Контакт

Забава

Џеј Ло на семејна прошетка во Хемптонс

Објавено пред

Џенифер Лопез и Бен Афлек работеа напорно за да ги спојат своите семејства по излегувањето во јавност со повторно разгорена романса.

А сега Бен Афлек се поврзува со 13-годишната ќерка на Џенифер Лопез, Еми, додека триото ужива во кусо шопинг патување во Хемптонс.

 

Џенифер и Бен беа фотографирани во вторникот попладнето заедно со ќерка ѝ Еми.

Џенифер остана во автомобилот, а Бен ги придружуваше Еми и нејзината другарка во блиската продавница.

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Поп ѕвездата Крис Ву уапсен под сомнение за силување

Објавено пред

Кинеско-канадскиот поп идол Крис Ву е приведен во полиција во Пекинг под сомнение за силување.

Медиумите пренесуваат дека поранешна членка на корејскиот бенд EXO го обвини дека ја намамил да имаат секс додека била пијана. Тинејџерката обелодени дека ја контактирале уште седум девојки кои ѝ рекле дека Ву ги завел ветувајќи им работа и други можности. Таа нагласи дека некои од нив се помлади од 18 години.

Во полициското соопштение се вели дека Ву бил приведен под сомнение за силување „како одговор на релевантни информации објавени на Интернет, вклучително и дека намамил млади жени да имаат секс со него“.

Веста беше најпопуларната тема на кинеските социјални мрежи изминатиов викенд, а некои корисници на „Веибо“ остро го нападнаа Ву, велејќи му „Бегај од Кина!“ ”

„Мора да се придржуваш до кинескиот закон кога си на тлото на Кина!“, напиша друг.

Ву е канадски државјанин. Тој стана познат како член на К-поп бендот EXO, потоа започна успешна соло кариера како пејач, актер и модел.

Многу познати брендови ја прекинаа соработката со него по последните обвинувања упатени против него од 19-годишна студентка Ду Меижу, која тврди дека е негова поранешна девојка. Таа откри дека Ву ја силувал на 17-годишна возраст, а исто така тврди дека пејачот е ловец на малолетни девојчиња.

„Луј Витон“ е меѓу брендовите што го прекина договорот со Ву, објави „Вашингтон пост“ во петокот, додавајќи дека 24 наводни жртви го обвинуваат Ву на социјалните мрежи.

Прикажи повеќе...

Забава

Лекарите на Бритни Спирс сметаат дека татко ѝ треба да се отстрани од спорното старателство

Објавено пред

Продолжува правната битка на Бритни Спирс за укинување на 13-годишниот посебен надзор на татко ѝ, Џејми Спирс, со засилени напори да издејствува правна и финансиска слобода.

Според нови судски документи, лекарите на поп-sвездата се залагаат да се отстрани таткото. Ваквото тврдење наведено во поднесок до судот би било голем напредок – доколку медицинскиот тим на Спирс верува дека нејзиниот татко нанесува штета на нејзиниот случај, судот најверојатно ќе го сфати тоа многу сериозно, пишува „Вараети“.

Новиот поднесок доаѓа истата недела кога новиот адвокат на Спирс, Метју Розенгарт, официјално побара од судот да го суспендира и отстрани таткото на Спирс од трајното старателство.

Адвокатот го поднесе барањето до судот во Лос Анџелес на 28 јули.

Прикажи повеќе...

Забава

Шерон Стоун може да остане без улога во серија бидејќи инсистира колегите да се вакцинираат

Објавено пред

На Шерон Стоун ѝ се заканиле дека ќе остане без работа откако побарала сите што работат на сцена со неа да бидат вакцинирани против Ковид-19.

Актерката се подготвува да замине во Атланта наскоро за да снима нова ТВ-серија, и таа би сакала сите присутни на снимањето да бидат вакцинирани.

Во видео за „Дедлајн“ таа рече: „Ми беше понудена работа – добра работа, нешто што навистина сакам да го работам во Атланта. Затоа косата ми се крева нагоре … затоа што Здружението на продуценти на Америка нема да гарантира дека целиот тимот на серијата се вакцинирани пред да одам таму. Јас нема да одам додека сите не бидат вакцинирани.“

„Дали ми се закануваат дека ќе ја загубам работата? Да. Дали ќе ја загубам работата ако сите не се вакцинираат во мојата серија ? Да. Дали ќе се залагам за сите нас да бидеме вакцинирани? Да. Зошто? Затоа што е смешно дека треба да одиме да работиме таму каде што не сме безбедни за работа “.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет44 минути

Коронавирусот регистриран во Вухан после една година, се тестира целото население

Властите во кинескиот град Вухан најавија дека ќе го тестираат целото население за коронавирус, откако се појавија нови локални случаи...

