Контакт

Забава

Новата верзија на „Лига на правдата“ на Зак Снајдер може да биде неговиот последен ДС-филм

Објавено пред

„Ворнер Брос“ остави многумина вознемирени од одлуката да ги објави своите филмови од 2021 година на „ХБО макс“, но студиото соопшти дека ќе се врати на кинодеби за своите поголеми ДС-филмови до 2022 година.

Ова соопштение дојде преку претседателот на DC Films (подружница на „Ворнер брос“) Волтер Хамада, во интервју за „Њујорк тајмс“, каде што тој зборуваше за идните планови на студиото во врска со филмовите.

Според Хамада, овие планови ќе вклучуваат објавување до четири кинофилмови годишно од 2022 година, со два дополнителни филма за суперхерои кои што ќе се прикажуваат исклучиво на „ХБО макс“.



©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Кевин Бејкон потфрли во депилирањето на бикини-зоната на сопругата Кајра Сеџвик

Објавено пред

Актерката го ангажирала сопругот да ѝ помогне во негата бидејќи салоните за убавина се затворени поради пандемијата и затоа што тој „обично е снаодлив и добар во многу работи“.

Сепак, се покажало дека неговите способности не се преточиле и во вешт козметичар за депилација со восок.

Кајра Сеџвик гостуваше во „Џими Кимел лајф“, кога на водителот му рече: „Сфатив дека ми треба депилација на бикини-зоната. Си реков колку тешко може да биде да се направи тоа. Сум гледала жените како го прават тоа со години. Отсекогаш го ценев нивното внимание на деталите, но не мислев дека ќе биде толку тешко“.

„Кев е неверојатно практичен, тој е навистина добар во многу работи. Тој е добар готвач, знае како да поправи работи … И двајцата рековме зошто да не го направи и тоа. Влегов на интернет и го нарачав најдобриот прибор со восок, ги погледнавме упатствата…“

Но сепак, 55-годишната актерка имала болен „агонизирачки“ третман благодарение на неконвенционалната техника на депилација на својот сопруг.

„Не велам дека тоа беше катастрофа, но вистинско чудо е што не завршив во оддел за итни случаи“, се пошегува таа.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Ковид-19 не ја спречи Ен Хатавеј да украде дијамант во трејлер за новиот филм

Објавено пред

Додека остатокот од светот се затвори за да се заштити од Ковид-19, американската ѕвезда Ен Хатавеј почна нов филмски проект, романтична комедија чие дејствие е поставено во пандемијата што сè уште беснее околу неа.

„Мислам дека никој од нас не знае како успеавме да го завршиме снимањето“, изјави Хатавеј за „Ројтерс“ во разговор за новиот филм Locked Down („Заклучени“), кој почна да се прикажува на „Ејч-би-о макс“ во четврток (14 јануари).

Филмот раскажува приказна за еден пар на раб на разделба, сè додека ограничувањата наметнати од коронавирусот не ги остават заглавени заедно во Лондон.

Фрустрацијата од нивната присилен соживот и низа пресврти на заговор се претвораат во шема за кражба на дијамант од стоковната куќа „Херодс“.

Снимањето започна на есен кога Велика Британија повторно ги зголеми ограничувањата по релативно затишје.

Прикажи повеќе...

Забава

Авторката на „Сексот и градот“: Серијата ќе функционира добро и без Ким Катрал

Објавено пред

„Сексот и градот“ се рестартира на „Ејч-би-о макс“, но без оригиналната sвезда Ким Катрал.

Катрал, која успешно го долови ликот на сексапилната Саманта во хит серијата, одби да учествува во новата сезона што ќе ги обедини Сара Џесика Паркер, Кристин Дејвис и Синтија Никсон.

А, Кендис Бушнел, авторка на книгата врз која се темели хит серијата, за порталот „Пејџ сикс“ изјави дека рестартирањето со наслов And Just Like That... добро ќе функционира и без Катрал.

„Мислам дека ќе биде интересно …. има многу интересни ликови како Миранда. Сите ние сме Миранди. Таа е интересен лик,“ вели Бушнел и додава: „Саманта секогаш ќе биде инспирација за нив … Претпоставувам дека ќе биде таму со духот и како инспирација што ќе им дава можност да ја истражуваат сексуалноста со различни ликови.“

„Варајети“ во понеделникот објави дека Паркер, Никсон и Дејвис ќе заработат повеќе од 1 милион долари по епизода за да ги репризираат своите ликови за стриминг- услугата.

