Контакт

Забава

„Сите сме целосно потиштени. Ние бевме повеќе од колеги, ние сме семејство“ – ѕвездите од „Пријатели“ за смртта на Метју Пери

Објавено пред

Главните протагонисти на серијата „Пријатели“ објавија заедничка изјава по повод смртта на својот колега Метју Пери.

dobivaj vesti na viber

Зад изјавата потпишани се Џенифер Анистон, Мет Лебланк, Дејвид Швимер, Лиза Кудроу и Кортни Кокс.

„Сите сме целосно потиштени. Ние бевме повеќе од колеги, ние сме семејство. Има уште многу да се каже, но засега ќе одвоиме миг за да го исплачеме и да ја разбереме оваа неразбирлива загуба. Засега мислите ни се со семејството на Мети, неговите пријатели и сите што го сакаа во целиот светот“, нагласуваат тие.

Метју Пери, кој го глумеше Чендлер, еден од главните ликови во „Пријатели“, беше пронајден мртов во своето џакузи дома во саботата. Тој имаше 54 години.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

(Видео) „Ќе преживеам“ – прв дует на Тара и Димитар

Објавено пред

„Ќе преживеам“ е насловот на новата, дуетска песна на Александар Тарабунов и Димитар Андоновски. Станува збор за брза песна која претендира да стане вистински летен хит.

dobivaj vesti na viber

Дуетот доаѓа како резултат на долгогодишна соработка и пријателство и всушност значи остварување на нивните дамнешни планови, но е и најава за она што ќе следува од нив во периодот кој доаѓа.

„Песната се создаде спонтано додека лежев на плажа. Добив идеја за еден дел, потоа седнавме со Диме и буквално во еден ден идејата се претвори во музика и текст. Велат, кога нешто што ќе го направиш ти се допаѓа значи дека е добро, е нам песнава ни се допаѓа“, рече Тара на денешната промоција во кафулето Интермецо.

За песната е снимено и видео работено под палката на Владислав Гавриловски, а кадрите се снимени во винаријата „Кралица Марија“ во Демир Капија.

Дека оваа соработка и даденото ветување дека музичката приказна нема да заврши тука доволно зборува и создавањето на 77 ентертејмент, нова продукција која под својата капа ќе стави низа домашни изведувачи кои ќе добијат третман каков што доликува.

Ветувањето за уште квалитетна музика е дадено, а богами Тара и Диме најавија и серија настапи ширум земјава.

„Мора да се работи и мора да се избориме за македонската музика. Мораме и да вложуваме и повеќе да ја цениме, затоа што тоа сме ние“, едногласни се момците.

Прикажи повеќе...

Забава

Наоми Кембел потврди дека имала деца користејќи сурогат-мајка: „Имам голем страв од иднината“

Објавено пред

Наоми Кембел неодамна се отвори за нејзината борба за мајчинство и шпекулациите дека децата ги добила со сурогат-мајка.

dobivaj vesti na viber

Иако тоа е тема за која со години избегнуваше да зборува, сега гордо зборуваше за родителството и одлуката да биде самохрана мајка.

Педесет и четиригодишната манекенка минатата година роди син, а во 2021 година ќерка, а сега за „Тајмс“ потврди дека децата ги родила со помош на сурогат-мајка.

„Моите деца ми се сè. Тоа ме натера да се плашам за иднината. Се надевам на подобар свет за моите деца. Тие се 110 % мојот приоритет. Морам да бидам тука за нив на нивниот прв ден на училиште“, посочи таа.

Поранешниот супермодел истакна и дека ѝ е тешко кога слуша дека сè помалку млади девојки се одлучуваат да имаат деца поради нивната тешка финансиска состојба.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Ријана најави нов албум и ги разбесни фановите: „Ми се гади од твоите лаги“

Објавено пред

Пејачката Ријана објави дека почнува со работа од нула на својот деветти албум, кој фановите го нарекоа R9, но таа одлука воопшто не им се допадна на фановите, пишува „Њујорк пост““.

dobivaj vesti na viber

„Музиката е ново откритие за мене. Повторно откривам работи. Толку долго работев на албум што ги оставив сите овие работи настрана. Сега сум подготвена да се вратам во студио“, изјави пејачоката на промоцијата на својата нова линија за нега на косата, „Фенти хер“.

Иако на албумот почнува од нула, Ријана изјави дека нема да ги запостави песните што ги има досега. Пејачката го објави својот последен албум во 2016 година, а иако многу фанови долго време го чекаа нејзиното ново издание, изјавата на Ријана налути многу нејзини фанови.

Штотуку сфатив дека сакам да се шегувам за R9 уште од средно училиште, сега сум на факултет. Ријана, каде е албумот????

„Таа штотуку почнува да работи на албумот?“, „Ми се гади од нејзините лаги“, „Девојко, само признај дека нема R9 и завршивте со музиката затоа што моето срце не може повеќе“, се само дел од коментарите на фановите на X.

Ријана претходно најави дека албумот ќе излезе во 2023 година, но тоа не се случи. Наместо на R9, пејачката беше фокусирана на својот бизнис со „Фенти“, кој ѝ носи милијарди долари, и на своите две деца.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија44 минути

Левица: ДПМНЕ институционално го подреди трудот на работниците под економските и бизнис интересите

Законските измени спроведени на иницијатива на ДПМНЕ и Мицкоски, преку кои трудот се распределува под Министерството за економија, овозможува супер...

