Контакт

Актуелно

Свет25 минути

Евакуација на жители поради силна експлозија во Крајстчрч

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч во Нов Зеланд, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две...

Вести1 час

Рекордни 50 степени Целзиусови измерени во Израел

Топлотниот бран кој оваа недела го зафати Израел во средата го достигна врвот во Содом, кај Мртво Море кога биле...

Македонија1 час

Затворен патот Кочани-Македонска Каменица

Сообраќајот на патниот правец Кочани-Македонска Каменица, поради минирање на карпи кај мотел „Саваро“, и денеска е во прекин, информира АМСМ....

Македонија2 часа

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен...

Македонија12 часа

(Видео) Зоран Верушевски меѓу новите претседатели на партиските комисии на СДСМ

Заврши состанокот на Централниот одбор на СДСМ, на кој присустваа повеќе градоначалници, министри, заменици и пратеници од владејачката партија. Како...