Контакт

Забава

Славни двојки кои ја покажуваат моќта на љубовта

Објавено пред

Ринго Стар и Барбара Бах – 37 години заeдно

Ринго Стар стекна слава истовремено со огромната популарност на Битлси. Тоа беше љубовна приказна како од бајки за членот на славниот бенд кој се за вљуби во девојка од Џемс Бонд.

Но тоа е реалност на Стар – тој се вљуби до уши во Барбара Бах. Овие двајца талентирани луѓе се исклучителна двојка, а во брак се веќе 37 години.

Тие влијаат еден на друг на многу начини, дури и во животниот стил, но меѓусебното поддржување низ подеми и падови ги одржува силни. И Стар и Бах ја прифатија вегетаријанската исхрана и со овој избор тие им прават добро на своите тела и на околината.

Тие се прилично примерен пар, што е ретка појава во забавната индустрија.

Дејвид Бекам и Викторија Бекам – 21 година заедно

Ова е иконска двојка. Нивната венчавка направи бранови – успешна љубовна приказна во која двајца лудо богати, славни и привлечни луѓе својата љубов ја крунисаа со брак. И тие докажаа дека по 21 година сè уште чекорат снажно, пишуваат светските таблоиди.

Бекамови се прилично зафатени, а светот не може да остане во чекор со сè што жонглираат одеднаш – купување и продажба на недвижен имот, нивната трендовска мода и начин на живот, декорирање  и редекорирање, па дури и начинот на кој ги подигаат своите четири талентирани деца. Има премногу да се зборува кога станува збор за Бекамови! Во моментов, Дејвид е сопственик и ко-сопственик на неколку фудбалски тимови, а Пош е моден дизајнер.

Стинг и Труди Стајлер – 26 години заедно

Труди Стилер е позната продуцентка и таа е популарна во нејзината работа, но подеднакво популарна и по тоа што е сопруга на легендарниот Стинг. Овој човек има огромно богатство на својата банкарска сметка стекнато во текот на многуте години во музичкиот бизнис.

Тој е пејач кој е високо ценет со оглед на неговиот придонес во музичката индустрија.

Труди и Стинг се познати по својата речиси идеална  врска. Тие се пример на двојка кај која страста трае речиси три децении. Хемијата помеѓу нив е опојна.

 

Принц Вилијам и Кејт Мидлтон – 14 години заедно

Свадбата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам беше еден од најголемите настани на векот. Свадбената церемонија беше голема во секоја смисла – за кралското семејство и за светот во однос на раскошноста и цената. Вилијам е втор по ред наследник на  британскиот престол, па не изненадува што нивниот брак привлече толку многу внимание.

Вилијам и Кејт долго време беа во врска иако имаше прекиди но и смирувања. Не е тајна дека тие ја прекинале својата врска во обид да имаат повеќе простор, но на крајот на краиштата, тие ја пребродија кризата и останаа заедно. Малку познати личности можат да се пофалат со толку шпекулации за нив, како што ги има околу врската на Кејт и Вилијам.

Боно и Алисон Хјусон – 36 години заедно

Кариерата на Боно во музиката со иконскиот бенд, U2, му донесе убаво богатство. Боно е еден од омилените во индустријата, а многу негови песни имаат постигнато мега-долари. Беше еден убав и среќен ден во Даблин кога Боно се запозна со Алисон за време на нивните тинејџерски години.

Тоа не беше љубов на прв поглед, но тие стануваа сè поблиски и поминуваа повеќе време заедно. И по 36 години, тие се поблиски од кога било.

Тие се венчаа во 1982 година, а Хејсон претпочита својот брак да биде приватен и  недостапен за медиумите.

Елтон Џон и Дејвид Фурниш – 25 години заедно

Елтон Џон е ѕвезда за кого не треба вовед! Тој е легенда во музичката индустрија, кој во тек на неколку години освои пет награди „Греми“ и милиони фанови. Тој е добитник на наградата Златен глобус и добитник на Оскар.

Покрај сите негови престижни признанија, тој ја доби и љубовта на својот живот, Дејвид Фурниш. Тој и Дејвид имаат посебна врска, а таа се продлабочува и се засилува уште од 1993 година. Овој пар чекаше до 2014 година да ја официјализираат својата љубов и меусебната посветеност со легален брак.

 

 

 

Забава

Не гледај, Бен! Девојката на Афлек во прегратки на машки модел додека снима реклама за парфем

Објавено пред

Во реалниот живот таа е во среќна врска со Бен Афлек.

Но, најновиот човек на Ана де Армас пред камерите беше дрзок машки модел, кој страсно ја прегрнува и бакнува на реклама за парфем што се снимаше на Малибу неделава.

 

32-годишната актерка и модел лежи на песокот, а нејзиниот колега ја крева во рацете и потоа страсно ја бакнува.

Новата Бонд-девојка, која ја игра и Мерилин Монро во претстојниот биографски филм, зрачи со гламур на снимањето.

Прикажи повеќе...

Забава

Холандскиот крал се извини за годишниот одмор среде рестрикции за патување

Објавено пред

Кралот на Холандија, Вилем-Александер, денес се извини дека се обидел да замине на годишен одмор за време на забрана за патување.

Петчленото семејство се врати од одмор во Грција само 24 часа по напуштањето на Холандија.

Кралот Вилем-Александeр, кралицата Максима и нивните три ќерки беа принудени да се вратат во Холандија по негодувањето на јавноста за нивниот одмор во Грција имајќи предвид дека тие заминаа во исто време кога во земјата беа воведени построги мерки за заштита од Ковид-19 и препораки да не се патува.

