Контакт

Забава

Никол Кидман вистинска дама дури и во незамисливи модни комбинации

Објавено пред

Актерката Никол Кидман (52), поранешната сопруга на Том Круз, на доделувањето на наградите Country Music Awards се појави во смела креација и успеа да ги засени другите дами.

Никол пристигна на црвениот килим со сопругот Кит Урбан, кој за разлика од неа, беше целосно облечен во црно. Актерката, која навлезе во шестата деценија од животот, носеше фустан од „Версаче“ во црвено-портокалова боја што ја следи линијата на телото.

Никол никогаш не прави модни грешки, таа уште еднаш потврди дека умее да ги носи дури и дречливите и незамисливи модни комбинации.

Забава

Долф Лундгрен се сврши со 38 години помлада девојка, коментарите го уништија

Објавено пред

Холивудскиот актер и ѕвезда на многу акциски филмови од 80-тите години Долф Лундгрен (62) се сврши со 38 години помладата Ема Крокдал (24).

Тој ги сподели среќните вести на Инстаграм, каде што објави заедничка фотографија во која таа ја покажува раката со прстен.

„Нешто многу посебно се случи тука во Шведска“, напиша тој веднаш до фотографијата.

Меѓу првите му честиташе актерот Силвестер Сталоне.

„Честитки, мој добар пријателе. Ти си најдобар“, напиша Сталоне.

View this post on Instagram

Intense contouring lighting. Here for it

A post shared by Emma Krokdal (@emmakrokdal) on

Сепак, имаше многу различни коментари. Некои следбеници го задеваа Лундгрен дека неговата ќерка е на сликата, а некои го задеваа дека купил млада фитнес-инструкторка.

View this post on Instagram

👛

A post shared by Ida Lundgren (@idaslundgren) on

Ова ќе биде трет брак на Долф, а со дизајнерката на накит Анет Квиберг има две ќерки, Ида и Грета.

Некои сметаат дека постарата ќерка на Долф, Ида, многу личи на неговата свршеница. Патем, двете имаат 24 години.

Прикажи повеќе...

Забава

Ќерката на Бил Гејтс: Родена сум со привилегии, морам да ја искористам таа можност

Објавено пред

Џенифер Гејтс,  дваесет и четиригодишната ќерка на основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, даде интервју за магазинот „Сајдлајнс“ во кое зборуваше за својот живот.

„Родена сум со големи привилегии. Мислам дека суштината е да ги искористам сите тие можности и да научам од нив за да можам да најдам работи што ме интересираат, но и да го направам светот барем малку подобро место”, рече таа во интервјуто.

View this post on Instagram

The July issue of Sidelines Magazine is here, featuring the amazing and talented @jenniferkgates on the cover! You don't want to miss her story about life with horses, growing up with @melindafrenchgates and @thisisbillgates as parents and changing the world for the better! Big thanks to @sasequinephotography for the beautiful photos. Once again this issue is full of so many amazing stories – Don't miss dressage rider @nickwagman’s journey with Don John, and eventer @willfaudreeeventing and his life. Go along for the ride with Amelia Fucito whose life has been changed by the healing power of horses. Get out the Kleenex for her story! Catch up with Busy Byerly and @horsefarmsforever, the @driftersheartsofhope charity and their inspiring Annie's Project, and take a photographic journey with artist @monicastevensoneq! You will also have a chance to meet Cristal and @joeybrumbaugh from Oklahoma, and @sarahinvicta from New Mexico! We are so excited to showcase equestrians from all across the United States. You can also visit with collegiate equestrian @ana_bertozzi_ as she explains the value of the NCEA Junior Hunt Seat Medal, and catch up with @ruespari founder @pearlrue (her belts are widely loved!) and so happy to have @graydressage and Dressage4Kids featured in our Unbridled column. And of course don't miss our eventing, law, sports psychology, hunter-jumper and dressage columns! Big thanks to @boydandsilvamartin, @mbsugie, Armand Leone, @heathercaristowilliams_usa and @williamsdressagellc for their insight into the horse world! Get ready to enjoy our 2020 Summer Gift Guide!! It's time to shop!! Don't forget to subscribe to Sidelines for only $9.95 for a year – and each issue will be delivered to your mailbox! Visit our website (link in bio) to subscribe for $9.95 and read the current issue digitally for free! #newissue #july #magazine #equestrianmagazine #equestrian #olympian #equestrianfashion #horse #horsesofinstagram #showjumping #dressage #eventing #jennifergates #billgates #summer #giftguide #sidelinesmagazine

A post shared by Sidelines Magazine (@sidelines_magazine) on

Таа откри и дека нејзините родители отсекогаш ја поддржувале во се што прави, но и дека во голема мера се посветила на медицината затоа што нејзините родители се занимаваат со хуманитарна работа, пренесува „Фокс бизнис“.

Џенифер Гејтс е најстарата од трите деца, а има и сестра и брат.

Таа студира медицина во Њујорк и сака да стане педијатар или општ лекар, а Бил Гејтс еднаш рече дека неговите деца треба самите да се образуваат и дека  ќе наследат само доволно за да не бидат сиромашни, затоа што многу пари ќе им го уништат животот.

Прикажи повеќе...

Забава

Академијата кани Афроамериканци во обид да го зголеми диверзитетот

Објавено пред

Академијата за филмска уметност и наука покани 819 луѓе да ѝ се приклучат на организацијата оваа годин, а меу нив се Зендеја, Ева Лонгорија, Синтија Ериво, Аквафина и Џон Дејвид Вашингтон.

