Контакт

Забава

Хороскоп

Објавено пред

Овен
Ќе наидувате на пофалби кои изразуваат подршка и воодушевување. Прифатете ги со отворено срце и не заборавајте искрено да се заблагодарите на секој знак на внимание кој денеска ќе го добиете. Ако повеќе размислете ќе сватите колку многу има луѓе на кои искрено му сте важни. Бидете среќни поради тоа-вие го заслужувате тоа. Многу овни самоуверено ќе се појават пред светот. Исправената глава ќе биде доволен доказ дека вашиот живот е прекрасен

dobivaj vesti na viber

Бик
Вашиот специјален ден пристигна. Денес настапува полна месечина (супермесечина) во вашиот знак, правејќи ве центар на светот. Сите очи ќе бидат насочени кон вас, а вие ќе уживате во вниманието.
Лесно ќе им го освојувате срцето на лицата што ви значат и тие тешко ќе можат да ве извадат од мислите со денови. На многу бикови ќе им се исполни роденденската желба замислена пред шест месеци.

Близнаци
Ве очекува мирна работна атмосфера. Односите со соработниците значително се поправаат. Очекувајте разговор со вашиот претпоставен кој ќе оди во ваш прилог. Финансиската ситуација е просечна, но секако дека треба повеќе да се ангажирате околу парите. Во љубовта ве очекуваат одредени потешкотии во односот со партнерот. Здравствената состојба ви е чуствителна можни се проблеми со циркулацијата.

Рак
На дружбите им нема крај. Денес настапува полна месечина (супермесечина) во вашата 11-та куќа на пријателствата и групните активности. Ќе бидете како матица која ги привлекува највеселите лица, па во ниту еден момент нема да ви биде здодевно. Домашните обврски ќе бидат на ваш грб. Плаќањето на сметките, грижата за децата и домашните задачи ќе ви бидат како тежина на главата. Сметајте на помош од родителите.

Лав
Целосно и мирно ќе пристапите кон решавање и реализација на плановите врзани за општествените науки. Ве очекува успешна работа доколку се занимавате со некоја уметност, особено ако е во прашање книжевност. Очекувајте и поголема заработувачка доколку ја завршите работата најдобро. Бидете внимателни во односот со партнерот, бидејќи лесно можете да ја прекинете врската. Здравствената состојба е добра.

Девица
Денот ќе го поминете со некоја личност која ви е доста драга. Нејзиното присуставо ќе биде причина за вашето добро расположение, а и работите кои треба да ги завршите во текот на денот ќе ги завршите доста успешно. Бидете внимателни, кај вашиот партнер може да се јави мала доза на љубомора, доколку вашиот пријател е од спротивниот пол. Здравје: многу добро.

Вага
Ќе се бидете зафатени со купување и нарачување. Постои можност од некој екстравагантен трошок од ваша страна. Некоја личност од женски пол ќе игра важна улога во врска со вашата финансиска положба. Интелектуалната активност ќе ви биде зголемена, но под силно влијание на чуствата. Не ја трошете попусто енергијата на долги разговори со банални теми. Здраствената состојба ви е повеќе од добра.

Скоприја

Со партнерот ќе станете како едно денес, па ќе ви се чини дека можете меѓусебно да си ги читате мислите. Супермесечината, која ќе настапи во вашата 7-ма куќа на сериозните партнерства, како со волшебно стапче ќе ја разубави вашата љубовна врска.
Ако сте сингл, не седете дома вечерва. Секое излегување ќе ви биде нова шанса за да ја сретнете вашата сродна душа.

Стрелец
Ви се отварааат хоризонти ништо не е невозможно. Ако сте поврзани со странство, студии, уметност, мода со работа со луѓе, ќе ви се отвори вратата за се што ќе работите. Сите креативни работи ќе се движат по нагорна линија. Некои од вас ќе обноват една пријатна друштвена врска и познанство. Емотивниот живот ви минува низ значајни промени и вероватно ќе си го најдете вистинското место.

Јарец

Под услов ако сте прифатиле нечија сугестија ќе успеете успешно да го решите проблемот. Пред вас е работа која бара издржливост и познавање на материјата. Ќе сакате тоа што побрзо да го решите, но тоа не зависи само од вас. Нервозната никаде не ве води. Ќе ја имате подршката од пријателите или понуда за да отпатувате некаде. Прифатете се што можете. Некоја сака да ве освои.

Водолија
Работата е стабилна, но можни се и некои помали грешки , кога е бракот во парашање може да има проблеми, бидејќи не сте во најдобри односи со супругот-та. Водолиите кои не се во брак или врска ќе имаат можност да запознаат некоја многу интересна и привлечна личност. Можеби и ќе влезете во многу квалитетна врска. Ви посакуваме успех.

