Контакт

Забава

Перфектна дама во црно: Шерон Стоун блесна на галата на наградите за стил на „Ел“

Објавено пред

Шерон Стоун им се придружи на Рита Ора и Барбара Палвин на црвениот тепих по повод доделувањето на годишните награди на магазинот „Ел“.

dobivaj vesti na viber

Холивудската ветеранка со позитивна енергија и беспрекорен изглед блескаше на синоќешната гала во Севилја, Шпанија, каде што се одржа церемонијата на доделување награди на „Ел“ за најдобар стил (ELLE Style Awards 2021).

63-годишната легенда oд Basic Instinct направи сите да го забележат нејзиното присуство во црн костим со панталони со блескави реси и светки.

Истакнувајќи го деколтето со топ во иста боја, таа ги изостри своите непогрешливи карактеристики на сирена на екранот со адекватна ненападна шминка за големиот настан.

Повеќе ѕвезди се собраа на традиционалното доделување награди на магазинот „Ел“, кој секоја година им оддава почит на најуспешните жени во модната индустрија.

Забава

Хју Грант го доби својот ден на суд против весникот на Мардок

Објавено пред

Тврдењата на британскиот актер Хју Грант дека новинари на „Сан“ користеле приватни истражители за да го прислушуваат неговиот телефон и да ја ограбат неговата куќа може да одат на судење, но неговите наводи за пресретнување на говорната пошта се изнесени предоцна, пресуди Високиот суд во Лондон.

dobivaj vesti na viber

Грант, заедно со синот на кралот Чарлс, принцот Хари, го тужи „Њуз груп нузпејперс“ (НГН) на Руперт Мардок за широко распространето наводно незаконско собирање информации за кои Грант тврди дека биле извршени во име на неговиот таблоид, „Сан“.

Судијата Тимоти Фенкорт во писмената одлука прецизира дека наводите на Грант за следење на говорната пошта, односно хакирање на телефонот, се надвор од шестгодишното временско ограничување за правна постапка.

Но, судијата нагласи дека прашањето дали наводите на Грант за прислушување фиксни телефони, благирање, кражба и инструкции до приватни истражители да направат нешто од ова биле донесени предоцна мора да се утврди на судење што треба да се одржи во јануари 2024 година.

А Грант рече: „Задоволен сум што на мојот случај ќе му биде дозволено да оди на судење и тоа е она што отсекогаш сум го сакал – затоа што е неопходно вистината да излезе на виделина за активностите на ‘Сан’“.

„Како што јасно покажува мојот случај, наводите одат многу пошироко и подлабоко од пресретнување говорна пошта“, додаде тој.

Повеќето медиуми ја објавија веста со наслов „Всушност, судење“ алудирајќи на божиќниот класик „Всушност, љубов“ (Love Actually) во кој глуми Грант.

Прикажи повеќе...

Забава

Готвач мавтал со нож дома кај Бенедикт Камбербеч

Објавено пред

Британскиот актер Бенедикт Камбербеч и неговото семејство биле изложени на закана од готвач со нож додека биле дома.

dobivaj vesti na viber

Џек Бисел, поранешен главен готвач во луксузен хотел, упатил серија закани кон актерот откога упаднал во неговиот дом во северен Лондон.

Бисел (35), кој во судот не понуди никакво објаснување за своето однесување, му кажал на актерот: „Знам дека се пресели овде – се надевам дека ова место ќе изгори до темел“.

Бенедикт, неговата сопруга Софи Хантер и нивните три деца – Кристофер, Хал и Фин – биле дома кога Бисел упаднал во нивниот имот и го откорнал домофонот од ѕидот пред да почне со заканите кон филмската ѕвезда.

Тој на крајот побегнал, но полицијата успеала да го пронајде со помош на ДНК-докази.

Бисел се појави во судот „Вуд грин крун“ во Лондон претходно месецов, каде што призна дека извршил казниво дело. Поранешниот готвач е казнет со 250 фунти и тригодишна забрана за приоѓање.

Прикажи повеќе...

Забава

Џони Деп ги презакажа концертите поради фрактура на глуждот

Објавено пред

Џони Деп презакажа серија концерти откога претрпе фрактура на глуждот.

dobivaj vesti na viber

Холивудската ѕвезда (59) се огласи на социјалните мрежи за да ги открие вестите за својата повреда и да ги потврди презакажаните датуми за турнејата на својот бенд „Холивуд вампајрс“ во САД.

Џони, кој свири во бендот заедно со Алис Купер и Џо Пери, напиша на „Инстаграм“: „Драги мои пријатели, жал ми е што морам да кажам дека го скршив глуждот и многу е тешко!!! Сè почна како мала повреда, но некаде помеѓу Кан и ‘Ројал Алберт хол’ стануваше полошо отколку подобро. Неколку медицински експерти препорачаа да избегнувам секаква активност во моментот и затоа, за жал, не можам да патувам“.

