Контакт

Забава

Тони Брекстон ја краси насловната на „Харперс базар Виетнам“

Објавено пред

Седумкратната добитничка на „Греми“, Тони Брекстон, изгледа прекрасно во коктел-фустан, креација на Ребека Валанс, во нова фотосесија што ја направи фотографот Џон Џеј Дејвисон.

„Се чувствувам многу благодарна за животот. Музиката ми помага да се поврзам со луѓе “, вели 53-годишната аренби дива за декемвриското издание на магазинот „Харперс базар Виетнам“.

„Најдоброто чувство е да знаете дека сте инспирирале многу луѓе. Сакам да настапувам, сакам да компонирам музика. Сакам да пеам“.

Тони откри дека порано страдала од лупус, хронична автоимуна болест, како и од микроваскуларна ангина во 2008 година.

А неодамна, за време на празникот Ден на благодарноста, 53-годишната пејачка сподели фотографија на која е платинесто русокоса, и напиша: Велат дека русокосите повеќе се забавуваат!©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Лејди Гага ја испеа американската химна на инаугурацијата на новиот претседател

Објавено пред

Поп ѕвездата Лејди Гага покажа дека може да испорача одличен перформанс и без придружни елементи на сцена, коментираат светските медиуми.

Немаше танчери, пиротехника, и единствениот изразен дел од нејзината облека беше голем златен брош во форма на гулаб на мирот.

Toa го насочи фокусот на нејзиниот вокал, кој беше снажен и сигурен, додека лизгаше низ ноторно широката мелодија и нејзините незгодни вокални скокови.

Гага, гласна критичарка на администрацијата на Трамп, непосредно пред церемонијата напиша на Твитер дека сака нејзиниот настап да обезбеди момент на здружување, заедништво по поделбите во последните четири години.

„Чест ми е да ја испејам нашата национална химна за американскиот народ“, напиша таа. „Ќе пеам за време на церемонија, транзиција, момент на промена – помеѓу POTUS 45 и 46. За мене, ова има големо значење.“

Прикажи повеќе...

Забава

Концерт со музички ѕвезди ја обележа инаугурацијата на Џо Бајден

Објавено пред

Ѕвезден концерт го означи почетокот на претседателството на Џозеф Бајден, со настапи на Брус Спрингстин, „Фу Фајтерс“, Кети Пери, Деми Ловато, Бон Џови и други.

Темата на концертот не беше прослава, туку единство, со оддавање почит на работниците во првата линија на фронтот кои го понесеа најголемиот товар на Ковид-пандемијата.

„Овој ден е сведок на трајноста на нашиот американски идеал“, рече Том Хенкс, кој беше домаќин на шоуто.

Брус Спрингстин го започна настанот со песната Land Of Hope and Dreams.

Стоејќи на скалите на меморијалниот центар Линколн во Вашингтон, текстот на песната, првпат изведена во 1999 година, ги рефлектира аспирациите на новата администрација.

„Остави ги зад себе твоите таги…нека овој ден биде последен “, запеа ѕвездата. „Утре ќе има сонце…и сето ова темнина ќе биде минато“.

Прикажи повеќе...

Забава

Барби Хсу ги воодушеви фановите со младешки изглед

Објавено пред

Тајванската телевизиска водителка Ди Хсу сподели фотографија од нејзината сестра Барби Хсу како позира пред камера, привлекувајќи големо внимание на социјалните мрежи.

44-годишната актерка доби пофалби за нејзиниот изглед кој им пркоси на годините, и дека изгледа како тинејџерка додека стои пред сив ѕид во долго црно палто и чизми до колената.

Водителката во својата објава на Фејсбук напиша: „Изгледа толку шик! Која е оваа девојка?”

Објавата привлече многу коментари од корисниците на социјалните мрежи, многумина велеа дека тие ја помешале Барби со најстарата ќерка на Ди.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет56 минути

По 10 години, демократите ја презедоа контролата и над Сенатот на САД

Тројца нови американски сенатори вчера положија заклетва, непосредно по преземањето на претседателската функција на Џозеф Бајден, давајќи ѝ на Демократската...

Македонија2 часа

Угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот

Рестораните и другите угостителски објекти од денеска наместо до 18 ќе работат до 21 часот. Согласно одлуката на Владата, рестораните...

