Контакт

Забава

Рокерот Брус Спрингстин се соочува со обвинение дека возел пијан

Објавено пред

Рок-легендата Брус Спрингстин бил уапсен пред три месеци во националниот парк во Њу Џерси под обвинение што вклучува несовесно возење и возење во алкохолизирана состојба, изјави во средата портпаролката на паркот.

„Спрингстин, чија петдецениска кариера често ја истакнуваше својата матична држава Њу Џерси и нејзиното крајбрежје, беше приведен на 14 ноември на патека покрај плажата Сенди хук“, изјави Дафне Јан, портпаролка на Националната рекреативен парк Гејтвеј.

„Спрингстин беше кооперативен во текот на целиот процес“, додаде таа во соопштение по електронска пошта.

Веб-страницата со вести за селебрити личности „ТМЗ“, која првично објави за инцидентот во средата, тврди дека Спрингстин треба да се појави на судско рочиште во следните неколку недели.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Тајгер Вудс се опоравува од операција по сообраќајната несреќа

Објавено пред

Славниот голфер Тајгер Вудс беше подложен на долга хируршка процедура на долниот дел на десната нога и глуждот во болница во Јужна Калифорнија во вторникот , откако претрпе повеќе повреди на ногата во несреќа.

Возилото на Вудс се превртело на патот. Тој бил извлечен од автомобилот од пожарникари, при што му биле констатирани сериозни повреди на ногата.

Официјалниот Твитер на Вудс објави ажурирање во вторникот вечерта, во кое имаше изјава од др. Аниш Махајан, привремен извршен директор во Медицинскиот центар Харбор-УКЛА.

Тимот на Вудс додаде дека голф ѕвездата е „моментално буден, контактибилен и се опоравува во својата болничка соба“.

Прикажи повеќе...

Забава

Хајди Клум горда на првите манекенски чекори на ќерката Лени

Објавено пред

Поранешниот супермодел ја предаде својата моќ на модните писти на својата ќерка Лени (16) и вели дека многу се гордее со тинејџерката за досегашната работа, која ја опиша како „неверојатна“.

Хајди за магазинот „Пипл“ изјави: Досега напредува фантастично. Таа сака да се занимава со манекенство веќе подолго време. И јас конечно реков „да“ затоа што сега е доволно стара, има речиси 17 години. Почна со насловна страница на германски „Вог“ и ќе има уште една насловна за два месеци.

47-годишната Хајди – која ги има Лени, Хенри (15), Јохан (14) и Лу (11) со нејзиниот поранешен сопруг, пејачот Сил, вели дека е изненадена што нејзината ќерка не се плаши од фотоапаратите залепени до лицето.

„Таа ја отвори модната недела во Берлин каде ја видов како чекори по писта за прв пат, со високи потпетици како вистински модел,“ додаде Хајди во интервјуто за „Пипл“.

Прикажи повеќе...

Бизарно

Универзитетска библиотека затворена поради отровни пајаци

Објавено пред

Библиотека во студентска населба на Универзитетот во Мичиген е затворена, но не поради пандемијата на Ковид-19, туку поради закана од отровни пајаци.

Универзитетските власти неодамна, за време на рутинска проверка, откриле пајаци во подрумот и во оддалечените згради на студентската населба во Ен Арбор, кои ги нарекуваат медитерански пустиник, објави „Си-би-ес њуз“.

„Почна чистењето на деловите од кампусот, каде што се појавија пајаците“, изјавила портпаролката на универзитетот, Ким Брокхајзен, за Си-би-ес.

Прикажи повеќе...

Најново

Регион17 минути

Бугарија ја критикувa „Астразенека“ за доцнењето со вакцините: „Ни ја земавте надежта“

Бугарскиот министер за здравство, Костадин Ангелов, ја критикуваше Астразенека за неуспехот да ја испочитува договорената испорака на вакцини. Бугарија исто...

