Контакт

Забава

Таика Вaитити ќе го режира „Тор 5“ само доколку во него глуми Крис Хемсворт

Објавено пред

Режисерот Таика Ваитити доби позитивни рецензии за Thor: Ragnarok, но новото продолжение Thor: Love and Thunder („Тор: Љубов и молња“) има тешкотии да ја пронајде вистинската основа.

dobivaj vesti na viber

Филмот моментно има просечни 67 проценти на веб-страницата „Ротен Томатос“, агрегатор на рецензии (позитивни и негативни), и се чини дека создаде раздор меѓу фановите, иако сè уште постои шанса за откуп за спас на серијалот.

Во интервју за „Инсајдер“ режисерот откри дека ќе се врати да го режира „Тор 5“, односно неговиот трет филм за Тор, но само под услов во него да е вклучен и главниот протагонист Крис Хемсворт.

„Секако дека ќе се врати. Тој е најдобриот лик. Мислам, можеби сум малку пристрасен, но тој е најзабавен за гледање“.

Забава

Гвинет Палтроу ја сподели својата дневна рутина – од утринскиот тренинг до туширање на отворено

Објавено пред

Гвинет Палтроу им даде увид на фановите во нејзината секојдневна рутина.

dobivaj vesti na viber

49-годишната оскаровка откри дека се придржува до одреден распоред, кој обично почнува рано наутро со исцрпувачки тренинг со славната фитнес-инструкторка Трејси Андерсон.

Додека ги води фановите низ еден ден од нејзиниот живот, како реклама на сопствениот бренд за животен стил и велнес „Гуп“, во соработка со ексклузивниот бренд за накит „Картие“, Гвинет без шминка го документира своето типично утро.

По секојдневната сесија на потење, мајката на две деца откри дека обично ужива малку време сама во приватна сауна додека пие сок од целер и чита книга.

Потоа, таа признава дека „се чувствува детоксирано, со мала вртоглавица и црвенило на лицето“.

„Надоврзувам со убаво туширање на отворено, кое е едно од моите омилени места во домот. Мојот туш е полн со чисти производи за убавина“, објаснува таа.

Прикажи повеќе...

Забава

Алексис Бледел и Винсент Картхајзер се разведуваат

Објавено пред

Алексис Бледел и нејзиниот сопруг Винсент Картхајзер, наводно, се разделиле.

dobivaj vesti na viber

40-годишната актерка тргнува по свој пат по осум години брак со 43-годишниот колега актер, објави „Ју-ес викли“.

Истиот извор тврди дека имал увид во документите за развод, кои Винсент ги поднел во Врховниот суд на округот Путнам во државата Њујорк на 10 август.

Тие имаат син на кој му посакаа добредојде во 2015 година.

Не e наведена причина за разделбата. Последен пат заедно беа фотографирани на свечена церемонија на црвен килим во 2017 година.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Видео со мачки како спијат гушнати прегледано 21 милион пати

Објавено пред

На Твитер е објавено видео со три мачки како спијат прегрнати. Сопственикот го крева ќебето, а потоа се гледаат три мачки како безгрижно одмораат.

dobivaj vesti na viber

Се чини дека многу се сакаат бидејќи се гушкаат додека лежат заедно.

Видеото е прегледано повеќе од 21 милион пати во еден ден. Луѓето се воодушевени од оваа сцена.

„Неверојатно е што не мрдаат или бегаат“, „Колку се дружељубиви и слатки“, „Подобро се согласуваат од некои човечки суштества“, „Ги обожавам“, се само дел од коментарите.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет1 час

Стотици писатели ќе ги читаат книгите на Ружди на улица во Њујорк

Стотици писатели ќе се соберат во Њујорк за да ги читаат делата на Салман Ружди, по примерот на настанот првпат...

Европа2 часа

Зеленски: ОН мора да обезбедат заштита на нуклеарната централа Запорожје

Украинскиот претседател Володимир Зеленски по средбата со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави дека ОН мора да обезбедат заштита...