Од поканетите годинава, повеќе од една третина или 36 проценти се Афроамериканци, Латиноамериканци и  други, пренесуваат медиумите.

Имињата на ново-поканетите беа објавени во вторникот од страна на Академијата, организација која доделува „Оскари“. Доколку прифатат, обично така и се случува, оние во новата класа ќе имаат привилегија да гласаат на овогодинешните „Оскари“.

 

Масивната листа за 2020 година опфаќа различни слоеви на луѓе од сите гранки на индустријата, од актери и музичари до публицисти и дизајнери на костуми.

Меѓу поканетите актери се Ана Де Армас, Брајан Тајри Хенри, Флоренс Пуг, Лејкет Стенфилд, Бени Фелдстајн и Констанца Ву.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет10 часа

Советот за безбедност на ОН ја усвои резолуцијата за прекин на сите конфликти поради коронавирусот

Советот за безбедност на ОН денеска едногласно ja усвои резолуцијата со која се бара прекинување на конфликтите низ целиот свет...

Македонија16 часа

Нови 120 заболени и четворица починати oд Ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на...

Македонија16 часа

Ако има потреба ќе бидат воведени рестриктивни мерки, велат Спасовски и Филипче

Ако има потреба ќе бидат препорачани и воведени рестриктивни мерки. Вака техничкиот премиер Оливер Спасовски и министерот за здравство, Венко...

Македонија16 часа

Oколу 900 патници поминале низ двата аеродрома кои денеска беа отворени

Околу 900 патници денеска поминале низ скопскиот и охридскиот аеродром, на првиот ден од нивното отворање, по неколкумесечниот застој поради состојбата...

Македонија17 часа

Независна пратеничка група: Мицкоски кочел закони за да штити криминал поради личен интерес

Мицкоски нé лажеше дека се грижи што ќе се уништи партијата, а имал гајле само за некого, свој личен интерес...

Македонија17 часа

Филипче: Воведовме 7 нови лекови за лицата со ретки болести и во услови на Ковид-19

Министерот за здравство, Венко Филипче, се сретна со претставници на Здруженијата на лица со ретки болести во нашата земја, при...

Регион19 часа

Граничниот премин Евзони повторно затворен

Граничниот премин Евзони требаше да биде отворен од денес, но сепак, во краток временски период овој граничен премин беше затворен,...

Македонија19 часа

Кривична пријава и државен карантин за синот на починатата кој учествуваше во инцидентот пред „8 Септември“

Обид насилно да се изнесе тело на почината од коронавирус е причината за инцидентот што вчера се случи во болницата...

Економија19 часа

Игротеките бараат поддршка и протоколи за почеток со работа

Три конкретни мерки за што поскоро отворање и почеток со работа предложи Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности и...

Македонија21 час

Ременски бара обвинителката Русковска да биде изземена од судењето за „Меѓународен сојуз“

Фросина Ременски, третообвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, заедно со Бојан Јовановски-Боки 13, бара да се изземе обвинителката Вилма Русковска од...

Македонија22 часа

Лицата со Ковид-19, во самоизолација и хронично болните можат да се пријавуваат за гласање за изборите

Почнува пријавувањето до општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за...

Македонија22 часа

Бројот на починати од коронавирус во земјава надмина 300, границите на ЕУ остануваат затворени за македонските граѓани

Земјата со недели се соочува со троцифрени бројки на новозаразени од Ковид-19 на дневна основа, а бројот на починати од...

Свет22 часа

САД ги купија сите залихи на ремдесивир

Сите залихи на лекот ремдесивир, кој е еден од ретките што покажаа позитивни резултати во лекувањето на коронавирусот, се откупени...

Македонија23 часа

Повторно летови од аеродромите во Скопје и во Охрид

Двата аеродрома, во Скопје и во Охрид, од денеска се отвораат за патници, но со строго почитување на протоколите. Заштитните...

Македонија23 часа

Снимател од МРТ ја загуби битката со коронавирусот

Синоќа од коронавирус почина долгогодишниот снимател во албанската редакција на Македонската радио- телевизија, Шенол Ахмети. Неговите колеги на социјалните мрежи...

Забава1 ден

(Видео) Италијански нуркачи два часа спасувале кит заплеткан во нелегални рибарски мрежи

Припадниците на италијанската крајбрежна стража и нуркачите успеале да го ослободат китот што се заплеткал во рибарските мрежи во близина...

Македонија1 ден

Филипче за инцидентот во „8 Септември“: Ова е чин на непочитување на здравствените работници кои се борат за секој човечки живот

Вечерва во Градската општа болница „8 Септември“, докторка беше нападната од семејство на пациентка која по неколку дена болничко лекување...

Топ1 ден

Шестмина приведени поради закани кон докторка во Ковид-центарот во „8 Септември“

Шестмина се приведени вечерва поради закани кон докторка во Ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје. Меѓу нив е и...

Македонија1 ден

Милошоски хоспитализиран на Инфективната клиника поради висока температура

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски е примен на Инфективната клиника откако неколку дена имал покачена телесна температура, иако...

Регион2 дена

(Видео) Група лекари ѝ свртеа грб на Брнабиќ во знак на протест во Нови Пазар

Група лекари и медицински персонал во општата болница во Нови Пазар им завртеа грб на српската премиерка Ана Брнабиќ и...

Досие