Контакт

Забава

Супермоделот Хилари Род стана мајка

Објавено пред

Хилари Род и поранешниот хокејар Шон Ејви го дочекаа своето прво дете, синот по име Неш, преубава вест по неколкуте спонтани абортуси на манекенката.

Ангелот на „Викторија сикрет“ (33) и поранешниот професионален играч на хокеј на мраз (40) ја споделија веста во вторникот утрото со фотографии од детето.

„Те сакаме, бебе Неш“, пишува на фотогафијата направена од нејзиниот болнички кревет. Таа блеска додека го држи своето новороденче.

Шон додаде: „Не можам да опишам колку сум возбуден што сум татко. Станав татко. Јас имам момче. Мислев дека нема да го дочекам овој ден. Се надевав дека тоа ќе се случи во одреден момент, но сè додека не се случи – никогаш не знаете“.

Претходно, манекенката изјави за „Пипл“: „Бев чувствителна кон оние што се обидуваат да забременат или претрпеле загуба од спонтани абортуси, како што ми се случи мене, па затоа сакав да споделам дека не беше лесно ниту за нас“.

„По неколку спонтани абортуси, притисокот почнува да расте и лекарите за плодност велат: имате можност, максимизирајте ја 4-5 дена без пауза“.

Хилари и Шон се венчаа во 2015 година по долгата романса.

Забава

Рап легендата Др. Дре се врати дома по мозочна аневризма

Објавено пред

Американскиот рапер и продуцент „Доктор Дре“ (55) е отпуштен од болница откако се лекувал од аневризма на мозокот.

Адвокат на Дре во саботата соопшти дека хип-хоп sвездата сега е повторно дома, без да даде повеќе детали.

„ТМЗ“ на 5 јануари објави дека Дре бил однесен во Медицинскиот центар Седарс-Синај во Лос Анџелес, Калифорнија. Тимот на легендата на рап музиката подоцна издаде соопштение во кое се вели дека Дре – чие вистинско име е Андре Ромел Јанг – е во стабилна состојба.

“Благодарам на моето семејство, на пријателите и фановиза за нивниот интерес и желби. Јас добивам одлична нега од мојот медицински тим”, напиша раперот на Инстаграм кога беше во болница.

Прикажи повеќе...

Забава

Род Стјуарт се смири со Елтон Џон за да им даде пример на своите деца

Објавено пред

Сер Род Стјуарт и Сер Елтон Џон се скараа откако Род ги критикуваше плановите на својот стар пријател за проштална турнеја, нарекувајќи го таквиот потег „не-рокенрол“ и дека тој нема да го стори истото.

Но, сега, Род вели дека тие официјално ја закопале секирата, и призна дека не би било фер да им каже на своите осум деца да им се извинуваат на разни луѓе без да го следат неговиот совет.

„Им велам на моите деца: Секој човек треба да се извини, оди и извини ѝ се на мајка ти. Само што се станавме повторно пријатели, јас и Елтон,“ рече Род.

„Отсекогаш сме имале жестоки несогласувања, како што знаете, низ годините, но тоа беше на разиграна основа. Имавме лоши караници, како брачна двојка. Тој траеше долго.”

Род (76) додаде дека жали што го искритикувал Елтон во врска со неговата проштална турнеја.

Прикажи повеќе...

Забава

„Годзила против Конг“ ќе биде објавен два месеца порано, на 26 март

Објавено пред

Студиото „Ворнер брос“ настојува да ја почне годината навистина снажно и ја префрли својата претстојна епика со чудовишта „Годзила против Конг“ на 26 март 2021 година два месеца порано од првичниот распоред.

Ова ќе биде проследено со ултранасилното продолжение на култната борбена игра „Мортал комбат“ закажано за 16 април.

Се чини дека 2021 година ќе биде година на филмови на „Ворнер“, а меѓу нив се „Том и Џери“ (26 февруари), „Дјун“, „Матрикс 4“, „Спејс џем 2“ (Space Jam: A New Legacy) и многу други.

Како што беше најавено претходно, сите филмски изданија на „Ворнер брос“ оваа година ќе бидат прикажани во киносали и на „Ејч-би-о макс“ истовремено.

 

 

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија11 минута

Заев: Од Србија ќе добиеме 8.000 вакцини на „Фајзер“

Србија ќе ни отстапи 8.000 вакцини од „Фајзер“, a потоа можеби и ковид-вакцини од другите производители. Премиерот Зоран Заев соопшти...

