Контакт

Актуелно

Регион36 минути

Радман: Хрватска формира воен камп на Косово

Хрватскиот министер за надворешни работи Гордан Грлиќ Радман изјави денеска во Приштина дека Хрватска го поддржува дијалогот меѓу Белград и...

Свет3 часа

Кинеската ракета која неконтролирано паѓа кон Земјата ќе падне во населено место

Дел од ракетата што го лансираше првиот кинески модул за вселенската станица Тијанх паѓа на Земјата, а не е познато...

Економија3 часа

ФАО: Храната во светот поскапе и во април, 11-ти месец по ред

Светските цени на храната се зголемија во април, 11-ти месец по ред, достигнувајќи го највисокото ниво од мај 2014 година,...

Европа4 часа

Aвстриска министерка: Зелениот пасош да се прошири на земјите од Западен Балкан

Министерката за Европа во австриската влада, Каролина Едштадлер, процени дека планираниот зелен пасош, кој треба да биде усвоен во ЕУ...

Македонија4 часа

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 27 пациенти, се лекуваaт вкупно 398 лица

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 27 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 398 лица...