Катрал глумеше во сите шест сезони на мегапопуларната серија, како и во двата филма.

Прикажи повеќе...

Најново

Европа43 минути

Унгарија отстапува од регулативите на Брисел, Орбан бара одобрување на кинеската вакцина

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изрази надеж дека во рок од неколку дена, националниот регулатор на лекови јасно ќе одговори...

Македонија48 минути

Новите членови на ДИК дадоа свечена изјава во Собранието

Новите членови на Државната изборна комисија дадоа свечена изјава пред претседателот на Собранието, Талат Џафери. Нови членови на највисокото изборно...

Македонија1 час

Пендаровски: Палењето на знамето на Бугарија е за осуда

Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда. Меѓу соседите е...

Свет2 часа

Поради недостиг од кислород починале сите пациенти во болничко крило во Бразил

Гувернерот на најголемата бразилска сојузна држава Амазон, Вилсон Лима, прогласи полициски час поради извештаите за голем пораст на бројот на...

Свет2 часа

СЗО: 95 отсто од произведените вакцини се распоредени во само 10 земји

Шефот на европскиот огранок на Светската здравствена организација (СЗО), Ханс Клуге, изјави во Копенхаген дека 95 проценти од вакцините против...

Свет3 часа

(Видео) Пјонгјанг ги покажа новите ракети – „Ова е слика на нашата апсолутна моќ“

Северна Кореја организира воена парада во центарот на Пјонгјанг со цел да го одбележи крајот на осумдневниот конгрес на Работничката...

Македонија3 часа

Захариева: Остар вербален демарш за Скопје поради палењето на бугарското знаме во Вевчани

Софија упати вербален демарш за Скопје поради запаленото знаме на Бугарија на карневалот во Вевчани, објави бугарската министерка за надворешни...

Македонија15 часа

Заев најави 50 отсто поевтина регистрација за возилата со странски таблички

Возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со 50 проценти намалени давачки од утврдената вредност на сите...

Европа15 часа

Во Австрија задолжителен негативен тест за влез во театар и за хотелско сместување

Австрискиот парламент денеска одобри владата да воведе задолжителен негативен тест за одење во театар и за хотелско смесутвање и покрај...

Македонија17 часа

15 починати и 396 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на...

Домашен19 часа

Игор Ангеловски ќе ја предводи фудбалската репрезентација на Европското првенство

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, ќе ја предводи нашата селекција на Европското првенство, кое ќе се одигра во...

Македонија20 часа

Лекари од Македонија дел од мировната мисија „Одлучна поддршка“ во Авганистан

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со шестчлениот медицински тим од јавното и военото здравство којшто ќе биде упатен во...

Свет21 час

Трамп: САД се сведок на невиден напад врз слободата на говорот

САД се сведок на невиден напад врз слободата на говорот, рече американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, во видео-обраќањето. „Сакам...

Свет22 часа

Германска студија: Ризикот од ширење на коронавирусот во концертни сали е незначителен

Ново истражување во Германија за движење на честички во воздухот во затворен простор покажа дека постои незначителен ризик од инфекција...

Европа22 часа

Шефот на институтот „Роберт Кох“: Пандемијата ќе ја ставиме под контрола до крајот на годината

Германија ќе воспостави контрола над пандемијата на коронавирус до крајот на годината, но нов, позаразен вид на ковид може да...

Македонија23 часа

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21 часот

Од следниот четврток, 21 јануари, угостителските објекти повторно ќе работат до 21 часот, а Комисијата за заразни болести размислува да...

Свет23 часа

СЗО: 13 експерти пристигнаа во Вухан, двајца задржани поради сомнение дека имаат вирус

Светската здравствена организација соопшти дека двајца експерти од нејзината мисија за утврдување на потеклото на новиот коронавирус во Кина сè...

Топ24 часа

Дете загина откако во него удрил автомобил во Тетово

Дете загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера доцна попладнето на ул. Видое Смилевски-Бато во Тетово. До несреќата дошло...

Свет1 ден

(Видео) Протести во Брисел – запалена полициска станица, нападнато возилото на кралот

Во Брисел за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор, избија немири...

Свет1 ден

СЗО свика итен состанок

Комитетот за вонредни ситуации на Светската здравствена организација се состанува денескa, две недели пред редовниот состанок, за да разговара за...

Досие