Контакт

Забава

Метју Пери одликуван постхумно

Објавено пред

Американското здружението на филмските актери (SAG) ја исправи неправдата и постхумно му оддаде чест на Метју Пери.

dobivaj vesti na viber

Во саботата во Лос Анџелес постхумно беше одликуван Метју Пери, а покрај него постхумна награда доби и Хари Белафонте.

Наоми Вотс го претстави сегментот, пофалувајќи ги покојните актери за нивниот придонес во професијата и белегот што го оставија.

„Изгубивме толку многу извонредни актери во изминатата година, но бидејќи тие го допреа светот со својот талент, сите ја споделуваме нивната загуба“, рече таа.

„Ние кои работевме со нив, покрај нив, длабоко ја чувствуваме нивната загуба и нивното отсуство. Се разбира, секогаш ќе се сеќаваме на нив“, додаде Вотс.

Забава

Манипулаторки на Зодијакот: на секој маж му полудува умот

Објавено пред

Манипулаторите со Зодијакот секогаш го добиваат она што го сакаат, а токму така е и кога се во прашање мажите. Дали сте меѓу овие знаци?

dobivaj vesti na viber

Жените кои успешно манипулираат се многу интелигентни и едноставно уживаат во игрите на умот без да размислуваат за последиците…за другата страна. Тие се следбеници на теоријата дека е лесно да се победи некоја личност ако му влезете во главата и доминирате со нивното размислување. И тие се секако експерти за тоа.

Кои се манипулаторите на зодијачкиот круг?

Шкорпија
Умот на Шкорпијата е многу сложен, понекогаш мрачен. Ова е многу интелигентен хороскопски знак со страшен инстинкт и склоност кон тајни и загатки. Едноставно сака да доминира во нејзините врски и првото нешто кон што ќе цели е да „улови“ маж. И откако умот ќе и припадне, телото на мажот ќе се предаде безусловно. Играњето игри со умот со овој знак никогаш не е лесно и мажот мора да биде вешт играч за да ја заинтригира. Ако мажот не може да го направи тоа, таа нема ни да го забележи.

Близнаци
Ако зборуваме за интелигенција, Близнаците секако се еден од првите знаци што ни паѓаат на ум. Тие можат да бидат доста критични, но вистината е дека имаат ум „жилет“ кој може да извршува неколку задачи истовремено, без да можете со ништо да им го одвлечете вниманието. Таа, исто така, сака да игра игри со умот, многу интригантна и снаодлива. Сепак, прашање е колку мажот за кој таа е заинтересирана може да го издржи тоа.

Овен
А за жените Овен се е предизвик. Конкуренцијата и дава дополнителна сила и ја исполнува со енергија и ентузијазам. Нејзините умствени игри ја одржуваат заинтересирана и ја мотивираат да смислува сè повеќе трикови за да го освои оној што го сака. Најважно е да не им е досадно. Ќе ги полуди со своите умствени игри и верувајте ни, тешко дека ќе успеете да натерате маж да се справи со неа. Оваа дама не знае да губи и често игра многу валкано за да победи.

Водолија
Водолијата е рангирана меѓу најинтелигентните и највештите жени во Зодијакот затоа што е личност која многу размислува, а нејзиниот ум е со километри напред. Умствените игри и се многу лесни, дури би се рекло дека и се скриен кец во ракавот. Ваквите игри и го изоструваат умот, а ако најде маж кој ќе си игра со неа и ќе успее, тогаш ќе остане со него. Многу е лесно да се влезе во таква игра, но мажите често немаат среќа да го направат тоа добро.

Прикажи повеќе...

Забава

Северина пееше на драг шоу во Загреб: „Ова покажува дека има поинаква Хрватска“

Објавено пред

Северина настапи како изненадувачка гостинка на драг забавата што се одржа во клубот Бугалоу во Загреб. Кога пејачката се појави на сцената, публиката ја поздрави со врисоци и громогласни песни.

dobivaj vesti na viber

Настапот започна со песната Бред Пит.

„Покрај тоа што си најголемата хрватска ѕвезда, ти си и најголемиот човек. Сите го препознаваат тоа, сите го чувствуваат. И затоа сите те сакаат. Ти благодарам што секогаш се бориш за правата на обесправените“, напиша една од обожавателите на Северина на нејзиниот Инстаграм.

Во еден момент пејачката им се обрати на присутните.

„Само вистинска држава ги признава сите малцинства. А да беа големи, како што не се, ќе го признаеа. Секогаш кога излегувам на сцена ме фаќа нервоза, но жал ми е што вие морате да чувствувате трема секој пат кога ќе излезете надвор меѓу луѓето“, рече Северина.

