Контакт

Забава

Српска милионерка доживеа  мозочен удар среде забава

Објавено пред

Српската милионерка Ана Поповиќ (25), сопруга на бизнисменот Љубиша Крстајиќ (59), неодамна претрпе мозочен удар, пишува „Србија денес“. Ана се омажи пред два месеца за Љубиша на Јамајка, а сите локални медиуми пишуваа за нивната венчавка. Нивната свадба траеше четири дена и на неа присуствуваше целата српска естрада. За мистериозната Ана речиси ништо не се знаеше сè додека не се омажи за 34 години постариот сопственик на синџир луксузни хотели.

Според српските медиуми, Ана била гостин на прославата на која дошла многу расположена. Во еден момент, додека седела на маса, таа само паднала, а присутните веднаш ѝ укажале помош.

Забавата била прекината во истиот момент, а пријателите со кои седела на масата ја однеле во болница. Докторите заклучиле дека се работи за потежок мозочен удар. Наводно, нејзината состојба сега е стабилизирана.

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

 Памела Андерсон за прв пат на насловната на „Вог“ 

Објавено пред

Поранешната плејбој-зајaчица Памела Андерсон (51) за прв пат се појави на насловната страница на чешкото издание на „Вог“. Ова е првпат холивудската актерка да се појави на насловна страница на едно женско списание.

На насловната страница, холивудската актерка е облечена во облека карактеристична за шеесетите години. „Кој сака да ја убие Памела Андерсон?“ е насловот кој е позајмен од чешкиот филм „Кој сака да ја убие Џеси“, пишува „Дејли мејл“.

Во интервју за „Вог“, Памела зборува за неодамнешното апсење на нејзиниот пријател Џулијан Асанж, како и за американскиот претседател Доналд Трамп и за правата на животните.

„Секоја девојка сака да биде секси. Бидете внимателни кон кого покажувате слабост, затоа што поединци со нетрпение чекаат да ги искористат шансите против вас“, порача ѕвездата од ТВ-серијата „Чувари на плажата“.

Прикажи повеќе...

Бизарно

Евтанизирано куче за да биде погребано заедно со неговата сопственичка

Објавено пред

Кучето Ема, од расата Ши Тцу, кое било во одлична здравствена состојба, е евтанизирано за да се исполни желбата на нејзината почината сопственичка да биде погребана заедно со нејзиниот домашен миленик.

Кучето било чувано во стационар за животни во Честерфилд, Вирџинија две недели по смртта на сопственичката. Вработените се обиделе да го убедат извршителот задолжен за имотот дека има и други опции место евтаназија – како на пример да се даде кучето на други сопственици кои ќе се грижат за него, но тој бил упорен да ја споведат последната желба на починатата.

Ема потоа била однесена кај локален ветеринар,евтанизирана и потоа кремирана. Урната со нејзината пепел потоа била погребана заедно до нејзината почината сопственичка.

Прикажи повеќе...

Забава

Моника Белучи на црвениот килим во Кан носеше ѓердан со историско значење

Објавено пред

Моника Белучи на црвениот килим на Канскиот филмски фестивал носеше ѓердан со смарагди и дијаманти што го изработи „Картие“ во знак на сеќавање на мексиканската актерка Марија Феликс.

Една од најубавите актерки на денешницата на престижниот филмски фестивал имаше чест да го носи „Марија Феликс трибјут” ѓерданот кој претставува крокодил и кој е изработен од дијаманти и смарагди (14 од нив се навистина ретки од Колумбија) кои вредат 46,45 карати.

Ѓерданот, исто така, има историска вредност, бидејќи има дијаманти на Наполеон.

Ѓерданот кој во 1975 година го носеше Марија Феликс е изработен според љубимецот на познатата актерка кого таа го довела во работилницата за да биде сигурна дека дизајнерите верно ќе го пренесат идентитетот на нејзиниот миленик во накитот. Само една личност, покрај Марија Феликс, некогаш го носеше овој ѓердан, и оттогаш тој се чува како експонат во „Картие“.

Моника Белучи имаше чест да ја заживее оваа приказна. Истиот скулптор ги изработи двата ѓердани и им даде дух на украсните „крокодили”.

Прикажи повеќе...

Најново

Регион1 час

Дачиќ бил во Сомалија за време на нападот: „Се слушна силна експлозија“

Во моментот кога се случи терористичкиот напад во престолнината на Сомалија, српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ се наоѓал...

