Контакт

Забава

Џеда Пинкет и Вил Смит срушија рекорд на гледност на „Фејсбук воч“во првите 24 часа

Објавено пред

Нов рекорд,  Џеда Пинкет Смит, сопругата на холивудскиот актер Вил Смит, постави нов рекорд на гледаност во првите 24 часа од емитувањето на нивното јавно соочување на Црвената маса за видеоплатформата „Фејсбук воч“.

Џеда се отвори за видеосервисот „Воч“, каде што јавно дискутираше за бракот со Вил и за нејзината афера со Август Алсина.

Во рок од 16 часа откако Џеда се исповеда во таканаречениот „Разговор на црвената маса – кажи сè“, истиот беше гледан повеќе од 12 милиони пати, објави „Варајати“.

Во 12-минутната епизода од интимната серија на црвената маса, Џеда (48) и Вил (51) ја споделија вистината позади шпекулациите за нејзината наводна врска со младиот пејач.

Шокантната исповед доаѓа набрзо откако двајцата актери го негираа тврдењето на Август дека самиот Вил му дал благослов да почне врска со неговата сопруга бидејќи тие имаат отворен брак.

Во петокот, познатиот холивудски пар седеше на иста маса. Тие уште еднаш ја потврдија својата посветеност еден на друг.

Џеда рече дека таа и Вил го запознале пејачот преку нивниот син и дека тој бил многу болен. „И сè започна со тоа дека му треба помош, сакав да му помогнам за неговото здравје, неговата ментална состојба.

„Првично беше за неговото здравје. Најдовме различни ресурси за да му помогнеме, а јас и ти поминувавме низ тешко време во нашиот брак“, му рече Џеда на Вил.

Потоа Вил призна: „Јас тогаш завршив со тебе“, додека Џеда додаде дека тие решиле да се разделат на некое време. По сè изгледа дека врската со младиот пејач се случила токму во тој период.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Семејниот дом на Меган и Хари во кој ќе расте малиот Арчи

Објавено пред

Принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) живееја во родната куќа на Меган во Лос Анџелес по напуштањето на кралските должности. Сега тие си купиле и се преселиле во новиот дом во Монтечито во близина на Санта Барбара, скап крајбрежен град северно од Лос Анџелес, пишува Си-ен-ен.

„Двојката се пресели во семејниот дом во јули годинава и се смести во тивка приватност на нивната заедница. Тие се надеваат дека тоа ќе се почитува поради нивните соседи, како и поради нив како семејство“, изјави нивниот портпарол за американските медиуми.

Според списанието „Пипл“, нивниот дом се наоѓа околу 150 километри северно од Лос Анџелес, а во градот живеат и Опра Винфри (66) и Елен Деџенерис (62). Имотот во Монтечито, кој се состои од куќа со девет спални и 16 тоалети, базен, игралиште и градина со рози, го купиле 14,65 милиони долари.

„Тие сакаат таму да го подигнат Арчи и се надеваат дека ќе имаат што е можно понормален живот. Хари и Меган никогаш немале намера да живеат во Лос Анџелес“, изјави близок пријател на двојката, пренесува „Пипл“.

Војводата и војвотката од Сасекс се преселија во Калифорнија од Канада кога во јануари објавија дека имаат намера да се повлечат од кралските должности и да работат за да обезбедат финансиска независност.

Тие рекоа дека сакаат во Калифорнија да направат нешто што има смисла и што е важно и дека имаат намера да ја отворат непрофитната организација Archewell.

Прикажи повеќе...

Забава

Меган, војвотката од Сасекс ималa лажно киднапирање како дел од обука за кралски живот

Објавено пред

Поранешната актерка поминала интензивни подготовки за својата нова улога, откако таа и принцот Хари ја најавија нивната веридба во 2017 година, вклучително и тежок дводневен курс за  безбедност со членови на британската специјална воздушна служба (САС).

Според новата биографија „Потрага по слобода“, Меган била спакувана во задниот дел на автомобил од страна на терорист кој ја возел на неодредена локација пред да биде спасена од полицајци.

Авторите на биографијата Омид Скоби и Каролин Дуранд пишуваат дека „обуката што ја поминаа сите високи членови на кралското семејство, освен кралицата, во седиштето на САС во Херфорд е подготовка за сите безбедносни сценарија со висок ризик, вклучувајќи киднапирање, заложници и терористички напади. ”

Меган, која стапи во брак со Хари во мај 2018 година, поминала обука и во други области за да се подготви за живот во монархијата, со лекции за сè, на пример, како грациозно да излегува од автомобил или како точно да ги ословува останатите членови на кралското семејството.

Кога врската на Меган и Хари за прв пат се најде под лупа на јавноста, таа добивал совет дури и за накитот што го носи на себе. Ова се случило откако била фотографирана со златен ланец со иницијали М и Х.

Авторите пишуваат: „Два дена откако Меган беше фотографирана како купува цвеќе во нејзината вообичаена цвеќарница, носејќи го новиот ѓердан, таа доби телефонски повик од асистент во Кенсингтонската палата.

„Ѝ рекле дека носењето таков ѓердан служи само за да ги охрабри папараците да продолжат да трагаат по ваквите имиџи – и нови наслови“.

Меган и Хари сега живеат во Лос Анџелес со нивниот син Арчи откако се повлекоа од своите кралски должности на крајот на март.

Биографијата за војводата и војвотката од Сасекс, со симболичен наслов Finding Freedom („Потрага по слобода“), која најверојатно ќе биде бестселер, беше објавена на Интернет на 11 август.

