Контакт

Актуелно

Регион4 минути

Во Србија еден од најлошите денови со 357 заразени, но Вучиќ се откажува од полициски час

Во последните 24 часа во Србија 8.590 лица биле тестирани за коронавирус, а 357 од нив биле позитивни. Починаа 11...

Регион3 часа

Српскиот министер за одбрана повика на апсење на опозициските политичари

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, излезе со соопштение на веб-страницата на Министерството, во кое ги коментира вчерашните протести во...

Регион3 часа

(Видео) Свештеник во Белград ги нападна полицајците за да спаси демонстрант

На социјалните мрежи кружи видео од православен свештеник кој учествувал на вчерашните протести во Белград. На кусото видео се гледа...

Македонија3 часа

Хелсиншкиот комитет: Жените се попогодени од кризата предизвикана од коронавирусот

Во периодот од 10 март до 30 јуни Хелсиншкиот комитет регистрирал 197 случаи на повреди на правата од работен однос,...

Регион4 часа

(Видео) Ребиќ: Хулигани го блокираа преминот на Службата за итна помош во Белград

Директорот на полицијата денеска изјави дека по половина час од немирите, станало јасно во кој правец ќе се развива ситуацијата...