Контакт

Забава

Хајди Клум без долна облека во смел фустан

Објавено пред

Таа редовно покажува изглед на висока мода за своите 8,9 милиони следачи на Инстаграм.

Но, Хајди Клум се истакна во понеделникот, кога приреди домашна модна ревија во многу смел жолт фустан на „Дандас“, без долна облека и со шлиц до небо.

Креацијата на модниот дизајнер Питер Дандас ја открива нејзината беспрекорна фигура и долги нозе.

48-годишната манекенка сподели забавено видео од својата модна ревија.

Во позадина се слуша Мерлин Монро со песната I Wanna Be Loved By You, саундтрак од класичната комедија Some Like It Hot („Некои тоа го сакаат жешко“).

„Ова е мојот нов омилен фустан“, напиша Хајди, означувајќи ги „Дандас“ и дизајнерот Питер Дандас, а подоцна сподели сет фотографии покрај видеото.

Забава

Хавиер Бардем облечен како Бонд-девојка го изненадил Даниел Крег на неговиот роденден

Објавено пред

Шпанскиот актер го почести својот колега од „Скајфол“со незаборавна роденденска прослава и призна дека многу ретко пее во јавност.

Говорејќи во рамки на серијалот на „Вараети“, Actors on Actors („Актери за актери“), Даниел, кој ја напушти улогата 007 по пет филмови, меѓу кои и „Скајфол“, рече: „Се сеќавам дека беше некаква игра, вистинско роденденско изненадување“.

Хавиер се пошегува: „Излегов од торта. Таа вечер требаше да бидам Бонд-девојка, о боже, тоа и бев“.

Ѕвездата на Being the Ricardos ја спореди својата изведба со изведбата на Мерилин Монро за претседателот Џон Ф Кенеди во 1962 година.

Хавиер продолжи: „Не сум музичар, освен што излегувам од роденденски торти облечен како Бонд-девојка. Пеев Happy Birthday to You во моето најдобро имитирање на Мерлин Монро. Кога тимот на Being the Ricardos ми рече да пеам, јас бев како: $Дали сте сигурни? Дали сте сигурни дека сакате да пеам?$ И тогаш се обидов.“

Прикажи повеќе...

Забава

Блонд-чоколадото станува сè повеќе популарно

Објавено пред

Измислено е сосема случајно, кога чоколадерот на „Валрона“ заборавил сад со бело чоколадо на тивок оган со часови. По враќањето, тој открил дека создал нов вкус.

Ова се случило пред речиси една деценија, но дури неодамна големите брендови го прифатија постоењето на блонд-чоколадото, а неговата популарност порасна за 597 проценти во текот на изминатата година, според Марс Вригли.

Некои странски медиуми пренесоа експертски оценки за некои од најдобрите блонд-чоколади достапни за купување во Обединетото Кралство – Rococo Chocolates Blonde Chocolate Artisan Bar.

Брендот неодамна лансираше „Галакси“ плочка од морска сол и блонд-чоколадо. Потоа следеа мноштво врвни чоколади од брендот M&S.

Сега блонд-чоколадото се слави како нова солена карамела

Прикажи повеќе...

Забава

Не се сите знаци за долги врски: Овенот заминува кога страста ќе ја снема, а јарецот нема да прости неверство

Објавено пред

Бикот не се врзува за кого било, но оној што ќе го пуштиво своја близина ќе го чува до крајот на животот. Лавовите се сериозни моногамисти и може да ги задржи само некој на кој целосно му веруваат.

Кога ќе ја снема страста, го снемува и овенот. Припадниците на овој знак обично се вљубуваат брзо, интензивно и со целото свое срце. Врската со овенот е динамична и страсна, а нивните чувства се исклучително длабоки.

Во љубовта често се непромислени, кавгите со нив се чести, па маѓепсаниот круг на кавги и помирувања може да трае доста долго. Или додека не исчезне страста. Штом тоа се случи, тие излегуваат од врската. Може да се скрасат само со некој кој им претставува постојан предизвик.

