Контакт

Актуелно

Европа3 часа

Во Италија заштитни маски се продаваат и за цена од 5.000 евра, на трговците им се заканува затвор

Трговците на интернет, кои наплаќаат неверојатно високи цени за заштитни маски за лице и други производи што ги рекламираат како...

Регион3 часа

Грците жестоко демонстрираат против бегалски центри на нивните острови

Демонстрациите против плановите на владата во Атина за изградба на нови центри за бегалци на островите Лезбос и Хиос продолжија...

Црна хроника6 часа

Кривична пријава против 20-годишен скопјанец кој тргнал во Сирија за да војува за Ал Нусра

Секторот за борба против тероризам и насилен екстремизам при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција,...

Македонија7 часа

(Видео) Директорката на МЕПСО: Откорнатиот стиропор оштети неколку службени возила

„Вчерашниот ветер буквално ја соголи административната зграда на МЕПСО, голем дел од фасадата се најде на земја. Притоа, откорнатите парчиња...

Македонија8 часа

Мицкоски: Предизборно мали се шансите за коалицирање со албанска партија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарски прашања денеска кажа дека предизборно се мали шансите за колицирање со политичка...