Контакт

Забава

Микро бикини, песок и совршена фигура: Алесандра Амброзио

Објавено пред

Супермоделот Алесандра во неделата ги почести нејзините 10 милиони следачи на Инстаграм со неколку летни фотографии, на кои се гледа како ужива во уште еден убаво поминат викенд на плажа.

39-годишната Бразилка го „запали“ Инстраграм со својата беспрекорна фигура во ултра мини бикини, и покажа зошто е една од најбараните супермодели за реклама на костими за капење.

Поранешниот ангел на „Викторија“ сè уште плени со едноставност и ненаметлива убавина. Таа секогаш е опуштена и одлично комуницира со својата женственост – навики кои ја одвојуваат од толпата.

Понекогаш таа ја носи својата темна коса пуштена, а изгледот го дополнува со светкави очила за сонце Авијатор.

 

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Бред Пит сака Џилијан Арменанте да сведочи на судењето за старателство

Објавено пред

Правниот тим на хоивудската ѕвезда Бред Пит , наводно, планира да ја повика Џилијан Арменанте –  актерка која глумеше со Анџелина Џоли во драмата Girl, Interrupted – да сведочи на претстојното судење за старателство на поранешната славна двојка.

Списокот на сведоци за Пит, поднесен на 21 септември, вклучува терапевт, чувар и бројни психолози, пишува „Ју-ес викли“.

Пит исто така ќе сведочи, а неговите адвокати вкрстено ќе ја испрашуваат Џоли, тврди сајтот.

Според истиот извор, судењето за старателство над нивните шест деца треба да се одржи од 5 до 23 октомври.

Поранешната двојка е заглавена во горчлива битка за старателство уште од разделбата во 2016 година, а тензиите меѓу нив ескалираа до тој степен што тие веќе не одат на семејна терапија пред судењето за старателство закажано за следниот месец.

Прикажи повеќе...

Забава

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, вели дека нејзините изјави не се контроверзни

Објавено пред

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, изјави дека нејзините јавни коментари честопати биле погрешно протолкувани од критичарите и дека „не биле контроверзни“.

Меган, родена во Америка, ги повика луѓето да промовираат позитивност на Интернет и заедно со нејзиниот сопруг принцот Хари ги охрабри Американците да гласаат на претседателските избори во ноември. Тоа предизвика реакција во некои кругови затоа што кралското семејство на Велика Британија традиционално не се впушта во политика.

Како одговор на прашање на самитот на најмоќни жени, во организација на магазинот „Форчн“, Меган рече дека се обидува да биде автентична во коментарите во јавноста и дека нејзините ставови честопати се погрешно сфатени.

„Ако погледнете назад во она што сум кажала, навистина е интересно бидејќи тоа што се чини инфламаторно е толкувањето на луѓето за тоа“, рече Меган. „Но, ако го слушате она што јас всушност го велам, тоа не е контроверзно“.

Во вторникот, Меган ги охрабри луѓето да избегнуваат кликнување на дезинформации на Интернет и да пријавуваат коментари кои не се вистинити, особено во период пред изборите во ноември.

Хари и Меган сега живеат во Јужна Калифорнија откако во март се повлекоа од своите кралски улоги за да создадат нови кариери. Тие се иселија од Велика Британија во услови на непријателски настроени медиуми.

Минатиот месец парот потпиша договор со стриминг-гигантот „Нетфликс“ за да продуцира филмови и ТВ серии.

Прикажи повеќе...

Забава

Ана Винтерс во најиконскиот имиџ на Мадона за да го привлече вниманието на поп-иконата

Објавено пред

26-годишната актерка Ана Винтерс направи римејк фотографии на кои ја портретира седумкратната добитничка на „Греми“ Мадона во музичките спотови Like a Prayer и Material од 1989 година бидејќи сака да глуми во нејзиниот биографскиот филм.

Ѕвездата на ТВ-серијата „13 причини зошто“ откри дека 62-годишната легенда сега ја следи на социјалните мрежи и дури и стапила во контакт со неа по прегледувањето на фотографиите.

„Сè е можно кога ќе се потрудите за она што го сакате, а имате добар талент, секако, за да го постигнете тоа“, напиша еден фан на Винтерс коментирајќи ги фотографиите на кои таа се појавува со Мадона рамо до рамо.