„Ова е забава за луѓето и за оние кои се чувствуваат така. Ова покажува дека постои поинаква Хрватска“, додаде таа и доби громогласен аплауз од публиката.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Шерифовиќ го прекина концертот во Швајцарија: „Ако биде мојот син како вас, ќе се убијам“

Објавено пред

Марија Шерифовиќ прекина концерт во Швајцарија поради четворица посетители кои ја изнервираа.

dobivaj vesti na viber
@tanjasrdjevic @Marija Serifovic 🩷👏🏻 #marijaserifovic #serifovic #dolaziljubav #drugacija #buditedobro #zürich #foryou ♬ Originalton – Tanja Srdjevic 🌹

„Вие четворица сте толку невоспитани, тоа е пекол. Неверојатно сте некултурни, морам да ви го кажам тоа, простете ми. Навистина сте невоспитани. Ако разбирате, ако не разбирате, преведете за нив, се изнервирав. Ама ајде, тие се млади. Не дај боже син ми да биде таков, ќе се убијам. Сега ќе ви простам, друг пат нема“, кажа Марија од сцената и ја доби поддршката од останатиот дел од публиката.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија14 минути

Миле Јанакиески од денеска на слобода, по шест години излегува од затвор

После шест години во затвор на слобода излегува Миле Јанакиески. Тој во периодот од 13.11.2018 година до 17.6 2024 неколкупат...

Македонија1 час

Мисајловски: Силно ќе се заложам за модернизација на Армијата и засилување на борбената готовност

Сакам да се заблагодарам пред сѐ на нашиот македонски народ за огромната поддршка што ни ја даде на изборите за...

Свет1 час

Најмалку 13 загинати во судир на воз во Индија

Најмалку 13 лица загинаа во судир на патнички и товарен воз во источната индиска држава Западен Бенгал, соопшти денеска полицијата....

Македонија2 часа

Николоски откако беше предложен за министер: Како што го кренавме ВМРО-ДПМНЕ, ќе ја кренеме и Македонија

Би сакал да му се заблагодарам на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден Претседател на Владата Христијан Мицкоски за укажаната доверба...

Регион2 часа

За една недела тројца исчезнати туристи пронајдени мртви на грчките острови

За само една недела тројца исчезнати туристи се пронајдени мртви на грчките острови, јавија грчките медиуми. Турист од САД кој...

Македонија2 часа

Мицкоски за предлог составот за влада: Имаме амбициозен план за реформи и проекти чија реализација ќе почне од првиот ден

Мандатарот за состав на влада, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа по седниците на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ...

Свет2 часа

Јенс Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека имало консултации меѓу членките на Алијансата за отстранување на нуклеарното оружје од...

Македонија13 часа

Тошковски по предлогот да биде министер: Ја прифаќам одлуката која за мене е голема одговорност и обврска кон сите вас

Досегашниот министер за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски, е предлогот за истата оваа функција во новата влада. „Вечерва...

Македонија14 часа

Мицкоски ги соопшти петнаесетте предлози со имињата на министри во неговата влада

Мандатарот за состав на влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција ги соопшти имињата за кадровските решенија во...

Македонија15 часа

Извршниот и централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ заседаваат за кадровскиот состав од партијата

Извршниот и централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска заседаваат за кадровскиот состав од партијата за владата што ќе го предложи мандатарот...

Европа19 часа

Германската полиција уби навивач кој со секира влегол во фан-зоната на Европско првенство (ВИДЕО)

Германската полиција во Хамбург имаше полни раце работа. Во градот каде хрватската фудбалска репрезентација ќе го одигра следниот натпревар на...

Македонија19 часа

Силјановска-Давкова од Швајцарија: Тековната војна во Украина нè засега сите нас

Во обраќање на пленарната сесија на Самитот за мир во Украина, што викендов се одржува во Бургеншток на езерото Луцерн...

Европа21 час

Четворица загинати во страшна сообраќајка во Грција, пожарникарите го сечеа возилото за да ги извадат телата (ВИДЕО)

Во сударот меѓу автобус и автомобил, што се случи денес наутро пред Токсотес Ксанти, на стариот национален пат Ксанти-Кавала во...

Регион22 часа

Црвен аларм за туристите на Јадранот: месојадни црви забележани на плажите во Будва, Црна Гора и во Италија

Месојадни црви се забележани на плажите во Будва, Црна Гора и во италијанските региони Сицилија, Калабрија и Апулија. За туристите...

Свет22 часа

Затворениците кои држеа затворски чувари како заложници во градот Ростов се убиени

Руските безбедносни сили влегоа во притворниот центар на југот на Русија и ликвидираа шест затвореници кои ги држеа двајцата затворски...

Свет23 часа

Затворениците вооружени со ножеви во руската област Ростов зеле двајца полицајци како заложници

Обвинети во истражниот центар во руската област Ростов зеле двајца полицајци како заложници, соопштија денеска руските власти, цитирани од британските...

Македонија23 часа

Македонски концепт од Украина: Куќата на Крсте Петков-Мисирков ќе добие нова меморијална плоча на македонски јазик со македонско знаме

Делегација на политичката партија Македонски концепт, предводена од претседателот на партијата Петар Богојески и потпретседателот Самуел Наумовски-Викиус, остварија средба со...

Македонија23 часа

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса и се опасност за минувачите по тротоарот на булеварот Илинден во ценатор...

Македонија23 часа

Радост, љубов, хармонија и мир посака Силјановска-Давкова по повод големиот муслимански празник Курбан бајрам

Претседателката Гордана Силјановска-Давкова, по повод големиот муслимански празник Курбан бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница, Реис-ул-улема х....

Македонија1 ден

Украс во Владата ќе биде и портрет од Талат Џафери, техничкиот премиер во заминување

Техничкиот премиер Талат Џафери на Фејсбук објави дека во Владата е истакнат и неговиот портрет како премиер на техничката Влада,...