, како и сега, не можете а да не се чувствувате среќни. Импресивната работа овде е што направивте огромни внатрешни промени за да го приспособите ова. Тука сте затоа што го најдовте клучот за отворање на срцето и уживање во љубовта.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија28 минути

Одземен пасошот на Иџет Мемети, ќе треба да се јавува во суд

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје постапи по предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал...

Македонија2 часа

ЦУК: Поплави и штети од пороен дожд и град и препорака за внимателност при нагли метео-промени

Центарот за управување со кризи информира дека вчера имало повеќе дојави за поплавувања и штети од пороен дожд, град, а...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Освоивме повеќе гласови од СДС, имаат најмал број пратеници во Собранието и го имаат најслабиот резултат во историјата

ВМРО-ДПМНЕ освои повеќе гласови од СДС. 436 илјади гласа пред 154 илјади на СДС е огромна одговорност за ВМРО-ДПМНЕ. СДС...

Свет2 часа

Кинеската армија го опколи Тајван, почнаа воените вежби: „Ова е казна за сепаратистичките потези“

Источната команда на Народноослободителната војска на Кина соопшти дека почнала заеднички воени вежби во кои учествуваат армијата, морнарицата, воздушните сили...

Македонија3 часа

(Видео) Граѓаните на протест против деструкцијата на ,,Бехтел и Енка”, Левицата дава поддршка

Прилепчани и граѓани од цела Македонија десетина дена прават протесна блокада на патот кон село Ореовец и не дозволуваат машини...

Свет3 часа

(Видео) Најмалку пет лица загинаа, а десетици се повредени во торнадо во Ајова: прогласена вонредна состојба

Пет лица загинаа, а 20-ина се повредени кога торнадо го погоди градот Гринфилд во американската сојузна држава Ајова. Одделот за...

Свет3 часа

Трамп во страв: Сакаат да ме убијат

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека Министерството за правда (ДП) сакало да го убие и дека претседателот Џозеф Бајден...

Свет3 часа

(Видео) Се урна бина на изборен митинг во Мексико: има загинати и најмалку 50 повредени

Најмалку девет лица загинаа, а 50-ина се повредени кога се урна бина на предизборен митинг во Мексико, соопштија локалните власти....

Македонија13 часа

„14 пратеници“, обзнанија Таравари и Хасани: Коалицијата „Вреди“ добила пратеник повеќе во однос на Европскиот фронт по прегласувањето

По прегласувањето на избирачко место во Општина Желино, кое е во рамки на изборната единица 6, според претставникот на „Вреди“,...

Македонија17 часа

Ковачевски се повлече од претседателската функција во СДСМ, и го повика целото раководство да го направи истото

На денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ, Димитар Ковачевски го потврди повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ којашто ја...

Македонија19 часа

Директорот на „Идризово“ по пожарот со четворица задушени чувари: Се запали душек од сунѓер, кој може да пламне и од догорче од цигара

Четворицата задушени чувари од затворот „Идризово“ се во добра состојба и се очекува утре да бидат пуштени дома, вели директорот...

Македонија20 часа

Спорните договори за вработување се само со потписот на Иљази – ДСЗИ влезе на Токсикологија

Државниот санитарен и здравствен испекторат извршил контрола на Клиниката за токсикологија во однос на договорите за вработување на лицата за...

Свет22 часа

Кои земји досега ја признаа Палестина

Речиси три четвртини од земјите во светот ја признаа државата Палестина, која ја прогласи палестинското раководство во егзил пред повеќе...

Македонија23 часа

На скопскиот аеродром спречен влез на 1,7 тони медикаменти, кои се штетни за здравјето на граѓаните

Царинските службеници на влез на Меѓународниот аеродром „Скопје“ спречија влез на 1,7 тони медикаменти, „силденафил цитат упс“ и „сибутрамин“, кои...

Македонија23 часа

Велигденов: Владата да се заземе за интересот на „Македонска пошта“ бидејќи 2.000 вработени ќе останеме на улица

Првиот синдикалец на „Пошта“ информира дека и покрај претходните протести не е регулирано прашањето на редовно примање плата и не...

Македонија1 ден

Зголемување на водостојот и излевање на Крива Река во село Опила

По добиената пријава во ЦУК, за зголемување на водостојот и излевање на Крива Река во село Опила во општина Ранковце,...

Македонија1 ден

Граѓаните на Куманово да не ја користат водата за пиење од Водоводот, алармира ЦУК

Денеска, до Центарот за управување со кризи до Секторот за операции и координација е побарана координација помеѓу институциите заради надминување...

Европа1 ден

Норвешка ја призна палестинската држава

Владата на Норвешка денеска соопшти дека нордиската земја признава независна палестинска држава. Норвешкиот премиер Јонас Гар Стор денеска изјави дека...

Македонија1 ден

„Георгиев и Мемети се само дел од криминално судскиот октопод“, велат од ВМРО-ДПМНЕ

„СДС и ДУИ се причината поради која денеска правосудството е корумпирано. Наке Георгиев и Иџет Мемети се остатоците од криминалната...

Свет1 ден

Првиот случај на птичји грип откриен на фарма во Австралија, не е истиот вид како во САД

Птичјиот грип е откриен на живинарска фарма во близина на Мелбурн, Австралија, а првите резултати од тестовите покажуваат дека не...