Сега, кралот и кралицата јавно се извинија за својата постапка: „Боли што ја изневеривме вашата доверба во нас. И покрај тоа што патувањето беше во согласност со прописите, беше многу неразумно да не се земе предвид влијанието на новите ограничувања врз нашето општество. Нашата одлука за враќање беше донесена со сознание дека не требаше да заминеме.“

Прикажи повеќе...

Забава

Мелани Грифит се вклучи во кампањата за превенција на рак на дојка

Објавено пред

Актерката Мелани Грифит сподели фотографии во розова долна облека наменета за промовирање на светскиот месец за борба против ракот на дојка, дел од меѓународна здравствена кампања за подигање на свесноста за оваа болест.

Мелани (63) седи преку када за фотографија што ја сподели на своите 513.000 следачи на Инстаграм во средата попладне.

„Носам класичен градник Classic Demi и килоти со висока половин“, напиша таа. Брендот  KiT Undergarments всоопшти дека дел од парите од продажбата на овие сетови долна облека ќе бидат наменети за програмата за подигање на свеста преку Фондацијата за истражување на рак на дојка.

Пред две години Мелани призна дека ѝ го отстраниле карциномното ткиво од носот со многу тешка операција.

Мелани неодамна го прослави својот 63. роденден додека беше во карантин среде пандемија на Ковид-19.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

Дурловски се повлекува од пратеничката функција

Пратеникот Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ го напушта Собранието. Тој на социјалните мрежи напиша дека негови приоритети се националните интереси по...

Македонија3 часа

Георгиевски во Софија на средба со Захариева

Лидерот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски, денеска имаше средба со министерката за надворешни работи на Република Бугарија, Екатерина Захариева. Информацијата...

Регион4 часа

Дачиќ е избран за претседател на српското собрание

Лидерот на Социјалистичката партија на Србија (СПС) и досегашен министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, е избран за претседател на...

Македонија5 часа

Нови 640 заболени и 12 починати од Ковид-19 во земјата

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи на...

Свет5 часа

Шведска ги повика повозрасните граѓани да излезат од изолација

На повозрасните Швеѓани, на возраст над 70 години, и на другите ризични групи сега им се препорачува да ги следат...

Свет6 часа

(Видео) Жена се заканувала дека ќе се разнесе на железничка станица во Лион

Желелезничката станица „Пар-Диу“ во Лион е евакуирана поради пријава за бомба, а во тек е полициска акција, соопшти полицијата додавајќи...

Македонија8 часа

Македонскиот државен врв на разговор со претседателот на Европскиот парламент: Подготвени сме за успешна приказна

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска остварија...

Македонија9 часа

Обвинение за поранешниот градоначалник​ на општина Чашка

Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинение против поранешниот градоначалник на општина Чашка за злоупотреба на службената положба и овластување. Тој...

Европа10 часа

И покрај дневниот рекорд од над 11.000 заразени, Германците уверени дека вирусот може да се спречи

Централниот германски епидемиолошки институт „Роберт Кох“ денеска ја оцени актуелната епидемиолошка состојба и рекордниот број на новозаразени во земјата од...

Македонија13 часа

Првата меѓувладина конференција ќе биде позитивен сигнал и до регионот, порача Заев на онлајн средба со Борел

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни...

Регион13 часа

Во Хрватска повеќе од 1.500 новозаболени, десетмина починати во Загреб

Хрватскиот кризен штаб објави нови податоци според кои има повеќе од 1.500 новозаболени од коронавирус, а во Загреб има десетмина...

Свет13 часа

99-годишна жена од Шпанија го победи коронавирусот

Кога 99-годишната Флорентина Мартин се заразила со коронавирус во септември, нејзината внука стравувала дека ќе заврши сама на одделот за...

Македонија14 часа

Стевановиќ: Заразените со лесни симптоми да се лекуваат дома

Сите оние кои имаат лесни симптоми да бидат дома, изолирани со симптоматска и витаминска терапија. Да им помогнеме на оние...

Свет14 часа

ФБИ: Иран и Русија се мешаат во претседателските избори

Иран и Русија собраа податоци од американски гласачи за да влијаат на претстојните претседателски избори, соопшти денеска ФБИ, додавајќи дека...

Македонија15 часа

Активни над 6.000 случаи со коронавирус, болниците се полнат

Во моментот како активни се водат 6.069 случаи на коронавирус на целата територија, од кои 2.983 се од Скопје. Само...

Свет1 ден

Починал волонтер што учествувал во тестовите за вакцина против Ковид-19

Бразилската здравствена агенција „Анвиса“ потврди дека починал волонтер што учествувал во испитувања на вакцина против Ковид-19, пренесува агенцијата „Ројтерс“. Станува...

Македонија1 ден

Дванаесетмина починати и нови 641 заразен од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.688 тестирања, а регистрирани се 641 нов случај на...

Топ1 ден

Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, нападнати биле и полицајците што го пронашле

Во вечерните часови на 20 октомври, на скопската улица Ѓорче Петров, автомобил „ауди“, управуван од А. А. (26) од село...

Македонија1 ден

Инспекторите ќе можат да ги затвораат кафеаните со новите законски измени

Со новите построги мерки кои се во собраниска процедура инспекторите ќе можат веднаш да ги затвораат угостителските објекти до 30...

Свет1 ден

(Видео) Силен земјотрес го прекина интервјуто на премиерката на Исланд

Силен земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала, за кратко го прекина интервјуто со премиерката на Исланд, Кетрин...

Досие