Контакт

Забава

Правниот тим на Бритни трага по уреди за прислушкување во нејзината куќа

Објавено пред

Правниот тим на Бритни Спирс, наводно, извршил претрес во нејзината куќа за да открие дали има уреди за прислушкување или надзорни камери по наводите дека нејзиниот татко Џејми Спирс ги следел сите комуникации без нејзино знаење или согласност во текот на спорното старателство.

Адвокатот на Бритни, Метју Розенгарт, повика поранешни специјалисти за воена безбедност да извршат сеопфатен претрес на палатата на Бритни во Таузенд Оукс, пишува британски „Сан“.

Наводно, ѕидовите, мебелот, декорот, вратите, отворите и таваните биле проверени за магнетни бубачки или друг скриен надзор.

Засега не е познато дали е пронајдено нешто.

Забава

Тикток-ѕвезда тврди: Кијану Ривс е мојот татко, имам доказ

Објавено пред

Американскиот тиктокер Дастин Тајлер (36) е убеден дека негов татко е холивудскиот актер Кијану Ривс (57) за што зборуваше во неколку свои видеа на „Тик-ток“, во кои ги откри сите детали.

Дастин тврди дека неговите родители се разделиле пред мајка му да дознае дека е бремена и дека тој пораснал мислејќи дека татко му починал кога бил мал.

„Кога пораснав, мајка ми, конечно, ми ја откри вистината и се покажа дека татко ми е Кијану Ривс,“ објасни Дастин.

„Никогаш не сум рекол дека татко ми ме остави, но дека мајка ми не му кажала дека е бремена кога раскинале“, додава Тајлер. Тој истакна дека не очекува Кијану да го признае како свој син.

Неговите многубројни фанови одлучија да го поддржат во неговата приказна, а многумина од нив му поверуваа затоа што заклучија дека навистина личи на актерот. Дастин вели дека не му е грижа дали татко му ќе го признае, само сака да го сподели ова сознание со сите.

Кијану сè уште јавно не се изјаснил за наводното татковство.

Прикажи повеќе...

Забава

Ти си одвратно човечко суштество: Ајрленд Болдвин ѝ одговори на Кендис Овенс

Објавено пред

Ајрленд Болдвин остро ја нападна Кендис Овенс во врска со нејзиниот твит дека вмешаноста на Алек Болдвин во фаталниот инцидент во Ново Мексико е поетска правда по неговите критики кон Доналд Трамп.

Контроверзната конзервативка (32) се огласи на „Твитер“ критикувајќи го таткото на Ајрленд за случајнотото пукање во кое беше убиена камерманката Халина Хачинс минатата недела.

„Алек Болдвин помина 4 години нарекувајќи го Доналд Трамп и неговите поддржувачи зли убијци. Она што му се случи на Алек е пример за поетска правда…

Реакцијата на ќерката на актерот дојде веднаш по твитот.

„Ти си најодвратното, најомразено, канцерогено човечко суштество што некогаш сум го сретнала“, напиша 26-годишната манекенка на „Инстаграм-стори„.

Таа продолжи: „Без оглед на вашите погрешни мислења најчесто, факт е дека не го почитувате животот на жена што беше случајно и трагично убиена… Срам да ви е“.

Ајреленд исто така ги извести своите 680.000 следачи дека ќе направи пауза на „Инстаграм“ бидејќи се срами да дише ист воздух како оваа жена.

Прикажи повеќе...

Забава

Јапонската принцеза Мако се омажи за обичен граѓанин

Објавено пред

Јапанската принцеза Мако се омажи за своето момче Кеи Комуро, обичен граѓанин без сина крв, објавија светските медиуми.

Веста доаѓа по години контроверзии за финансискиот спор во кој била вклучена мајка му, што доведе до тоа парот да се откаже од традиционалните церемонии поврзани со кралски брак.

Принцезата Мако, внука на императорот Нарухито, го напушти својот кралски статус и стана Мако Комуро во семејниот регистар со својата љубов од универзитетските денови.

Овластена агенција доставила правни документи за регистрација на бракот на Мако и Кеи во нивно име денес наутро, четири години откако нивната врска беше објавена во јавност.

Младенците, двајцата 30-годишни, се појавија заедно пред новинарите првпат по четири години, но наместо вообичаена прес-конференција, кажаа неколку зборови и поделија писмени одговори на пет избрани прашања доставени од медиумите.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

За една недела починале 124 лица од коронавирус, 97 од нив не биле вакцинирани

Во периодот од 15 до 21 октомври починале 124 пациенти од Ковид-19, од нив над 78 % биле невакцинирани. Од...

