Контакт

Забава

Том Круз се раздели од девојката само неколку дена откога ги запозна нејзините деца

Објавено пред

Актерот Том Круз се раздели  од девојката, Елсина Кајрова, само неколку дена откога ги запознал нејзините деца, објави британски „Дејли мејл“.

dobivaj vesti na viber

Ѕвездата од „Топ Ган“ (61) и Елсина (36) првпат беа забележани во декември за време на забавата во „Мејфеир“, каде што биле видени како се забавуваат.

Сега медиумите јавуваат  дека тие се разделиле, само неколку дена откако тој ги запознал нејзините деца.

Во објавите се вели дека Том ја “разладил романсата”, но сакал да остане пријател бидејќи живеат во истиот станбен блок во Лондон.

“Да се прекинат работите со лоша нота би било незгодно ако налетаат еден на друг во лифтот“, изјавил еден од изворите на британските медиуми.

“Не постојат лоши чувства помеѓу нив и за Том, нивната врска едноставно го изгуби курсот“, вели изворот.
Елсина има син и ќерка од нејзиниот претходен брак со рускиот олигарх и трговец со дијаманти, Димитриј Цветков.

Елсина е ќерка на водечки руски политичар кој вреди околу 5 милијарди фунти и е близок сојузник на претседателот Путин.

Разделбата доаѓа по минатонеделните објави дека Том станува се поблизок со Елсина и редовно ги поминува ноќите во нејзиниот стан во Лондон.

Забава

Вилијам се фотографираше за првпат откако на Кејт и беше дијагностициран рак: се дружеше со синот

Објавено пред

Принцот Вилијам првпат се појави во јавноста откако на принцезата Кејт и беше дијагностициран рак. Тој се дружеше со својот најстар син, 10-годишниот принц Џорџ, на натпреварот од Конференциската лига меѓу Астон Вила и францускиот Лил. Момчето носело и навивачка марама.

dobivaj vesti na viber

Тој вчера се огласи на Инстаграм и ги изненади сите. Имено, додека јавноста чека вести за здравјето на неговата сопруга, Вилијам не ја спомна Кејт, туку се заблагодари на фудбалерката Рејчел Дејли, која најави повлекување од англиската женска репрезентација.

Медиумите анализираат дека Кејт во својот говор посебно му се заблагодари на Вилијам за поддршката што и ја пружа.

„Беше голем извор на удобност и сигурност што Вилијам беше покрај мене. Како и љубовта, поддршката и љубезноста што ја покажаа многумина од вас. Тоа многу ни значи и на двајцата”, рече тогаш таа.

Прикажи повеќе...

Забава

Најшармантните хороскопски знаци: носат неодолива енергија

Објавено пред

Некои луѓе имаат природна харизма без многу труд, а токму тоа се. Најшармантните хороскопски знаци ги шармираат сите со неколку потези.

dobivaj vesti na viber

Терминот „rizz“ е популаризиран на TikTok за да означи необјасниво, без напор и бескрајно снабдување со харизма и шарм што го прави најкул личност во која било просторија во моментов. Ова е всушност одреден вид на самодоверба што доаѓа од знаењето дека имате сè во ваши раце. Овој тип на личност, исто така, суптилно ќе прави секси работи како што е едноставно движење со раката.

Најшармантните хороскопски знаци

Лав
Како огнени знаци, Лавовите имаат огромен шарм без разлика дали се во клуб или само се шетаат низ градот во тренерки. Некои дури би рекле дека Лавот е најшармантен кога воопшто не се труди. Ова е знак кој го претставува центарот на универзумот, па затоа не им треба многу за да привлечат внимание. Тие имаат магнетни и самоуверени вибрации кои е невозможно да се игнорираат. Ако сте во друштво на Лав повеќе од една минута, големи се шансите да се заљубите.

Вага
Вагите имаат повеќе шарм отколку што знаат што прават. Како воздушен знак со кој владее планетата на љубовта, никогаш не остануваат без интересни работи да кажат, а исто така се многу добри во флертувањето. Тие можат да разговараат со секого за било што без да имаат незгодна тишина. И сето тоа ќе го направи на многу лежерен начин. Овој знак е познат и по своето чувство за стил.

Шкорпија
Шкорпиите имаат мистериозност и магнетизам што веднаш ве вовлекува. Честопати дури и не мора ништо да кажат. Наместо тоа, се е во нивните очи и став. Кога овој знак ќе влезе во собата, секој мора да се сврти да погледне во својот правец. Тие обично имаат темна и привлечна енергија, но кога разговарате со нив, откривате дека има и допир на духовитост. Ниту една од нивните маани не е важна бидејќи тие имаат длабочина што ве тера да сакате да впиете уште повеќе од оваа енергија.

Прикажи повеќе...

Забава

Утре, концерт за три света по повод 50 години музичка кариера на Џафер

Објавено пред

В сабота вечер, на 13 април, во „Јавна соба“ ќе се одржи концерт за душа, за уво и за јубилеј.

dobivaj vesti na viber

Концерт за паметење по повод 50 години музичка кариера на Мики Јовановски-Џафер. На концертот се најавени голем број гости музичари и се очекува да биде вечер на обединување на генерациите во Скопје со времеплов од 90-тите до денес.

Мики Јовановски-Џафер, македонски рок-музичар, брилијантен вокал, неуморен перфекционист, човек што слуша и креира музика, кој остави траен белег на македонската музичка сцена. Во текот на петдецениската кариера соработувал со многу музичари, а бил член на многу бендови: „Солзи“, „Бангла Деш“, „Мост“, „Република 903“, „Разбој“, „Леб и сол“, „Автограм“, „Бодигардс“, „Тоа е тоа“ и др. Незаборавен е како интерпретатор на љубовната „Сонце за три света“, која беше прогласена за песна на деведесеттите и влезе во историја на македонската музика. Изведбата на „Сонце за три света“ на „Макфест“ во 1993 освои награда за најдобар текст, а Мики Јовановски-Џафер награда за интерпретација.

