Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Поранешната противничка на Трамп: Ќе гласам за Трамп, Бајден е катастрофа

Поранешната американска амбасадорка во Обединетите нации, Ники Хејли, денеска објави дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп може да смета на нејзиниот...

Регион2 часа

ОН гласаат за резолуцијата за геноцидот во Сребреница; Вучиќ: Морам да бидам таму

Попладнево во Њујорк, Генералното собрание на ОН треба да гласа за предложената резолуција со која се бара прогласување на 11...

Европа2 часа

Уапсен заменикот на моќниот генерал на Путин

Генерал-полковник Вадим Шамарин, началник на Главната управа за комуникации и заменик-началник на Генералштабот на вооружените сили на Валериј Герасимов, е...

Свет3 часа

(Видео) „Овие девојки сè уште се во заробеништво на Хамас, ве молиме, не тргајте го погледот“: врзани, исплашени, облеани во крв, Израел објави снимка на киднапирани од Хамас

Израелската телевизија вчера објави снимка од пет девојки облечени во пижами, киднапирани од вооружени лица на Хамас за време на...

Црна хроника4 часа

Казни за 106 возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...