Европа60 минути

Речиси 30 проценти од Европејците не можат да си дозволат одмор, сиромаштијата во пораст

Околу 28 проценти од Европејците не можат да си дозволат една седмица одмор надвор од нивното место на живеење, а...

Македонија1 час

Пожарите локализирани и ставени под контрола, противпожарните служби остануваат на терен

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните. На одделни места во близина...

Македонија2 часа

Од денес стапува на сила целосна забрана за движење во шумите

Владата доцна синоќа излезе со соопштение во кое апелира до граѓаните да не се движат во шумските подрачја. „Во текот...

Македонија11 час

„Водовод“ и „Комунална хигиена“ испратија цистерни за гаснење на пожарот во Кочани

ЈП Водовод и канализација – Скопје и ЈП Комунална Хигиена – Скопје на барање и во координација со Град Скопје...

Македонија12 часа

Пендаровски: Хеликоптерите не можат да летаат ноќе

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва на Фејсбук напиша дека хеликоптерите на армијата немаат технички можности за ноќно летање. „...

Македонија12 часа

Десетина луѓе во Кочани побарале лекарска помош

Кочанчани очајно се борат со огнената стихија, која проголта куќи и други објекти. Според информациите, десетина граѓани побарале помош, откако...

Македонија14 часа

15 пожарникари и 3 возила од Скопје ќе помагаат во гаснењето на пожарот во Кочани

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вели дека во моментов 3 екипи од Противпожарната бригада на Град Скопје (15 пожарникари и...

Македонија14 часа

(Видео) Пожар се шири во Кочани, жителите во паника бараат помош

Огромен пожар се шири во кочанско Белско маало и местото викано Драчевник. Зафатени се шуми, но и бандери. Жителите бараат...

Спорт16 часа

Полска ѝ даде азил на белоруската атлетичарка

Драматичниот случај на белоруската атлетичарка Кристина Циманускаја најверојатно е пред решение откако Полска и понуди хуманитарна виза, односно и одобри...

Македонија19 часа

Во Македонија 54 нови случаи на коронавирус, почина едно лице

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 54 нови случаи на коронавирус, а едно лице почина, соопшти Министерството за...

Топ21 час

Товарен воз удри во мигрант кај Неготино

Товарен воз удри во мигрант кај Неготино. Според информациите на полицијата, мигрантот со тешки повреди е пренесен во болница. Несреќата...

Македонија21 час

(Видео) Заев: Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот

Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот заради партиските интереси и заради повеќе гласови...

Македонија21 час

(Видео) Мицкоски: Илинден обедини генерации Македонци за слобода

Илинден обедини генерации Македонци за слобода, испраќам апел за обединување против Заев и рушење на најлошата власт до сега, рече...

Свет22 часа

(Видео) Туристи во Бодрум со чамци бегаат од пожарите, Ердоган призна дека земјата нема канадери

На југот на Турција, како и на други места во Средоземното Море, со денови беснеат огромни пожари. По петдневните пожари...

Свет23 часа

(Видео) Еден починат и 600 уапсени на протестот во Берлин против корона-мерките

Полицијата во Берлин објави дека 49-годишен маж починал откако полицијата го уапсила за време на протестот против мерките во борбата...

Македонија1 ден

Земјотрес почувствуван во Скопје

Земјотрес е почувствуван вечерва во Скопје. „Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје вечерва во 23 часот и 07 минути,...

Спорт1 ден

Надал: Ѓоковиќ може до гренд слемот оваа година

Рафаел Надал се подготвува за својот прв настап на Сити опен во Вашингтон, каде што ќе стави крај на подолгата...

Македонија2 дена

Заев: Очекувам на „Отворен Балкан“ наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица

Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар...

Спорт2 дена

(Видео) Скандал во Токио – белоруска олимпијка не сака да се врати дома, бара азил

Белоруската спринтерка Кристина Тимановскаја го повика Меѓународниот олимписки комитет (МОК) да се вклучи во нејзиниот случај. Таа изјави дека била...

Досие