Контакт

Забава

На Кејтлин Џенер ѝ е преку глава од Америка, се сели во Австралија

Објавено пред

Кејтлин Џенер (70) е ангажирана во ново реално шоу и со оглед на тоа што со години учествуваше во шоуто „Keeping Up With The Kardashians“, тоа не би требало да претставува голем проблем за неа.

Сепак, од снимањето на шоуто со тогашната сопруга Крис Џенер (64) и други членови на семејството многу работи се променија. Таа веќе не е Брус Џенер, таткото на Кендал и Кајли Џенер, туку го смени полот и стана Кејтлин. Поради тоа, дури и нејзиното семејство ја замрази.

Тие не ѝ забележале поради тоа што одлучила да го смени полот, туку затоа што не им кажала дека се подложила на некои интервенции. Големите обожаватели на ова реално шоу и сега сметаат дека таа не требала да го стори тоа, и се чини дека сето тоа на Кејтлин ѝ дошло преку глава.

Така таа се сели во Австралија за да учествува во шоуто „I’m A Celebrity… Get Me Out of Here“. Се зборува дека ќе добие значителна сума заради тоа, односно дека ѝ платиле околу 640 000 американски долари за да влезе во шоуто.

„Доста ѝ е од Америка. Таму ја осудуваат. Ако ѝ се понудеше да учествува во тоа шоу во Америка, таа немаше да се согласи“, рече нејзината пријателка Пем Бехан, која истовремено беше и дадилка на нејзините деца. Друга потенцијална причина поради која таа оди во шоуто е за да биде повеќе почитувана од семејството.

Кејтлин неодамна ѝ го честиташе роденденот на поранешната сопруга Крис, но таа целосно ја игнорираше.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Бакнежот на Кери Бредшо со нов маж навестува разделба од фамозниот Мистер Биг

Објавено пред

Сара Џесика Паркер изгледа добро расположена додека ја снима новата сезона на „Сексот и градот“ заедно со новата симпатија на екранот, Џон Тени.

56-годишната актерка се врати во ликот на Кери Бредшо за сцените во Њујорк во средата вечерта, додека улогата на Џон допрва треба да биде објавена.

Двајцата ги изненадија фановите на ТВ-серијата минатата недела кога беа видени како снимаат сцени со бакнување, што сугерира дека Кери повеќе не е со Мистер Биг (Крис Нот).

Последните сцени нема да придонесат ништо за да ги смират шпекулациите дека Кери конечно го преболела фамозниот Мистер Биг.

Прикажи повеќе...

Забава

Анџелина Џоли: Не сум совршен родител

Објавено пред

Анџелина Џоли откри дека е прилично строга кон себе кога станува збор за тоа како ги воспитува своите шест деца.

Во еден од ретките коментари за своето семејство, оскаровката (46) признава дека редовно ги преиспитува своите родителски одлуки како самохрана мајка по разделбата со поранешниот сопруг Бред Пит во септември 2016 година.

„Во никој случај не сум совршен родител“, изјави таа за „Пипл“. Секој ден чувствувам дека станувам посвесна за сè што не правам како што треба.

Таа продолжи: „Јас сум прилично строга кон себе и често се прашувам дали ја правам вистинската работа. Дали ја кажав вистинската работа?“

И покрај тоа што одвреме-навреме се сомнева во себе, Џоли нагласи: „Добрината на моите деца е многу исцелителна за мене“.

Таа е мајка на Медокс (20), Пакс (17), Захара (16), Шајло (15) и 13-годишните близнаци Вивиен и Нокс, кои се под заедничко старателство со Пит (57).

Прикажи повеќе...

Забава

Ќерката на Анџелина Џоли со нова верзија на фустан на мајка ѝ

Објавено пред

Шајло Џоли-Пит, ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит, му оддаде признание на стилот на својата мајка во средата, кога се појави во обновена верзија на еден од фустаните на Анџелина.

15-годишната девојка изгледа прекрасно во цветен фустан додека му се придружи на своето познато семејство на премиерата на The Eternals („Вечните“) во Лондон.

Шајло го преправи фустанот „Диор“ што го носеше Анџелина на промоција на филмот Maleficent: Mistress of Evil („Господарка на злото“) во 2019 година.

Наместо оригиналниот долг вечерен фустан, Шајло се реши за кропната верзија до колена.

Таа изгледа добро расположена во друштво на мајката Аџелина (46) и своите браќа и сестри Захара (16), Вивиен (13), Медокс (20) и Нокс (13).