Изминтиот викенд актерката започна да споделува фотографии на кои ја претставува музичката икона низ годините, во обид да глуми во претстојниот биографски филм, кој најверојатно ќе го режира самата Мадона.

 

 

Прикажи повеќе...

Најново

Топ10 минути

Едно лице загина во сообраќајка меѓу мотор и машина за сечење дрва во Ченто

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера вечер во скопската населба Ченто. Според информациите на МВР, во...

Свет1 час

Навални: Тврдам дека зад труењето стои Путин

Рускиот опозициски лидер, Алексеј Навални, за германски „Шпигел“ изјави дека не се сомнева дека рускиот претседател, Владимир Путин, стои зад...

Македонија2 часа

МОН: На првиот училишен час, нема посериозни пречки за одржување на онлајн наставата

Министерството за образование и наука е во постојана комуникација со тимот од ФИНКИ и Бирото за развој на образование којшто...

Македонија3 часа

Почнува учебната година

Новата учебна 2020/2021 година почнува денеска, со еден месец одложување. Настава со физичко присуство ќе следат учениците од прво до...

Македонија16 часа

Објавен распоредот на телевизиските часови за учениците кои немаат компјутери

Учениците кои немаат компјутер или таблет за да следат онлајн-настава преку платформата на Министерството за образование часовите ќе можат да...

Регион21 час

Грчките свештеници загрижени за барањето до Вартоломеј за автокефалност на македонската црква

Грчките црковни кругови ги коментираа барањата на македонските власти до вселенскиот патријарх Вартоломеј за автокефалноста на македонската црква. Задната врата...

Македонија22 часа

Сојузот на средношколците најави бојкот во ноември ако не се дозволи комбинирана настава

Сојузот на средношколците најави бојкот на наставата од ноември доколу во октомври остане стабилна епидемиолошката состојба, а институциите не дозволат...

Македонија22 часа

Милошоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа против одлуките за вонредна состојба

Заврши координацијата на пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ по што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, информира дека...

Регион23 часа

Албанија го одложи почетокот на училишната година

Албанија го одложи почетокот на училишната година за ноември откога бројот на заразени од коронавирусот во еден ден се зголеми на...

Топ24 часа

Приведена дилерка на кокаин во Тетово

Полицијата приведе 45-годишна жена од Теотово осомничена за продажба на кокаин. Според информациите од МВР, таа ја криела и ја...

Свет24 часа

Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании: го зголемуваме производството на вакцини со невидена брзина

Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании за да соработуваат во производството на вакцина против...

Македонија1 ден

Потрошени 6,7 милиони евра за итни набавки за заштита од Ковид-19, најмногу потрошило МВР

За итни набавки за заштита од коронавирусот, во првите шест месеци од кризата биле потрошени 6,7 милиони евра, покажува извештајот...

Македонија1 ден

Филипче на средба со медицинските сестри кои дадоа отказ од Инфективна – се обидел да ги убеди да останат

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретнал со трите медицински сестри од Инфективната клиника кои дадоа отказ. Според објавата...

Свет1 ден

(Видео) Хаотична прва дебата меѓу Трамп и Бајден

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден, синоќа ја имаа првата од трите дебати...

Свет1 ден

Премиерот на Ерменија: За конфликтот во Нагорно-Карабах нема воено решение

Премиерот на Ерменија, Никол Пашињан изјави дека за конфликтот во Нагорно-Карабах нема воено решение. Пашињан за телевизијата Русија 1 рекол...

Свет2 дена

Кремљ: Путин планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус

Рускиот претседател, Владимир Путин, планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус, рече неговиот портпарол. „Путин планира да се...

Македонија2 дена

Алаѓозовски и Поповски именувани за национални координатори во Владата

Владата на денешната седница ги именува поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски и поранешниот министер без ресор задолжен за комуникации,...

Македонија2 дена

Игротеките почнуваат со работа

Владата на денешната седница го усвои протоколот за работа на игротеките. „Владата го усвои протоколот за работа на игротеките во...

Македонија2 дена

Владата одобри целоднeвна настава во училиштата

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата на денешната седница одобри целодневна настава во училиштата. „Одобрена е организацијата на...

Македонија2 дена

(Видео) Потпишан етичкиот кодекс, функционерите се обврзаа на транспарентно и одговорно работење

На седница на Владата денеска беше потпишан кодексот за етичко однесување на носителите на јавни функции. По тој повод, заменик-претседателот...

Досие