Контакт

Забава

Том Круз во изолација во луксузна зграда на Сциентолошката црква во Велика Британија, планира селидба

Објавено пред

Минатата година Том Круз беше снимен безброј пати во Лондон, каде што минуваше време во друштво на семејството и пријателите, честопати со хеликоптер ги обиколуваше градот и околината. Тој ја избра Велика Британија да замине во изолација во луксузното крило на седиштето на Сциентолошката црква во западен Сасекс.

Неговата љубов кон Англија е позната. Всушност, тој бил толку воодушевен од неа што своевремено купил вила со шест спални соби, која му ја продал на австралискиот пејач Питер Андре во 2016 година, но дури и по тоа, не можел да го скрие своето одушевување од земјата нарекувајќи ја прекрасно место за живеење.

Поради сето ова, сè повеќе се зборува дека 57-годишниот холивудски актер размислува да го почне својот нов живот во Велика Британија, каде што овој пат би се преселило неговото пошироко семејство, во кое спаѓаат неговите три сестри и нивните животни партнери, но и децата, инаку сите членови на Сциентолошката црква.

На тој начин Круз би била поблиску до посвоената ќерка Изабел, која е голем поборник на Сциентолошката црква и веќе неколку години живее во близина на седиштето на оваа црква.

Во 2016 година за реновирање на оваа зграда биле вложени дури 16 милиони американски долари, особено крилото во кое живее лидерот на Сциентолошката црква, Дејвид Мискавиџ, а во нивниот ресторан, кој е во стакло, е вработен готвач кој некогаш работел во ресторанот на Гордон Рамзи и кој е сопственик на мишлин-ѕвезди.

Забава

Роби Вилијамс и ќерката се плашат од дух во нивниот дом

Објавено пред

Пејачот Роби Вилијамс и неговата седумгодишна ќерка Теди се исплашени од дух во нивниот дом во Велика Британија.

Пејачот, кој претходно тврдеше дека зборувал со духови и бил посетен од вонземјани, ја смени спалната соба на Теди со големата спална во која спие тој и сопругата Ајда Филд во куќата од 9 милиони фунти (16 милиони американски долари) во Вилтшир, откако таа му рекла дека таа е преплашена.

Говорејќи на Инстаграм во живо (Instagram Live), Роби рече: „Имаме многу, многу стар имот – изгледа како да е стар илјада години. Има една просторија од која ми лазат морници. Теди, нашата ќерка спиеше таму, но веќе не.“

„Кога порасна доволно за да зборува, ја прашав: Дали ти се допаѓа спалната соба? Дали ти се допаѓа куќата? Таа рече: Не ми се допаѓа куќава. Таа соба ме плаши.“ Јас ѝ реков: И мене ме плаши. Не мора да спиеш таму повеќе.

Роби, кој ја стави куќата за продажба уште во 2010 година, тврди дека некогаш го видел духот на своето куче.

„Јас верувам дека некои енергии остануваат во куќите. Го видов духот на кучето еднаш. Тоа беше Трикси, нашиот териер кој почина. Сестра ми се врати дома и јас погледнав надолу и таму беше Трикси. Потоа го снема, којзнае што беше тоа. Дали тој беше дух или трик на мојот ум? Дали умот ми повтори нешто што сум видел 300 пати?“

46-годишниот пејач претходно тврдеше дека натприродните глетки престанале откако тој станал татко на Теди (7), Чарли (5), Коко (22 месеци) и Бео (четири месеци).

„Најчудно е што, од кога имам деца, феномените престанаа да се случуваат.“

 

Прикажи повеќе...

Забава

Кетрин Зета-Џонс набргу со сопствен бренд

Објавено пред

Велшката актерка Кетрин Зета-Xонс е спремна да ѝ конкурира на Гвинет Палтроу со сопствен лајфстајл-бренд инспириран од Goop, а асортиманот ќе вклучува и традиционални велшки љубовни лажици.

Брендот „Каза Зета-Џонс“, кој содржи вегански чевли, лав-лажички за кафе, шминка, украси за дома… ќе биде лансиран оваа недела.

Пријателите велат дека таа се надева оти проектот Casa Zeta-Jones ќе го зајакне нејзиниот профил и ќе ѝ даде нешто на што ќе се фокусира додека нејзините деца растат.

Зета-Џонс (50) се надева дека овој потфат ќе биде профитабилен како тој на нејзината холивудската колешка Палтроу: „Сè што дизајнирав е навистина страстен проект. Сакав да ја искористам таа страст и да создадам бренд кој е убав и луксузен, а истовремено и достижен“.

Зета-Џонс, која се омажи за холивудскиот актер Мајкл Даглас во 2000 година, не глумела во хит-филм уште од Red 2 во 2013 година.

Таа е уште една sвезда што тргнува по стапките на Гвинет Палтроу, која во 2008 година отвори велнес-страница Goop со седмичен билтен од нејзината кујна.

Прикажи повеќе...

Забава

Џулија Робертс објави ретка фотографија од својот сопруг со кого прослави 18 години брак

Објавено пред

Џулија Робертс објави ретка посвета на својот сопруг Дани Модер во чест на годишнината од нивната венчавка.

52-годишната добитничка на „Оскар“ објави фотографија со сопругот, со која ја одбележа 18-годишнината од нивниот брак.

View this post on Instagram

✨18 years✨ #heckyes

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts) on

Познатата актерка и една година помладиот снимател се запознале во 2000 година на снимањето на „Мексиканецот“, а се венчале две години подоцна.

View this post on Instagram

That pretty mama in the middle. We love you so much.

A post shared by modermoder (@modermoder) on

Тие имаат три деца – Хенри (12) и 15-годишните близнаци Финеус и Хејзел.

Двојката многу ретко споделува интимност на социјалните мрежи. Минатата година Модер објави посвета на Џулија на Денот на мајката, а пред тоа последната семејна фотографија ја сподели во 2017 година.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет13 минути

Секој десетти заболен од ковид-19 во Англија е медицински или социјален работник

Десет проценти од сите инфекции со ковид-19 во Англија забележани меѓу 26 април и 7 јуни, биле меѓу здравствени или...

Регион1 час

Црна Гора воведе карантин за сите што доаѓаат од Србија

Националното координативно тело за заразни болести во Црна Гора најави неколку епидемиолошки мерки за целата земја и особено за северот...

Македонија2 часа

Филипче: Се подготвуваат капацитети за есен – ќе се поставува модуларна амбуланта до Клиниката за пулмологија

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос...

Македонија2 часа

Управниот суд ја отфрли тужбата на Наќе Чулев против Владата

Владата соопшти дека како тужена страна, го доби решението од Управниот суд со кое тужбата на тужителот Министерство за внатрешни...

Свет2 часа

Мелбурн ставен во карантин поради коронавирусот

Вториот по големина австралиски град, Мелбурн, ќе биде ставен под карантин поради коронавирусот, пренесе агенцијата АФП. Засега нема повеќе информации...

Свет2 часа

Коронавирусот може да се пренесе преку воздухот, тврдат 239 научници во отворено писмо до СЗО

Ако е точно дека коронавирусот се пренесува преку воздухот, тоа значително ќе влијае на мерките за нејзина контрола, пишува „Њујорк...

Македонија13 часа

„Правда за Кољо“ – нов протестен марш во Аеродром

Стотина млади лица вечерва одржуваа протестен марш од скопската населба Аеродром до кривичниот суд, носејќи транспарент „Правда за Кољо“. Граѓаните,...

Македонија13 часа

Шилегов: И вториот тест е негативен, невидливиот противник е победен

„Вечерва ги добив резултатите од вториот тест на Ковид-19. Како и вчерашниот, и денешниот е негативен.И официјално, невидливиот противник е...

Свет14 часа

Руските власти ископале ров околу село за да го заштитат од Ковид-19

Руските власти ископале ров околу оддалечено сибирско село за да го стават во карантин, откако десетици жители се заразиле со...

Регион16 часа

Во Србија шест лица починаа од коронавирус, регистрирани 289 новозаразени

Во последните 24 часа во Србија од ефектите на коронавирусот починаа уште шест лица, додека  регистриранисе  289 новозаразени лица, соопшти...

Македонија18 часа

ДИК со герила-акција во Охрид и Струга: Ти си на ред! Гласај безбедно!

Државната изборна комисија ја води кампањата „Ти си на ред“ за претстојните предвремени парламентарни избори 2020. Со герила-акција, за првпат...

Македонија20 часа

Во просек 13 отсто од тестираните на коронавирус во земјата се позитивни

Во просек 13 отсто од тестираните на Ковид-19 се позитивни, а неделно се прават 8.000 теста, истакна министерот за здравство,...

Македонија20 часа

(Интервју) Бачев: Ќе коалираме со онаа партија што ќе се залага за враќање на уставното име

Поништување на преспанскиот договор, поништување на договорот со Бугарија, враќање на уставното име на државата – се црвените линии под...

Македонија21 час

Обвинителот Бубевски заболен од коронавирус, Фатиме Фетаи е во самоизолација

Обвинителот Гаврил Бубевски, кој беше дел од СЈО, а сега е дел од скопското Обвинителство и ги застапува предметите „Насилство...

Регион21 час

Чедомир Јовановиќ објави фотографија од болница: Уморен сум, сè уште ми е неопходен кислород

Лидерот на српската Либерално-демократска партија ЛДП, Чедомир Јовановиќ, се огласи на „Твитер“ од Клиниката за инфективни болести во Белград, каде...

Македонија22 часа

Петмина починати и 78 новозаболени од Ковид-19 во земјата

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на...

Македонија22 часа

(Видео) Санчез: Се надевам дека по 15 јули, Северна Македонија ќе остане со проевропска влада

Се надевам дека по изборите на 15 јули, Северна Македонија ќе продолжи со ваква проевропска влада, влада што ќе остане...

Регион24 часа

(Видео) И покрај забраната, Грција им дозволи влез на српските туристи кои со часови чекале на граница

Грција донесе одлука од денеска од 6 часот наутро повторно да ги затвори границите за Србија по порастот на бројот...

Топ1 ден

Притвор за двајцата скопјани што киднапираа Италијанка

Судот им определи притвор од осум дена на двајцата скопјани што киднапираа Италијанка. Тие се осомничени за кривично дело противправно...

Култура1 ден

Почина легендарниот композитор Енио Мориконе

Познатиот италијански композитор Енио Мориконе почина на 91-годишна возраст. Мориконе се смета за еден од највлијателните филмски композитори од доцните...

Досие