Контакт

Актуелно

Црна хроника11 минута

Во Германија уапсен бегалец од земјава кој е осуден на 32 години затвор

МВР информира дека во соработка со германската полиција е уапсен криминалец на кој му се изречени казни од над 32...

Црна хроника1 час

Камион удрил во двајца пешаци во Прилеп

Две жени со тешки повреди биле пренесени во болница кога во нив удрил камион. Несреќата се случила вчера во 18.30...

Регион2 часа

Србија отвори ново поглавје во преговорите со ЕУ

На Меѓународната конференција во Брисел, Србија го отвори Поглавјето 4 за слобода на движење на капиталот, пренесе РТС. Отворањето ова...

Регион2 часа

Земјотрес со јачина од 5,3 степени ја погоди Грција

Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран во морето во близина на островите Крит и...

Европа3 часа

Изборната трка во Велика Британија станува сè понеизвесна

Изборната трка во Велика Британија станува сè понеизвесна, а конзервативците на премиерот Борис Џонсон треба на изборите в четврток да...