Контакт

Забава

Руска мисица стана кралица на Малезија

Објавено пред

Оксана Воеводина, поранешна мис на Москва, стана новата кралица на Малезија откако премина во ислам и се омажи за нивниот крал Мохамед Петти, кој е на тронот од 2016 година.

Оксана Воеводина има 25 години, а од својот сопруг е помлада 24 години. По освојувањето на титулата мис на Москва во 2015 година, таа работеше како модел во Кина и Тајланд, па се претпоставува дека двојката се запознала таму.

Gepostet von Oksana Voevodina am Sonntag, 25. Januar 2015

Венчавката се одржа на 22 ноември во Москва. Младоженецот бил облечен во традиционална малезиска облека, додека невестата носела обичен венчален фустан. Подоцна на социјалните мрежи таа објави фотографијата на која носи хиџаб.

VIDEO ADA DI SITUSNYA:Benarkah Raja Malaysia Menikah dengan Ratu Kecantikan Rusia?Benarkah Raja Malaysia Menikah…

Gepostet von Pars Today Indonesian am Dienstag, 27. November 2018

Неколку месеци пред венчавката невестата премина во ислам, а на свадбата се служела халал храна без алкохол. Исто така го зела муслиманското име Рихана и сега ќе се вика Рихана Оксана Горбатенко, пишуваат медиумите од Куала Лумпур.

Забава

Сопругата на Род Стјуарт го привлече вниманието на папараците на плажа во Флорида

Објавено пред

Легендарниот пејач Род Стјуарт (75) ужива покрај море на Флорида пред американските власти да наредат затворање на плажите поради пандемијата на коронавирусот.

Пејачот бил снимен во Вест Палм Бич со неговата сопруга, поранешната моделка Пени Ланкастер (49) и нивните синови Ајден (9) и Алистер (14). Ним им се придружиле и децата на пејачот од неговиот претходен брак, Шон (39) и Руби (33).

Додека децата на Род уживаа во пливање и сурфање, неговата сопруга го привлече вниманието шетајќи на плажата во розова облека, при што и се наѕираа брадавиците, а пејачот уживаше сончајќи се на лежалка.

Минатата недела Род беше виден како купува даска за сурфање со синот Алистер, а по излегувањето од продавницата, двајцата ги дезинфицирале рацете.

Годинава Стјуарт требаше да има голема светска турнеја од јули до ноември, но поради ситуацијата со коронавирусот не се знае што ќе се случи со концертите.

Прикажи повеќе...

Забава

Мис нa Англија ја симна круната и се врати на својата лекарска професија

Објавено пред

Мис на Англија за 2019 година, Баша Мукерје (24), реши да се врати на својата лекарска работа поради состојбата со коронавирусот и смртта на повеќе од 3.000 луѓе за еден ден во Велика Британија.

Баша требаше да посети повеќе земји како амбасадорка на својата земја и да продолжи со хуманитарната работа до август годинава, кога ќе ја предаде круната на својата наследничка.

Кога започнала пандемијата на коронавирусот, Баша била во Индија каде што е родена, а нејзините родители се преселиле во Велика Британија кога имала девет години.

На мисицата ѝ се јавувале колегите од англиската болница во која работела и и зборувале за тоа колку е тешка ситуацијата во Велика Британија.

Поради тоа, Баша решила да им се јави на шефовите од нејзиното поранешно работно место и побарала да се врати на својата лекарска работа.

View this post on Instagram

You ever felt the effect of DIVINE INTERVENTION? Like someone up there is protecting you and magically makes everything come together in the end after numerous hurdles. That's how today felt. This photo has been captured on a phone by the talented @soulful_s , a true singh, who drove 4 hours each way to my hospital, and captured everything within 1 hour. This gentleman made my vision a reality and that for me was actually emotional. Thank you @tamararashford.ox you loyal, I like you ( – DJ Khaled) I couldn't have done this without you girl – that's some Scorpio love right there. Thank you @bitaayazdani and @aishaaa_aa my beauties and all the fantastic staff at my hospital for making my day so special today. There's a reason why you all were placed in my life at this precise junction of my life. What is beauty without a purpose. Love you my precious NHS and all the heroes that make this system a success. Love you pilgrim hospital – my work and worship XXX @missenglandnews @beautywithapurposeofficial @missworld

A post shared by Dr Bhasha Mukherjee (@bhasha05) on

Мисицата посочува дека е погрешно да се носи круна во ова време, било да е тоа за добротворни цели, додека во исто време, луѓето од целиот свет умираат од коронавирусот и нејзините колеги се растргани од работа.

„Сакам да се вратам дома, сакам да се вратам на работа. Затоа се стекнав со диплома и кога подобро можам да го искористам тоа знаење отколку сега. Знам дека можам да помогнам“, објасни таа.

Баша се врати во Лондон минатата среда и мора да биде во изолација две недели пред да се врати на работа.

Прикажи повеќе...

