Контакт

Забава

Марго Роби не се чувствувала како возрасна сè додека не научила да кажува „не“

Објавено пред

Австралиската актерка Марго Роби  имала само 17 години кога заминала од дома за улога во ТВ-сериjaта Neighbours („Соседи“), но главната хероина на „Птици грабливки“ – која е во брак со Том Акерли – се чувствувала како „дете кое се обидува да прави возрасни работи“.

Таа всушнот созреала откако се почувствувала способна да ја преземе контролата врз својот живот.

„Не се чувствував како возрасна на 17 години затоа што се оддалечив од дома и живеев сама. Тоа не ме натера да се чувствувам како возрасна, туку само како дете кое се обидува да прави работи како возрасен. Јас дури сега навистина почнувам да се чувствувам како возрасна со тоа што научив да кажувам ‘не’ за многу работи”, вели 29-годишната актерка.

„Отсекогаш сум била да-личност, затоа се чувствувам многу повеќе созреана и го контролирам животот кога можам да кажам не, знам што сакам и знам дека тоа не е тоа и нема да го направам.“

HOLLYWOOD, CA – MARCH 04: Margot Robbie attends the 90th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on March 4, 2018 in Hollywood, California. (Photo by Steve Granitz/WireImage)

За Марго бил застрашувачки потег кога за првпат се преселила во Мелбурн за „Соседи“, но тоа ѝ ја зголемило довербата. „Никого не познавав во Мелбурн и тоа беше страшно“.

По напуштањето на серијата, Марго се преселила во САД.

„Следниот голем почеток беше три години подоцна кога се преселив во Америка и се чувствував како во целосно свежа, чиста кожа затоа што никој во Америка не знаеше која сум.“

Марго Роби ја игра Шерон Тејт во новиот филм на Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд“, придружувајќи им се на Леонардо ди Каприо, Бред Пит, Ал Пачино, Барт Рејнолдс, Тим Рот, Курт Расел… во ѕвездената актерска постава.

Во центарот на приказната се Рик Далтон (Леонардо ди Каприо), поранешна ѕвезда на вестерн-серии и неговиот партнер и дублер Клиф Бут (Бред Пит). Двајцата не успеваат да се снајдат во Холивуд, бидејќи никого не познаваат, но Рик има многу славна сосетка – Шерон Тејт.

Забава

Алесандра Амброзио во црно-бела комбинација што остава без здив

Објавено пред

Наградите „Греми“ се несомнено најголемата ноќ во музиката.

Но, Алесандра Амброзио докажа дека не мора да бидете музичар за да привлечете погледи. Манекенката ја покажа својата беспрекорна фигура на црвениот тепих на 62-то годишно доделување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес.

Бразилката изгледа перфектно и инспиративно, како и секогаш, во уникатна двобојна комбинација, дело на француската модна куќа „Балмеин“, којашто ѝ овозможи два потполно различни имиџи на еден црвен тепих.

Едната страна на креацијата ја сочинуваат црни панталони со целосна должина, односно долга ногавица, црн долг ракав и тесно прилепена висока јака.

А другата страна ѝ дозволи на Амброзио да го покаже телото, на кое напорно работи за да го оддржи во беспрекорна форма.

Моделот своите уши ги закити со геометриски обетки на Тасаки, кои беа во склад со манжетната на глуждот и неколку прстени од истиот бренд.

Изгледот го дополни со црни елегантни сандали со високи потпетици.

Бразилската убавица имаше дискретна шминка – очи исенчени во мачкест облик и сјај за усни.

Прикажи повеќе...

Бизарно

Девојката на милијадерот ги испратила нивните голи фотографии на својот брат, а тој ги продал

Објавено пред

Сојузните обвинителе во Менхетен имаат докази дека братот на девојката на милијардерот Џеф Безос, нивните заеднички интимни пораки ги продал на таблоидот „Нешнал Енквајар“, пишува „Вол стрит Џурнал“.

Лорен Санчез, пораките кои ги разменувала со Безос во 2018 година му ги испратила на нејзиниот брат Мајкл, а тој одлучил да извлече пари за нив, пишува весникот чии новинари ги виделе тие пораки, како и докази за уплата од 200.000 долари на сметката на Мајкл од страна на „Нешнал Енквајар“, врз основа на договор кој го потпишале 2018 година.

Обвинителите дошле до пораките, договорот и иплатата за време на истрагата на тужбите на Безос дека од „Нешнал Енквајар“ го уценувале, заканувајќи му се дека ќе ги објават неговите голи фотографии, како и дека му е хакиран мобилниот телефон.

Безос во еден момент ја обвини и Саудиска Арабија за целиот случај. Истражителите кои тој ги ангажирал тврдеа дека престолонаследникот на Саудиска Арабија, на мобилниот телефон на шефот на „Амазон“ му испратил малициозен код со кој овозможил хакирање.

Саудиска Арабија ги демантираше обвинувањата. „Енквајар“ тврди дека Мајкл им бил изворот за приказната која ставила крај на бракот на Безос. Мајкл демантирал се.

Минатат година Безос најави дека се разведува од својата сопруга Мекензи, со која беа во брак 26 години.

Прикажи повеќе...

Забава

Тејлор Свифт поретко ќе се појавува на сцената, сака да поминува повеќе време со својата болна мајка

Објавено пред

Пејачката Тејлор Свифт (30) призна дека мајка ѝ Андреа се соочува со тешка дијагноза, пишува „Пипл“. Во интервју за „Варајети“, Тејлор рече дека мајка ѝ има тумор на мозокот и почнала да се лекува.

