Контакт

Забава

Џенифер Лопез позира гола додека ја претставува колекцијата за нега на телото „Џеј Ло“

Објавено пред

Џенифер Лопез, која штотуку наполни 53 години, го лансира својот најнов проект со серија жешки фотографии.

dobivaj vesti na viber

Една недела по нејзината изненадувачка венчавка со Бен Афлек, Џенифер го прослави својот роденден на 24 јули и овој повод го искористи за лансирање на новата линија производи за нега на телото JLo, од сопствениот бренд „Џеј Ло бјути“ почнувајќи со балсамот за зацврстување на задникот. На една од неколкуте секси фотографии од кампањата Џенифер позира гола.

„Сета грижа и внимание ги посветуваме на кожата на нашето лице, но понекогаш го занемаруваме телото“, пишува во објавата на „Инстаграм“.

„Ми беше важно да создадам рутина за нега на кожата на телото со цел да одговори на неговите специфични и уникатни потреби и почнуваме со задникот!“

 

Џенифер продолжи: „Денес ми е роденден и тебе ти подарувам специјална капка од балсамот за зацврстување на задникот #JLoBody FIRM + FLAUNT Targeted Booty Balm. Оди на линкот JLoBeauty.com доколку сакаш да купиш видео за сериозно секси наука за твоите најубави делови од телото!“

Забава

Среќен роденден, Роберт Де Ниро!

Објавено пред

Роберт де Ниро денес полни 79 години. Еден од најголемите актери во историјата на Холивуд е активен повеќе од половина век. Иако е најпознат по мрачните ликови или филмовите за гангстери, тој глуми и во воени филмови, романтични комедии, па дури и во стрипови.

dobivaj vesti na viber

Де Ниро ја започна својата актерска кариера кон крајот на 1960-тите и е најпознат по неговата долгогодишна соработка со режисерoт Мартин Скорсезе.

По повод 79. роденден на оскаровецот, американските медиуми издвоија некои од култните реплики.

„Подобро да бидеш крал една ноќ, отколку глупак цел живот“. („Кралот на комедијата“ – 1983).

„Постојат три начини да се прават работите овде: на вистинскиот начин, на погрешниот начин и начинот на кој јас го правам тоа“. („Казино“ – 1995)

Медиумите издвоија и три интересни факти за холивудската легенда:

1. Посветениот актер му платил на својот стоматолог илјадници долари за да му ги уништи забите за улогата во „’Рт на стравот“, а подоцна платил за да ги поправи. 2. Неговата прва улога беше Кукавичкиот лав во сценската продукција на „Волшебникот од Оз“ кога имаше само 10 години. 3. Де Ниро и Марлон Брандо се единствените актери кои добиле „Оскар“ за портретирање на истиот замислен лик (младиот и стариот Дон Вито Корлеоне).

Прикажи повеќе...

Забава

Принцот Чарлс за „Круната“: Јас не сум она што ме прикажуваат

Објавено пред

Популарната серија на Нетфликс „The Crown“ (Круната) се прикажува веќе четири сезони, преку која принцот Чарлс (73) е претставен како многу повлечен, но и крајно несигурен наследник.

dobivaj vesti na viber

Принцот Чарлс не сакаше да зборува за серијата и го задржа своето мислење за неа за себе, но сега проговори. За време на престојот во Шкотска, кога пристигна на отворањето на Парламентот, принцот Чарлс го започна својот говор со шега.

„Здраво на сите, сакам да ви кажам дека не сум ни блиску до тоа како ме прикажаа на Нетфликс“ – рекол Чарлс, а со таа изјава веднаш го привлекол вниманието на толпата, пишува „Дејли Мејл“.

Шестата сезона од серијата моментално се снима, а петтата наскоро би требало да почне да се прикажува на малите екрани.

Во третата и четвртата сезона Чарлс го игра Џош О’Конор (32), а во следните сезони ќе го игра Доминик Вест (52).

Инаку, упатени извори тврдат дека голем дел од британското кралско семејство ја следи серијата која го прикажува нивниот живот и владеење.

Војвотката Камила (75) еднаш изјави дека е информирана за заплетот на серијата.

Серијата досега наиде на бројни позитивни реакции од филмската критика, а ја обожава и публиката.

Прикажи повеќе...

Забава

Џоли го тужи ФБИ бидејќи не го обвиниле Пит за наводниот инцидент што доведе до нивни развод

Објавено пред

Анџелија Џоли очајно се обидува да најде нешто ново во нејзината правна битка со поранешниот сопруг Бред Пит, откако наводно го тужела ФБИ за податоци што веќе ги имала, според извори блиски до Пит.

dobivaj vesti na viber

Неколку американски медиуми објавија дека актерката поднела тужба против Бирото во април – анонимно, како Џејн До – барајќи документи поврзани со истрагата за Пит, наводно во обид да открие зошто не била поднесена кривична пријава против него по авионскиот лет во 2016 година, кој ја наведе да поднесе барање за развод.

Извештајот, до кој дојде „Пејџ сикс“, сега е објавен и покажува дека помошникот обвинител на САД и помошникот началник на Кривичниот оддел разговарале за случајот во ноември 2017 година пред да биде донесена одлука да не се поднесе обвинение против Пит.

Во првичниот извештај на ФБИ, Џоли им кажала на официјалните лица дека Пит бил „луд“ кога се качиле на приватниот авион од Ница, Франција, до САД, со нивните шест деца.

Во анонимната тужба како ‘Џејн До’ таа прашува зошто ФБИ не го уапсила Бред Пит по наводната физичка расправија во приватен авион. Во тужбата се бара од ФБИ да ги предаде документите поврзани со истрагата за Пит (58), откако Џоли тврдеше дека тој „физички и вербално ги нападнал неа и нивните деца додека летале во приватен авион“.