Европа11 час

Истражување: Британскиот сој на вирусот 64 отсто ги зголемува шансите заразените да завршат во болница

Луѓето инфицирани со позаразната варијанта на коронавирусот, која првпат беше откриена во Велика Британија, имаат поголем ризик од хоспитализација, покажа...

Македонија17 часа

13 починати и 725 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на...

Македонија19 часа

Филипче: Немам информации дали Мијалков се тестирал и дали пријавил самоизолација

Министерот за здравство, Венко Филипче, нема информации за тоа дали поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се тестирал за...

Топ22 часа

(Видео) Вработени во фабрика за канабис во Кочанско ја продавале дрогата нелегално

Тројца вработени во фабриката за канабис за медицински цели во кочанското село Уларци одгледувале марихуана за продажба на нелегалниот пазар....

Свет22 часа

Вакцината на „Синофарм“ е 72,51 процент ефикасна против коронавирусот

Подружницата на „Синофарм“ при Институтот за биолошки производи во Вухан денес објави дека нејзината вакцина против Ковид-19 покажала дека во...

Македонија22 часа

Свадбите остануваат забранети

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат,...

Македонија24 часа

Борел: Не се преправаме дека ве сакаме, ќе почнеме преговори со Скопје и Тирана

Европскиот министер за надворешни работи Жозеп Борел изјави дека Европската Унија не се преправа дека го сака Западен Балкан во...

Свет24 часа

СЗО: Три нови видови коронавирус се шират низ светот од минатата година

Според податоците на СЗО, низ светот се шират три нови видови коронавирусот од минатата година. Од СЗО информираат дека новиот...

Македонија1 ден

СДСМ: Институциите покажаа капацитет за обезбедување на правдата

Христијан Мицкоски, бранителот на криминалот и потрчко на Никола Груевски и Сашо Мијалков, вчера доживеа нов пораз откако институциите покажаа...

Македонија1 ден

Денеска ќе пристигне втората пратка вакцини од Србија

Денеска треба да пристигне втората пратка од вакцините на „Фајзер“, што ќе ја достави Србија. Министерот за здравство, Венко Филипче,...

Свет1 ден

(Видео) Тајгер Вудс се бори за живот по тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес

Најдобриот голфер Тајгер Вудс се бори за живот по тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска во близина на Лос...

Македонија2 дена

Мијалков однесен во домашен притвор на Водно

Во полициски автомобил со затемнети стакла Сашо Мијалков беше изнесен од Обвинителството за гонење организиран криминал. Автомобилот беше во придружба...

Македонија2 дена

Русковска: Не верувам дека Мијалков бил болен

Обвинителката Вилма Русковска рече дека е среќна што ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, сам се пријавил во Обвинителството. Таа објасни...

Македонија2 дена

И без сознанија за бегство, одреден куќен притвор за Миле Јанакиески

Определен нов куќен притвор за ексминистерот Миле Јанакиески за предметот ТНТ откога обвинителите забележале дека не може да му го...

Македонија2 дена

( Видео) Заев: Мијалков избега и тоа што се појави не е олеснителна околност

Правдата е обезбедена и ќе ја има повеќе и почесто и ќе следува ваков одговор кога некој ќе сака да...

Македонија2 дена

Мијалков се појави во Обвинителството, тврди дека бил во изолација

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, по два дена, попладнево сам се појави во Обвинителството за организиран криминал во Скопје за...

Македонија2 дена

(Видео) „Ова е објавување војна“ – роднините на осудените во „Монструм“ најавија протест

Бедри Ајдари, братот на осудениот во „Монструм” Фејзи Азири, повика на протести поради казните изречени од кривичниот суд. Тој по...

Македонија2 дена

Мицкоски: Бегството на Мијалков беше договорено, време е за техничка влада

Дадовме 24 часа вашата истрага да даде резултат, ама договорено беше бегството на Мијалков, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

Македонија2 дена

(Видео) Тројца обвинети во „Монструм“ добија доживотен затвор, двајца од нив се во бегство

Тројца обвинети во случајот „Монструм“ се осудени на доживотен затвор, двајца на 9 и 15 години, а еден е ослободен....

Досие