„Секој ја сака својата мајка, мајката е важна за сите. За мене, таа е извор на сила. Очигледно тогаш голема работа е воопшто да се зборува за нејзината болест. Таа оди на хемотерапија и тоа е доволно тешко за една личност. Вторпат ѝ се појавува тумор на мозокот. Ова е навистина тешко време за целото семејство“, рече Тејлор.

Поради болеста на мајка ѝ, Свифт има кус распоред на турнеи оваа година по објавувањето на новиот албум Lover. Таа објасни дека поради сегашната состојба, сака да помине што е можно помалку време на пат.

„Не знам што ќе се случи. Не знаеме кој третман да се избере. Ракот на мајка ми е вистински проблем. Порано бев толку загрижена за секојдневните подеми и падови. Сега сите мои грижи, стрес и молитви ги насочувам само на вистинските проблеми“, заклучи Тејлор.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија23 минути

Стефанова: Чудно беше како Камчев знаеше дека ќе му вршиме претрес

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова денеска сведочи пред кривичниот суд за случајот „Рекет” каде обвинети се Бојан Јовановски –...

Свет46 минути

(Видео) Авион со 150 патници се излизга од пистата и излета на улица

Ирански патнички авион со 150 патници се излизга од писта и излезе на улица во јужниот град Махшар, откако се...

Свет1 час

ФБИ почна истрага зошто хеликоптерот на Коби Брајант летал во услови на магла

ФБИ го истражува местото на несреќата каде што се урна хеликоптерот со НБА-играчот Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум...

Свет2 часа

Калифорнија: Ќе бидат потребни неколку дена за да се извлечат телата од непристапниот терен каде што се урнал хеликоптерот

Властите во округот Лос Анџелес соопштија дека може да потрае неколку дена за да се извлечат телата од местото на...

Свет2 часа

Рик Фокс е жив, не бил во хеликоптерот со Коби Брајант

Откако бројни американски медиуми објавија дека заедно со кошаркарот Коби Брајант во хеликоптерската несреќа загинал и неговиот поранешен соиграч од...

Свет2 часа

Најмалку 80 починати од коронавирусот, а околу 3.000 лица се заразени

Бројката на починати од коронавирусот во Кина се искачи на 80, а речиси 3.000 лица се заразени. Во обид да...

Свет3 часа

(Видео) Лошото време и густата магла се можна причина за несреќата во која загина Коби Брајант

Лошото време и густата магла, но и низа грешки на пилотот се најверојатно причините за страшната несреќа во која синоќа...

Спорт11 час

Полицијата тврди дека имало девет лица во хеликоптерот, именувани само Коби и неговата ќерка

Полицијата на Лос Анџелес на официјална прес-конференција даде првични детали за хеликоптерската несреќа во која загина НБА ѕвездата Коби Брајант....

Спорт13 часа

Спортскиот свет во шок и неверица по смртта на Коби, фановите се собираат пред „Стејплс центарот“

Голем број на спортисти, спортски клубови, славни личности и многу обични луѓе на социјалните мрежи реагираа со неверување и со...

Спорт13 часа

Потврдено: Во хеликоптерот на Брајант била и неговата 13-годишна ќерка Џиџи

По првите извештаи на американската ТВ-мрежа „Еј-би-си“ дека во хеликоптерската несреќа во која загина НБА легендата Коби Брајант биле неговите...

Свет14 часа

(Видео) Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Легендарниот американски кошаркар и еден од најдобрите во НБА историјата Коби Брајант загина во својата четириесет и прва година во...

Топ20 часа

Со возило на Црвен крст излетале од патот на Водно додека се обидувале да спасат повреден маж

Екипа на Црвен крст не успеала да го спаси повредениот маж на Водно по којшто трганала, бидејќи нивното возило излетало...

Македонија21 час

Спасовски ја повика опозицијата да го поддржи законот за ЈО: „Престанете со партиски калкулации“

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарски прашања ја повика опозицијата да го поддржи Законот за јавно обвинителство кој, како...

Свет22 часа

(Видео) Успешно полета најдолгиот патнички авион во светот

Компанијата Боинг извести дека вчера успешно е завршен пробнот лет на нивниот нов модел на авион „боинг 777Х“, најголемиот двомоторен...

Македонија24 часа

Термалните камери на скопскиот аеродром ќе детектираат симптоми за коронавирусот

Нема простор за паника кога во прашање е коронавирусот, посочи министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со Комисијата за...

Култура1 ден

Љума и Даут од „Медена земја“ добитници на престижната ASC награда за најдобра кинематографија

Самир Љума и Фејми Даут од „Медена земја“ се добитници на наградата за најдобра кинематографија за Документарен филм на 34...

Свет1 ден

Бројот на загинати од земјотресот во Турција се искачи на 31 лице

Бројот на загинати во катастрофалниот земјотрес што ја погоди Турција во петокот се искачи на 31 лице, додека спасувачите се...

Регион1 ден

Автобус со кинески туристи од Вухан стигна во Хрватска

Во Хрватска пристигна автобус со кинески туристи од градот Вухан, епицентарот на епидемијата на коронавирусот, дознава хрватскиот портал „Индекс.хр“. Според...

Свет1 ден

Потврден прв случај на новиот корона вирус во Канада

Прв случај на новиот корона вирус е потврден во Канада, соопшти Владата во земјата. Здравствениот систем во Торонто бил известен...

Свет2 дена

Москва: Седум кинески државјани пренесени во болница за заразни болести

Седум кинески државјани од хотел во Москва се пренесени во болница за заразни заболувања, поради сомнение дека имаат акутна вирусна...

Досие