Македонија40 минути

Институтот за трансфузиологија апелира: Донирајте крвна плазма, помогнете им на оние коишто се борат со Ковид-19

Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 802 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со...

Европа55 минути

Во Германија откриена досега непозната мутација на коронавирусот

Според германските медиуми, на клиниката Гармиш-Партенкирхен е пронајден нов, досега непознат вид коронавирус.Во болницата во Гармиш-Партенкирхен, кај 73 пациенти и...

Регион1 час

Земјотрес со јачина од 4,2 степени го погоди Крит

На грчкиот остров Крит се почувствува земјотрес, а епицентарот беше во морето, на 52 километри североисточно од Ситија, објави атинскиот...

Свет1 час

Захарова им порача на критичарите на апсењето на Навални да се занимаваат со своите проблеми

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, се јави по повод пораките од политичарите за итно ослободување на...

Регион2 часа

Во Хрватска вакцинирани речиси 46.000 лица, кај 80 забележани лесни несакани ефекти

До овој викенд вакцинирани се речиси 46.000 граѓани во Хрватска, а 80 од нив имаат претежно лесни несакани ефекти, изјави...

Свет3 часа

Портпаролката на Навални: Не знаеме што се случува со него и каде го одведоа

Заводот за извршување кривични санкции во Русија објави дека опозиционерот Алексеј Навални, кој беше уапсен синоќа на враќање од Германија...

Свет3 часа

Австралија годинава нема да ги отвори границите, дури и ако мнозинството граѓани се вакцинираат

Австралија можно е да не ги отвори целосно своите меѓународни граници годинава, дури и ако мнозинството од населението е вакцинирано...

Свет3 часа

Уапсен функционер од Ново Мексико за нападот врз Капитол

Министерството за правда на САД објави дека е уапсен функционер од Ново Мексико во врска со нападот на Капитол на...

Свет14 часа

Претседателот на Европскиот совет повика на итно ослободување на Навални

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, повика на итно ослободување на рускиот опозициски лидер, Алексеј Навални, откако беше приведен по...

Топ14 часа

25-годишен прилепчанец загина за време на лов

Дваесет и петгодишен прилепчанец бил застрелан во атарот на мариовското селото Витолиште, додека со пријателите бил на лов на диви...

Свет15 часа

(Видео) Снег во Сахара

Додека јануари носи снег во многу краеви на светот, во Сахара или на Блискиот исток тоа не е толку вообичаено....

Свет16 часа

(Видео) Навални приведен по слетувањето во Москва

Рускиот опозициски политичар, Алексеј Навални, слета на аеродромот Шереметјево во Москва, по што беше приведен. Неговиот авион беше пренасочен од...

Регион16 часа

Рама не отстапува од она што го кажа за вакцините, и покрај тоа што Франција го нарече анти-ЕУ

Не нападнав пријател, туку говорев за конкретната ситуација со вакцините и не остапувам ниту запирка од она што го кажав....

Македонија20 часа

Нови 190 случаи на коронавирус, оздравени се 2.009 пациенти, а починаа 6 лицa

Во последните 24 часа се направени 1.530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-71, Куманово-19, Тетово-6,...

Македонија20 часа

Мицкоски со Орбан и Јанша ќе разговара за бугарското вето

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски, во наредните неколку дена ќе остварат дипломатски посети и средби со...

Македонија23 часа

Полицијата растури две домашни забави во Скопје, приведени се 13 лица

Приведени се 13 лица на две домашни забави во Скопје, бидејќи не ги почитувале мерките за заштита од Ковид-19. Од...

Свет24 часа

Трите одлуки на Бајден по преземањето на власта

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден планира да преземе чекори за поништување на некои од контроверзните одлуки на администрацијата во...

Спорт1 ден

Тенисерите бесни на Австралија опен, 47 од нив завршија во изолација

Повеќе тенисери и тенисерки се пожалија дека организаторите на Австралија опен ги смениле најавените правила за карантин поради Ковид-19, по...

Регион1 ден

Грција почна со масовна вакцинација на населението, на Крит вакциниран стогодишник

Вакцинацијата на населението во Грција започна вчера,со приоритет во првата фаза за лица постари од 85 години. По вакцинацијата на...

Досие