Контакт

Забава

Хју Грант раскажа за скандалот со проститутката по повеќе од две децении

Објавено пред

26 години по секс-скандалот кој беше ударна вест во светските шоубиз-медиуми, британскиот актер раскажа зошто ја изневери тогашната партнерка Лиз Харли со проститутка.

Хју Грант вели дека сексуалниот чин во јуни 1995 година се случил затоа што не бил во добро расположение во врска со неговиот талент за глума.

Грант беше уапсен заедно со Дивајн (вистинско име Естела Томсон) пред повеќе од две децении поради вулгарно однесување во неговиот автомобил паркиран на булеварот Сансет во Лос Анџелес.

Хју сега се отвори за редоследот на настаните што доведоа до неславниот инцидент признавајќи дека неговата одлука била мотивирана од тоа што бил згрозен од својата глума во филмот „Девет месеци“ (Nine Months),
кој требало да се појави набргу.

По присуството на проекцијата на комедијата, се разочарал од она што го видел на екранот, па британскиот актер решил да ја удави својата тага, и тоа на крајот довело до врска со Дивајн.

Говорејќи на WTF во поткастот на Марк Марон, тој рече: „Требаше да го гледам мојот прв холивудски филм – моментот беше беспрекорен“.

„Но, имав проблем – тоа беше мојот прв холивудски филм и отидов да го гледам на проекција. Филмот требаше да излезе за недела или две“.

„Сите во него беа брилијантни, но јас не бев, и тоа ми создаде лошо расположение. „Имав ручек со Кен Расел… и една работа доведе до друга… бев разочаран од себе“.

Како и да е, загриженоста на Хју за својата изведба во филмот – во кој глумат и Џулијан Мур, Робин Вилијамс и Џеф Голдблум – се покажа како неоснована бидејќи беше успех на киноблагајните со заработка од 138,5 милиони долари во светски рамки.

Во време на инцидентот Хју беше во врска со Елизабет Харли, која остана со него и во искушението и таблоидната бура од вести. Тие на крајот се разделија пет години подоцна, иако останаа блиски пријатели до ден-денес.

 

Пред 26 години шокантниот скандал беше ударна вест во светските шоубиз-медиуми: Актерот ѝ платил на проститутка за орален секс во автомобил. По апсењето, тој плати глоба од 1.180 долари и беше принуден да учествува во програма за едукација против СИДА. Дивајн, која му овозможи орално задоволство на актерот, беше осудена на 180 дена затвор. Таа наводно заработила 1 милион фунти од оваа „реклама“, според некои медиуми.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Дете кое сака да стане пилот ја помина првата лекција за летање

Објавено пред

Седумгодишно момче од Велика Британија, голем љубител на авиони и пилотирање, се издигна во небото на својата прва лекција по летање.

Џејкоб Њусон од Лидс сонува еден ден да стане пилот. Неговиот татко Ендру му дозволи да присуствува на првиот час за летање и да управува со авион неколку секунди.

Тој ја презеде контролата врз Piper PA-28 Cherokee за време на летот надвор од аеродромот White Waltham во близина на Мејденхед, под будното око на инструкторот Марк Грин.

„Тој имаше контрола над леталото околу пет до 10 секунди и апсолутно беше воодушевен“, рече таткото Ендру.

Малиот Џејкоб додаде: „Беше прилично застрашувачко, мислев дека татко ми ќе повраќа“.

Прикажи повеќе...

Забава

Џенифер Лопез се потпира на поранешниот сопруг по разделбата со свршеникот

Објавено пред

Џенифер Лопез не е сама додека се опоравува од разделбата со свршеникот Алекс Родригез.

51-годишната латино дива, која моменатлно го снима Shotgun Wedding во Доминиканската Република со Џош Духамел и Лени Кравиц, се потпира на еден од своите поранешни, според магазинот „Пипл“.

„Џенифер и Марк имаат одличен меѓусебен однос“, сподели извор за нејзината блиска врска со Марк Ентони, со кого беше во брак од 2004 до 2014 година.

„Убаво и пријатно е да го има покрај себе додека мора да работи во странство,“ вели истиот извор.

„На Џенифер ѝ оди добро. Таа сè уште снима во Доминиканската Република. Децата ја посетија и ја прават најсреќна.“

Џенифер и Марк ги делат близнаците Макс и Ема (13).

Прикажи повеќе...

Забава

Фотосесија на плажа: Џој Кориган ги покажа своите облини во бикини

Објавено пред

Ангелот на „Викторија“ Џој Кориган никогаш не поминува незабележана.

Прекрасната манекенка на Victoria’s Secret (26) се чини дека се забавува во низата различни пози на динамична фотосесија наспроти сините води на Атлантскиот Океан.

Своите тонирани облини ги стави на целосен приказ во црни бикини додека позира во фотосесија за францускиот бренд Vanessa Sposi.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 час

Николовски и Груби за Пауновски: Неприфатливо е да не се почитуваат одлуките на Владата

Пауновски знае дека инспекторатите добиваат 104 вработувања, од кои 15 се за Државниот пзарен инспекторат и се надвор од оние...

Македонија4 часа

Мешовитата комисија не постигна договор за учебниците, темата за Гоце Делчев не дојде на ред

Заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања не постигнаа договор за учебниците во Бугарија, а темата за заедничко чествување на...

Македонија5 часа

33 починати пациенти и 489 нови случаи на Ковид-19

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се направени 2.841 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи...

Македонија6 часа

Заев: Има основа за разрешување на Пауновски, тој ми е пријател но станува збор за принцип

Премиерот Зоран Заев очекува да се разреши Стојко Пауновски, бидејќи смета дека има основ за тоа. Ова доаѓа откако претходно...

Македонија7 часа

Вакцинираните од следната недела ќе добиваат потврда која служи како ковид-пасош

Од следната недела ќе почне издавањето на потврдата за вакцинирање која сè уште нема официјален статус на ковид-пасош, но ќе...

Македонија7 часа

Николовски: Законот за потекло на имот ќе спречи незаконско богатење врз грбот на граѓаните

Студијa подготвена од домашни и странски експерти која се однесува на подготовка на предлог-закон за потекло на имот денеска беше...

Регион9 часа

Партијата на Борисов не може да добие мнозинство, кандидатот го врати мандатот

Кандидатот за премиер на бугарските партии Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ) и Унија на демократски сили (УДФ), Даниел...

Македонија9 часа

Вакцини од „Фајзер“ секој понеделник, а со кинеската вакцина имунизацијата ќе почне по Велигден, најави Филипче

Министерството за здравство добило листа со распоред по кој ќе стигнуваат во Македонија вакцините на „Фајзер“ следниот месец. Министерот Венко...

Македонија9 часа

Пратениците се вакцинираат со „спутник“, Џафери очекува Собранието во мај да се врати во нормала

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, утрово по почетокот на вакцинацијата на пратениците во салата „Борис Трајковски“ рече дека очекува во...

Европа10 часа

Суперзаразниот индиски вид коронавирус пристигна во Европа, откриен во Белгија

Варијантата на Ковид-19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија кај група индиски студенти кои пристигнале од...

Свет10 часа

Треба ли вакцинираните да носат маски на отворено?

Дали вакцинирано лице кое оди на отворено сè уште треба да носи маска? Дали е потребно да се носи маска...

Свет10 часа

Сè помалку надеж за екипажот на исчезнатата подморница, се стравува дека е смачкана од притисокот на водата

Во морето недалеку од Бали во тек е очајна трка со времето. Бродови на индонезиската морнарица, како и од низа...

Регион11 час

Вучиќ: Не сакаме голема Србија

Нe сме заинтересирани за создавање голема Србија, за нас голема Србија значи подобра економија, повеќе фабрики, подобри плати и подобра...

Свет11 час

Студија: Една доза од „астразенека“ и „фајзер“ значително го намалува ризикот за зараза со коронавирусот

Ризикот едно лице да се зарази со коронавирусот е значително помал по примaње на една доза од вакцините на „Астразенека“...

Македонија11 час

Од коронавирус почина д-р Сенат Грбовиќ

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на „Фејсбук“ објави дека од компликации од коронавирус починал 53-годишниот лекар д-р Сенат Грбовиќ....

Македонија12 часа

Денеска се вакцинираат пратениците

Во „А1 арената Борис Трајковски“ денеска ќе се вакцинираат пратениците од Собранието како дел од критичната инфраструктура опфатена во Националниот...

Македонија1 ден

Намален е притисокот врз болниците, вели министерот Филипче

Притисокот брз болниците е намален, а состојбата со вирусот се смирува, оцени денеска министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со...

Топ1 ден

Девојка од Гостивар, без нејзина согласност, била омажена и силувана

Без нејзина согласнот, 19-годишна девојка од Гостивар била предадена за брак во Шуто Оризари по што била силувана. Според твдењето...

Македонија1 ден

Заев за повлекувањето на Шекеринска: Таа е моја другарка, без разлика каде ќе биде во иднина

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тој и потаму ќе соработува со Радмила Шекеринска по најавата дека...

Регион1 ден

Мас: Добар момент за поддршка на дијалогот меѓу Србија и Косово

Сакам да видам на самото место како можеме да го поддржиме нормативниот дијалог меѓу двете земји, рече германскиот министер за...

Досие