Прикажи повеќе...

Забава

Амброзио повторно во лежерен и опуштен стил

Објавено пред

Кога станува збор за летен стил, супермоделот Алесандра Амброзио е кралица на лежерните изданија.

Бразилката неделава ја помина во дружби и ручеци со пријатели во Вест Холивуд, а во средата беше забележана како заминува од студио во Лос Анџелес и носи зелен пијалак во чаша за еднократна употреба.

Алесандра (39) избра жолто здолниште со раб над колената, тренди маичка и очила за сонце со златни рамки. Едноставните рамни влечки во боја на кожа одлично се вклопуваат во целиот стајлинг.

Спортски, елегантно и модерно во исто време.

Алесандра (39) е манекенка уште од тинејџерка. Таа стана ангел на „Викторија сикрет“ во 2004 година, а своите крилја ги закачи во 2017 година. Убавицата е мајка на две деца со поранешниот свршеник Џејми Мазур – ќерката Ања (11) и синот Ноа (8).
.

Последниве две години е во врска со италијанскиот бизнисмен Николо Оди.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија12 часа

Пендаровски: Заев ќе го врати мандатот ако не обезбеди мнозинство

Зоран Заев го добил мандатот поради тоа што истекуваат уставните рокови, сепак, ако не успее да формира Влада, мандатот ќе...

Македонија13 часа

Заев и Ахмети по средбата: Постојат добри основи за напредок

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата “Можеме” и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али Ахмети...

Македонија13 часа

ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ донесе заклучок дека од овој момент ги замрзнува односите и комуникацијата со претседателот Стево Пендаровски и ќе ги преиспита...

Топ15 часа

Женско тело извадено од водите на Пчиња

Безживотно женско тело било забележано во водите на реката Пчиња. Како што информираат од полицијата, телото било пронајдено вчера под...

Македонија15 часа

Американската амбасадорка му го честита мандатот на Заев

Американската амбасадорка, Кејт Мари Брнз, му го честита мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за состав на нова влада....

Економија17 часа

Пропаѓањето на Еуростандард банка го блокира платниот промет во „Македонска пошта“

Поради пропаѓањето на Еуростандард банка, платниот промет во „Македонска пошта“ е блокиран, соопшти генералниот директор Ејуп Рустеми. Тоа значи дека...

Македонија17 часа

141 нов случај на Kовид-19 во земјата, починале 2 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.848 тестирања, а регистрирани се 141 нов случај на...

Македонија18 часа

(Видео) Ахмети: Заев треба да понуди силни аргументи зошто Албанец не би бил премиер

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на брифинг за новинарите денеска рече дека деновиве продолжуваат работните средби со лидерот на СДСМ,...

Македонија18 часа

Заев: Подготвен сум да бидам премиер во наредните четири години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е уверен дека ќе успее да состави влада во следните 20 дена, а веќе денеска...

Македонија18 часа

(Видео) Лидерите од албанскиот блок не дојдоа, Ахмети остана сам на средбата во хотелот „Парк”

На закажаната средба на партиите од албанскиот блок на иницијатива на ДУИ се појави само Али Ахмети. Како што рече...

Македонија19 часа

Браќа од Битола обвинети за ширење детска порнографија, собирале интимни снимки од малолетнички

Битолското Јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца браќа од Битола на возраст од 51 и 52 години, од кои едниот...

Топ19 часа

Обвинение за скопјанец што организирал фудбалски турнир на кој имало 100 луѓе во публика

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 17 лица...

Економија20 часа

Граѓаните ќе добијат обесштетување од Еуростандард банка по 20 дена во вредност до 30 илјади евра

Фондот за осигурување депозити, во согласност со решението на гувернерот на Народната банка за укинување на дозволата за основање и...

Свет21 час

Лекот „РЛФ-100“ покажува позитивни резултати кај тешко заболените од коронавирус

Швајцарската компанија и нејзиниот американски партнер објавија дека нивниот лек „РЛФ-100“ („авиптадил“) покажува позитивни резултати кај пациенти со коронавирус, кои...

Македонија22 часа

Поради семејни причини, Џафери не закажа за денеска собраниска седница

Претседавачот со конститутивната седница, Талат Џафери, се премисли и не го закажа продолжението на седницата и покрај најавите во дел...

Европа22 часа

Грција и Франција со рекорден број новозаразени од коронавирус

Грчката влада соопшти дека во изминатите 24 часа се регистрирани 262 нови случаја на коронавирус, што е најголем дневен број...

Свет22 часа

Стотици луѓе починале од лажни информации за коронавирусот

Во првите три месеци од оваа година најмалку 800 луѓе во светот починале поради дезинформации за коронавирусот, објавија научниците. Според...

Македонија23 часа

Деветнаесет години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор

Денеска, се одбележуваат 19 години од потпишувањето на Рамковниот договор, со кој беше ставен крај на неколкумесечниот конфликт во земјата...

Свет1 ден

Најмалку 800 луѓе во светот умреле поради дезинформации во врска со ковид-19

Најмалку 800 луѓе во светот починале поради дезинформации врзани за коронавирусот во првите три месеци од оваа година, тврдат научниците....

Свет1 ден

(Видео) Најмалку тројца загинати и шестмина повредени во тешка железничка несреќа во Шкотска

Најмалку три лица, вклучително и возачот на возот, загинаа во железничка несреќа што се случи во Шкотска, откако патнички воз...

Досие