Контакт

Забава

Пит Дејвидсон во љубовна прегратка со Емили Ратајковски

Објавено пред

Пит Дејвидсон ја потврди најновата романса со супермоделот Емили Ратајковски и тоа го направи на својот роденден со прегратка полна љубов.

dobivaj vesti na viber

Комичарот и манекенката синоќа заедно го прославија неговиот 29. роденден.

Поранешната ѕвезда на Saturday Night Live и 31-годишната манекенка, а во поново време и актерка, беа забележани пред станот на Емили во Вест Вилиџ, Њујорк.

Ова се случува неколку месеци откако Пит ја прекина деветмесечната романса со Ким Кардашјан, а Емили се раздели од својот сопруг.

Всушност, младиот комичар има долга историја со некои од најатрактивните жени во светот на шоу-бизнисот – Аријана Гранде, Кејт Бекинсејл, Каја Гербер, Маргарет Квали и Фиби Диневор.

За Пит велат дека не изгледа воопшто привлечно и не може да се спореди со најголемите холивудски заводници, но се чини дека некои од најубавите жени не може да му одолеат на неговиот шарм.

Повеќето ги нагласуваат неговата искреност и добрината, но и одличната смисла за хумор – одлики што често може да бидат поважни од физичкиот изглед.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Цела Британија е загрижена за Кејт Мидлтон: Принцот Вилијам итно ги откажа важните обврски

Објавено пред

Принцот Вилијам нема да присуствува на комеморацијата за починатиот крал Константин од Грција од приватни причини, соопштија од Кенсингтонската палата.

dobivaj vesti na viber

Вилијам требаше да присуствува на комеморацијата за кралот Константин во замокот Виндзор.

Кенсингтонската палата одби да даде детали, но рече дека принцезата Кејт Мидлтон и понатаму се опоравува од абдоминална операција.

Принцот од Велс го повика грчкото кралско семејство кое присуствуваше на богослужбата за да ги извести дека не може да присуствува.

Покојниот грчки крал Константин, кој почина во јануари минатата година, му беше кум на Вилијам.

Да потсетиме, Кејт Мидлтон – принцезата од Велс, беше оперирана пред повеќе од еден месец. Кенсингтонската палата тогаш изјавила дека се работи за абдоминална процедура, но не се открива од што боледува Кејт.

Најавено е дека ќе закрепне барем до католичкиот Велигден. Во меѓувреме, Кејт и децата отидоа во замокот Сандрингам за да се опорават во мир.

„Кетрин добро закрепнува. Со нетрпение очекуваше да ја смени средината и да може да се опушти во Норфолк додека децата се забавуваат со Вилијам“, неодамна откри пријател на принцезата Кејт.

Прикажи повеќе...

Забава

Антонела, сопругата на Меси, го прослави својот 36. роденден, фановите беа изненадени од еден детаљ

Објавено пред

Антонела Рокузо, сопругата на Лионел Меси, вчера го прослави својот 36-ти роденден, а на Инстаграм покажа дека го поминала со сопругот и децата.

dobivaj vesti na viber

На една фотографија таа позираше со сопругот покрај ѕид украсен со балони и цвеќиња, а познатиот фудбалер на својот Инстаграм профил сподели нивна заедничка фотографија со зборовите: „Среќен роденден, принцезо! Те сакам“.

Обожавателите и честитаа во коментарите, а многумина беа изненадени од скромноста на роденденската прослава: „Роденденот изгледа поскромно од некои инфлуенсери“, „Убава и едноставна“ и „Луѓето кои имаат пари не се докажуваат со расфрлање на роденденски забави“.

Инаку, парот се запознал кога Меси имал само пет години, а врската ја започнале во средно училиште. Нивниот прв син Тиаго се роди во 2012 година, а Матео се роди три години подоцна, додека нивниот трет син Сира се роди во 2018 година. Антонела и Меси се венчаа во 2017 година во родното Росарио, Аргентина, на приватна церемонија, далеку од очите на јавноста.

Прикажи повеќе...

Забава

Судењето на Алек Болдвин за убиство од небрежност е закажано за 10 јули

Објавено пред

Судењето за убиство од небрежност на актерот Алек Болдвин е закажано за 10 јули, одлучи судијата во Ново Мексико во понеделникот. На Болдвин ќе му се суди за фаталното пукање на снимателката Халина Хачинс во 2021 година за време на снимањето на вестерн. Обвиненијата против Болдвин веќе еднаш беа отфрлени.

dobivaj vesti na viber

Хачинс почина кога бил испукан вистински куршум од револверот Колт 45 со кој вежбал Болдвин во црквата пред Санта Фе, при што бил ранет и режисерот Џоел Соуза.

На Хана Гутиерез, која работела на реквизитите во филмот и се суди за наводно носење на вистински куршум за Колт 45 на снимањето и она што обвинителите го нарекоа „невешта и непрофесионална“ работа. Таа на полицијата и рекла дека го наполнила пиштолот на Болдвин со вистински куршум, помешајќи го со лажен.

Како Болдвин, и Гутиерез се соочува со обвинение за ненамерно убиство. Нејзините адвокати тврдат дека таа е жртвено јагне за непочитувањето на правилата за безбедност на огненото оружје од страна на актерот и хаотичното, нискобуџетно производство, кое ги игнорираше безбедносните упатства на индустријата.

Во понеделникот, членот на екипажот на „Rust“, Рос Адиего, им кажа на поротниците дека Гутиерез и првиот помошник директор Дејв Холс не извршиле безбедносни проверки на огнено оружје. Холс склучи договор за признавање вина минатата година и беше осуден за несовесна употреба на смртоносно оружје.

„Се движевме со луди брзини“, рече Адиего, додавајќи дека Гутиерез „не била толку професионална“ како другите кои работеле со реквизити со кои соработувал.

Болдвин ја негираше одговорноста за смртта на Хачинс.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 час

Македонските граѓани, сепак, ќе може да патуваат со личните карти со старото име во БиХ, информира Бојмацалиев

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, оствари телефонски разговор со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина, Ненад Нешиќ,...

Македонија2 часа

ДНК собраа 690.000 денари за лекување на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Музичарите Панчо и Андреј објавија дека успеале да соберат 690.000 денари за лекувањето на Леонид, откога ја ставија на лицитација...

Македонија2 часа

ДИК потврди: Османи собра над 10 илјади потписи

Според последните податоци објавени на страната на Државната изборна комисија заклучно со вчерашниот ден, кандидатот на Демократската унија за интеграција,...

Македонија2 часа

(Видео) Јас можам да се туркам и на рацете: кочанчанец го продава својот инвалиден скутер, парите ќе ги намени за лекување на Лео

Кочаначанецот Благојчо Ѓоргиев реши да го проддаде својот скутер за хендикепирани и покрај здравствениот проблем, а парите, како што вели,...

Македонија3 часа

Убиството во Блаце можно е да е поврзано со пожарот во Чаир

Скопското обвинителство изврши увид на самото место во близина на Блаце, каде што вчера беше пронајдено безживотно тело на маж...

Македонија3 часа

Вчерашното убиство е продолжение на крвавата наркопресметка, силата на криминалните кланови е од Спасовски, велат од ВМРО-ДПМНЕ

„Дали СДС си ги чита срамните соопштенија пред да ги пушти, или ја оставиле партијата на деца кои глумат партија....

Свет3 часа

Гутереш: Нуклеарна сенка над човештвото

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, денеска, изјави дека нуклеарната сенка повторно се надвила над човештвото, додавајќи дека ризикот...

Македонија4 часа

СДСМ: Убиство и запалено кафуле во еден ден, Тошковски и кадрите на Мицкоски покажуваат голема некадарност во водењето на МВР

Убиство и запалено кафуле во Скопје само за неколку часа, велат од СДСМ. „Министерот и началникот на СВР Скопје, кадри...

Свет4 часа

Бајден: Израел се согласи на прекин на огнот за рамазан, ризикува да ја загуби поддршката од светот

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека Израел се согласил да ги прекине воените активности во Појасот Газа за време на...

Топ16 часа

Уште едно убиство во Македонија: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Убиство се случи попладнево на локалниот пат од Долно кон Горно Блаце. Според првичните информации од полицијата, убиениот бил најден...

Македонија17 часа

(Видео) Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: „Веста ме најде во домашен амбиент“

Кандидатот за претседател од редовите на ДУИ и актуелен шеф на МНР, Бујар Османи,  преку видео порака објави дека собрал...

Македонија19 часа

Според грчкиот министер „преспанскиот“ за пасошите мора да се почитува, а меморандумите во Грција ќе бидат ратификувани кога ќе им дојде времето

Грчкиот министер за надворешни работи, Јоргос Герапетритис, се осврна на Преспанскиот договор, одговарајќи на прашање на СИРИЗА за ратификување на трите...

Свет19 часа

Унгарија најпосле и’ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

По речиси две години, Унгарија најпосле ја ратификуваше одлуката за влез на Шведска во НАТО. Одлуката денеска ја донесе унгарскиот...

Регион20 часа

Извештај на ЕБОР: На Западен Балкан ќе му бидат потребни помеѓу 40 и 70 години за да го достигне животниот стандард на ЕУ

Стандардот на живеење во Западен Балкан сè уште е значително понизок од оној во Европската унија и би можеле да...

Топ21 час

Ја малтретирале малолетната ќерка: кривична за двајцата родители од Скопје

На 24.2.2024 во Полициската станица Бит-пазар бил извршен службен разговор со Е. М. (42) и Ф. М. (37), двајцата од...

Македонија21 час

(Видео) Петковиќ: За извршителите и судиите што не ги бришат застарените долгови чаре се кривични пријави

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувањето против извршителите и судиите што не носат одлуки за бришење на...

Македонија21 час

Нема вина кај лекарите за случајот на Веапоска според вештачењето побарано од одбраната на обвинетите

Во Основниот суд во Струга продолжи расправата во судскиот процес против тројцата струшки лекари, гинекологот Мухамед Асани, неговиот син, доктор...

Македонија23 часа

„Пред неколку години четвртина бурек со јогурт беше 50, сега е 120 денари“, Мицкоски со одговор до СДСМ за просечната плата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше на теренска посета на увид на градежни активности во општина Гази Баба, каде...

Економија24 часа

Се намалуваат цените на бензинот и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе одлука...

Свет1 ден

(Видео) Хаос во Брисел: земјоделците палат гуми, пробиена полициската блокада

Земјоделците запалија купишта стари гуми во Брисел во знак на протест барајќи акција од ЕУ за прашањата од евтините цени...