Таа тврди дека во 2016 година Бред ја полил со пиво во тек на лет со приватен авион, ѝ го повредил лактот и се степал со синот Медокс“.

ФБИ го ослободи Пит од какво било незаконско постапување во инцидентот, кој наводно, се случил на лет со приватен авион, под јурисдикција на федералната влада.

Неколку дена подоцна, Џоли поднесе барање за развод од Пит и побара целосно старателство над нивните деца.

Според тужбата, Пит наводно ги ставил рацете на Џоли и ја полил со пиво, ја однел до задниот дел од авионот, ја фатил за рамениците и ја тресел додека викал: „Ти го е*еш ова семејство“. Пит, наводно, ги ставил рацете на најстариот син на двојката, Медокс, тогаш 15-годишен, при што Џоли тврдела дека го удрил – нешто што актерот целосно го негира.

Џоли наводно се пожалила на недостаток на транспарентност во врска со причината за затворање на истрагата на ФБИ.

Џоли ја изменила жалбата на 9 август.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет7 часа

Напаѓачот на Ружди: Прочитав неколку страници од неговиот роман, го нападна исламот

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже...

Регион8 часа

Сопственикот на автобусот кој се преврте во Бугарија доби 99 прекршоци и казна од 30.000 евра

Во врска со сообраќајната несреќа што се случи на автопат во Бугарија на 14 август, во која учествуваше автобус од...

Регион10 часа

Курти: Имаме јасна визија, сакаме членство во НАТО

Косовскиот премиер Албин Курти денеска во Брисел изјави дека Косово сака членство во воената алијанса НАТО. „Имаме јасна визија. Сакаме...

Регион11 час

Вучиќ од Брисел: За Србија мирот и стабилноста се од клучно значење, утре ќе имаме тешки разговори

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во Брисел и денеска се обрати на заедничка прес-конференција со генералниот секретар на НАТО,...

Македонија12 часа

Мицкоски: Власта нема поддршка во парламентот за уставни измени и се плаши од избори

„Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот...

Македонија13 часа

Бугарските историчари: Она што за нас е буквална вистина, за многу луѓе во Македонија звучи како вистинска револуција

Бугарската вистина ќе биде револуција во Македонија затоа што досега сме учеле сосема други факти во нашите историски учебници. Ова...

Македонија13 часа

Обвинителството започна истрага за грабнатото бебе во Скопје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка осомничена за кривично дело...

Македонија17 часа

Не е пријатно, но провокации имало секогаш, рече Маричиќ за исвиркувањето на македонскиот јазик на забавата за Рамковниот договор

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа...

Македонија17 часа

Таравари бара формирање техничка влада

Потпретседателот на Алијанса за Албаниците и градоначалник на Гостивар Арбен Таравари бара итно формирање на техничка влада. Во објава на...

Македонија17 часа

Каде и да сме, мора да бидеме горди дека сме родени во Македонија, порача Стојменова, која стана министерка во словенечката влада

Емилија Стојменова Дух, доктор на науки и вонредна професорка на Електротехничкиот факултет во Љубљана, од неодамна е министерка за дигитализација...

Македонија17 часа

Деветнаесет пожарникари се справувале синоќа со штетите од невремето кое го погоди Неготино

Тринаесет пожарникари со 3 противпожарни возила од ТППЕ Неготино и 6 пожарникари со 2ПП возило и 2 пумпи за испумпување...

Свет19 часа

Шолц: Војната е на Путин, а не на рускиот народ

„Граѓаните на Русија не ја почнаа војната, но мора јасно да кажеме дека ја поддржуваат“, изјави во понеделникот вечерта финската...

Европа19 часа

(Видео) Шумски пожар зафати патнички воз во Шпанија, патниците скокале од вагонот, повеќе од 20 луѓе се повредени

Повеќе од 20 патници се здобиле со изгореници откако скокнале од воз кој бил зафатен од шумски пожар во близина...

Свет19 часа

Жена од Саудиска Арабија е осудена на 34 години затвор поради користење Твитер

Салма ал Шебаб (34) е осудена на 34 години затвор бидејќи користела Твитер за да ги следи неистомислениците и активистите,...

Свет19 часа

Алигатор убил жена откако не сакајќи паднала во езеро додека работела

88-годишна жена е убиена од алигатор откако случајно паднала во езеро додека работела во градината на заедница на постари лица,...

Свет20 часа

Северна Кореја лансираше две крстосувачки ракети

Денеска Северна Кореја најверојатно тестирала две крстосувачки ракети кон Жолтото Море, изјави јужнокорејски воен претставник, а пренесува „Јонхап“. Лансирањето се...

Свет20 часа

Бајден го потпиша Законот за климата вреден 430 милијарди долари

Американскиот претседател Џозеф Бајден ја потпиша сметката од 430 милијарди долари, која се смета за најголем пакет климатски мерки во...

Македонија1 ден

(Видео) Невреме во Неготино – паднати дрвја, бандери, поплавени дуќани и автомобили

Големото невреме кое денеска го зафати Неготино зад себе остави паднати дрвја, бандери, поплавени дуќани и автомобили. Силниот ветер носел...

Топ1 ден

Скопјанка киднапирала бебе во ГТЦ и со такси го однела во Ѓорче Петров

Денеска полициски службеници од СВР Скопје ја лишија од слобода С.С. од Скопје, набрзо по добиена пријава околу 11.30 часот...

Македонија2 дена

Вилма Русковска е суспендирана, дисциплинска за уште две обвинителки

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска добила решение за суспензија.  Според информации на „Макфакс“, одлуката е...