Контакт

Забава

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат психички најсилните луѓе

Објавено пред

Сите ние понекогаш се соочуваме со предизвици кои ја тестираат нашата ментална сила. Но, некои од нас се справуваат со овие предизвици со неверојатна леснотија и решителност. Ако некогаш сте се запрашале кои луѓе поседуваат непоколеблива ментална сила, ѕвездите ги имаат одговорите. Во овие хороскопски знаци се родени психички најсилните луѓе.

dobivaj vesti na viber

Шкорпија

Не е тајна дека Шкорпиите се познати по својот интензитет и одлучност. Нивната ментална сила доаѓа од нивната способност храбро да се соочат со нивните најдлабоки стравови и предизвици. Нивната бестрашност и непоколебливост ќе ги направи еден од најсилните знаци на Зодијакот.

Јарец

Јарците се олицетворение на упорност и дисциплина. Нивната ментална сила произлегува од нивната неверојатна способност да останат фокусирани на своите цели, без оглед на препреките што ќе им се најдат на патот. Овој знак има исклучителна способност за планирање, што им овозможува да ги надминат и најтешките предизвици.

Водолија

Водолиите се познати по својата оригиналност и интелектуална сила. Нивната ментална сила лежи во нивната способност да размислуваат надвор од рамката и да најдат иновативни решенија за проблемите. Тие не се плашат од промени и често се пионери во своите области, користејќи ја својата остроумност и логично размислување за да ги надминат предизвиците.

Забава

Четири хороскопски знаци ја носат титулата најдобар љубовник

Објавено пред

Не треба да го чекате моментот кога ќе легнете за да дознаете дали на вашиот маж му е жешко во кревет. Доволно е да дознаете кога е роден и ѕвездите ќе ви кажат како ќе го поминувате времето во неговите прегратки.

dobivaj vesti na viber

Во овој случај, титулата „најдобар љубовник“ ја носат дури четири знаци, бидејќи сите го заслужуваат тоа. Сепак, еден посебно се издвојува.

Овен

Овенот има тенденција да ја користи својата сексуална енергија премногу ненадејно и нема долго да размислува за впечатокот што го остава врз вас. Тој важи за еден од најдобрите љубовници меѓу хороскопските знаци. Покрај одличното познавање на анатомијата, тој лесно може да ги забележи и ерогените зони на партнерот. Подготвен е на сѐ, ништо не му е туѓо. Секогаш е отворен да биде одлучувачки во клучните моменти. Сите пози му се омилени.

Водолија

Водолијата поседува голема интелектуална ароганција и тоа одбива многумина од нејзината инаку многу привлечна надворешност. Таа е ексцентрична и кога е љубовта во прашање. Водолиите имаат разни и многу специфични вкусови при изборот на партнер. Понекогаш и самите не се сигурни што ги привлекувало кај некоја девојка. Таа е совршен љубовник и многу ужива во сексуалните игри. Дури и кога е сама, не се откажува од сексуалните односи.

Риба

Рибите се многу одговорни. Не им се непознати измамите, но никогаш нема да го запостават своето семејство. Тие се многу нежни и посакувани љубовници. Велат дека жената што не била во врска со маж Риби не знае што е вистински секс, иако најмногу уживаат во сексот кога искрено сакаат некого. Тие може да бидат многу каприциозни и неостварливи кога најмалку очекувате.

Шкорпија

Сепак, победник е Шкорпијата. Шкорпијата ја симболизира сексуалноста, еротиката и сите манифестации на телесна љубов. Дури и античката астрологија му го даде почесното место како најдобар љубовник. Постојат ретки мажи Шкорпија што ѝ ги дале сите свои емоции на една жена. Во неговиот живот секогаш има барем двајца во исто време. Мора да се помирите со тоа доколку сте се заљубиле во него, што не е тешко со оглед на неговиот продорен поглед и сексипилноста со која едноставно зрачи. Кога ќе најде партнер кој му одговара во се, тој е многу верен и лојален.

Прикажи повеќе...

Забава

Измамничката за која „Нетфликс“ сними серија стана хит на „Тик-ток“

Објавено пред

Ана Сорокин, измамничката позната и како Ана Делви, продолжува да го привлекува вниманието на јавноста две години по објавувањето на серијата на „Нетфликс“, „Измислувајќи ја Ана“. Моментно е во домашен притвор, но од таму ниже успеси.

dobivaj vesti na viber

Во интервју за WWD во јуни таа рече дека се труди да биде зафатена и продуктивна.