Македонија49 минути

Пронајдено, исчезнатото 19-годишно момче во Битола

Вчера имаше потрага по исчезнато лице во Општина Битола, соопшти ЦУК. Регионалниот ЦУК Битола, информираше дека лице на 19 години...

Македонија56 минути

Мечка нападнала стадо овци во Гостиварско

Вчера како што информира Центарот за управување со кризи на нивниот повикувачки број за итни случаи 112, имало пријавен напад...

Свет1 час

(Видео) Солзавец и водени топови на протестите во Буенос Аирес: илјадници луѓе излегоа на улиците против реформите на владата

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Буенос Аирес за да протестираат против реформите на владата. Протестите беа организирани недалеку од...

Свет1 час

(Видео) Тепачка во италијанскиот парламент: пратеник беше изнесен од салата во инвалидска количка

Член на италијанската опозиција вчера беше изнесен од италијанскиот парламент во инвалидска количка по расправија и тепачка за време на...

Свет1 час

Петгодишно момче загина во одрон во Австрија

Вчера имаше одрон во Австрија во кој загина момче. Како што јавуваат австриските медиуми, поради обилните дождови изминатиот ден во...

Топ17 часа

Скопјанец истепан од неколку лица пред кафеана во Аеродром, со убодни рани пренесен во болница

Вчера во СВР Скопје, 48-годишниот А.Л. од Скопје пријавил дека на 08.06.2024 пред угостителски објект на подрачјето на општина Аеродром...

Македонија18 часа

Поради високите температури, МОН препорачува основните училишта да работат со скратени наставни часови

Со оглед на високите температури кои ја зафатија територијата на Република Северна Македонија, а имајќи предвид дека наставната година за...

Македонија20 часа

Мицкоски: Македонија во фуриозен стил ќе биде дел од европското семејство, ќе го откочиме патот

Мандатарот за состав на нова влада, Христијан Мицкоск, очекува Македонија фуриозно да влезе во Европската Унија. Одговарајќи на новинарско прашање...

Македонија20 часа

Мицкоски: Лога ја урна довербата во судството, а следната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да ја зголеми

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање поврзано со изјавата на Кренар Лога дека предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за распуштање...

Македонија21 час

Искинати кабли, уништени огради, детските игралишта навечер се места за пиење алкохол, Герасимовски апелира на подигање на свеста

Во текот на изминатите денови непознати сторители уништиле дел од урбаната опрема во Капиштец, на Водно и во Дебар Маало....

Македонија22 часа

Левицата: Партнерот на Мицкоски, Африм Гаши, одби амандман затоа што не пишува „Северна“

Новиот претседател на Собранието на Република Македонија избран со гласовите од пратениците на ДПМНЕ, ЗНАМ и ВЛЕН – Африм Гаши,...

Македонија24 часа

ОЈО ги повлече основните две-три обвиненија против Цветан Панделевски за случајот „Империја“

Обвинителството мината недела донесе одлука да се повлече од двете дела против Цветан Панделевски во случајот „Империја“. OJO со овој...

Македонија1 ден

Хан: Ме загрижува случајот со Северна Македонија, сите инволвирани страни да се држат до договорот од Преспа

Јоханес Хан, еврокомесарот за буџет и администрација, го изрази својот поттик до сите страни, вклучително и новата влада на Северна...

Македонија1 ден

Силјановска-Давкова се сретна со германскиот претседател Штајнмајер: разменети мислења и очекувања за спроведување на реформите на евроинтегративниот пат

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова вчеравечер присуствуваше на приемот, што за учесниците на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин го...

Регион1 ден

Во Грција најавени пеколни горештини: затворија и училиштата

Во Грција денеска се најавени пеколни горештини, а многу високите температури, според најавите, ќе траат до викендот. Највисоки температури се...

Македонија2 дена

МЗ: Паднатиот потпорен ѕид позади Детската клиника е изграден на државно земјиште, а Министерството нема прибележано право за трајно користење на тоа земјиште

Министерството за здравство информира дека во случајот со паднатиот потпорен ѕид позади Клиниката за детски болести истиот е изграден на...

Македонија2 дена

Агелер го пофали Мицкоски на енергетскиот форум: Вашето присуство дава многу важна порака за навигација на енергетскиот пејзаж

Енергетската сигурност и зелената енергија се два суштински приоритета што треба да ги надминат партиските политики, рече денес амбасадорката на...

Македонија2 дена

Деспотовски ги повика кандидатите за претседател на СДСМ да се соочат на дебата: Охрабрува тоа што моите колеги ги промовираат клучните точки од мојата програма

Јован Деспотовски ги повика уште еднаш сите кандидати за претседател на СДСМ да му се придружат на јавна дебата, на...

Економија2 дена

Мицкоски најави инвестиција во енергетиката: Нов ветропарк помеѓу Карбинци, Штип и Радовиш за производство на електрична енергија

„Кога се работи за енергетската транзиција треба да имаме предвид дека е сложена и доста скапа таа транзиција. Секогаш кога...