Свет13 часа

Кина воведе санкции кон 28 лица од администрацијата на Трамп

Кина воведе санкции за 28 лица од Америка, вклучително и официјални лица од поранешната администрација на Трамп, обвинувајќи ги за...

Свет14 часа

(Видео) По силната експлозија во Мадрид, една зграда е уништена, три лица загинаа

Една зграда е уништена, а околните згради се оштетени од силната експлозија којашто се случи недалеку од туристичката атракција Пуерта...

Свет16 часа

(Видео) Бајден положи заклетва: Победи демократијата

„Ова е ден на Америка, ден на демократија. Денес го славиме триумфот не на кандидатот, туку на пораката. Се слушна...

Македонија16 часа

Заев: Пописот е статистички процес неопходен за креирање на долгорочни развојни економски политики

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис....

Спорт17 часа

Финишот на полувремето кобен за Македонија, пораз од Словенија со 21-31

Добрите две третини од првиот дел од мечот меѓу Македонија и Словенија во рамки на главната фаза од ракометниот Мундијал...

Економија17 часа

Стратешкиот чешки инвеститор Групацијата АРИКОМА најавува продолжување на инвестициите во ИТ- експерти во Северна Македонија

На денешната прес-конференција присуствуваа претседателот на Владата на Република Северна Македонија, г. Зоран Заев, амбасадорот на Република Чешка во Република...

Македонија18 часа

72 нови случаи на Ковид-19, починаа 13 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на...

Свет19 часа

(Видео) Трамп го одржа својот последен говор како претседател: Ќе се вратиме во некоја форма

Трамп последен пат ѝ се обрати на јавноста во својство на претседател на САД во воздухопловната база „Ендрус“, каде што се...

Македонија19 часа

Заев: Од функционерите прв треба да се вакцинира Филипче, па по него – јас

Премиерот Зоран Заев најави дека ќе ја прими вакцината за заштита од Ковид-19 веднаш по министерот за здравство, Венко Филипче,...

Македонија19 часа

Судскиот совет ја разреши Татјана Михајлова поради несовесно работење

Судскиот совет ја разреши судијката Татјана Михајлова од судиската функција поради нестручно и несовесно работење. Постапката против неа се водела...

Свет22 часа

(Видео) Во Вашингтон поставени железна ограда и бетонски блокови – „Ова потсетува на Багдад“

Инаугурацијата на Џо Бајден за претседател на Соединетите Американски Држави ќе се одржи денеска напладне по локално време, односно во...

Свет23 часа

Русите тврдат дека нивната вакцина „епивакорона“ обезбедува стопроцентна заштита

Втората руска вакцина против Ковид-19 обезбедува стопроцентна заштита, соопшти здравствениот регулатор „Роспотребнадзор“, врз основа на резултатите од клиничките испитувања, објави...

Македонија24 часа

ИЈЗ: Намален бројот на нови позитивни случаи, зголемен бројот на оздравени лица

Во периодот од 11 до 17 јануари е забележано намалување на бројот на нови позитивни случаи и на процентот на позитивни...

Топ24 часа

МВР го пронајде тетовецот кој објави видео како незаконски поминува на наплатна рампа

Тетовската полиција го расчисти случајот со видео-клипот кој неодамна преку социјалната мрежа „Тик-ток“ се појави во јавноста, а се однесува...

Свет1 ден

(Видео) Кина гради голем камп за карантин

Кина забрзано гради огромен камп за карантин, кој може да прими над 4.000 луѓе, пишува Си-ен-ен. Десетици милиони луѓе во...

Свет1 ден

Џо Бајден денеска ќе стане 46. претседател на САД

Џо Бајден денеска ќе положи заклетва како 46. претседател на САД. За разлика од претходните церемонии, традиционалните говори, настапи и...

Македонија1 ден

Во делови од Македонија почувствуван земјотрес со епицентар во Албанија

Земјотрес со локална Рихтерова магнитуда од 4,0 степени во соседна Албанија бил почувствуван во делови од државата синоќа околу 3.29...

Свет2 дена

Германија воведува уште построги мерки до 14 февруари

Германија ќе воведе уште построги мерки на заклучување и нивно продолжување до 14 февруари. Канцеларката Ангела Меркел се состана со...

Досие