„Не правам ништо доволно возбудливо во моментот. Би било полесно да создадам повеќе содржини ако можам да ја напуштам куќата. Никој не сака да ме види како седам на каучот и пишувам книга. Сѐ зависи од тоа кога ќе бидам слободна. Потоа ќе правам интересни работи што луѓето што сакаат да ги гледаат“, додаде Ана.

Зошто е позната?

Ана е родена во Русија и е позната по тоа што ги измамила банките и њујоршката социјална служба за илјадници долари меѓу 2013 и 2017 година. Тогаш таа живееше на Менхетн, а сите мислеа дека е германска наследничка со богатство од 67 милиони долари во Европа.

Ана изјави за „Ен-би-си њуз“ дека никогаш не сакала да биде позната како измамничка.

„Тоа е целосно наметнато од обвинителството и медиумите, како и од сериите на „Нетфликс“, но, дефинитивно, се обидувам да побегнам од тоа“, рече таа.

„Едноставно мразам да ги гледам сите тие наслови за измами и лажно наследство. Би сакала да добијам шанса луѓето да не ме гледаат само како наводна измама“, вели Ана.

За прикажувањето на нејзината приказна во серијата на „Нетфликс“, Сорокин добила речиси 200 илјади долари.

Која е, всушност, Ана Делви?

Делви е родена како Ана Сорокин во предградијата на Москва во 1991 година, а подоцна се преселила во Германија со своето семејство. Таа стажирала во парискиот магазин „Прпл“ . Таму се спријателила со главниот уредник Оливие Зам и тој бил првиот што го вовлекла во својата мрежа од лаги и манипулации, а во 2014 година се преселила во Њујорк.

Ана направила огромни сметки за ресторани и хотели и се извлекла со плаќањето. Во еден случај на пријателка ѝ оставила долг од 62 илјади долари. Имено, таа ја поканила на луксузен одмор во Маракеш, а кога требало да плати, Ана побарала од нејзината пријателка тоа да го направи таа со нејзината кредитна картичка.

Во април 2019 година Ана беше осудена на минимум четири години затвор за измама, но беше ослободена поради добро однесување во февруари 2021 година.

Каде е сега Ана Делви?

Во јуни Ана беше видена како пристигнува на сослушување за имиграција во Њујорк. Имено, кога излегла од затворот, во март 2021 година повторно била приведена од Имиграциската и царинската служба поради престан на визата. Таа беше во притвор една година.

Таа требаше да биде депортирана во Германија во 2022 година, но депортацијата не успеа бидејќи одби да го напушти притворот и да оди на аеродром. Нејзиниот адвокат потоа изјави за „Њујорк пост“ дека е поднесено барање за задржување на депортацијата. Подоцна истата година таа беше ослободена од притвор под два услова. Мораше да плати кауција од 10.000 долари и да остане во домашен притвор.

Стана хит на  „Тик-ток“

На Ана ѝ е забрането да ги користи сите форми на социјални мрежи. Таа често се фотографира и снима додека оди на суд, а овие појавувања редовно ги користи како можност за нејзините модни моменти носејќи луксузни брендови и интересни комбинации. На „Тик-ток“ многумина со нетрпение ги следат нејзините појави и споделуваат видеа.

„Подобро е да ја поканат на Мет гала в година“, „Таа е модна икона“, „Ја обожавам“, „Овој нов нејзин изглед ме воодушевува“, „Леле, таа изгледа неверојатно“, се само некои од коментарите под видеото, кои имаат стотици илјади прегледи на „Тик-ток“.

Што друго прави Ана Делви?

Таа потпиша договор за нова документарна серија за животот по затворот, која ќе продолжи таму каде што застана серијата на „Нетфликс“.

Во јануари 2023 година излезе вест дека Ана ќе го снима реалното шоу Delvey’s Dinner Club во својот стан во Ист Вилиџ во Њујорк, каде што е во домашен притвор. За време на домашниот притвор Ана го почна и поткастот The Anna Delvey Show со цел да го промени својот имиџ.

Во јули 2023 година таа го издаде својот деби-сингл What the Hell? со ѕвездата на „Тик-ток“, Брук Батлер.

Таа ја организира и првата модна ревија во својот стан со познатиот дизајнер Шао Јанг.