Македонија3 часа

Регистрирани 511 нови случаи на Ковид-19, пријавени 10 починати лица

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се...

Економија4 часа

Бектеши: Нема зголемување на цената на струјата до крајот на годината

До крајот на годината ќе има доволно количина електрична енергија и сакам да ги уверам сите граѓани дека до крајот...

Македонија5 часа

Кај нас има 400 Авганистанци со привремен претстој, седуммина заминаа во Португалија

Северна Македонија во моментот им дава прибежиште на 400 граѓани од Авганистан, информираат од Владата. Oд таму додаваат дека Авганистанците...

Македонија7 часа

Шилегов: Мерките што ги преземаме против загадувањето во Скопје даваат резултати

Загадувањето веќе не е топ-тема во Скопје како што беше во изминатите неколку години. Тоа е факт и тоа е...

Македонија7 часа

Зимското сметање на времето почнува в недела, вечерта пред локалните избори

Зимското сметање на времето почнува в недела на 31 октомври во 3 часот по полноќ со поместување на времето за...

Свет7 часа

(Видео) Двајца загинаа, а четворица повредени во пукање во трговски центар во САД

Две лица загинаа, а четворица, од кои еден полицаец, се повредени во пукотница во трговски центар во градот Бојси, во...

Македонија8 часа

Во моментот активни над 6.100 случаи на коронавирус во Македонија

Бројот на заразени од коронавирус изнесува 6.187 лица и бележи зголемување во однос на претходната недела. Според епидемиолошки анализи во...

Свет8 часа

ЕМА ја одобри вакцината на „Модерна“ како трета доза

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја одобри вакцината на „Модерна“ против Ковид-19 како трета доза за лица над 18 години....

Регион23 часа

Рама: Ако Западен Балкан не може во ЕУ, нека дојде ЕУ на Балканот

Влезот на Западен Балкан во Европската Унија се чини дека е привремено замрзнат, но ако регионот не може да се...

Македонија1 ден

11 починати лица, 135 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа биле направени 1.514 тестирања,...

Македонија1 ден

Баравме лекари за да се стави вода во апаратот за кислород, сведочи семејството на 22-годишникот што почина од корона

Семејството на 22-годишното момче од Битола, кое почина како последица на коронавирусот, преку писмо се обрати од министерот за здравство,...

Свет1 ден

ОН: Толку високо ниво на јаглероден диоксид на Земјата имало пред дури 3 милиони години

Концентрацијата на стакленички гасови во атмосферата повторно достигна рекордно ниво, се вели во денешниот извештај на ОН. Концентрацијата на јаглероден...

Македонија1 ден

Антикорупциската сѐ уште чека одговори од Обвинителството за ДУП-от кај „Холидеј ин“ и тендерот на ДИК

Обвинителството сѐ уште не ѝ одговорило на антикорупциската комисија по иницијативите за кривична одговорност во однос на лицата што учествувале во детаљниот...

Топ1 ден

Тешка сообраќајна незгода во Битола помеѓу автомобил и мотор управуван од дете

Две малолетни деца се повредени во сообраќајната несреќа во Битола што се случи помеѓу автомобил и мопед. Едното од децата...

Македонија1 ден

(Видео) Ковачки: Во злосторничката група полицајци директно вмешани луѓе на Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање граѓани за изборната кампања. Од партијата објавија докази дека група...

Свет1 ден

Ранетиот режисер открива детали за трагедијата на снимањето

Алек Болдвин вежбал да вади револвер од футролата по што го вперил во камерата за време на пробата на снимањето...

Свет1 ден

Колумбискиот наркобос не користел телефон и соработувал со криминалци од Балканот

Колумбискиот главен наркобос Даиро Антонио Усуга, познат по прекарот Отониел, кој беше уапсен вчера, е поврзан со балкански трговци со...

Свет1 ден

Тедрос: Пандемијата нема да се доведе до крај додека не заврши во целиот свет

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аденон Гебрјесус, изјави дека пандемијата на Ковид-19 е далеку од завршена. „Ги имаме...

Регион2 дена

Словенечкиот премиер и министерот за одбрана добија писма со смртна закана

Словенечкиот премиер Јанез Јанша добил пратка со закана за смрт за нему и неговото семејство, а слична закана добил и...

Досие