Забава

Почина една од девојките на Џејмс Бонд

Објавено пред

Британската актерка Онор Блекмен, која глумеше во легендарниот филм Џејмс Бонд, почина на 94 години, пренесе Би-би-си.

Во изјавата, нејзиното семејство соопшти дека таа починала мирно од природна смрт, дома во Луес, Источен Сасекс.

Таа беше позната по улогата на Пуси Галор во филмот на Џејмс Бонд „Голдфингер“. Блекман беше позната и по тоа што ја играше Кети Гејл во ТВ-серијата „Одмаздници“ од 1960-тите години.

Нејзините други улоги беа Хера во Џејсон и Аргонаутите и Лора Вест во ТВ-сериите „Горната рака“ во 90-тите години.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија30 минути

За еден ден во земјава регистрирани пет смртни случаи од коронавирус

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести изминатите 24 часа починале четворица пациенти заболени од коронавирус. Станува...

Свет1 час

Во Русија почнаа клинички испитувања на три препарати против Ковид-19

Во Русија почнаа клиничките испитувања на три препарати за лечење на пациентите заразени со Ковид-19, мефлохин, хидроксихлорикин и калидавир, соопшти...

Македонија2 часа

Долги редови пред банките во Куманово, се чека и по два часа

Метеж во сообраќајот, долги редици пред банките, маркетите и аптеките, оваа е сликата во Куманово веќе втор ден, по полицискиот...

Топ3 часа

Штипјанец загина при работа во каменолом

Педесет и двегодишен маж од Штип загинал, откако паднал при работа во каменолом. Тој бил донесен во Клиничката болница Штип,...

Македонија4 часа

Апаратите за вода и кафематите можен преносител на коронавирус

Трудовиот инспекторат забранил за употреба 215 кафемати на бензински пумпи и повеќе други локации по градовите, соопшти претседателка на инспекциски...

Македонија4 часа

Бухова: Докторите професионално ги следат сите протоколи, граѓаните да им веруваат

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Ирина Бухова, апелира до сите граѓани да им веруваат на медицинските лица. Според...

Топ5 часа

Полицискиот час синоќа го прекршиле 41 лице

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, 41 лице го прекршиле полицискиот час, односно забраната за движење, при...

Европа5 часа

Објавени детали за здравствената состојба на британскиот премиер

Британскиот премиер, Борис Џонсон, ја мина ноќта во одделение за интензивна нега во лондонската болница „Свети Томас“ и неговата состојба...

Свет6 часа

Трамп нуди помош вознемирен поради веста за состојбата на Џонсон

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека е многу вознемирен од веста за британскиот премиер, Борис Џонсон, кој е заразен со...

Свет7 часа

Во Кина за првпат од јануари нема регистрирани смртни случаи од корона

За првпат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа во земјата има регистрирано...

Македонија16 часа

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирус

Уште две лица од Куманово починале од коронавирус, од кои едниот полициски службеник. Како што соопшти на прес-конференција министерот за...

Свет19 часа

Експертите ги повикуваат пушачите да ги остават цигарите поради коронавирусот

Здравствените експерти ги предупредуваат пушачите да ги остават цигарите и тутунските компании да престанат да произведуваат и продаваат производи од...

Македонија19 часа

На годишен одмор не мораат сите вработени во приватните компании, Инспекторатот за труд ја појасни уредбата

Неискористените годишни одмори од 2019 година, како и првиот дел од одморот за 2020 година, задолжително треба да ги користат...

Македонија23 часа

Тројца пациенти починале од коронавирус во последните 24 часа

Тројца пациенти починале од коронавирусот во последниве 24 часа, информира министерот за здравство, Венко Филипче. Еден од пациентите е од...

Свет1 ден

Во Русија создаден тест кој го открива коронавирусот за 40 минути

Руските научници создадоа експресен тест за откривање на коронавирусот кој дава резултати за 40 минути, соопшто руското Министерство за индустрија...

Македонија1 ден

Од среда полицискиот час ќе почнува во 16 часот, а за време на викендите 24 часовна забрана за движење

Владата на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе одлука...

Топ1 ден

Мајка и син пронајдени мртви во стан во Велес

Мајка и син се пронајдени мртви во стан во Велес. Во моментов се врши увид од страна на екипа на...

Македонија1 ден

(Видео) Сијарто му ја предаде на Чулев унгарската донација од 100.000 маски и 5.000 заштитни одела

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска во Министерството за внатрешни работи оствари работна средба со министерот за надворешни работи...

Македонија1 ден

АХВ препорачува да се избегнува користење автомати за кафе и апарати за вода

Заради избегнување на опасноста од евентуално пренесување на вирусот Ковид-19, во услови на прогласена пандемија, Агенцијата за храна и ветеринарство...

Македонија1 ден

(Видео) Сијарто: Почеток на преговорите најдоцна во јуни

Унгарскиот шеф на дипломатијата, Петер Сијарто, упати честитки за започнувањето на преговорите со ЕУ и за членството во НАТО. На...

Досие