„Само се трудам да го направам најдоброто што можам. Не размислувам што ќе мислат луѓето за мене“, изјави таа за WWD. Освен во модата, тој се обидува да се докаже и во светот на уметноста. Имено, додека чекала вести за својата депортација, на Менхетн била отворена нејзината прва уметничка изложба наречена Free Anna Delvey. Изложбата содржеше дела на 33 уметници инспирирани од нејзиното искуство.

Втората изложба, нејзината прва самостојна изложба наречена „Наводно“, беше претставена со 20 цртежи што ги нацртала додека била во притвор. Според „Вараети“, нејзиниот трговец со уметнички дела ја проценува вредноста на колекцијата помеѓу 400.000 и 500.000 долари.

Прикажи повеќе...

Забава

Тие се незаборавни, но исцрпувачки партнери: четири хороскопски знаци што не знаат да живеат мирно

Објавено пред

Астрологијата често открива интересни карактеристики на различни хороскопски знаци. Некои од нив едноставно не знаат како да живеат мирно, постојано внесувајќи динамика и возбуда во својот и во животот на другите. Нивната енергија, страст и потреба за авантура ги прават незаборавни, но понекогаш и исцрпувачки партнери. Ајде да дознаеме кои се хороскопските знаци.

dobivaj vesti na viber

Овен

Овните се познати по својата неисцрпна енергија и потреба за акција. Како прв знак на зодијакот, Овенот сака да биде пионер и постојано бара нови предизвици. Нивната страсна природа значи дека тие ретко застануваат или се задоволуваат со статус кво. Овните го сакаат адреналинот и секогаш ја бараат следната авантура, без разлика дали се работи за нов проект, патување или хоби. Нивниот натпреварувачки дух и желбата за победа често ги водат во неверојатни и непредвидливи ситуации, правејќи ги нивните и животите на нивните најблиски возбудливи.

Близнаци

Близнаците се знак кој обожава промени и разновидност. Нивната љубопитност и желба да научат нови работи значи дека брзо се заситуваат од рутината и секогаш бараат нешто ново за да ги заинтригира. Близнаците се мајстори за комуникација и социјални интеракции, често внесувајќи свежина и динамика во нивната околина. Нивниот ум постојано работи, што ги прави исклучително интересни, но понекогаш и немирни партнери. Тие сакаат да бидат во движење, да истражуваат нови идеи и да запознаваат нови луѓе, што често резултира со живот полн со возбуда и неочекувани пресврти.

Лав

Лавовите се родени да бидат во центарот на вниманието. Нивната харизматична личност и љубовта кон драматичните моменти ги прават природни забавувачи. Лавовите го сакаат центарот на вниманието и често прават се што е потребно за да ја заинтересираат нивната околина. Нивната страсна природа и желба за луксуз и грандиозни гестови значи дека нивниот живот ретко може да се опише како досаден. Лавовите внесуваат оган и енергија во секој аспект од нивниот живот, постојано бараат начини да го направат секој момент незаборавен. Со лав, секој ден може да биде нов спектакл.

Водолија

Водолиите се знаци кои секогаш гледаат кон иднината. Нивната желба за иновации и промени често ги води во неистражени области. Водолиите сакаат да ги кршат воспоставените норми и да бараат нови, неконвенционални начини на живеење. Нивната оригиналност и склоност кон експериментирање значи дека нивните животи никогаш не се предвидливи. Водолиите често иницираат промени кои другите знаци ги сметаат за радикални или предвремени, но токму тоа ги прави возбудливи и инспиративни. Нивниот живот е исполнет со возбуда поради нивната постојана потрага по напредок и иновации.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија21 минута

(Видео) „Немојте да го разочарате народот“ – Мицкоски за заменик-министрите вели дека се нови лица во политиката, кои може да донесат идеи и енергија

Наследивме опљачкана држава, но ќе победиме и ќе донесеме подобри денови за граѓаните, истакна премиерот Христијан Мицкоски, еден месец по...

Топ2 часа

Џип со странски таблички усмрти велосипедист во Тетово, возачот побегнал

Шеесет и седумгодишен маж од Џепчиште, кој управувал велосипед, загина кога во него се забил џип со швајцарски регистерски ознаки...

Македонија2 часа

(Видео) Кузеска: Панче Тошковски и Игор Јанушев имаат станови во поклонетиот имот на Јанушев

Скандалот со подарокот од 325.000 евра за генералниот секретар на Владата, Игор Јанушев добива нови димензии, истакна на денешната прес-конференција...