Свет3 часа

Франција бара истрага дали Сирија употребува хемиско оружје

Француското Министерство за надворешни работи соопшти дека мора да се разгледаат последните тврдења дека сириската влада употребува хемиско оружје. Министерството...

Спорт3 часа

Марадона приведен на аеродромот во Буенос Аирес

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона, бил уапсен на аеродромот во Буенос Аирес. Медиумите објавија дека...

Европа3 часа

Над 400 милиони луѓе ќе гласаат за новиот состав на Европскиот парламент

Повеќе од 400 милиони луѓе со право на глас од денеска до недела ќе избираат нов состав на Европскиот парламент....

Забава16 часа

Тамара прва од гласовите на жирито, а седма во финалето, гласовите коригирани

Македонската претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска, сепак, заврши на седмото место на евровизиското финале и на првата позиција според гласовите...

Македонија18 часа

(Видео) Заев за изјавата на Груби: Рашомонијадата од изјави на крајот ќе биде поткрепена, ќе видиме која е вистината

Премиерот Зоран Заев и натаму не открива колку лица ќе бидат сменети од функциите, ниту, пак, нивните имиња. Тој вели...

Македонија19 часа

Кривични за експретседателот на Регулаторна и тројца членови, со парното ги оштетиле скопјани за 6,6 милиони евра

Одделот за сузбивање  организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против лицата Д.П. (51), вработен како претседател и член на ...

Македонија21 час

Анкета на „Макфакс“: Павле Богоевски треба да поднесе оставка

Во онлајн-анкетата што ја спроведе истражувачкиот центар на „Макфакс“ на прашањето каков епилог треба да има аферата за пратеникот Павле...

Македонија22 часа

Антикорупциската бара кривично да се гони Владимир Панчевски

Антикорупциската комисија ќе поднесе иницијатива за кривично гонење одговорни и службени лица во Основниот суд Скопје 1, меѓу кои и...

Македонија22 часа

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ повторно бара надзорна расправа за адвокатските услуги на власта

ВМРО-ДПМНЕ повторно побара надзорна расправа за да се расветли скандалот со милионските суми за адвокати ангажирани од јавните претпријатија и...

Македонија23 часа

Оливера Трајковска, Орце Камчев и Иво Котески ќе сведочат за апсењето на Бошкоски

Новинарката Оливера Трајковска, бизнисменот кој важеше близок до поранешната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Орце Камчев, и поранешниот портпарол на МВР,...

Македонија23 часа

Вработени во МВР што работеле на случајот на Бошкоски не знаат кој ја дал наредбата за негово апсење

Судењето за случајот „Тортура“, кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, продолжи со испрашување...

Македонија1 ден

Прекршочна пријава за директорката на Хематологија – не поднела анкетен лист за имотната состојба

Антикорупциската комисија поднесе прекршочна пријава против директорката на Клиниката за хематологија, Ирина Пановска-Ставридис, за неподнесување анкетен лист за имотната состојба....

Свет1 ден

(Видео) Торнадa беснеат во Америка, куќите останаа без покрив

Невреме и торнадо го погодија северниот дел на САД, а во близина на аеродромот во Тулса, Оклахома, најмалку едно лице...

Европа1 ден

Пресметка со шверцери на дрога во Европа, уапсени 22 лица

Во координирана операција против шверц со дрога во Европа, 22 лица беа уапсени, соопшти Европол. Осомничениот водач на синџирот шверцери,...

Свет1 ден

САД ѝ дадоа рок на Турција да се откаже од купувањето руски противракетен систем

САД ѝ дадоа рок на Турција од две недели да се откаже од купувањето руски противракетен систем „С-400“ во корист...

Европа1 ден

Меј: Парламентот ќе одлучи за нов референдум за брегзит

Британската премиерка, Тереза Меј, синоќа изјави дека на Парламентот ќе му биде дадена можност да гласа за тоа дали ќе...

Македонија2 дена

Прво внатрешни консултации во СДСМ и ДУИ, па ќе продолжат разговорите за нови кадри во Владата

Премиерот Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, остварија средба со која започнаа разговорите за детектирање одредени слабости кај...

Македонија2 дена

Влада: Препораката Охрид да стане загрозено светско наследство е стимул за зголемена работа и акција

Владата пристапува со внимание и сериозност кон комплексните состојби со кои се соочува светското природно и културно наследство во Охридскиот...

Забава2 дена

Копров ѝ се извини на Србија: Жирито беше составено од анонимуси, а не од еминентни автори

Композиторот Григор Копров преку социјалната мрежа „Фејсбук“ ѝ се извини на српската нација поради тоа што од нашето жири не...

Досие