Македонија4 часа

Македонскиот тим од историската комисија: Најголема лага е дека текстовите за заедничко чествување ќе се применат во образованието

Македонскиот тим во Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања упати реакција во врска со објавените решенија на комисијата,...

Регион4 часа

„Блиц“: Нема напредок во дијалогот помеѓу Белград и Приштина, Курти одбива компромис

Во Брисел нема напредок по ниту едно прашање, бидејќи приштинскиот премиер Албин Курти одбива каков било компромис, пишува српскиот весник...

Македонија4 часа

Агенцијата за млади и спорт со владина поддршка ја презема организацијата на Охридскиот маратон

Агенцијата за млади и спорт соопшти дека со владина поддршка ја презема организацијата на Охридскиот маратон. „Како традиција, која Охрид и...

Економија6 часа

Дизелот поскапува за 2 денара, цените на бензините остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните...

Македонија6 часа

Пецаков: Пливачите се револтирани бидејќи три години со ред не им е исплаќан награден фонд

Пливачите се револтирани бидејќи три години со ред не им е исплаќан награден фонд, обзнани градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков....

Македонија7 часа

Бугарското МНР ја охрабрува Комисијата за историски прашања да продолжи со работата

Министерството за надворешни работи во Бугарија ја поздравува досегашната активност на Мешовитата комисија за образовни и историски прашања меѓу Софија...

Македонија8 часа

СДСМ: Деструктивниот Мицкоски сонува власт, избори ќе има во 2024 година и на тие ВМРО-ДПМНЕ ќе изгуби

Откако им пропаднаа сите обиди за блокада и дестабилизација на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со деструктивното однесување на...

Македонија9 часа

За еден ден поднесени се над 50 барања за проценка на штети од невремето во Неготино

За еден ден поднесени се над 50 барања од граѓани кои претрпеле штети од невремето кое пред два дена го...

Свет10 часа

Конашенков предупредува: Украинците планираат артилериски напади на територијата на нуклеарната централа Запорожје од Никопол

Украина планира утре да изврши артилериски напади на територијата на нуклеарната централа Запорожје од Никопол, тврди денеска портпаролот на руското...

Македонија10 часа

Портокалова фаза во цела држава, се препорачува ослободување од работа на најранливите категории население

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негувателите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална работа,...

Свет10 часа

Гори природен парк во Португалија, над 1.000 пожарникари го гаснат пожарот

Повеќе од 1.200 пожарникари учествуваат во гаснењето на големиот шумски пожар во португалскиот природен парк „Сера да Естрела“, кој се...

Свет10 часа

Тешка автобуска несреќа во Мароко – 23 загинати, 36 повредени

23 лица загинаа, а 36 се повредени во автобуска несреќа источно од Казабланка, една од најсмртоносните несреќи во Мароко во...

Свет10 часа

Советникот на Зеленски: Се подготвуваме за руски напад врз Киев на 24 август

Олексиј Арестович, советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, изјави дека Украина се подготвува за руски ракетен напад врз Киев, кој...

Економија10 часа

Масовни протести поради економската криза во Аргентина

Илјадници незадоволни Аргентинци го блокираа центарот на Буенос Аирес за време на насилните улични протести, барајќи од владата да ги...

Свет22 часа

Напаѓачот на Ружди: Прочитав неколку страници од неговиот роман, го нападна исламот

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже...

Регион23 часа

Сопственикот на автобусот кој се преврте во Бугарија доби 99 прекршоци и казна од 30.000 евра

Во врска со сообраќајната несреќа што се случи на автопат во Бугарија на 14 август, во која учествуваше автобус од...

Регион1 ден

Курти: Имаме јасна визија, сакаме членство во НАТО

Косовскиот премиер Албин Курти денеска во Брисел изјави дека Косово сака членство во воената алијанса НАТО. „Имаме јасна визија. Сакаме...

Регион1 ден

Вучиќ од Брисел: За Србија мирот и стабилноста се од клучно значење, утре ќе имаме тешки разговори

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во Брисел и денеска се обрати на заедничка прес-конференција со генералниот секретар на НАТО,...