Риби
Само напред, побарајте нешто од некого и гледајте како тој напорно работи за да ги задоволи вашите барања. Денес настапува полна месечина (супермесечина) во вашата 3-та куќа на комуникацијата, правејќи ве кралица на зборовите. Никој нема да може да ви каже „не“.
Супермесечината на специјален начин ќе ве зближи со вашите брат или сестра. Испланирајте заедничка вечер или изненадете ги со неочекувана посета. /крај/незаајдин©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Бејби Лазања откри што прави по Евровизија

Објавено пред

Бејби Лазања откри што прави по Евровизија.

dobivaj vesti na viber

На „Инстаграм“ објави фотографија од музичко студио. Така стави до знаење дека по евровизиското лудило се фрли на создавање нова музика.

Новиот албум на Бејби Лазања ќе се вика Demons & Mosquitos и ќе излезе оваа есен.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Три хороскопски знаци кои размислуваат премногу

Објавено пред

Сите имаме моменти кога размислуваме премногу, но некои луѓе понекогаш претеруваат, што може да влијае на нивното ментално здравје.

dobivaj vesti na viber

Ако сте се запрашале кои се најголемите астролошки аналитичари, ѕвездите ги имаат одговорите. Луѓето родени под овие хороскопски знаци размислуваат премногу.

Девица

Девиците се познати по нивната прецизност и потреба од ред. Тие се оние кои ќе забележат дека сликата на ѕидот е искривена за милиметар и нема да мируваат додека не ја поправат. Оваа потреба за совршенство често ги води во бескрајни кругови на размислување.

Вага

Вагите се познати по нивната љубов кон рамнотежа и хармонија. Тие се дипломатите на зодијакот, секогаш се трудат да го најдат најдоброто решение за сите ситуации. И иако тоа е прекрасно, често ги доведува во состојба на парализа од претерано размислување.

Риба

Рибите се познати по својата имагинација и интуитивност. Нивниот богат внатрешен свет ги прави креативни и сочувствителни, но тие исто така можат да бидат склони кон претерано размислување. Рибите често лебдат помеѓу реалноста и светот на соништата. Нивната чувствителност и склоност кон интроспекција може да ги наведат да ги преанализираат своите чувства и постапките на другите.

Рибите често ќе се најдат себеси како размислуваат за сценаријата „што ако“ и се губат во своите мисли.

Прикажи повеќе...

Забава

Хороскопски знаци што се закануваат да раскинат кога работите не одат според нивниот план

Објавено пред

Односите се чувствителни и сложени и сите повремено се соочуваме со моменти кога работите не излегуваат како што сме замислиле. Секој човек различно реагира на стресни ситуации и недоразбирања, а некои од нас се посклони кон радикални решенија кога се соочуваат со предизвици. Раскинувањето не е секогаш првиот избор, но за некои луѓе може да изгледа како најлесниот излез кога се чувствуваат заробени или несигурни.

dobivaj vesti na viber

Овен
Овните се познати по нивната импулсивност и силниот темперамент. Кога работите не излегуваат како што замислиле, нивната страсна природа брзо може да се претвори во фрустрација. Наместо да бара компромис, Овенот често претпочита драматични одлуки, вклучително и закани за раскинување, за да го врати чувството за контрола.

Близнаци
Близнаците се склони кон брзи промени во мислењето и однесувањето. Кога ќе се соочат со пречки, Близнаците може да се закануваат со раскинување, бидејќи тоа им дава можност да истражуваат нови опции и да избегнуваат монотони или тешки ситуации.

Лав
Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието и имаат големи очекувања од своите партнери. Ако чувствуваат дека не добиваат доволно внимание или почит, може драматично да реагираат. Заканата за раскинување е начин Лавовите да го свртат вниманието на сопствените потреби и да се погрижат нивниот партнер да ја разбере сериозноста на ситуацијата.

Шкорпија
Шкорпиите се интензивни и страсни, а нивната чувствителност може да ги направи многу посесивни. Кога се чувствуваат изневерени или кога работите не одат како што треба, тие можат да станат многу деструктивни. За Шкорпиите, заканата од раскинување е средство за манипулација што го користат за да ја вратат контролата врз ситуацијата и емоционално да го казнат партнерот.

