Контакт

Забава

Првиот сопруг на Џеј Ло не е убеден дека нејзиниот брак со Бен Афлек ќе трае

Објавено пред

Ојани Ноа, првиот сопруг на Џенифер Лопез, верува дека нејзиниот брак со Бен Афлек нема да трае бидејќи таа, наводно, губи интерес откако страста ќе спласне.

dobivaj vesti na viber

Ѕвездата на „Омажи се за мене“ (Marry Me) се венча со актерот и режисер на почетокот на овој месец, речиси 20 години откако ја прекинаа нивната свршувачка, но Ноа – кој беше во брак со Лопез од февруари 1997 до јануари 1998 година – е скептичен за тоа колку силна ќе биде нивната заедница.

Тој изјави за весникот „Мејл он сандеј“: „На неа и на Бен им посакувам сè најдобро, но не сум убеден дека ќе потрае. Џен сака да биде вљубена, но таа беше свршена шест пати. Бен е сопруг број четири. Јас бев сопруг број еден и ми рече дека јас сум љубовта на нејзиниот живот. Кога лежевме во кревет на нашата брачна ноќ, таа рече дека ќе бидеме заедно засекогаш.“

„Среќен сум што му се врати во Бен, но имам чувство дека ова нема да трае.“

„Мислам дека таа е некој што ќе се омажи седум или осум пати. Мислам дека никогаш нема да се скраси со една личност. Таа се турка постојано да оди напред во својот професионален живот, поради што има кариера долга три децении, но и во приватниот живот оди понатаму“.

Ојани работел како келнер во ресторан на плажа во Мајами кога првпат ја запознал Џенифер – која тогаш била на снимање на Blood and Wine („Крв и вино“) – но немал поим која е. Нејзиниот живот како мегаѕвезда на крајот зеде данок.

Тој се присети: „Многу пати се чувствував како господин Пепелашка. Џен беше најубавата жена што некогаш сум ја видел. На почетокот не знаев која е таа.“

„Се вљубивме кога веќе беше позната. Но во текот на нашиот брак таа стана мегаѕвезда. Со години беше премногу болно да се зборува. Продолжив со мојот живот. Но, кога видов дека се омажи за Бен, кој всушност е добар човек, чувствата се вратија.“©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Повторно пронајдени човечки останки во близина на плажа во Невада

Објавено пред

Четврти човечки останки се пронајдени во езерото Мид, источно од Лас Вегас, во американската сојузна држава Невада, чие ниво на водата паѓа поради сушата од мај. Сушата предизвика реката Колорадо да ја повлече водата од познатата брана „Хувер“.

dobivaj vesti na viber

Официјалните лица рекоа дека остатоците од скелетот биле пронајдени во близина на плажата „Свим“.

Канцеларијата на судскиот лекар во округот Кларк ќе се обиде да ги утврди времето и начинот на смртта на лицето, велат тие.

На почетокот на мај буриња со човечки останки беа пронајдени недалеку од пристаништето Хеменвеј.

Полицијата смета дека е убиен маж, има рана од куршум во главата и дека телото, најверојатно, било фрлено во средината на седумдесеттите или почетокот на осумдесеттите години на минатиот век.

По помалку од седум дена, властите пронајдоа човечки останки во заливот Келвил. Човечки останки беа пронајдени и на 25 јули.

Полицијата шпекулира дека може да се најдат уште човечки останки бидејќи нивото на водата во езерото Мид продолжува да опаѓа.

Прикажи повеќе...

Забава

Оливија Кулпо приреди виртуелна модна ревија за своите фанови

Објавено пред

Поранешната мис универзум, денес модел и актерка, Оливија Кулпо, продолжува да фасцинира со својот изглед.

dobivaj vesti na viber

Таа, дефинитивно, е една од најубавите жени на светот, која често објавува фотографии на социјалните мрежи, особено на „Инстаграм“.

На фотографиите секогаш изгледа совршено, а во саботата ги израдува своите фанови со нова објава.

Во неа Кулпо објави неколку селфи во огледало пред настан во Лос Анџелес.

На првата фотографија 30-годишната актерка на себе има големо палто. На изгледот му додаде римјанки, црна чанта и очила за сонце.

А на другите атрактивната Оливија има разни комбинации.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Зелвегер не сака козметички производи против стареење: „За да бидете полетни и убави, мора да ги прифатите своите години“

Објавено пред

Рене Зелвегер го брани природното стареење во новото интервју за „Сандеј тајмс“.

dobivaj vesti na viber

Во интервјуто двократната добитничка на „Оскар“ вели дека ѝ е доста од козметички производи што се рекламираат на начин да ги убедат луѓето дека треба да изгледаат помлади од својата вистинска возраст.

Зелвегер (53) ги критикува препаратите против стареење поради пораките до потрошувачите: „Ни кажуваат дека не треба да изгледаме како за нашата вистинска возраст“.

„Сите тие реклами дека ќе изгледаме помлади и поубави ако ги купиме сите нивни кремови и сето тоа ѓубре што сакаат да ни го продадат. Сакаат ли да ми кажат дека повеќе не сум вредна затоа што имам 53 години?“

„Постои голема разлика помеѓу тоа да бидете апсолутно најдобрата, највибрантна јас и да сакате да бидете она што не сте“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија6 часа

(Видео) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци, помеѓу општините Дојран и Богданци е локализиран со здружени и координирани сили во...

Македонија7 часа

Десет починати лица, регистрирани 1.233 новозаразени со коронавирус

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 6.8. 2022 до...

Македонија8 часа

ЈП „Комунална хигиена“: Кон вработената која предизвика инцидент веќе е започната дисциплинска постапка

На 33 лица кои биле вработени, преку АПВ, во ЈП „Комунална хигиена“-Скопје кои месеци и години земале плата а не...

Европа9 часа

Бајден за активностите на Кина: „Загрижен сум“

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку дека е загрижен за Кина. Бајден открил...

Топ11 час

Турски државјанин со живеалиште во Скопје осомничен за криумчарење на над 13 килограми злато на Табановце

Основното јавно обвинителство Куманово, постапувајќи по поднесена кривична пријава, донело наредба за спроведување истражна постапка против турски државјанин со живеалиште...

Економија14 часа

Се намалува цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните...

Македонија15 часа

(ВИДЕО) Иван, кој го преживеа Халкидик, во интервју за грчки медиум: Најлошиот роденденски подарок

Пред точно еден месец скопјанецот Иван (30) заедно со своите пријатели исчезна на отворено море од плажата Мити, на Халкидик....

Свет15 часа

Путин прави чистка: отпуштил шест генерали, меѓу кои и Месарот од Сирија

Рускиот претседател Владимир Путин отпуштил шест генерали поради лошите резултати од борбените операции во Украина, јавуваат светските медиуми. Според информациите,...

Македонија17 часа

Ја нападнал екссопругата со тупаници и ѝ се заканил дека ќе ја убие ако не се смират

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило...

Топ17 часа

Еден човек загина во тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево – Гостивар

Еден човек загина во тешка сообраќајна несреќа што утрово се случи на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај т.н. тајмишка...

Свет17 часа

Уште два брода со храна ја напуштија Украина

Уште два брода, едниот со пченка, а другиот со соја, денеска ги напуштија украинските пристаништа, соопшти турското Министерство за одбрана....

Свет18 часа

Кина најави нови воени вежби околу Тајван

Кинеската војска за денеска најави нови вежби на море и на небото околу Тајван. Источната борбена команда на Народноослободителната војска...

Македонија19 часа

Пожарот кај селото Фурка сè уште активен

Регионалниот центар за управување со кризи РЦУК Струмица соопшти дека пожарот кај с. Фурка меѓу општина Дојран и Богданци сè...

Европа1 ден

(Видео) Експлозија во близина на аеродромот Хитроу во Англија

Силна експлозија одекна околу 17 часот по локално време во близина на аеродромот Хитроу во Англија. По експлозијата, чија причина...

Свет1 ден

Трамп: Америка повеќе никој не ја почитува, ние сме народ кој стана шега

Светската заедница ја загуби почитта кон американскиот народ и Америка, изјави Доналд Трамп. Тој исто така изрази загриженост дека другите...

Топ1 ден

Повредено дете во приватна градинка во Скопје, родителот не бил информиран

На 06.08.2022 во 21.50 часот во Полициската станица Карпош, Р.Т.(38) од Скопје пријавил дека на 03.08.2022 околу 17.00 часот откако...

Македонија2 дена

Почина жената од Неготино, која беше претепана од партнерот

Почина 46-годишната жена од Неготино која беше претепна од партнерот П.Н.(51) исто од Неготино. Таа беше во кома пет дена,...

Свет2 дена

Израел прифати хуманитарен прекин на огнот, но Исламски џихад одби

Израел се согласи на хуманитарен прекин на огнот на предлог на Египет, но палестинската организација Исламски џихад ја одби понудата,...

Македонија2 дена

(Видео) Каевски: СДСМ реализира стратешки цели, ВМРО-ДПМНЕ блокира и го дели народот

Преку успешните, одговорни, државотворни политики на СДСМ, државата ги исполнува стратешките цели поставени уште на Денот на независноста. Република Северна...

Македонија2 дена

(Видео) Арсовски: Оставка од министерката Стојчевска заради цензурата на културата која се обидува да ја направи

Бисера Стојчевска трет ден ниту им се извинува на граѓаните, ниту пак има намера да си даде оставка. Ставајќи се...