Македонија3 часа

Од Скопје до Софија ќе се стигнува за два и пол часа, до Нова година готов експресниот пат Ранковце – Крива Паланка

Експресниот пат Ранковце – Крива Паланка, место наесен, како што најави претходната влада, ќе биде готов до Нова година. Денес,...

Македонија3 часа

Состојбата со издавање лични документи се стабилизира, управните служби ќе нудат брзи и квалитетни услуги, вели Тошковски

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, денеска, беше во посета на Одделот за граѓански работи, каде што одржа работен состанок...

Топ5 часа

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за шверцување разна стока

Во текот на минатата седмица царинските службеници спречија повеќе обиди за шверцување разна стока, при што привремено се задржани цигари,...

Свет6 часа

Осуммина повредени од удар на гром, три деца се во животна опасност во Германија

Осум лица се повредени во удар на гром за време на силното невреме што вчера го погоди Делменхорст во Долна...

Македонија6 часа

Собранието ќе избира заменик-министри; „Влен“: Нашите кандидати се без дамка на корупција

Собранието, денеска, ќе ја одржи 11. седница, на која треба да бидат изгласани заменик-министрите во Владата за комплетирање на владиниот...

Македонија6 часа

(Видео) Активни пожарите на Серта и Огражден: гори во Кумановско, Велешко, Штипско, Битолско, Охридско

Регионалниот ЦУК Куманово, известува дека околу 12:00 часот започнат е пожар во атар на с.Алгуња, Маало Голиновци. Со пожарот е...

Македонија22 часа

Таравари нема да се слика со акцелераторот во „8 Септември“ пред да се пушти во употреба, како што правеа Филипче и Сали

Најмалку шест месеци ќе требаат за да биде ставен во употреба акцелераторот во ГОБ „8 Септември“  за зрачна терапија на...

Македонија23 часа

Најголема плата во Владата зема Мицкоски – 2.280 евра, а најмалата министерска плата е 1.880 евра, објавени платите на премиерот и министрите

Владата ги објави платите на претседателот на Владата и на министрите. Највисока нето-плата зема претседателот на Владата, Христијан Мицкоски –...

Македонија1 ден

Таравари: Вработувања во здравството ќе има, но покачување плати, да бидам искрен, тешко до крајот на годинава

Министерот за здравство, Арбен Таравари, ќе преговара со синдикатите за нивните барања за нови колективни договори во здравството, но она...

Македонија1 ден

Пандов: Затвореници влегуваат и излегуваат кога сакаат, седум години не е направена контрола

По моето назначување на функцијата, од повеќе страни дојдоа до мене информации дека во затворот „Скопје“ секојдневно отсуствуваат поголем број...

Македонија1 ден

Лоши хигиенски услови во кујните, храна со поминат рок: уништени 8,7 тони небезбедна храна по спроведените вонредни контроли во Дојран, Охрид, Струга и во Преспа

Инспекциски тимови на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) минатата недела (од 16 до 19 јули) спровеле вонредни заселени контроли...

Свет1 ден

„Тајм“ објави нова насловна по повлекувањето на Бајден, ѝ ја посвети на Камала

Магазинот „Тајм“ објави нова насловна страница по повлекувањето н Џо Бајден од трката за претседател на САД. Се чини дека...

Македонија1 ден

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и функционерите на СДСМ се шетаа со хеликоптерот, а резултат од патувањата беше блокада на Македонија на сите полиња

Додека СДСМ беше на власт, а Зоран Заев премиер тој низ Македонија се возеше со хеликоптер. Истото го правеше и...

Свет1 ден

Зеленски: Ние сме му благодарни на Бајден и ја почитуваме неговата тешка, но силна одлука

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Украина ја почитува тешката, но силна одлука на американскиот претседател Џозеф Бајден да...

Македонија1 ден

СДСМ: Скапи билети и бизнис-класи, Мицкоски и министрите душмански ги трошат народните пари

Според СДСМ, скандалот со луксузните патувања на Мицкоски и неговите министри, со бизнис класи и карти од речиси 20.000 евра...

Македонија1 ден

(Видео) Седум сѐ уште активни пожари во државата, во последното деноноќие имало 29, информира ЦУК

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека имало вкупно 29 пожари во последното деноноќие, од коишто 7 се се...

Свет1 ден

Захарова: Медиумите и политичките кругови ја криеја вистината за психичката состојба на Бајден

Истрагата за заговорот на американските медиуми и политичари, кои ја криеја вистината за психичката состојба на претседателот на САД, Џо...