Водолија
Водолиите се познати по својата независност и неконвенционалност. Кога работите не одат како што треба, тие може да се чувствуваат ограничени или погрешно разбрани. Во такви ситуации, заканите за раскинување се нивниот начин на изразување на незадоволството и враќање на нивната автономија.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ14 минути

Загина маж во Кичевско: со возилото излетал од патот

Вчера во 13.00 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат А2, кај с.Трапчин Дол, кичевско, патничко возило...

Топ39 минути

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камениот мост – засега не е познат неговиот идентитет

Вчера, околу 20 часот, тело на машко лице било забележано од водите на реката Вардар во Скопје. Според изјавите на...

Македонија1 час

Одземен имунитетот на судијата Наќе Георгиев, Обвинителството отвори истрага и против Мемети, но за него не се бара притвор

Обвинителството отвори истрага за врховниот судија Наќе Георгиев и за членот на Советот на јавните обвинители, Иџет Мемети, кои се...

Македонија1 час

МВР утврди неправилности: забавниот парк со панорамско тркало во Карпош ќе биде отстранет

Постапувајќи по допрен глас дека во Скопје, на подрачјето на општина Карпош, поточно пред спортскиот центар „Борис Трајковски“, без соодветни...

Свет1 час

Франција го поддржува Хаг во повикот за налог за апсење на Нетанјаху

Министерството за надворешни работи на Франција соопшти дека ја поддржува независноста на Меѓународниот кривичен суд и неговата „борба против неказнивоста“,...

Македонија2 часа

Претрес и кај Иџет Мемети во случајот со барањето поткуп

Синоќа, по наредба на судија на претходна постапка, извршен е претрес во домот на членот на Советот на јавните обвинители,...

Свет3 часа

Најмоќната серија земјотреси во последните 40 години: јужна Италија за пет часа регистрира 150 потреси

Речиси 150 земјотреси, најсилни во последните 40 години, се регистрирани вчеравечер и утринава на полињата Флегра во близина на Неапол...

Свет4 часа

Едно лице загина во напад со украинско беспилотно летало во регионот на Белгород

Една жена загина, а три лица се повредени во напад со дрон на Вооружените сили на Украина врз автомобил во...

Свет4 часа

Најмалку 10 лица повредени од удар на гром во Дрезден

Најмалку десет лица се повредени, од кои четворица потешко, во удар на гром за време на краткото, но силно невреме...

Свет4 часа

Во Полска уапсени девет лица за акти на саботажа во име на Русија

Полскиот премиер Доналд Туск соопшти дека полицијата уапсила девет лица кои извршиле саботажа во Полска за услугите на Русија. „Во...

Македонија17 часа

Уапсен врховен судија поради сомненија за примање поткуп

Врховниот судија Наке Георгиев е уапсен поради сомнеж за примање поткуп. „Денеска 20 мај, лишен од слобода е судија од...

Свет18 часа

Нови детали за трагедијата во Иран: технички дефект е причина за падот на хеликоптерот, јавуваат иранските медиуми

Причината за падот на хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси е технички дефект на леталото, јавува иранската...

Топ22 часа

За пари, син со нож му се заканувал на таткото во Велешко

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против лице од селото Раштани за кое постои сомнение дека сторило кривично дело загрозување...

Македонија22 часа

Шверцувале мигранти од Босна и Херцеговина во Хрватска: на цариниците им плаќале по 1.500 евра

По спроведена истрага, УСКОК поднесе обвинение пред судот во Осиек против групата, во која беа вклучени двајца царински службеници, осомничени...

Економија23 часа

Нови цени на дизелот и бензините од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе одлука...

Македонија24 часа

Данела Арсовска од новата влада ќе бара прв приоритет да ѝ бидат законски измени за зголемување на платите на пожарникарите

За Денот на пожарникарите, 20 Мај, Бригадата за противпожарна бригада на Скопје доби уште едно ветување за поголема плата и...

Македонија24 часа

Владата нема испратено пораки за надомест, граѓаните да не наседнуваат на измамата и да не внесуваат лични податоци на веб-страницата

„Владата на Република Северна Македонија нема испратено СМС и други пораки во кои нуди надомест. Во конкретниот случај, кој се...

Топ1 ден

Загина кумановец, возилото во кое се превезувал излетало од патот

Вчера околу 15.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопатот Скопје – Куманово, атар на с.Агино Село, кумановско,...

Македонија1 ден

Комисијата на ЕУ ги повика Скопје и Атина да се држат до преспанскиот договор

Портпаролот на Европската комисија изјави за „Еурактив“ дека договорот од Преспа меѓу Грција и Северна Македонија од 2018 година мора...

Македонија1 ден

Одземени дрога испратена во мала пратка и огнено оружје од скопјанец

Одземени 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа...