Контакт

Забава

Џастин Бибер ги изненади фановите со розова коса

Објавено пред

Популарниот пејач Џастин Бибер важи за еден од милениците на девојките, а познат е и по тоа  што честопати менува фризури.  Но,  неговата најнова промена е оценета како вистинско разочарување.

Пејачот на мегахитот As Long As You Love Me  (Додека ме сакаш) во неделата се појави со нова необична боја на косата. Повеќе ги нема светло-русите перчиња коишто ги направи за втората свадбена церемонија со Хејли во септември.

Наместо тоа, поп-ѕвездата изненади во сосема ново издание – бебешки розова коса.

Папараците го забележаа Бибер додека игра кошарка со пријатели во Беверли Хилс, Калифорнија. Што се однесува на стилот за спортување, остана непроменет – преголема бела маица и соодветни бели патики.

Во изјава за People, извор близок до пејачот тврди дека Бибер работи на нова музика и се подготвува за турнеја. „Новиот албум ќе биде објавен многу брзо. Се надевам токму за празниците,“ рекол изворот. „Џастин исто така се подготвува за турнеја следната година. Тој интензивно вежба и танц на сцена“.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Во судница прикажана фотографија од крвавиот Џони на носилки, актерот откри што му направила Амбер

Објавено пред

Амбер Херд и Џони Деп пристигнаа на суд втор ден по ред.

Кога влегол во судницата, Деп веднаш ги дезинфицирал рацете со гел.

Случајот го води судијата Андреј Џорџ Линдзи Никол, издавачите на таблоидот „Сан“ ги застапува Адам Волански КК, а адвокат на Деп е Дејвид Шиборн.

Судскиот процес треба да трае 3 недели.

Џони Деп истакна дека знаел оти неговиот брак со Амбер Херд е завршен кога нашол фекалии во креветот. Тој исто така рече дека речиси ќе останел без прст кога Амбер го гаѓала со две шишиња вотка.

На прашањето дали зел кокаин во март 2015 година, актерот рече дека не се сеќава.

Саша Вас, адвокат на таблоидот „Сан“, му забележува на Деп што ги предвидува прашањата велејќи му дека ќе постави прашања.

Саша рече дека Деп ја удрил Амбер повеќе од еднаш кога му се смеела. Таа, пак, тврди дека ја удрил трипати, а Деп одговорил дека не е точно.

Таа исто така изјави дека Деп тогаш се онесвестил, се извинувал, плачел и и рекол дека никогаш повеќе нема да се случи тоа. Деп рече дека никогаш не ја удрил, така што наведеното никогаш не се случило.

На прашањето дали пуши, Деп рекол: „Да, имам ужасна зависност од никотин“, но додаде дека никогаш не бил зависник од кокаин.

Во судницата е покажана фотографија на Деп од болница, на која тој е крвав, по наводниот напад на Амбер врз него со две шишиња. Херд истакна дека тоа не е точно и дека таа е жртва на семејно насилство.

Прикажи повеќе...

Забава

Мадона на 62 години позира топлес

Објавено пред

Контроверзната поп-пејачка Мадона набргу ќе наполни 62 години, но тоа не ја спречува да објавува фотографии на социјалните мрежи на кои е гола.

Овој пат таа позира пред огледало, и тоа топлес. Брадавиците ги покри со рацете и се потпре на патерицата што ја има со месеци.

„Секој има патерица“, напиша таа во описот на фотографијата, на која носи само во килоти и шапка, а нејзиното селфи им се допадна на повеќе од половина милион луѓе.

И додека повеќето обожаватели ја фалеа поп-кралицата, имаше и такви што сметаа дека таа претерала.

Иако обожавателите се навикнати на ваквите изданија на пејачката, многумина сметаат дека станала вулгарна со оглед на нејзината возраст.

Прикажи повеќе...

Забава

Двоен удар! Ван Дам се пресоблече на бодибилдинг-пауза

Објавено пред

Жан-Клод ван Дам сè уште го има тоа.

Белгискиот актер и мајстор за борачки вештини беше забележан во Лос Анџелес во вторникот на куса пауза од билдање мускули надвор од салата за вежбање.

Ван Дам (59) го покажа своето мускулесто тело кога реши да ја смени својата испотена облека во јавност.

Се чини дека акционата ѕвезда сè уште го оправдува славниот прекар „Мускулите од Брисел“ покажувајќи го своето оружје во тесна маичка.

Тој требаше да глуми во анимираниот филм „Мињони: Подемот на Гру“, но поради пандемијата на коронавирусот, продукцијата е одложена за јули 2021 година.

Претходно, актерот откри за „Дејли мејл Австралија“ дека сака да направи еден финален и епски филм со борачки вештини.

Прикажи повеќе...

Најново

Регион4 минути

Повредени 19 полицајци и 17 демонстранти на протестот во Белград

За време на синоќешните протести и немири пред Собранието на Србија во Белград  повредени се 19 полицајци и 17 демонстранти....

Македонија15 минути

(Аудио) Објавен разговорот меѓу Заев и лажната Грета Тунберг

Руските пранкери Владимир Кузнетсков и Алексеј Столиров го објавија разговорот со поранешниот премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара со...

Регион10 часа

Вулин: Ова е обид за државен удар, се радуваат сите непријатели на Србија

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин вечерва во изјава за ТВ „Пинк“ рече дека она што се случува втора вечер...

Регион11 час

(Видео) Српската полиција со жестока реакција ги растера демонстрантите од пред Собранието

Група луѓе предводени од Сојузот за Србија се собра попладнево пред српското собраните. Полицијата направи кордони пред влезот во зградата....

Регион12 часа

(Видео) Белград под опсада: Полицијата фрли солзавец, демонстрантите гаѓаат со факли

На протестите во Белград избија и првите инциденти пред Собранието. Се слушнаа неколку детонации, а полицијата фрла солзавец. Демонстрантите извикуваат...

Свет14 часа

Бројот на заболени од коронавирус низ целиот свет надмина 12 милиони

Низ целиот свет oд новиот коронавирус досега се заразиле над 12 милиони луѓе, односно 12.002.132, според најновите податоци објавени на...

Регион16 часа

Вучиќ: Имаме сознанија за вмешаност на странски служби во вчерашниот протест

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги осуди синоќешните протести организирани пред националното собрание, оценувајќи ги како акт на политичко насилство....

Македонија17 часа

За гласање на изборите се пријавиле 137 заболени од коронавирус

Вкупно 137 лица позитивни на коронавирус се пријавиле за гласање на предвремените парламентарни избори, а Државната изборна комисија добила пријави...

Македонија17 часа

163 новозаболени од Ковид-19 во земјата, починаа осум лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на...

Македонија20 часа

Владата итно ќе одлучува за ПЦР-тестот за патници од регионот

Премиерот Оливер Спасовски информира дека Комисијата за заразни болести ѝ препорачала на Владата од утре при влез во нашата земја...

Регион20 часа

Белград по синоќешниот хаос – запалени автомобили, смет, скршени стакла

Заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, објави на „Фејсбук“ фотографии од хаосот што остана на улиците на Белград по синоќешните немири....

Регион21 час

(Видео) Демонстрант во Белград: Тато, ова е за тебе затоа што почина бидејќи немаше респиратор

Новинарка на телевизијата „Н1“ пред српскиот парламент ја сними шокантната исповед на Петар Ѓуриќ, син на познатиот уметник Љубиша Ѓуриќ,...

Регион21 час

(Видео) Полицијата со палка тепа момчиња што мирно седат на клупа во Белград

Полицијата во Белград, по неколкучасовни масовни протести, почна да ги тепа луѓето, дури и оние што седат мирно. Како што...

Македонија22 часа

ИЈЗ: Намалување на бројот на новозаболени и починати, зголемување на бројот на оздравени

Неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на...

Свет23 часа

Мистериозен синдром поврзан со коронавирусот предизвикува оштетување на мозокот кај децата

Коронавирусот може да предизвика големи невролошки проблеми кај некои деца, откриле научниците. Иако на младите им е полесно да се...

Свет23 часа

(Видео) Автобус полн со матуранти во Кина падна од мост во езеро, најмалку 21 загинат и 15 повредени

Најмалку 21 човек загина, а 15 се повредени кога автобус излета од патот и падна во езеро во Кина. Автобусот...

Свет23 часа

Во САД над 3 милиони заразени со Ковид-19

Бројот на заразени со коронавирус во САД надмина три милиони, сè повеќе сојузни држави бележат рекорден број нови случаи, а...

Македонија24 часа

Задолжителен тест за граѓаните на Србија, Косово, БиХ и на Црна Гора при влез во земјата, препорача Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок, на кој донесе одлука да достави предлог до Владата од утре при влез...

Регион24 часа

(Видео) Солзавец и оклопни возила на протестите во Белград по најавата за нов полициски час

Полицијата во Белград утрово успеа да ги растера демонстрантите што од синоќа протестираа по најавата на претседателот на Србија, Александар...

Свет1 ден

СЗО: Епидемијата се забрзува, се појавуваат докази дека вирусот се пренесува преку воздух

Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека епидемијата на коронавирус се забрзува и дека се појавуваат докази за пренесување на Kовид-19...

Досие