Модниот момент доаѓа откако сестрата на Шајло, Захара, исто така овој месец извади лист од книгата на стилови на нивната славна мајка.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 час

Борисов: Гарантирам дека нема да преговараме со Северна Македонија додека бугарското малцинство не биде во Уставот

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов истакна дека нема да има преговори со Северна Македонија додека бугарското малцинство не биде внесено...

Македонија2 часа

Арсовска: Срамно е што моето семејство станува цел на црната кампања

Ниската црна кампања на Заев и Шилегов го допре дното инволвирајќи го моето најтесно семејство, реагира независната кандидатка за градоначалничка...

Македонија2 часа

(Видео) Петровска: И сопругот на Данела Арсовска има бугарска лична карта

СДСМ објави дека и сопругот на кандидатката за градоначалничка на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, има бугарска лична карта....

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство во Советот на Град Скопје, рече Митева

Парламентарната опозиција во македонското собрание согласно бројот на освоени гласови на претстојните локални избори има апсолутно мнозинство во Советот на...

Македонија2 часа

Судење за „Плацови на Водно“ – сведок кажуваше како се купувале плацовите и становите на Груевски

Александар Ивановски-Теранова, во својство на сведок во случајот „Плацови на Водно”, посочуваше како биле купувани плацовите, но и становите на...

Забава4 часа

Пиштолот на Алек Болдвин испукал оловен проектил, вели шерифот

Револверот „колт“ со калибар 45, користен на сетот на филмот „’Рѓа“, не бил темелно проверен пред да му го дадат...

Македонија4 часа

Лични карти ќе можат да се подигнат и во сабота и недела

Во пресрет на одржување на вториот круг од локалните избори, што ќе се одржи в недела, на 31 октомври 2021...

Свет5 часа

Рекордни 48 милиони внатрешно раселени лица во светот

Бројот на внатрешно раселените лица поради конфликтот ширум светот достигна 48 милиони на крајот на 2020 година, што е највисока...

Регион6 часа

Во Србија сè поголем број деца заразени со Ковид-19, на респиратор приклучени и бебиња

Уште 64 лица починаа од инфекција со коронавирус во Србија вчера. Истиот ден шест деца биле приклучени на респиратор и...

Европа6 часа

(Видео) Ураганот продолжува да ја уништува Сицилија, драматични сцени од поплави

Југот на Италија се подготвува за уште два дена разорни дождови и поплави, додека реткиот медитерански ураган наречен Медикен го...

Свет17 часа

(Видео) Тројца ракувале со пиштолот со кој пукаше Болдвин – пронајден смртоносниот куршум

Полицијата тврди дека поседува куршум испукан од пиштолот што го користел актерот Алек Болдвин кога случајно ја застрела и уби...

Македонија22 часа

Регистрирани нови 444 случаи на Ковид-19, починале осум луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.210 тестирања,...

Свет1 ден

Шпанија ќе им ги врати парите на граѓаните казнети за прекршување на карантинот

На сите шпански државјани што беа казнети поради прекршување на мерките за време на минатогодишното тримесечно заклучување ќе им бидат...

Македонија1 ден

(Видео) Петровска: Данела Арсовска има и бугарска лична карта

Данела Арсовска, освен бугарско државјанство, има и бугарска лична карта, издадена во 2017 година, тврди пратеничката од СДСМ, Славјанка Петровска....

Македонија1 ден

(Видео) „Името го добив по дедо ми Дане“ – Арсовска тврди дека не го менувала своето име и нема бугарско државјанство

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, и денеска на прес-конференција ги негира обвинувањата дека поседува...

Македонија1 ден

Италија забрани туристички патувања за нашите државјани, Данска ги олесни ковид-правилата за влез

Со најновата одлука на италијанските власти Република Северна Македонија се преместува од листата Д во листата Е, со што не...

Свет1 ден

Два процента од богатството на Илон Маск ќе го реши гладот ​​во светот

Мала група исклучително богати поединци може да помогнат во справувањето со гладот ​​во светот само со мал дел од нивното...

Регион1 ден

САД размислуваат за укинување на визите за Бугарија

Бугарија е една од земјите за кои американскиот министер за внатрешна  безбедност, Алехандро Мајоркас, изјави дека САД размислуваат да ги...

Македонија1 ден

Бројот на заразени од коронавирус од почетокот на пандeмијата во Македонија надмина 200.000 лица

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата веќе изнесува 200.412 по вчерашните потврдени нови 511...

Македонија1 ден

Заев: Куманово повторно ќе држи лекции, сочувајте го социјалдемократскиот дух на Куманово

„Куманово и на овие избори ќе одржи лекција по социјалдемократија по прогресивност и, секако, по обединување и ќе даде пример...

Досие