„Поради ова, на момците и на мене многу ни е жал што нема да се видиме во Њу Хемпшир, Бостон и во Њујорк, но ветувам дека ќе ви донесеме неверојатно шоу на сите во Европа, а подоцна ова лето ќе го донесеме нашето апсолутно најдобро на источниот брег и ќе им надоместиме на оние што платиле за овие настапи!!!“

Џони потоа ги потврди презакажаните датуми на турнејата за крајот на јули.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија7 минути

Георгиев си го штити претседателското столче, критики прима само за судиите кои застаруваат предмети

За новиот претседател на Судскиот совет, Сашко Георгиев непријатни се укажувањата од страна на холандскиот амбасадор, кој го нарече советот...

Македонија2 часа

Намалена затворската казна на Марјан од „Доказ М”, за делот за уцените ќе се постапува одново

Апелациониот суд Скопје во интерес на јавноста и медиумите информира дека донесе пресуда со која жалбата на Основното јавно обвинителство...

Македонија2 часа

Ќе одговара ли и битолчанец за претепувањето на Пендиков, новопечениот Бугарин му открил детали на обвинителот

Новопечениот Бугарин Христијан Пендиков само што дошол во Охрид отишол во Обвинителството за да направи препознавање на второто лице, кое...

Македонија2 часа

(Видео) Излезе од затвор Алими, кој ги предаде клучевите од Собранието на крвавиот четврток, го пречека Зијадин Села

Поранешниот претседател на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, пред затворот во Идризово го пречека поранешниот обебзбедувач во Собранието Абдуљфета Алими,...

Свет3 часа

Зеленски ја претвора Украина во нов Авганистан, вели поранешниот украински премиер

Сè повеќе набљудувачи повлекуваат паралели помеѓу хаосот и уништувањето што го преплавија Авганистан за време на 20-годишната војна и окупација...

Свет3 часа

„Во пет наутро слушнав татнеж, уште три метри и ова ќе беа нашите прозорци“: очевидец за нападот со дрон на Москва

Еден од објектите во Москва во кој утрово удри дрон е зграда од 30 ката. Од далеку се гледа местото...

Македонија4 часа

Ковачевски – Лајчак: Северна Македонија е докажан фактор на стабилност во регионот

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Братислава оствари средба со специјалниот претставник на Европската Унија за Западен Балкан, Мирослав Лајчак. Ковачевски...

Топ4 часа

Загинатиот во сообраќајната несреќа кај Штип има 62 години, двајцата повредени се во болница – МВР со детали за смртоносниот судир

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера на експресниот пат Штип – Кочани, при што животот го загуби едно лице. Од МВР...

Македонија5 часа

(Видео) Трипуновски: Млад кромид и пиперки со пестициди пуштени во промет, граѓаните јадат небезбедна храна

МЗШВ и АХВ свесно пуштиле во промет зеленчук во кој има присуство на пестициди, вели претседателот на Комисијата за земјоделство,...

Регион5 часа

(Видео) Москва: Белград има право да врати ограничен број полицајци и војници во Косово

Белград има право да врати ограничен број свои полицајци и војници во Косово, изјави денеска рускиот амбасадор во меѓународните организации...

Македонија6 часа

Битиќи: Зеленчукот поевтини 40 отсто во однос на замрзнатите цени, затоа ги одмрзнуваме

Од четврток зеленчукот нема да има замрзната цена. Мерката за замрзнување на цените донесена за да се спречат големи поскапувања...

Регион6 часа

Вучиќ се сретна со амбасадорите на квинтата: „Се надевам дека ќе успеете да го вразумите Курти да ги повлече своите сили“

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна со амбасадорите на земјите од квинтата – Соединетите Американски Држави, Велика Британија,...

Македонија7 часа

Пендиков се врати во Охрид, ќе сведочи

Секретарот на згаснатиот бугарски клуб „Цар Борис Трети“, Христијан Пендиков, утрово се појави во Охрид за да даде исказ пред...

Регион8 часа

НАТО го осуди непровоцираниот напад врз мировните трупи на Косово

НАТО остро го осуди непровоцираниот напад во кој беа повредени најмалку триесетина мировници – иако медиумите шпекулираат со бројка од...

Македонија8 часа

УКИМ денеска избира ректор

На 28 факултети и институти во состав на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (УКИМ) денеска ќе се спроведат избори за...

Свет8 часа

(Видео) Пукање на шеталиште на Флорида: девет лица повредени

Девет лица беа застрелани, меѓу кои и едногодишно дете, за време на судир меѓу две групи на Флорида, соопштија официјални...

Регион8 часа

Курти: Протестите во Косово се под директива на официјален Белград

Претседателот на владата на Косово, Албин Курти, оцени дека на северот од Косово не се одржани организирани мирни собири, туку...

Регион8 часа

На северот од Косово утрово мирно, во општините има зголемено присуството на КФОР

Утрово е мирно на северот од Косово. Во општините Зубин Поток, Звечан и Лепосавиќ во текот на ноќта немаше инциденти,...

Европа9 часа

(Видео) Гори Москва: напад на главниот град на Русија

Андреј Воробјов, гувернер на Московската област, на комуникациската платформа „Телеграм“ изјави дека неколку дронови биле соборени додека се приближувале до...

Македонија23 часа

Камења паднале врз турист од Полска на Матка, пренесен е во болница

Денеска е повреден 45-годишен турист од Полска. Бил удрен од еден камен од одронот кај Матка, по што веднаш, со...