Бикот не го напушта партнерот дури и кога е најлошо. За припадниците на овој знак може да се каже дека се олицетворение на лојалноста. Бикот нема да се врзе со кого било, но има намера до крајот на животот да го задржитој на кого ќе му дозволи да му се приближи.

Близнакот ќе ве натера вие да го оставите. Припадниците на овој знак во суштина се многу лојални и не сакаат да заминуваат, но партнерот можат да го тестираат до крајност на љубомора.

Понекогаш ќе ги измачува флертувањето со други, па токму така му даваат причина на партнерот да ги остави. Начинот на кој близнаците можат да се скрасат е да имаат некоја занимација, на пример, нешто што ќе ги натера да се чувствуваат љубоморни.

Ракот бара една љубов за живот – припадниците на овој знак не сакаат сомнеж, несигурност и неизвесност во љубовта. Тие се склони кон долги врски, а често се смируваат со првата вистинска љубов.

Сепак, раковите знаат да бидат доста љубоморни и несигурни, поради што можат да го оттргнат партнерот од себе. Во бракот генерално се верни.

Лавот сака кратко, ама слатко. Припадниците на овој знак обично внимаваат кога влегуваат во врска и не се заљубуваат веднаш. Сепак, штом ќе се уверат дека го освоиле предметот на својата страст, тие се многу страсни во врската и се предаваат целосно.

Но, во нивната природа е сè брзо да им здосади, па нивните врски обично траат од една до две години. Лавовите се сериозни моногамисти и може да ги задржи само некој на кој целосно му веруваат, а кој, секако, може да ги забавува.

Девицата останува сè додека е емотивно исполнета. Припадниците на овој практичен и тврдоглав знак во љубовните врски најмногу уживаат во фазата на додворување и освојување.

Тие се лојални и верни долго време, и не се занимаваат со измами бидејќи не се знак кој е насочен на секс. Девиците ќе се скрасат во врска која им дава емотивна и материјална сигурност, како и почит.

Без пријателство за Вагата нема ниту врска. Еден од најпосветените знаци во љубовните врски е вага, а нивните долги врски најчесто се засноваат на пријателство. Меѓутоа, и во таквите врски имаат добри и лоши фази, кои понекогаш може да го загрозат опстанокот на врската.

Скорпијата прекинува поради љубомора. И покрај тоа што припадниците на овој знак се водени од еротска енергија, тие се едни од најлојалните знаци на хороскопот. Бидејќи се многу харизматични и привлечни, нивните партнери ќе се соочат со многу предизвици. И љубомора.

Стрелецот бара врска која ја поттикнува неговата слобода. Припадниците на овој знак ги опишува неодлучноста во емотивните работи, па честопати и самите не се сигурни во својот љубовен избор.

Јарецот очекува апсолутна верност. Припадниците на овој знак се многу традиционални и им е тешко да се поврзат со некого, но ако го направат тоа значи дека мислат дека тоа би можело да трае цел живот.

Од партнерот очекуваат целосна и несомнена верност, а измамата ќе ја доживеат како предавство и веднаш ќе ве отпишат. Добриот секс и децата се „лепило“ што Јарецот го задржува за цел живот.

Водолијата останува со партнерот кој ѝ е предизвик. Припадниците на овој знак по природа се прилично немирни и тешко им е да останат со луѓе кои не им се доволно интересни или на кој било начин не претставуваат предизвик.

Водолиите се омилен зачин на животот, па најчесто имаат многу партнери. Сепак, тие можат да се предадат и да се заљубат, но тоа пука ако мора премногу да се прилагодуваат. Ќе се смират со партнер со кој никогаш не им е досадно.

Рибите се најверниот знак во хороскопот. Припадниците на овој знак може да се каже дека се олицетворение на верност и лојалност и, кога би можеле, би биле среќни цел живот да бидат со еден партнер.

Рибите ќе ја прекинат врската дури откако ќе увидат дека не можат да се справат со насобраните фрустрации.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија11 час

Наставата продолжува со физичко присуство на 1 февруари

Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование на учениците да продолжи со физичко присуство на 1 февруари. Оваа...

Македонија11 час

Се намалува периодот на карантин на седум дена

Владата на денешната седница донесе одлука за намалување на периодот на изолација за лицата кај кои лабораториски е утврдено присуство...

Македонија14 часа

Нови 2.019 случаи на коронавирус, починаа 19 лица

Во последните 24 часа направени се 6.119 теста, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола...

Македонија14 часа

ЦУК апелира до граѓаните да не се движат под опасната карпа на Матка, се преземаат активности за превенција

Центарот за управување со кризи апелира до граѓаните да не се движат на местото под опасната карпа на Матка, поточно...

Топ15 часа

(Видео) Разбиена криминална група, запленетa марихуана вредна 50.000 евра

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал денеска донело наредба за истрага против три лица за кои постои сомнение дека...

Македонија16 часа

Преку снимки од надзорните камери околу мостот Гоце Делчев ќе се расветлуваат причините за несреќата

Обвинител од скопското основно јавно обвинителство извршил увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа...

Топ18 часа

Пешак прегазен пред мостот Гоце Делчев

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска, нешто по 11 часот, во центарот на Скопје. Пешак бил прегазен во близина на...

Македонија18 часа

Мицевски: Бараме укинување на Пржинската влада

Дополнување на дневниот ред, со точка за предлог-закон за изменување на Законот за Владата на Република Македонија по скратена постапка,...

Топ18 часа

Фатална сообраќајка во Лисиче – загина возач, а тешко повредена е неговата 15-годишна ќерка

Дежурен обвинител од скопското Основно јавно обвинителство извршил увид на местото на тешка сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу...

Македонија19 часа

Лекарската комора бара промени на казнената регулатива на Фондот

Лекарската комора остро реагира на наплатата на изречените казни за матичните лекари од страна на Фондот за здравствено осигурување. Оттаму...

Свет20 часа

Италијанските болници одбиваат да лекуваат невакцинирани пациенти, новинари снимиле со скриена камера

Италијанските болници одбиваат да ги лекуваат и оперираат невакцинираните и оние кои не биле заразени. Откако минатата недела во емисијата...

Македонија21 час

Загадениот воздух предизвикува над 30.000 предвремени смртни случаи во Западен Балкан

Загадувањето на воздухот во Западен Балкан предизвикува голем број предвремени смртни случаи, а последиците вклучуваат пократок животен век и влошување...

Свет21 час

Русија почна големи поморски вежби во Арктикот

Руски воени бродови денеска влегоа во Баренцовото Море за да вежбаат заштита на главната рута на бродскиот сообраќај на Арктикот,...

Свет22 часа

Холандија ги олабавува мерките и покрај силниот бран на инфекции – кафулињата и рестораните ќе работат до 22 часот

Холандија од денеска отвора ресторани, театри, музеи и кина и покрај силниот бран на инфекции со варијантата омикрон на коронавирусот,...

Свет22 часа

СЗО: Бројот на заразени со Ковид-19 во светот надмина 350 милиони

Вкупниот број на потврдени случаи со Ковид-19 ширум светот надмина 350 милиони, додека бројот на починати надмина 5,6 милиони, соопшти...

Регион1 ден

Возачот е виновен за автобуската несреќа на „Струма“, заклучи бугарското Обвинителство

Бугарското Обвинителство ја заврши истрагата за автобуската несреќа на автопатот „Струма“, во која загинаа 45 македонски државјани. Заменик-главниот обвинител Борислав...

Регион1 ден

Милановиќ: Хрватски војници нема да одат во Украина

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ, денеска изјави дека ако дојде до ескалација, Хрватска ќе ги повлече сите свои војници од...

Македонија2 дена

Рекордни бројки: 2.341 новозаразен од коронавирус, починале 26

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се...

Свет2 дена

(Видео) Насилни протести во Киев – демонстранти се обидоа да влезат во парламентот

По протестот во Киев, избувна тепачка меѓу насобраните и полицијата. Неофицијално, има и загинати. Претприемачите, кои бараа даночни олеснувања, се...

Македонија2 дена

Ковачевски – Радев: Преку дијалог да дојдеме до решенија што ги почитуваат европските вредности и достоинството на двата народи

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, придружуван од Артан Груби – прв заменик на претседателот на Владата и министер за политички...

Досие