Добитник е на наградата „Златна бубамара на популарноста“ за трајни вредности. Оваа престижна награда е, всушност, потврда за музичкиот траен печат што Мики Јовановски-Џафер го остави во срцата на сите љубители на поп и на рок-музиката. „Лага и измама“, „Под Пелистер“, „Одам на југ“, „Мики мој“, „Џоле бре гол“ и незаборавната „Сонце за три света “. Билетите може да се набават онлајн на: https://drugastrana.mk/event/miki-jovanovski-djafer/

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија8 часа

(Видео) Ковачевски: Колку и да е тешко, ќе работам ден и ноќ да испорачам резултат, да ги исправиме грешките

„Знаевме дека нема да биде лесно да се работи во услови на најголема економска и енергетска криза. Но ние не...

Македонија8 часа

Мицкоски до Пендаровски: Kакви планови коваше со Артан, Ковачевски и Ахмети за измените на кривичниот законик и евентуална амнестија на поранешни политичари

„И на митинзите Стево Пендаровски и СДСМ нема ништо да кажат за извештајот на Фридом хаус. И додека научил една...

Македонија9 часа

Пендаровски од Карпош: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите....

Македонија13 часа

МНР со апел: Избегнувајте патувања во Израел, Иран, Либан и Палестинските територии

Следствено на информациите за можно влошување на безбедносните состојби во Израел и регионот, Министерството за надворешни работи упатува апел до...

Топ14 часа

МВР со нови детали за пукањето во Тетово: пронајдено возилото од кое беше пукано во куќа на тетовец

Синоќа, во 22.45 часот, во СВР Тетово, М. Т. од Тетово пријавил дека од патничко возило „фолксваген поло“ во движење...

Македонија15 часа

Над еден милион евра незаконски се поделени како социјална помош, најмногу пари потрошени во Гостивар и Прилеп

Над еден милион евра државни пари се поделени како социјална помош на лица што не ги исполнувале условите оти на...

Македонија17 часа

Универзалната сала не изгоре, изгоре она што требаше да биде дислоцирано, вели Арсовски

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект што во вторникот пламна во пожар, по денешниот брифинг со медиумите, рекоа дека...

Македонија17 часа

Постојан приход на родителите е решение на проблемот со децата питачи, омбудсманот алармира дека сегашните мерки не даваат резултат

Досегашните мерки за згрижување на децата од улица и работата со нив не го даваат посакуваниот резултат, вели Васка Бајрамовска-Мустафа...

Македонија18 часа

(Видео) Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажа сточарот кој беше нападнат од мечка

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, се сретна и разговара со повредениот Цане Србиновски, 61-годишник, жител на село Дреновци во општина...

Македонија19 часа

Грција реагира за употребата на името Македонија во кампањата, а сѐ уште ги нема ратификувано меморандумите поврзани со преспанскиот договор

Грчките медиуми пишуваат дека Атина одблиску ги следи политичките изјави поврзани со преспанскиот договор и употребата на името Македонија во...

Топ20 часа

МВР со детали: Непознато лице пукало од автомобил во движење во семејната куќа во Тетово

Непознато лице од автомобил во движење пукало во семејната куќа во Тетово. МВР се огласи по инцидентот што синоќа ги...

Македонија20 часа

(Видео) Пендаровски заигра оро во Кавадарци, Силјановска со коментар: „Ни се случува ‘Тешкото’“

Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, повторно се фати за оро за време на митинзите. Во Кавадарци му се...

Регион21 час

Братот на убиецот закопан, мештаните револтирани: За неговиот гроб се знае, но каде е на Данка?“

Далибор Драгијевиќ (40) од Злот, брат на Дејан Драгијевиќ (50), кој е осомничен дека на 26 март ја уби малата...

Свет22 часа

Најтешките поплави во последните децении во Русија, евакуации и во Казахстан – „Целиот град ни е под вода“

Русија соопшти дека ситуацијата е многу напната бидејќи нивото на водата продолжи да расте во градот Оренбург и околните области....

Свет22 часа

Америка предупредува: Очекуваме ирански напад врз Израел

САД очекуваат дека ќе има напад од Иран врз Израел, но тој нема да биде од толку голем обем за...

Регион22 часа

(Видео) Голем пожар кај Нови Сад, повеќе од 10 возила на противпожарната служба се на терен

Голем пожар утрово околу 4.30 часот ја зафати населбата Бангладеш кај Нови Сад. На терен има повеќе од десет противпожарни...

Македонија22 часа

Пендаровски: Јас сум првиот претседател што постави жена за аѓутант во Армијата, прва во историјата на нашата држава

Пред граѓаните на Гевгелија, кандидатот за претседател Стево Пендаровски даде коментар на обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски...

Македонија2 дена

По завршување на истрагата, ќе продолжи реконструкцијата на Универзална, да не се шират шпекулации, рече министерката Костадиновска-Стојчевска

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, по пожарот што ја зафати Универзална сала, денеска изјави дека Министерството за култура ги чека...

Македонија2 дена

Во затворот „Идризово“ се извршија претреси на повеќе простории, извести МВР

Министерството за внатрешни работи извести дека денеска под координација на ОЈО Скопје и по барање на КПУ „Идризово“, даде асистенција...

Топ2 дена

Велосипедист загина по удар од комбе во Скопје – МВР со детали за несреќата

Шеесет и осумгодишен велосипедист загина во сообраќајна несреќа во Скопје. Според информациите од МВР, несреќата се случила вчера околу 11...